Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Muf84

Best tier 7 DD

8 comments in this topic

Recommended Posts

[DLSB]
Players
25 posts
5,912 battles

Zdar mořští vlci, přemýšlím o koupi tier 7 prémiového DD. Můžete mi dát někdo dobrý tip? Přemýšlel jsem mezi Leningradem a Blyskavicou, ale klidně to nemůsí být nutně prem. DD i když by mě zajímalo srovnání tech dvou (mám radši gun boat:). U leningradu nejsou žádné poznatky pařanů a vycházet ze statů se mi nechce, tak se ptám. Díky za postřehy.

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles

Blyskawici nemám a tak ti nepovím. 

Leningrad je vlastně stejná loď jako Minsk, ale má 8km torpéda, což je velký bonus. Hraje se stejně jako Minsk, tak se koukni na nějaké videa a info o něm a budeš mít představu. Na tieru VII bych řekl, že po nerfu Shiratsuyu už žádné DD vysloveně nevyčnívá z řady. 

[IDDQD]
Players
130 posts
11,177 battles

K Leningradu se ti vyjádřil Porpoise..

Blyska je taky supr - rychlá, 7 děl, super na zapalování, slušné HP, 8km torpéda. Super na ní je univerzálnost, záleží jak vybereš skilly na kapitánovi. Obtěžovat bitevky na 14,5km? OK, možno. Šikanovat podřadná DD v capu? Taktéž. Snad jen torpéda taková sláva nejsou - má jen 2×3ks, takže jsou spíš situační doplněk než primární zdroj obživy..

Subjektivně se mi hraje obojí podobně (Lenin má lepší torpédovou výzbroj a silnější AP, na druhou stranu s Blyskou se nebojím chodit do capů, je podstatně lepší při boji zblízka.)

porovnání Blyska vs. Lenin

Spoiler
  • HP: mírně ve prospěch Blysky (15500 vs 15200)
  • Rychlost: vede Lenin (43 vs. 39 uzlů), ale Blyska je pořád po Leninovi a Minsku 3. nejrychlejší DD v tieru..
  • Manévrování - obojí nic extra (Blyska 5,8s kormidlo, 610m poloměr - Lenin 3,7 / 690), u Blysky se dá zlepšit modulem.
  • Detekce: mírně ve prospěch Lenina (základ 7,56 vs 7,74, s kamufláží a skillem cca 6,6 vs 6,8)
  • Děla: na HE DPM velmi mírně vede Lenin (114k vs 109,5k), Blyska má ale silnější salvu (11900 vs. 9500 - vyděl třemi a zjistíš, jak vysoko se nepřátelské DD pose*e při bitce v capu :cap_rambo:) a líp zakládá ohně (teoreticky za minutu 5,17 vs 4,8). U AP už výrazně vede Lenin, na druhou stranu rotaci děl má podstatně lepší Blyska (cca 1,8× tak rychle).
  • Torpéda - lepší Lenin ve všech parametrech (15100dmg/60kt, 2×4 torpéda vs 14 400dmg/57kt, 2×3) kromě reloadu (92s Lenin, 70s Blyska)
  • Blyska je levnější
  • Blyska je jediná loď své větve - nepoužitelná pro trénink kapitánů, dokud nebudeš mít 19b kapitána.

všechny hodnoty jsou teoretické, neberou v úvahu kapitánské skilly apod., pokud není výslovně uvedeno. Hodnoty u děl jsou teoretické, berou v úvahu 100% poškození (i.e. citadely), ne 33% jako u obvyklých penetrací

A třeba se poštěstí a někdy v dohledné době bude zase k mání Sims, ten je taky OK..

[TTT]
Players
1,182 posts

Blyska: osobně mám na Blysce nalítáno docela hodně a mám ji rád, ovšem po tom nerfu stealthfiringu nevím jestli bych ji doporučil.

+ Skvěle vyzbrojenej gunboat, s dobrým kapitánem dokáže vyndat jakýkoliv jiný DD na svém týru.

+ 2x3 8km torpy mají kolem 58 uzlů a jsou docela nepříjemný

- pokud hraje proti vyšším týrům dělá jí trošku problém spot 6.8km ale dá se stím zahrát

- po odebrání stealthfiringu se musí hrát na smouky

Leningrad: je docela fajn loďka, klasickej ruskej gunboat a jako bonus má 8km torpy.

+ Ruskej gunboat jezdíš a spamuješ a máš v čiči

+ 2x4 8km torpy skvělý na přepady

- pohyblivost, co získá na rychlosti, ztrácí na pohyblivosti

- otřesnej turret traverse

Sims: skvělej parťák do divize, má americkej smoke skvělou obratnost a 9.2km torpy.

+ Skvělej americkej smoke, dokáže schovat půlku týmu a díky tomu je capování mnohem snažší

+ 4x1 127mm USA děla, mají vysokou rychlost palby a nikdy nebudou pozadu jako třeba děla u Lenina

+ AA spotřebák

- torpy jsou hrozně pomalý (48uzlů) a mají malou alfu

Simse mám sice nejkratší dobu, ale pokud bych si v součastné verzy hry měl vybrat prem. t7 DD šáhnu právě po Simsovi.

Toť můj osobní názor, snad se dobře rozhodneš, práci čest, rukoum klid a míru zdar! :Smile_honoring:

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles

Je tu jedna věc, co docela výrazně hovoří proti Blyskawici. Je to Polská loď. Ne, že bych měl něco proti Polákům, ale toho kapitána prostě jinam nedáš. U Rusa a Američana se obě lodě dají používat jako captain trainer. 

Jinak Sims není špatný, ale je zároveň asi nejtěžší na hraní z výše uvedených lodí. Smoke má sice parádní, ale aby jej využili spoluhráči, tak musí mít také odpovídající lodě díky změnám mechaniky. 

[IDDQD]
Players
2,024 posts
18,040 battles

Je tu jedna věc, co docela výrazně hovoří proti pro Blyskawici. Je to Polská loď.

Hlášky v polštině si jinde neposlechneš, teda pokud vyznáváš nastavení kapitánů na jejich národní jazyk jako já, sice víš prd co říkaj, ale je to sranda:Smile_great:

[T-N-T]
Beta Tester
986 posts
7,490 battles
50 minutes ago, Quetak said:

Je tu jedna věc, co docela výrazně hovoří proti pro Blyskawici. Je to Polská loď.

Hlášky v polštině si jinde neposlechneš, teda pokud vyznáváš nastavení kapitánů na jejich národní jazyk jako já, sice víš prd co říkaj, ale je to sranda:Smile_great:

Až k tomu bude kapitán Grzegorz, tak to bude must have.:cap_haloween:

• Cool 7

[IDDQD]
Players
2,024 posts
18,040 battles
15 minutes ago, HavranRyc said:

Až k tomu bude kapitán Grzegorz, tak to bude must have.:cap_haloween:

:Smile_great::Smile_teethhappy:

edit: musim říct že tehle film vůbec neznám, hodnocený je to dobře, tak asi brzo ty tři díly zkouknu, dík za tip. Pro ostatní https://www.csfd.cz/film/96018-jak-jsem-rozpoutal-druhou-svetovou-valku/prehled/

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.