Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
RADAMANTHYSEK

System spota w trakcie sztormu

2 comments in this topic

Question

[COMA]
Players
414 posts
9,167 battles

Witajcie

Zabierałem się za założeniem tematu już od jakiegoś czasu i mimo wielu testów problem/reguła pozostaje dla mnie niezrozumiała.

Mianowicie mógłby mi ktoś wytłumaczyć od czego zależy czas wyświetlenia okrętu po wykryciu w trakcie sztormu ( 8 km zasięg wykrywania)?

Pytam, ponieważ czymkolwiek gram ( BB, czy też CA - bez różnicy) przeciwnik prawie zawsze widzi mnie pierwszego i najczęściej wyświetla mi się z dość sporym opóźnieniem ( wyświetla się ikonka wykryto i pali się przez 2 do 5 sekund i dopiero pojawia się okręt) . Z początku tłumaczyłem sobie rożnymi gabarytami okrętów i to, ze mniejszy wykrywa większego szybciej, ale gdy skupiłem sie na tym elemencie wyszło na to, ze nie jest prawdą ( wszystkie przykłady bez radaru = czysty spot - Grając ZAO vs. Yamato = przeciwnik wykrywał mnie wcześniej; Grając Hindenburgiem vs. ZAO = przeciwnik wykrywał wcześniej; Grając Yamato vs. DM = przeciwnik widział mnie wcześniej; Grając Tripitzem vs. DM = przeciwnik widział mnie wcześniej; Grając DM vs. Atago = przeciwnik widział mnie wcześniej ; Grając Yamato vs. Yamato przeciwnik widział mnie szybciej). Kilka razy spotkałem się z takim przypadkiem, że wykrywałem przeciwnika dopiero, gdy wystrzelił z dział i pociski były już w locie ( jasnym staje się, że musiał mnie widzieć wcześniej). Kąt podejścia, kamuflaż okrętu nie ma tutaj chyba znaczenia ( ZAO full camo; Hind full camo; DM full camo; Yamato 1/2 camo; Tripitz bez camo). Najmniejsza różnica w czasie wykrycia oznacza zyskanie przewagi przez przeciwnika i widząc mnie może korygować ustawienie dział, kursu lub nawet oddać strzał, a ja tego jeszcze mogę nie widzieć. Nie wiem jak bardzo wpływa to na wynik konfrontacji, ale wydaje się to dość istotne, gdyż trzeba przygotować się na nadchodzącą salwę (jest to kluczowe przy pojedynku na tak bliskiej odległości).

1 answer to this question

Recommended Posts

• 1
Players
1,745 posts
11,972 battles

Jest to powodowane tym że okręt renderuje nam się około 3s po wyspotowaniu. Działa to w obie strony przeciwnik również widzi cie z opuźnieniem, możesz sprawdzić że w momencie wyspotowania okręt przeciwnika wyświetla się na minimapie jako widoczny.

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.