Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Skrzetusky09

Rebalans CV - dyskusja

52 comments in this topic

Recommended Posts

Players
189 posts

Witam. Jakie są wasze zdania na ten temat?

Mi się najbardziej podoba, że chociaż jeden drzewkowy USN CV będzie miał dwie eskadry torpedowe. A wiadomo coś więcej o tierach tych samolotów? 

Źródło :

[-FZO-]
Community Contributor
1,167 posts
12,127 battles

Nie znam się to się wypowiem.

W Walce USA vs IJN będzie naprawdę ciężko różnym osobom skoro zostaną z jedną eskadrą przeciwko 2 albo i 3 jeśli Japończyk będzie na FD. Dla mnie bez różnicy bo i tak od Independenca do Lexa włącznie grałem tylko na podstawowym setupie. 

Dużo bardziej zmieni się natomiast gra USA vs USA. Skończy się latanie dookoła mapy i próba robienia headshota co swoją drogą jest głupotą skoro widać że przez 5 minut nie ma nigdzie samolotów to już wiadomo co się dzieje a do tego jest rozbicie od VIII. Skończy się też granie na 2 eskadry myśliwskie przeciwko jednej. Kiedy setupy będą jednolite pojedynki amerykańskich lotnisk będą wygrywać lepsi gracze. Kliknąć swoimi dwoma eskadrami na jednej eskadrze przeciwnika to i małpa kliknie. Te zmiany to z drugiej strony buff dla IJN cv bo więcej myśliwców. Ale i Enterprise zyska na unikalności ze swoim 2-2-2. Zmiana byłaby całkowicie na + gdyby i IJN do tego dostosować bo teraz będą miały za łatwo. Trzeba będzie się nagimnastykować żeby wymanewrować dwie eskadry a co za tym idzie populacja amerykańskich lotnisk spadnie jeszcze bardziej a to przełoży się na to iż o ich walki między sobą będzie trudniej.

Players
1,333 posts

Wszystko wyjdzie w praniu, bo przy balansie CV są duże możliwości zabawy miękkimi statami (hp samolotów, prędkość, czas przezbrojenia, wygląd zrzutu, dmg torped i bomb), więc WG ma duże możliwości dostosowania ich do realiów gry.  Brak FD jest dla mnie najlepszy, bo taki pomidor na CV będzie zmuszony do nauczenia się atakowania okrętów, a nie tylko klikania na wrogie eskadry, przez co ogólny poziom rozgrywki powinien się podnieść.
I w ogóle miło, że WG przypomniało sobie o CV jeszcze w 2017 roku. Jakby jeszcze naprawili bugi to już byłbym happy :)

• Cool 1

[IMPR0]
Beta Tester
174 posts
4,118 battles
1 hour ago, MageT91 said:

Nie znam się to się wypowiem.

Również. Jeśli ten cały szumny "rebelans" lotniskowców sprowadzi się tylko do zabawy statystykami, to słabo widzę przyszłość latadeł. Tu trzeba wprowadzić/zmienić mechanikę gry a nawet cały gameplay tej klasy i szerzej użycia i walki z samolotami. Bez tego, nawet jeśli poszczególne okręty będą bardziej "zbalansowane", to i tak WG za chwilę stwierdzi, że "lotniskowców jest mało, grają na nich same prosy i w dodatku mają za duży/zbyt destruktywny wpływ na grę w związku z tym wywalamy je z randoma/CW/rankingówek i czego tam jeszcze. Na coopie se pograjcie, jak już musicie. Choć lepie nie."

WG po szumnych zapowiedziach i fakcie, ze lotnie to faktycznie mały odsetek graczy, ma szanse gruntownie zmienić ten element gry. Pytanie tylko czy umieją to sensownie zrobić, czy im się chce i czy starczy im jaj na jakieś naprawdę konkretne zmiany.

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,366 posts
20,514 battles

Zabierają FD? Jak ja teraz rozróżnie nooba od prosa? Będę musiał mm monitor zainstalować. To już nie będzie to samo. Wows bez FD? To przecież lata tradycji, hejtow i przede wszystkim symbol. Jak? To już nie będzie to samo.

• Cool 1

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,275 posts

Nie ma FD? To do pupy... :( Żądam zwrotu kasy wydanej na lotniskowce, zwrot doświadczenia, albo naślę azella,  a on podejmie odpowiednie kroki!

Pierwsza rzecz do zrobienia to naprawa interfejsu, żeby gra zawsze reagowała na kliknięcie, żeby samoloty nie zaczynały robić bezsensownych kółek zamiast atakować, potem można rozważać dalsze zmiany.

[TF16]
Players
396 posts
6,616 battles

a tu proszę z development blog z fcbka

ST, Damage Control Party consumable chance of catching fires for carriers.

Increased active time of the Damage Control Party consumable for all the carriers in the game from 5 seconds to 30 seconds. Chance of catching a fire from HE shells is now equal to tier VI base carrier hulls.
This will lower the need for carrier commanders to hunt down other carriers. Moreover, increased active time of the consumable will allow to get a few squadrons airborne even under a rain of HE shells. However, there is a bigger chance to catch a fire even from smaller caliber guns on higher tiers, while the consumable is not active.

[-TWA-]
Players
315 posts
9,965 battles

Zmiana TB na VIII tierowe dla USN CV IX i X tieru to faktycznie dobry rebalans...

• Cool 2

Players
2,237 posts
5,271 battles
4 minutes ago, _s1ash_ said:

Tu jest potrzebny rebalans mózgu ludzi z WG 

Takie rzeczy to tylko CIA i KGB, pisz do tych drugich, może pomogą ;)

[O-R-P]
Players
1,631 posts
14,858 battles

Skoro jest usuwany FD i SD to ciekawe czy będą też zmiany w IJN CV? Skoro dają TB VIII na Mydłeju to może im po prostu wyszło na podstawie Enterprisa i Kagi, że takie rozwiązanie jest dobre - ja wiem, że to jest bez sensu porównywanie ale sądząc po niektórych pomysłach jest to prawdopodobne. Poza tym 2 duże eskadry TB to kolejny nerf dla wysokotierowych IJN DD.

Players
77 posts
12,020 battles
15 hours ago, Greyshark said:

Pierwsza rzecz do zrobienia to naprawa interfejsu, żeby gra zawsze reagowała na kliknięcie, żeby samoloty nie zaczynały robić bezsensownych kółek zamiast atakować, potem można rozważać dalsze zmiany.

Nie jestem nawet przeciętnym graczem na cv i być może napiszę bzdury (proszę o łagodny wymiar kary).

Dawno temu jak był alt na niskim tierze to próbowałem z tym grać i też pamiętam te kółka. Wydaje mi się, że co do zasady samoloty robią kółka jak próbujemy rzucić torpedy pod zbyt dużym kątem w stosunku do kierunku lotu samolotów (może jest tam jeszcze dodatkowy błąd interfejsu - tego nie wiem ). Co byście powiedzieli na interfejs, który pokazywałby "stożek" możliwego rzutu torped przy aktualnym kierunku lotu samolotów. Gracz widziałby, że do założonego pola zrzutu musi jeszcze skręcić aby weszło ono w ten stożek (trochę podobnie jak przy torpedach gdy czekamy aż się obrócą wyrzutnie). Myślę, że takie rozwiązanie bardzo pomogłoby nowym graczom wyczuć alt.

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,840 posts
5,488 battles

Kółka są efektem bugu UI. Spróbuj przy manualu skorygować zrzut torped w ostatniej chwili i samoloty zaczną ci kręcić bączki.

Przy obecnym AA zanim się opamiętają to większość spadnie i drugiego podejścia nie będzie.

Niech nic przy japońcach nie ruszają jeżeli chodzi o setupy i samoloty(Shoukaku z samolotami T7... ta... już to widzę...).

Players
18 posts
4,893 battles

Samoloty kręcące kółeczka to jeszcze nic. Mi parukrotnie  zdarzały się jeszcze dziwniejsze sytuacje. Choćby dziś samoloty postanowiły "zastrajkować" i w ogóle nie reagowały na sterowanie do końca gry. Klikanie po mapie zaznaczało kolejne cele do których miały dolecieć, ale piloci i tak mieli to gdzieś;) Nawet rozkaz ataku automatycznego postanowili zignorować. W efekcie wrogie Mino zaliczyło czyste niebo:)

shot-17.11.08_11.05.33-0282.jpg

[-FZO-]
Community Contributor
1,167 posts
12,127 battles

Też tak miałem, szybki relog pomógł ale potem RNG było tak złośliwe że nie mogłem oderwać eskadry grając Saipanem.

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,840 posts
5,488 battles

Zapomniałbym o sytuacji w której samolot po wydaniu komendy ruchu, wraca samowolnie eskortować lotnisko lub inny okręt sojuszniczy

[-FZO-]
Community Contributor
1,167 posts
12,127 battles

A najlepiej przemyślane jest altowanie na krawędzi mapy jak ktoś postanawia szukać pereł na linii końcowej

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
12 hours ago, _Alie_ said:

@MageT91Takiego to najlepiej z automatu

wbrew pozorom nie.

ustawiasz automat i wlatujesz za mapę, wychodzisz z auto i nakładasz zdziwionemu gostkowi z alta pełny zestaw torped.

ps.

a potem oczywiście czytasz w grze jaki jesteś chiter, hoaxer i kim jest twoja matka ... :D:D:D::Smile_Default:

• Cool 6

[KURLA]
Beta Tester
1,129 posts
5,897 battles

Czyli 1-1-1 for all. W sumie żadna zmiana, bo to i tak był jedyny sensowny setup. Niech :etc_swear: naprawią UI w końcu!

Beta Tester
1,149 posts
5,388 battles
3 hours ago, kidd18 said:

Niech :etc_swear: naprawią UI w końcu!

Naprawią... przy okazji reworku. Wczoraj słuchałem online Q-A, gdzie Sub_Octavian był przepytywany przez trzech innych przedstawicieli WG. WG jest świadome że UI CV'ek jest zbugowane, ważniejszy jest rework CV, zaś wraz z reworkiem ma być nowe UI, cytuję za transkrypcją Q-A:

Q: Are you working on the bugging CV interface
A: Some polishing will take place, but the top-priority is the getting the new concept to work. See previous CV question: if the complete rework works, you'll get a completely new UI.

[GRAY]
Players
94 posts
8,195 battles
13 hours ago, kidd18 said:

Czyli 1-1-1 for all. W sumie żadna zmiana, bo to i tak był jedyny sensowny setup. Niech :etc_swear: naprawią UI w końcu!

Czyli na US CV ten sam biuld od T4 do T8, w czasie gdy japońce zwiększają ilość swoich samolotów o 50%. Balans po byku poprostu

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,840 posts
5,488 battles
On 8.11.2017 at 10:58 PM, Scarrry said:

ustawiasz automat i wlatujesz za mapę, wychodzisz z auto i nakładasz zdziwionemu gostkowi z alta pełny zestaw torped.

To jest wyższa szkoła jazdy. Podobnie jak trik ze samolotami "stealth" :)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.