Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Nowy Okręt! - Roma & Duke

37 comments in this topic

Recommended Posts

[-FZO-]
Community Contributor
1,234 posts
12,815 battles

ST, Italian battleship Roma, tier VIII.

Hit points - 65400, plating - 32 mm, belt - 375 mm. Main battery - 3x3 381 mm. Firing range - 18.1 km. HE damage - 5100, AP damage - 12000. Reload time 30 s., 180 degree turn time - 30 s., maximum dispersion - 244 m. HE initial velocity - 805 m/s. AP initial velocity - 880 m/s. Sigma count - 1.9. Maximum speed - 30 kt. Turning circle radius - 850 m., rudder shift time - 15.6 s. Surface detectability - 14.5 km, air detectability - 13.3 km. Detectability after firing main guns in smoke - 13.7 km. Anti-torpedo defense damage reduction: 25%

Available consumables:
Slot 1 - Damage Control Party
Slot 2 - Repair Party
Slot 3 - Spotting Aircraft

[QTANG]
Players
326 posts
15,329 battles

@WG_Lumberjack a dla deskarzy środkowy palec, bo jeden loyang to wystarczająco w ciągu dwóch lat. Limit wykorzystany dla ddków, a pancerzy na ósemkach od groma. No i jeszcze kopie kopii w postaci Massachusetts, bo amerykańce zapłaco.

• Cool 1

[MS-B]
[MS-B]
Players
715 posts
9,806 battles

@Bursztynq

Przecież były zapowiedzi nowych ddków. Przegapiłeś?

Ponadto w tym miesiącu zapewne Kidd wyjdzie, czyli US DD, więc proszę nie narzekaj,

[CSMW]
Beta Tester
1,556 posts
11,173 battles

Całe szczęście, że okręty budowano w seriach po kilka takich samych, bo byście sie tam zaharowali na śmierć.

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,883 posts
5,521 battles

To ja ponarzekam:

Kiedy kolejne lotniska? Co chwilę wychodzą klony i jakieś deskowe badziewia a o lotniskach zapomniano...

Gdzie Zeppelin, Akagi, Shinano(modele tej dwójki są w grze), Ark Royal, Aquila, Glorious itp?...

• Cool 1

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,899 posts
9,020 battles
13 minutes ago, _Alie_ said:

To ja ponarzekam:

Kiedy kolejne lotniska? Co chwilę wychodzą klony i jakieś deskowe badziewia a o lotniskach zapomniano...

Gdzie Zeppelin, Akagi, Shinano(modele tej dwójki są w grze), Ark Royal, Aquila, Glorious itp?...

ale po cholere CV skoro to martwa klasa w grze, i nawet samo WG nie wie co z nimi zrobic? nie ma sensu skoro nie biora udzialu z end gamie, a co za tym idzie nie ma sensu grind do 10 tieru, czyli rowniez po cholere szkolic kapitana?

Beta Tester
1,159 posts
6,428 battles

no to w takim razie jeszcze dane DoY:

ST,British battleship Duke of York, tier VII.

Hit points - 60500, plating - 25 mm, belt - 260 - 381 mm. Main battery - 1x2 356 mm; 2x4 356 mm. Firing range - 18.1 km. HE damage - 6100, AP damage - 10500. Reload time 30 s., 180 degree turn time - 45 s., maximum dispersion - 242 m. HE initial velocity - 757 m/s. AP initial velocity - 757 m/s. Sigma count - 1.8. Maximum speed - 28 kt. Turning circle radius - 790 m., rudder shift time - 15 s. Surface detectability - 14.1 km, air ...detectability - 12.5 km. Detectability after firing main guns in smoke - 12.6 km. Anti-torpedo defense damage reduction - 22%

Available consumables:
Slot 1 - Damage Control Party
Slot 2 - Defensive AA Fire

Ładnie sformatowane dane wrzuciłem też do zaktualizowanego swojego wpisu w "przeciekach"

[QTANG]
Players
326 posts
15,329 battles
4 hours ago, SonnyPsycho said:

Przecież były zapowiedzi nowych ddków. Przegapiłeś?

Ponadto w tym miesiącu zapewne Kidd wyjdzie, czyli US DD, więc proszę nie narzekaj,

Pisałem o ósemkach, ten t61 czy aigle to dalej średnio-niskie tiery. O Kidd'dzie było wiadomo na wiosne, czyli pół roku opóźnienia. Oby był w evencie, tak, jak to chcieli zrobić kilka miesięcy temu.

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,898 posts
3 minutes ago, FLANKER_Luk said:

Śliczna ta Roma :)

Może mi ktoś przybliżyć czemu służy to malowanie na przedniej części pokładu.

Znaki rozpoznawcze dla lotnictwa.

Players
163 posts
14,023 battles
10 minutes ago, Greyshark said:

Znaki rozpoznawcze dla lotnictwa.

Tak podejrzewałem, ale czy to oznacza, że te biało-czerwone pasy są charakterystyczne dla Regia Marina?

ahhh... w moim byłym klanie (WHYME) przecież jest 2 włochów, spytam się wieczorem :)

[TF16]
Players
991 posts
18,329 battles
2 hours ago, FLANKER_Luk said:

Tak podejrzewałem, ale czy to oznacza, że te biało-czerwone pasy są charakterystyczne dla Regia Marina?

No raczej Włosi prezentu dla Brytyjczyków by nie robili, żeby malować pstrokato:Smile_teethhappy:.

Players
163 posts
14,023 battles

Już wiem :)

Malowanie pokładu dziobowego odzwierciedla flagę "capo squadriglia"

Jest to oznaczenie okrętu flagowego.

W czasie wojny flagę i malowanie nosił okręt dowodzący daną formacją, a więc mogło być ich kilka.

W czasie pokoju flaga i malowanie widnieje tylko na jednym okręcie w całej flocie.

Regia_Marina_-_Capo_Squadriglia.png

• Cool 1

Players
2,295 posts
5,381 battles

Z niszczycieli premium dostępnych w grze od ręki (czyli w drzewku) mamy:

IJN - Tachibana (t.2),

ZSRR - Leningrad (t.7)

Polska -Błyskawica (t.7)

RN - Campbelltown (t.3) i Gallant (t.6)

ASIA - Anshan (t.6) i LoYang (t.8)

Z krążowników premium dostępnych w grze od ręki mamy:

IJN - Atago (t.8)

USN - Marblehead (t.5), Atlanta i Indianapolis (obydwa t.7)

ZSRR - Diana (t.2), Aurora i Oleg (t.3), Murmańsk i Krasny Krym (t5.), Mołotow (t.6)

GER - Emden (t.3), Graf Spee (t.6), Prinz Eugen (t.8)

FRA - De Grasse (t.6)

Z pancerników premium dostępnych w grze od ręki mamy:

IJN - Mikasa (t.2), Ishizuchi (t.4), Mutsu (t.6)

USN - Texas (t.5), Arizona (t.6), Alabama (t.8), Missouri (t.9 - w teorii za free).

GER - K. Albert (t.3), Scharnhorst (t.7), Tirpitz (t.8)

RN - Warspite (t.6), Hood i Nelson (ten drugi w teori za free - obydwa na t.7)

FRA - Dunkerque (t.6)

Z lotnskowców premium w grze dostępnych od ręki mamy:

IJN - Kaga (t.7)

USN - Saipan (t.7), Enterprise (t.8)

W sumie mamy: 7 niszczycieli premium, z czego tylko jeden na tierze 8; 14 krążowników, z czego tylko dwa na tierze 8; 13 pancerników, z czego dwa na tierze 8 i jeden na 9 oraz aż 3 CV (1 na t.8).

Zapowiedziano / wyciekły:

Niszczyciele - USS Kidd (tier 8), Agile (t.6), T-61 (t.6)

Krążowniki - Adm. Makarov (t.6), Duca degli Abruzzi (t.7), USS Salem (t.8/9/10 ?)

Pancerniki - Massachusetts (t.8), Roma (t.8), Ashitaka (t.7), Musashi (t.9), Duke of York (t.7).

Z premedytacją pomijam okręty, których nie ma dostępnych od ręki w grze jak Belfast, Kutuzow, Gremiaszczyj, Imperator Nikolai I, czy Fujin i jego klony.

Jak widać populacja niszczycieli premium ma wzrosnąć z 7 do 10 (będą aż dwa na t.8 wow), krążowników z 14 do 17 (może będą 3 na t.8) i pancerników z 13 do 18 (łącznie 3 na tierze 8 i 2 na 9).

Ja rozumiem, że są okręty bardziej (Missouri, Hood, Tirpitz) i mniej znane (T-61, Mutsu), ale uważam, że WG powinno najpierw dać każdej nacji dla równowagi podobną liczbę okrętów premium tieru 8.. Najlepiej w mojej opinii byłoby, gdyby każda flota na tierze 8 miała po 1 DD, CA i BB (CV wg. uznania, tak jak i reszta okrętów premium). Nie miałbym wtedy nic przeciwko klonowaniu tych samych okrętów jak jest w wypadku Alabamy i Massachusetts (chociaż tutaj akurat jest trochę inna sytuacja), gdyby chociaż na tierze 8 była względna równowaga klas w okrętach premium do szkolenia dowódców, bo co z tego, że wyjdzie coś na tier 6, jak mimo wszystko lepiej szkolić na tierze 8?

Players
272 posts

A co ty z tym szkoleniem? Od szkolenia jest teraz elitarny exp.  Premki teraz maja zarabiać (czyli Miś) albo być funshipami. Tu już jak kto woli.

Players
2,295 posts
5,381 battles
1 hour ago, Leonarnik said:

A co ty z tym szkoleniem? Od szkolenia jest teraz elitarny exp.  Premki teraz maja zarabiać (czyli Miś) albo być funshipami. Tu już jak kto woli.

Nie wiem jak inni, ale ja nie posiadam żadnego kapitana z 19 punktami i jeszcze dłuuugo sobie na niego poczekam.

• Cool 1

[FF-PL]
Players
1,185 posts
14,454 battles
19 minutes ago, henryk5pio said:

ja nie posiadam żadnego kapitana z 19 punktami i jeszcze dłuuugo sobie na niego poczekam.

Zapewnie jak pozostałe 80% graczy.

Players
272 posts

No niestety za darmo nie dają. Ale premek też nie. Ale przynajmniej nie potrzebuję dla każdej klasy i nacji osobnej premki. A jak się już zrobi jednego to kolejny wpada co powiedzmy 2 tygodnie.

Chociaż zaraz obstawiam, że każdy ma obecnie 4 kapitanów z 19 punktami. I oni by generowali elitarny exp. Ale najpierw trzeba chcieć.

[O-R-P]
Players
1,752 posts
16,269 battles
2 minutes ago, HectorBarbossa said:

Ten USS Kidd to czasem nie jest Fletcher? Jak ma by na 8 tierze, to bedsie lepszy niz Benson

Mówiono niedawno, że ma mieć tylko jedną wyrzutnię torpedową oraz naprawkę. Ciekawe to może być.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.