Jump to content
Server Maintenance - January 18, 6:00 CET (5:00 UTC) Read more... ×
Server Maintenance - January 18, 6:00 CET (5:00 UTC) Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
__muavenet__

CONQUEROR ANALİZ

2 comments in this topic

Recommended Posts

Players
634 posts
21,606 battles

2EOlQ0.jpg

Merhaba arkadaşlar şu an itibari ile  bu gemi ile 100 üncü maçımı yaptım  bir kaç arkadaş  bu gemi hakkında değerlendirme yapmamı istemişti hem o arkadaş için hemde Bu gemiyi açmayı düşünenlere fikir vermesi için kendi bakış açımdan gemiyi değerlendiricem 

İlk farkettğim şey bu gemiyi açanların sayısının çok olmadığı bulunduğumuz serverda toplam 500 kişide var bana göre bunun nedenlerinden en az biri  bu gemiye karşı duyulan antipaitiden kaynaklı olabilir çünkü bende bu zırhlı oyuncusu olmama istinaden  gemiyi istemeye istemeye açtım 

GEMİNİN ARTILARI : 

Gemnin artıları şu şekilde öncelikle diğer T10(monti-yami-g.k) zırhlılara kıyasla oynaması çok daha kolay öyleki diğer T10 zırhlılarla oynarken hedeflerin size uygun açıyı göstermesini bekleyerek ateş ediyorsunuz malum mermilerinizin en az sekmesini istiyorsunuz ama Bu gemide öyle değil karşınızdaki düşman ister size puruvasını göstersin isterse açısı dar olsun HE mermileri kullandığınızdan karşıdaki geminin neresine geldiğinin çok bir önemiyok üstüne gelsinde başına kıçına neresine gelirse gelsin yangın çıkmasını sağlamak veya direk hasar almasını sağlamak garantiye yakın 

karşıdaki rakibin su kesimine nişan alayım köşk vurayım veya pruvası dönük mermilerim seker diye düşünmenize gerek yok ince işçilik olmadan mermileri üzerine sallayın yeter 

geminin tespit edebilirliğini 11.8km ye kadar düşürdüm açık denizde diğer T10 zırhlılarının dibine kadar giriyorum beni göremiyorlar buda çok büyük avantaj sağlıyor mesela karşıdaki rakibin topları başka yere dönüken  12km den ateş ediyorum adam bana toplarını döndürenekadar 12km de tekrar  görünmez olabiliyorum koca T10 zırhlısı 11.8km de sırra kadem basabiliyor bir yönden Muhrip gibi hatta rakiplerine yaşattığı terör yüzünden KHABAROVSK un büyük versiyonu olarak görüyorum bu gemiyi :cap_haloween:

CV ler hariç Diğer gemilerle yaptığınız hasar ortalamalarını unutun :cap_haloween:100 maç sonundaki maç başına ortalama hasarım 145k hasar ortalamasında bu gemi özelinde  bu serverda 34. sıradayım işin ironik tarafı 100 maçın sonunda ana batarya isabet oranı %27 ile bu hasar ortalamasını yakalamış olmam bunun bir nedeni eğer bir gemide yangın çıkartmışsam direk başka gemiye geçiyorum yangın çıkartığım gemide yangın sönene kadar onula uğraşmıyorum yani bu gemi ile oynarken yüksek hasarlara ulaşmanız garanti gibi :cap_haloween:

bir diğer iyi tarafı manevra kabiliyeti çok iyi diğer 3 T10 zırhlısından daha kısa sürede dümen kırma süresi var buda şöyle avantajlar sağlıyor hem torpido kaçınma manevranızı kolaylaştırıyor hemde size uzaktan gelen top atışlarında  mermi size ulaşmadan kaçınma manevrası yapabiliyorsunuz 

Bu gemi ile Tek başınıza oynasanız bile kesinlikle diğer (monti-yami-g.k) gemilerden daha fazla maçın sonucuna etki edebliyorsunuz

GEMİNİN EKSİLERİ :

Mermi dağlımı çok iyi değil ancak ben mermi isabetini artırmak adına 4x2 batarya seçeneği yerine 4x3 batarya seçeneğini tercih ediyorum tamam yangın çıkartma oranı düşüyor ama en azından mermilerinizin isabet etme olasılığı artıyor mermileriniz isabet etmezse hasar veremesiniz değilmi  :cap_haloween:

Eğer oyun içi kredi sorununuz varsa bu gemiye hiç yaklaşmayın bir örnekle nedemek istediğimi göstereyim bir maçta 320k vurdum -20k kredi  içerdeydim :cap_fainting:

Bu gemi ile gemi batırmayı unutun çünkü genelde rakiplerinizi yakarak batırdığınızdan  etraftaki KS ciler yaktığınız gemilerin canları azaldığında son noktayı koymak için fırsat kollarlar o yüzden  bu gemi ile siz pişirirsiniz başkaları yer 

Herşey bir yana gemide estetik yok kütük gibi gemi :cap_haloween:

Esasen oynaması çok keyifli bir gemi değil En azından diğer 3 T10 zırhlısı gibi ince işçilik uygulamanıza gerek yok 

Sonuç olarak bu gemiyi açmak yada açmamak size kalmış bir durum ben kendi bakış açımdan değelendirim umarım size bir faydası olur 

Benden şimdilik bukadar 500. maça ulaştığımda bu başlığa ilaveler yaparım 

Herkese iyi oyunlar.

• Cool 4

Players
15 posts
3,217 battles

Merhaba.

Öncelikler ben bu gemiyi araştırmadım.

Cezbeden bir gemi olmadığı için hediye verdikleri ıron duke'te duruyorum şimdilik.

Benim söylemek istediğin karşı takımda ''Conqueror ''çok fazla denk geldi ve atış yaparak sınadım kendimce gemiyi.

Gördüğüm kadarıyla tam olarak yan vermiş olsa bile gemiye köşk atmak zor yani ben atamadım ama ilginçtir burundan ve kıç tarafından köşk yiyor.

İlk bir kaç kez denk gelmiştir diye düşündüm ama tam arkası dönük iken ana bataryaların arkasına nişan alınca rahat bir şekilde köşk yediğini fark ettim.

Düşünün ki şu aralar G.K dan başımı kaldırmıyorum.

G.K'nın ikinciller'i diğer gemilere nazaran yakma konusunda ''Conqueror ''üstünde pek başarılı değil.

Uzun bir süre ikincil atışı altında kalmasına rağmen yanmıyor gemi.(Not: Karşımdaki kişilerin kaptan yeteneklerinden kaynaklı olabilir)

11 km mesafeden HE mermi ile ben G.K ile oynarken 13k vurduğunuda gördüm.

Bence bu HE için yüksek bir demage.

Zaten Conqueror'un yangın çıkarma gibi bir derdi yok. :)

Birde bu açıdan bakın diye yazmak istedim.

Sağlıcakla kalın. :)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.