Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
____BOOM_____

Stanowcze NIE dla hybrydowego MM.

30 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,659 posts
8,251 battles

Na EN forum jeden z graczy, który najczęściej podaje dokładne informacje podzielił się plotką? na temat HMS Duke of York. W skrócie okręt to kolejny VII tier BB, ale różnica jest taka, że jak wylosuje go na IX tier to MM będzie go losować jako CA... Teraz wyobraźmy sobie sytuację, że w jednym teamie jest 5BB + 2x Duke of York, a w przeciwnym 5BB + Pensa i Yorck. Mało tego, że w każdej bitwie na high tierach jest po 5BB na stronę to teraz będzie mogło być i 9. @Falathi @WG_Lumberjack prośba o przekazanie opinii wyżej - serdecznie dziękuję za coś takiego.

[PLO]
Players
682 posts
8,372 battles

Eeee... tam. Pensa nie trafi na IX tier bo będzie VI-ką. Więc Twoja (no, dobrze. Nie twoja) teoria posypała się jak domek z kart. :Smile_teethhappy:

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,840 posts
5,488 battles

Okręt który zastąpi Pensę nadal będzie CA więc (jego) teoria jest jak najbardziej słuszna

[LUZ]
Players
2,566 posts
4,128 battles
1 hour ago, Viandinea said:

Na EN forum jeden z graczy, który najczęściej podaje dokładne informacje podzielił się plotką? na temat HMS Duke of York. W skrócie okręt to kolejny VII tier BB, ale różnica jest taka, że jak wylosuje go na IX tier to MM będzie go losować jako CA... Teraz wyobraźmy sobie sytuację, że w jednym teamie jest 5BB + 2x Duke of York, a w przeciwnym 5BB + Pensa i Yorck. Mało tego, że w każdej bitwie na high tierach jest po 5BB na stronę to teraz będzie mogło być i 9. @Falathi @WG_Lumberjack prośba o przekazanie opinii wyżej - serdecznie dziękuję za coś takiego.

Przecież ten śmieć bez naprawki będzie focusowany od pierwszego spota i bedzie zaliczać insta port w każdej bitwie.

• Cool 4

Beta Tester
1,149 posts
5,389 battles
11 minutes ago, Manco_ said:

Przecież ten śmieć bez naprawki będzie focusowany od pierwszego spota i zaliczać insta port w każdej bitwie.

Brutalnie napisane, ale prawdziwe. Gracze w chwilę się zorientują w jego "unikalności" w postaci braku naprawki i będzie to pierwszy cel, jeśli już ktoś go postanowi nieopatrznie wyciągnąć do czegoś innego niż PvE. Obecnie nawet na misje się nie nada, bo one są pod tier VI, chyba że się pojawi tryb "hard", gdzie tier VII byłby w użyciu...

BTW: w obecnym stanie o Kii i planowanej Ashitaka nawet nie myślę...

[LUZ]
Players
2,566 posts
4,128 battles

Taka prawda, teraz do kampiących BB na starcie nikt nie strzela, bo się naprawią, ten się nie naprawi. Brytole i tak są zauważyłem focusowane ostro, bo wszyscy się boją spalenia, więc na Duke'u by się wszyscy wyżywali za "krzywdy". Nie bardzo widzę sens tego okrętu, ale może WG znów tak namiesza, że ten sens się pojawi.

A Ashitake widziałem u Flamu, takie Suszi T7, tj AP na dystans nic nie robią BBkom, pancerz nie istnieje. Tylko na tych tierach z 15+ BB są całkiem celne w inne BB i mają mocne pociski, NC pierdnie i nie ma pół okrętu i to skątowanego. No i ma standardowy pancernikowy  RoF. Te japońskie stocki tier niżej to ogólnie kiepski pomysł, bardzo kiepski, bo zabiera się tym okrętom podstawowe zalety, żeby je zbalansować, broni się Ishi oczywiście(po serii buffów), ale ogólnie pomysł jest zły sam w sobie.

Ale tak w temacie ściśle, to pomysł w udziwnionym MM jest zły.

[O-R-P]
Players
1,631 posts
14,858 battles

King George V zbiera w bitwie bardzo mocno - jakby był to jakiś tekturowy krążownik. Duke of York na pewno nie będzie się w tym wypadku lepiej sprawował. Albo zrobią z niego drugiego Grafa Zeppelina albo drugiego Belfasta ( UP szajs lub OP cancera ), tutaj nie widzę aby było możliwe coś pośrodku.

@Manco_ - sam pomysł z wstawianiem dawnych stockowych kadłubów jako okręty tier niżej jest po prostu śmieszny. Zwróć uwagę, że teraz już Queen Elizabeth nie była w wersji IWŚ tylko od razu lat 40-tych. Hejt na stockowego Bayerna, Fuso, Kongo czy Amagi powinien być jasny, że są to już kadłuby zupełnie nie przystałe do mechaniki i gameplayu tych tierów. Chcieli zrobić ciekawy japoński pancernik? Można było zrobić Yamashiro  w wersji z Surigao ( a tego kupiłbym za sam fakt tego, że to Yamashiro, tak jak kupiłem Pertha i Błyskawicę - tylko dlatego, że to były te okręty). Jeśli już chodziło o pancernik na VI tierze z jakimś ciekawym rozwiązaniem to chociażby Haruna 1945 z rozbiciem. 

Z brytyjskiego typu G - a to materiał na kilka okrętów w 4 drzewkach; zamiast HMS Glowworm - najsłynniejszego niszczyciela wszech czasów dali jakiś okręt o jakim usłyszałem może ze dwa razy. ORP Garland to zupełnie inna sprawa i może trafi do gry ( soon tm ) aut non. 

Gdzie takie okręty jak Wariag, De Ruyter, Java, Houston, Northampton, Wichita, Dreadnought, Akagi, Junyo, Shigure. Yahagi, Yukikaze i z 50 innych legend jak nie więcej? Za to mamy dwa amerykańskie pancerniki z tego samego typu jako premki bo murrica zapłaci. Taki Glowworm nie wierzę, żeby się nie sprzedał. A nie czekaj to nie BBaby. To już braku Dreadnoughta tym bardziej nie rozumiem.

Pomijam tutaj sprawę Kii - bo uważam, że na VIII powinna być premka każdej klasy i kraju.

Ciekawe jest, że nie da się wprowadzić równej ilości radarów lub niszczycieli w bitwie ale już system według którego dany okręt będzie losowany jako różne klasy w zależności od tieru z jakim będzie walczył jest możliwe. Fenomen, kuhwa fenomen.

• Cool 5

Players
1,054 posts
4,994 battles
11 minutes ago, Marblehead_1 said:

Ciekawe jest, że nie da się wprowadzić równej ilości radarów lub niszczycieli w bitwie ale już system według którego dany okręt będzie losowany jako różne klasy w zależności od tieru z jakim będzie walczył jest możliwe. Fenomen, kuhwa fenomen.

Cytując Kazika:

' Najlepsze jest to co się sprzeda
Chujowe to co sprzedać się nie da
(...)

Ja wiem to, ja wiem to
Ja wiem, że nie wiedzą co czynią
Wiem to, ja wiem to
I co z tego? '

Zrównoważony MM nie wpisze się w tabelkę w excelu z przewidywanymi dochodami ze sprzedaży.
Jestem ciekaw co będą wciskać na nowe premki za rok-dwa.

Players
1,659 posts
8,251 battles
2 hours ago, Manco_ said:

Przecież ten śmieć bez naprawki będzie focusowany od pierwszego spota i bedzie zaliczać insta port w każdej bitwie.

W takim razie trzeba buffnać wszystkie krążki skoro nawet pancernik nie daje rady na +2 MM.

• Cool 2

[LUZ]
Players
2,566 posts
4,128 battles
3 minutes ago, Viandinea said:

W takim razie trzeba buffnać wszystkie krążki skoro nawet pancernik nie daje rady na +2 MM.

To akurat jest oczywiste. Tj albo MM+-1 i balansujemy w jego ramach, albo buffujemy krążki T5-8.

• Cool 1

Players
2,240 posts
5,271 battles

Wiecie co? Ja bym zrozumiał, gdyby zrobili odwrotnie, czyli linia RN BB staje się oficjalnie linią RN Line Cruiser i mając ten pancerz co teraz, jest nerfione HP do wartości krążowników, RoF do 15-20sekund, a podpalenie do 25-30% i na tierach niższych robi za BB, a na równym i +2 za krążownik. 

Dobrze wiedzą, że jest przerost populacji BB, a i tak odstawiają manianę.

Players
1,404 posts
12,977 battles
3 hours ago, Marblehead_1 said:

King George V zbiera w bitwie bardzo mocno - jakby był to jakiś tekturowy krążownik. Duke of York na pewno nie będzie się w tym wypadku lepiej sprawował.

W sumie to przykra rzecz, kiedy tak zasłużony okręt jak DoY (flagowiec Frasera, dowódcy Home Fleet), jest do tego stopnia poniewierany. Przecież gracze szybko się połapią - najpierw ubiją raz i drugi jakiegoś supertestera, przekonają się że bez naprawki "nie taki diabeł straszny" - a potem to już poleci z górki. Jeszcze gdyby dali mu sonar (jak Bismarckowi) i zbalansowali to słabszą/ powolną naprawką - zgoda. W obecnej jednak sytuacji, mając do wyboru KGV i DoY, statystyczny gracz nie będzie chciał ryzykować. Wybierze wersję bezpieczniejszą (KGV), a DoY może stać się obiektem bardzo złośliwych docinków. A co do pomysłów ze stockowym kadłubem - mam stock Bayerna, i aż nadto mi wystarczy :-(

4 hours ago, AbrahaM_fighter said:

Gracze w chwilę się zorientują w jego "unikalności" w postaci braku naprawki i będzie to pierwszy cel, jeśli już ktoś go postanowi nieopatrznie wyciągnąć do czegoś innego niż PvE. Obecnie nawet na misje się nie nada, bo one są pod tier VI, chyba że się pojawi tryb "hard", gdzie tier VII byłby w użyciu...

Dokładnie tak samo uważam. Na randomach szybko go spalą/ dostanie serię zalań/ zainteresują się nim samoloty. A co do PvE - w kolejnym patchu ma wejść (taką mam nadzieję) jedna misja na T7. Tyle, że jest to akcja "lotniczo-eskortowa". Duke of York najmocniejszą ma pelotkę krótkiego zasięgu (Oerlikony na 2 km i 40mm na 2,5 km). Oznacza to, że będzie w stanie przepędzić bombowce/ nurkowce, natomiast wobec ataku np. 2 grup torpedowców będzie miał ciężko. W dodatku "podbicie" pelotki buildem AA nie zadziała na najsilniejsze Oerlikony (zbyt mały kaliber). Szybkie krążowniki z rozbiciem mają często 6 lub więcej km zasięgu pelotki, plus zwrotność i myśliwiec. A co na PvE T7 będzie robił Duke of York? Bawił się w Clevelanda?

Ech, widok tego okrętu bez naprawki i z bardzo "krótką" pelotką może wielu przeciwnikom dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Dowódca Taiho z 3 eskadrami TB na pokładzie, może zacytować W. Michnikowskiego z Seksmisji: "Duke of York na horyzoncie. Ogłaszam święto państwowe". :Smile_playing:

Edit. Póki co, są to dane z supertestów. Może jeszcze coś zmienią?

[LUZ]
Players
2,566 posts
4,128 battles

Na razie nie mamy danych, Kurfurstowi w ostatniej chwili dorzucili 20 k hp, więc poczekajmy chociaż na WiP z ocenami. Napisałem ostro, bo zapowiedzi wyglądają fatalnie, jakby szykowali złom za banalne misje w typie Rewolucji. Niemniej kombinowanie z MM, żeby na siłę wcisnąć dziwny okręt jest głupie, tym bardziej, że BB już i tak od groma.

Players
724 posts
6,335 battles

Wszystko jest możliwe do wprowadzenia. DD prawie bez torped, krążowniki bez HE. Natomiast BB bez naprawki to już przegięcie. Na pewno to naprawią, podobnie jak początkowo drzewkowym brytolom chcieli dać sonary i radary.

Players
1,344 posts
7,105 battles
8 hours ago, Viandinea said:

Pancerniki są OP nie przez to, że są dobrze opancerzone i mają sporo hp tylko dzięki naprawce, bez regeneracji każdy BBek to złom. Krążkiem na 5k hp jestem w stanie wyciągnąć bitwę, BBczkiem bez naprawek nie.

Gdybym płynął Yorkiem albo Pensą i MM wrzucił mi za przeciwnika BBczka bez regeneracji to błogosławiłbym go za darmowego fraga.

Krążki są moją ulubioną klasą w grze. Owszem, mają często pod górkę ale im więcej nimi gram tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że żaden buff nie jest im potrzebny, gra bez wyzwań szybko nudzi.

Players
185 posts
4,689 battles
17 minutes ago, Viandinea said:

@Misiuuuu Nie chodzi o to czy Pensa daje radę czy nie, tylko o ilość BB w bitwie. 5 to i tak za dużo według mnie, więcej nie chcę.

Dokładnie tak. Jak uwielbiam BB od dzieciaka, tak od WoWs wciąż mnie odrzuca totalny przesyt zarówno BB jak i DD. Gram sobie np. takim Monarchem, no to musowo oczywiście T10 bo przecież taaaaaki OP ze mnie gracz. A tam BB siedzą często na 20+ km, jest ich 5. Krążków mało, to co zostaje do bicia jak masz te 18 km zasięgu? No DD, których też jest często 4-5, są szybkie, zwrotnie, odstraszają torpedami i chowają się w zupie dymnej. I w DD rzadko wchodzi soczysta buła wywołująca uśmiech na twarzy. Nie wiem jak innym kierowcom BB, ale mnie walka z niszczycielami nie daje jakiejś mega satysfakcji. Z krążkami i pancernikami już tak, tyle że tych pierwszych jest często jak na lekarstwo, a te drugie snajpią więc... ech. Może jednak warto dać tym krążkom nieco więcej naprawki albo pozwolić walczyć za pomocą manewrowości? A przy okazji hardcap na max 4 BB i 3-4 DD. Więcej nie trzeba.

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles
21 hours ago, Viandinea said:

Nie trzeba bufnąć (no, niektóre trzeba, jak Hippera, ale to akurat nie jest związane z niniejszym tematem).

Ten nie da rady, bo za podstawę ma okręt, który za bardzo pancerny nie jest, do tego odebrano mu podstawowe narzędzie przeżywalności pancerników, czyli naprawkę, jednocześnie nie dając mu w zamian podstawowego narzędzia przeżywalności krążowników, czyli manewrowości i rozmiaru.

2 hours ago, Bazil_Lion said:

A przy okazji hardcap na max 4 BB i 3-4 DD. Więcej nie trzeba.

Tu bym się zgodził.

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,877 battles

Panowie, tylko krótka uwaga ode mnie odnośnie DoY:

1. Nie potwierdzam informacji, jakoby miał być losowany jako MM. 

2. Brak naprawki - zobaczymy, jak to będzie. Jako człowiek uczestniczący w testach mogę powiedzieć tyle, że nie raz i nie dwa statystyki, wyposażenie czy sama koncepcja danego okrętu lub linii ulegały mocnym zmianom wskutek testów. 

• Cool 1

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Nie trzeba być Ajnsztajnem, żeby zrozumieć jakie będą konsekwencję wprowadzenia do gry pancernika, który nie może tankować, a w miarę bezpieczny jest tylko przy krawędzi mapy.

Players
1,404 posts
12,977 battles

@Falathi a czy zechciałbyś skrobnąć dwa słowa, czy istnieje jakaś szansa by krążki też dostały naprawkę? Może być powolna i znacznie słabsza od tej, którą obecnie ma Atago, T9 i T10. W końcu życie do pierwszego strzała z BB naprawdę jest zniechęcające. No chyba że ktoś chce by krążki wyniosły się na PvE, zaś na randomach królowały gromady znudzonych pancerzy, plumkających do przeciwnej gromady 18-20 km dalej :-)

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,877 battles
1 minute ago, umbra_arboris said:

@Falathi a czy zechciałbyś skrobnąć dwa słowa, czy istnieje jakaś szansa by krążki też dostały naprawkę? Może być powolna i znacznie słabsza od tej, którą obecnie ma Atago, T9 i T10. W końcu życie do pierwszego strzała z BB naprawdę jest zniechęcające. No chyba że ktoś chce by krążki wyniosły się na PvE, zaś na randomach królowały gromady znudzonych pancerzy, plumkających do przeciwnej gromady 18-20 km dalej :-)

Osobiście jestem ZA takim rozwiązaniem, ale jak wyglądają szanse na wprowadzenie czegoś takiego nie mogę napisać, bo tego szczerze mówiąc nie wiem. 

[-FZO-]
Community Contributor
1,167 posts
12,134 battles

Na populację BBków wpłynie też pewnie to iż USA CVki mają dostać bomby ap. Ale to raczej zła wiadomość dla kierowców niemieckich okrętów. 

Players
2,240 posts
5,271 battles
21 minutes ago, MageT91 said:

Na populację BBków wpłynie też pewnie to iż USA CVki mają dostać bomby ap. Ale to raczej zła wiadomość dla kierowców niemieckich okrętów. 

Ale czy to nie jest tak, że każdy BB od takich bomb jednak oberwie? Mniej lub bardziej, ale jednak?

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.