Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Porpoise

Rework letadlových lodí - Think Tank

982 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles

O předělávce celé mechaniky letadlových lodí se mluví už hodně dlouho. WG není z mnoha důvodů spokojeno s tím jak CV ve hře fungují a jaké zastávají role. Napřed bych chtěl stručně zmínit jednotlivé oblasti, kterých by se rework dotknout měl a proč. Osobně by mě zajímaly názory ostatních hráčů. Jak se na problematiku CV dívají specializovaní kapitáni, nebo i "for fun" hráči.

Letadlovky jako třída hrají vlastně svoji vlastní hru. Rohodně se však nejedná o třídu podobnou dělolostřelectvu ve WoT a toto srovnání jednoznačně odmítám. CV jsou velmi náročné na hráčův skill a to zejména na situační povědomí, znalost hry a pak už samotný mikromanagement letek. 

Problém s balancem CV je nasnadě, protože stojí tak nějak mimo všechny ostatní třídy lodí. Nemají přirozeného nepřítele kromě jiné letadlové lodi a i tato role je dnes dosti omezená. Na první pohled je jasné, že existují 2 extrémy. První z nich byla situace po releasu, kdy lodě trpěly značným nedostatkem AAA, a jednalo se tak o hru ententýky dva špalíky, kdo musí jít z kola ven. Druhým extrémem je současná situace, kdy CV velmi často naráží na +2MM a čelí lodím, které jsou v síle protiletadlové obrany zcela mimo jejich schopnosti je reálně ohrozit. Stejná situace panuje i naopak, kdy například tier VIII letadlovka si může beztrestně farmit tier VI bitevní lodě se směšným AAA i pohyblivostí. 

Dalším problémem letadlovek jsou manuální útoky. Pro dobré hráče jsou samozřejmostí, ale pro "víkenďáky" jsou neznámou. Jak pak dopadne měření takových dvou letadlovek, když na sebe narazí asi nenechá nikoho na pochybách. Je potřeba najít kompromis tak, aby zkušený hráč byl za svůj mikromanagement odměněn, ale přesto se i ten víkenďák musí naučit v průběhu své CV kariéry tyto věci používat. Nedávné odstranění manuálních útoků z tieru IV a V považuji za ostudnou krátkozrakost vývojářů. 

Do očí bijící je i situace ohledně volitelných decků jednotlivých lodí. Letadlovka je jedinečnou lodí, která má plnit 3 funkce na podporu týmu - 1) průzkum, 2) leteckou ochranu, 3) ničení lodí. Pořadí jsem zvolil náhodně, ale pokud jednu z těchto rolí neplní a druhá ano, pak je tým v obrovské nevýhodě, kterou dokáží znegovat pouze velmi dobré výkony ostatních spoluhráčů, nebo neschopnost nepřátel. Toto je také důvod proč letadlovky nebyly vpuštěny do klanovek, kde by i s omezenými setupy (například by neměly pro CW tolik letek, aby nevznikl ohromný nepoměr, když bojují jen proti 7 lodím) byly ohromné rozdíly mezi top klany a ostatními.

No a posledním velkým problémem je, že například torpédoborce nemají na vyšších tierech proti dobré letadlové lodi prakticky žádnou šanci dělat nic z toho, proč v té hře vůbec jsou. Neměla by nastávat situace, kdy jedna loď pouhým kliknutím myší znemožní hru jinému hráči bez ohledu na to, jak dotyčný hraje.

Teď jsem popsal nejzávažnější problémy, které u CV vidím já. Rád bych ještě navrhl nějaké mechaniky, které by IMO pomohly. 

1) změna MM letadlových lodí na +-1. Ulehčilo by to velmi expení celé linie a ubylo by frustrace. Pomohlo by to i ostatním lodím, které by nebyly farmeny v nepříznivém MM o 2 tiery vyššími CV. Zároveň bych zavedl CV až od tieru V. Na tieru IV, kde se s CV setkáváme poprvé jsou lodě v setupech mezi světovými válkami, kde vůbec žádnou protiletadlovou obranu nikdy neřešil. Letadlovky se začaly objevovat jako pokusná plavidla výrazněji až o 5 let později a jejich zařazení do výzbroje námořnictev, jako útočné zbraně je datováno až do 30. let. Tier IV letadlovky bych nechal, ale hratelné pouze ve formě jakéhosi tutoriálu (série misí, kde by se hráč učil ovládat své letadla a poté by mohl odemčít tier V letadlovou loď).

2) manuální útoky - manuální útoky bych ponechal pouze pro torpédová letadla a stíhačky. Střemhlavé bombardéry bych zavedl jako point-click útoky s tím, že by se rozptyl určoval podle velikosti a rychlosti cíle na který útočí. Tzn. bylo by pravděpodobnější zasáhnout pomalu couvající bitevní loď (třeba 90% zásahů), ale u torpédoborce by byl přesný zásah víceméně šťastný. Vzhledem k této změně bych se nebránil ani zvýšení poškození z bomb (né ty AP nesmysly, co vymažou BB jedním kliknutím).  Tato změna by umožnila horším hráčům zasahovat pravidelně velké cíle a rozdílovým faktorem by pak zůstaly útoky torpédy, které IMO fungují relativně dobře. Zároveň by byla zmírněna frustrace hráčů DD, kdy je 1 nálet amerických bombardérů připraví o 80% HP bez jakékoliv možnosti mu čelit.

3) strafe - Manuálně řízené útoky stíhačkami jsou nejsilnější zbraní každého dobrého velitele letadlovky. Díky skillu může vyhrát i souboje se silnějším protivníkem. Bohužel některé CV (Saipan) mají letadla taková, že i po neúspěšném útoku je možné jej ihned opakovat prakticky bez rizika. Navrhl bych proto zavedení cooldownu (třeba 10-15s) během kterého není možné opakovaný strafe udělat, nebo se odpoutat od nepřátelské letky, která vás zahákne. 

4) zrušení full strike setupů, omezení počtu TB na 2 letky - Jak jsem psal výše, tak CV má 3 úlohy. Pokud je neplní, pak je to průšvih. Proto bych  zrušil kompletně setupy bez stíhaček a omezil počet skupin torpédových bombardérů na 2 i u hightierových CV. Dal bych jim samozřejmě větší počet letadel do letek a silnější výzbroj, aby se ztráta letky kompenzovala. Tato změna by měla pomoci lehkým lodím se slabou AAA, aby nebyly crossdropovány ze 3 směrů. Vlně více torpéd ze 2 směrů se dobře manévrující kapitán vyhnout může. Ze 3 směrů to jde již těžko. Každý, kdo hrál někdy torpédoborec již měl určitě to štěstí potkat top hráče v CV. Takto by se stížila schopnost CV útočit na DD, ale zároveň by byl zachován dmg potenciál proti velkým cílům (malý buff DD a nerf BB).

5) národní perky i pro letadla - bylo by to velké zpestření, které by letadlovky jednotlivých národů rozlišilo. Například letadla USA by měly snížený cooldown na strafe. Japonská zase bonus do dogfightu. US pumy by měly větší poškození než torpéda, Japonci naopak. Německé stíhačky by se třeba mohly umět odpoutat z dogfightu bez ztráty letadla atd. atd. U IJN sestřeleného letadla by mohla být třeba šance na to, že narazí do lodě za řekněme 500dmg+oheň. No vyhrát si tu může fantasie do sytosti, ale domnívám se, že identitu by jednotlivé národy mít měly. 

Tak a teď můžeme diskutovat.  :)

• Cool 8

Players
1,593 posts
8,684 battles

môj skromný názor: zrušiť CV úplne

Na to WG v živote nepristúpi ale je to najhumánnejšie riešenie najväčšieho problému CV - v (náhodnýcj) bitkách sa stretávajú proti sebe CVčkári, ktorí to vedia rôzne dobre/zle hrať a väčšinou si to vyžere tím s horším CVčkárom

• Cool 2

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles
7 minutes ago, S4h3L said:

Na to WG v živote nepristúpi ale je to najhumánnejšie riešenie najväčšieho problému CV - v (náhodnýcj) bitkách sa stretávajú proti sebe CVčkári, ktorí to vedia rôzne dobre/zle hrať a väčšinou si to vyžere tím s horším CVčkárom

To je samozřejmě nejlepší možnost, ale nechtěl jsem být tak radikální.

[IDDQD]
Players
378 posts
11,741 battles

Je fakt, že v poslední době (cca dva měsíce) v podstatě není hra, která by neměla MM+2, a to i v prípadě prime-time nebo volných svátečních dní. Proč, jaký je záměr WG, netuším. U CV je to pak extrém na obě strany. v MM+2 je letadlovka král mapy i s průměrným hráčem, u MM-2 je to pak jen takový náhodný pozorovatel (ale alespoň spot) nebo kamikaze nálet vším, aby něco prošlo. Pak je logicky šikana DD většinou jedinou možností se k nějaké lodi aspoň přiblížit ( i když logicky přibývá DD s výkonými AA) ...

Rozdíl mezi slabým a dobrým hráčem je nejmarkantnější právě u CV. Zatímco v jiných typech lodí se rozdíl trošku setře případným nemalým vlivem RNG, (syndrom "stojící lodi" a podobně, asi známe), tak dobrý hráč v CV v dobrém MM prostě brutálně ovládne hru. Nemluvím samozřejmě o extrému typu "papedipupi", kterého jsem měl tu čest i smůlu dvakrát potkat v jeho vrcholné formě a on prostě ani nepotřeboval zbytek týmu, klasciké vraždění neviňátek :cap_rambo: Krása sledovat (to nemyslím nijak hanlivě, naopak) ...

Také i mně chybí větší odlišení jednotlivých národů, nějakou perličkou typu "jpn kamikaze" se symbolickou dmg a ohněm (btw dobrý nápad, Porp) a podobně ...

Podle mně by CV měly mít MM+1 max (ne-li dokonce +0), a pokud by si hráči museli vždy počkat, než je hra logne do správného MM, no tak holt to je daň za to, že tenhle typ hrají (a v konečném důsledku by jim to i pomohlo, aby nechytli nesmyslné MM+2). Úprava setupů a posun startu CV na T5+ se také nabízí, včetně "náročnějšího" školení. Zrušení? No nevím, jednak WG na tohle nikdy nepřistoupí a jednak si nejsem jist, jestli by to bylo dobře, CV podle mně do hry patří ...

Problém je i v tom, že WG neumí dělat (až na výjimky) změny citlivě. Když něco nefunguje, WG se nevrací o krok zpět a neoptimalizuje, ale hned do všeho natvrdo "hrábne" a tím rozhodí i věci, co do té doby fungovaly dobře. A tak se člověk každé avizované výrazné změny od WG holt instinktivně bojí :cap_haloween: ...

[BL4CK]
Players
587 posts
17,971 battles
2 hours ago, S4h3L said:

S touto logikou by mohli zrušiť všetky triedy lodí :Smile_sceptic:

CVčko nestretávaš každú bitku,ale keď má tvoj tím 5 DDčiek a všetky sú do 3 min. mŕtve,tak to je 10x horšie jak zlý CV hráč.

Alebo máš 5 bojových lodí a všetky sú vykempené a tým pádom neužitočné....a týmto extrémom sa človek stretne oveľa viac ako s CVčkami.

Mimochodom väčšinou CVčko trestá pozičnú hru.

Ja som hral bitky s lietadlovkou,kde som nespravil vôbec nič skrze toho,že boli všetci spolu a nedalo sa preletieť. A enemaci vyhrali,lebo proste hrali s hlavou a ich lietadlovka bola pritom zlá.

Takže není to len o dobrej CV vs zlej CV,ale o celom tíme.

Áno dobrý CV hráč je výhoda,ale určite nie zaistenia výhra.

• Cool 3

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles
3 hours ago, LoDeTeR said:

CVčko nestretávaš každú bitku,ale keď má tvoj tím 5 DDčiek a všetky sú do 3 min. mŕtve,tak to je 10x horšie jak zlý CV hráč.

Alebo máš 5 bojových lodí a všetky sú vykempené a tým pádom neužitočné....a týmto extrémom sa človek stretne oveľa viac ako s CVčkami.

Mimochodom väčšinou CVčko trestá pozičnú hru.

Ja som hral bitky s lietadlovkou,kde som nespravil vôbec nič skrze toho,že boli všetci spolu a nedalo sa preletieť. A enemaci vyhrali,lebo proste hrali s hlavou a ich lietadlovka bola pritom zlá.

Takže není to len o dobrej CV vs zlej CV,ale o celom tíme.

Áno dobrý CV hráč je výhoda,ale určite nie zaistenia výhra.

Nikde jsem nepsal, že CV jsou CANCER.

Dokáží jím být za určitých okolností a proto by se mělo jejich vyvážení provést tak, aby tyto okolnosti nastávaly co nejméně. Předělávka by měla zmenšit rozdíl mezi casual a skilled playerem ať se nám to líbí, nebo ne. Pomoci by mohl i menší výběr "nefunkčních" setupů, které lidi ani neumí používat. U CV je ohromný skill gap a to celou třídu lodí odsuzuje do druhotné role. + Samozřejmě je nutný tutoriál pro cvčkáře. IMO by žádná třída lodí (i když je v týmu zastoupená jen 1x) neměla totálně dominovat nad druhou bez jakékoliv šance na counter play. 

Jistě, ve špatném týmu i dobrá CV zmůže prd, ale zase má tu největší šanci potahat svůj tým proti vyrovnanému soupeři.

[IDDQD]
Korzár
1,768 posts
13,322 battles

Jsme spíše "forFun" letadlovkář, ale se Zeppelinem mám asi 2k bitev. Za mě by bylo potřeba přepracovat nejen CV, ale AAčka všech lodí. +/- 1 MM bych letadlovkám dal. Ale dal bych to i ostatním lodím. Tuccy změnu MM komentoval, že s lodí se dá zahrát s MM +2 úplně v klidu. Já bych tohle netvrdil a je vidět, že hru nezná. Jestliže letadlovky a ostatní lodě dostanou MM +/- 1, tak se jednak omezí toho, že CVčka budou šikanovat lodě, ale že i AAčka budou šikanovat ona letadla. Za mě rozumný krok..

Druhá věc, redukce AA. I blbé francouzské křižníky, když si je postavím na AA, dokáží s manuálními AAčky a dalším bordelem sestřílet letadlovce půlku letadel. Je to stupidita. AAčka bych překopal, lodě bych zredukoval na support, útočné, obrané a flankovací s tím, že by se to dotklo i jejich AA. 

Zrušit Strike deck. Pokud ve hře potkám letadlovou loď se strike deckem, dávám automaticky report. Důvod? jak napsal Porpoise, letadlovka není jen o tom rozdávat damage, ale i spotovat a chránit lodě. WG se balanc USS a IJN letadlovek nepovedl. Rebalanc USA letadlovek (za mě, já bych ony letadlovky vyrovnal tak, aby byly rovny jak počty letadel, tak i setupy) s tím, že se zruší úplně strike deck.

V součtu je to ale hodně velký zásah do hry a to jak CV, tak i ostatních tříd. Dost by se to i dotklo gameplaye. Osamělé bitevky by po redukci AAček byly naprosto bezbranné (redukce AAček). Hloupí hráči by nehráli USA křižníky na support ostatních lodí, ale na damage, čímž by se dosáhlo toho, že letadlovky by byly OP. V neposlední řadě by byl problém i s kapitány. Já mám všechny křižníky postavené na manuální AA a baráž. Hrávám to na support bitevních lodí. Bohužel, u některých by to po redukci AA bylo k ničemu. 

V součtu nevěřím, že dojde k nějakému rebalancu. Je to až příliš složitý zásah do hry a jelikož WG Staff na fóra nechodí, hru samotnou nehrají, nemůžeme od nich čekat, že by současnou situaci s CV vyřešili. 

PS: Myslím, že tohle vlákno je zbytečné. WG staff už 4 týdny kašle na můj dotaz ohledně CVček v sekci "otázky pro WG". Jednoduše řečeno, mají hru v ****, hlavně že jim sype. A řeči Ivany a Aleše, jak to tu budou udržovat, sbírat zpětnou vazbu jsou jen bláboly do větru. Je to pořád stejné, ať jich je tu 20, nebo jen jeden. :Smile_facepalm:

• Cool 3

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles
29 minutes ago, Wolffnstein said:

Jsme spíše "forFun" letadlovkář, ale se Zeppelinem mám asi 2k bitev. Za mě by bylo potřeba přepracovat nejen CV, ale AAčka všech lodí. +/- 1 MM bych letadlovkám dal. Ale dal bych to i ostatním lodím. Tuccy změnu MM komentoval, že s lodí se dá zahrát s MM +2 úplně v klidu. Já bych tohle netvrdil a je vidět, že hru nezná. Jestliže letadlovky a ostatní lodě dostanou MM +/- 1, tak se jednak omezí toho, že CVčka budou šikanovat lodě, ale že i AAčka budou šikanovat ona letadla. Za mě rozumný krok..

Druhá věc, redukce AA. I blbé francouzské křižníky, když si je postavím na AA, dokáží s manuálními AAčky a dalším bordelem sestřílet letadlovce půlku letadel. Je to stupidita. AAčka bych překopal, lodě bych zredukoval na support, útočné, obrané a flankovací s tím, že by se to dotklo i jejich AA. 

Zrušit Strike deck. Pokud ve hře potkám letadlovou loď se strike deckem, dávám automaticky report. Důvod? jak napsal Porpoise, letadlovka není jen o tom rozdávat damage, ale i spotovat a chránit lodě. WG se balanc USS a IJN letadlovek nepovedl. Rebalanc USA letadlovek (za mě, já bych ony letadlovky vyrovnal tak, aby byly rovny jak počty letadel, tak i setupy) s tím, že se zruší úplně strike deck.

V součtu je to ale hodně velký zásah do hry a to jak CV, tak i ostatních tříd. Dost by se to i dotklo gameplaye. Osamělé bitevky by po redukci AAček byly naprosto bezbranné (redukce AAček). Hloupí hráči by nehráli USA křižníky na support ostatních lodí, ale na damage, čímž by se dosáhlo toho, že letadlovky by byly OP. V neposlední řadě by byl problém i s kapitány. Já mám všechny křižníky postavené na manuální AA a baráž. Hrávám to na support bitevních lodí. Bohužel, u některých by to po redukci AA bylo k ničemu. 

V součtu nevěřím, že dojde k nějakému rebalancu. Je to až příliš složitý zásah do hry a jelikož WG Staff na fóra nechodí, hru samotnou nehrají, nemůžeme od nich čekat, že by současnou situaci s CV vyřešili. 

PS: Myslím, že tohle vlákno je zbytečné. WG staff už 4 týdny kašle na můj dotaz ohledně CVček v sekci "otázky pro WG". Jednoduše řečeno, mají hru v ****, hlavně že jim sype. A řeči Ivany a Aleše, jak to tu budou udržovat, sbírat zpětnou vazbu jsou jen bláboly do větru. Je to pořád stejné, ať jich je tu 20, nebo jen jeden. :Smile_facepalm:

Ano, vlákno je zbytečné, ale zajímaly mě spíš úhly pohledu ostatních. WG pravděpodobně bude 4 roky mluvit o reworku CV a pak vypustí nějakou totální prasečinu viz dělostřelectvo ve WoT. 

Já bych třeba nedělal ty setupy zrcadlové. Byla by to nuda. Dokázal bych si představit, že IJN CV budou specializované na torpéda, USN zase na bomby - větší rozdíl mezi jednotlivými národy. Jasné, to máme i dnes, ale se setupy jaké USN CV mají to nemohu brát vážně + zase je nesmysl aby souboj stíhaček byl vždycky rozhodnutý předem. 

[IDDQD]
Players
39 posts
5,131 battles

Takže, jelikož hraju převážně CVčka, tak se pokusím i já něco napsat:

Omezení na MM +/- 1 - Ano, byl bych pro a to ihned. S enterprise v desítkách - pohroma, s KAgou v devítkách HA HA HA a naopak Taiho v sedmičkách? Olééé a frustrace na straně nebohých ostatních. Tak tedy omezit MM určitě je částečným řešením.

Odstranění full strike setupů - no proč ne, stejně je nehraju, ale nemyslím si, že tohle je cesta. Spíše by pomohlo trochu jiné rozvržení letek a jejich cooldownů. Hakuryu má proti Midway výhodu ani ne ve větším počtu letek (jako taky - víc letek = větší spot, ale i midway dokáže dobře spotit), ale spíše v tom, že točí letedla rychle. Takže tady by to chtělo trochu balanc.

Mechanismy ručního shozu torpéd a bomb bych klidně nechal (to samé u strafu). Je to jediná věc, kromě spotu o které rozhoduje hráčův skill a ne jen rng. Neberte možnost hráčům ukázat, že to umí :(

Ono to plakání DDček ze zásahů za 80% je často způsobeno tím, že stojí, jinak na manuál trefit ddčko a dát mu takovou šlupku je složité, hodně o skillu a rng. Takže bych byl v klidu. (btw. Saipana do toho netahám, ta letadlovka je prostě OP na 7 a nemá přirozeného nepřítele, krom jiného Saipana)

Můj návrh je shodný s Wolffem - pořešit AAčka - řekněme si, ok, tak AAčka budou mít americký bitevky a křižníky a budou se tak hrát, britské křižníky bez baráže jo a třeba dáme i německým křižníkům tu možnost. Ok a zbytek lodí bude mít AAčka průměrná a musí se spolehnout na baráž a obratnost, případě na spolupráci v týmu. Letadlovky budou mít možnost hrát trochu normálněji.

Na druhou stranu omezíme MM CVček na +/- 1, aby to neměli tak hrozný, nebo naopak lehký. 

Dále bych klidně CVčkám ubral xp za dmg, ale na druhou stranu ještě trochu zvýšil xp za sestřely a hlavně za spot. Aby byla motivace hráčů ne jen farmit dmg a lodě, ale hrát i pro tým.

• Cool 1

Players
17 posts
5,323 battles

Ako forfun cvčkar. Obmedziťmm na +/-1, napr t8 cv by bola vždy pekne v strede takže by mala proti sebe aj t9 aj t7 lode.

Jednoznačne pri zahakovani stihačov zrušiť alt utok a nasledne odhakovanie, pripadne dať postih stratu aspon 2 stihačov pri japoncoch a 3 stihačov pri amikoch. Tak tiež znižiť dmg alt utoku shihačov je to somarina aby som jednou letkov stihacou zničil enemakovi 25 lietadiel. :cap_cool:

To že sú dd šikanovane cv je blbosť. Bežne sa mi stava že pri manualnom zhodeni kde dd sa nachadza v strede zhodu z 21 bomb netrafi ani jedna. To že zmažen naslednym naletom dotyčne dd je chyba RNG. Nezabudajte že niektore ddčka maju kriciu protilietadlovu palbu a vtedy je zahojene lebo ho neni možne trafiť pri tom rozptyle . Si zoberte že dd prepadne CV lebo váš prasači tym to dd odignoruje a pusti ho ku vam a mate zvečšeny rozptyl zhodu ako to tu niekto spominal. Tak mate istu smrť lebo ked už teraz rng zauraduje tak nemate šancu.

Rozhodne by som križnikom odobral spotrebal kricia protilietadlova palba a dal by som ho BBčkam ktore su proti cv oslabene tym že sú velke relatívne pomale a neohrabane. Križniky maju svoju manevrovatelnosť s ktorou sa relativne dobre vyhýba torpedam

[ATOM]
Players
236 posts
8,807 battles

Casual skill, chtěl bych ale víc..:cap_money:

Mě teda frustrují na CV 3věci, Saipan ,né vždy funkční strafe/aa baráž a některé decky u US

Situace kdy křižník vidí 2x tb a pustí na 5km baráž která nic neudělá je k pláči, rovněž strafe kterej se přeletí bez sestřelu napřímo letkama/nebo naopak strafe o okno vedle co pokosí 10 letadel a ještě jsem opomenul pochybné zamykání stíhačů v soubojích které si často dělá co chce..

a nakonec některé US decky, prostě tam hold není balanc, ...ačkoliv, přijde mě že US cv hraje pořád dost doslova špatnejch hráčů kteří si ledva ohlídaj své 2x letky stíhačů u Rangera...

jinak nechápu proč pořád všichni chtějí vidět nějaké odlišnosti u národů ...zrovna u CVček bych si dokázal skutečně představit dost podobné decky u všech národů - odlišnosti bych nechal opravdu malé které využije opravdu jen znalej hráč..

[-VU-]
Players
158 posts
3,829 battles

Som taktiez len vykendar a hlavne for fun hrac. Lietadlovky mam len 3 a to japonske (4,5,6)  Dalej som nesiel bo to premna nema cenu, Najme ked sa mam ucit manual drop na 7T a 8 T. Videl som nato mody ktore ukazuju ako namierit ale to uz povazujem za :etc_swear: . Takze by som tiez privital 1-+MM  .Lebo ucit sa manual na nort caroline a podobnych je s istym koncom. A a zase aj s toho dovodu ze som nerad free kill  pre CV ked som v castejsie v battleshipke, Hravam viac menej od 4T do 7 T. obcas 8T. A ten MM dokaze ,,potesit" A ak stastim si ma vyberie CV za prvy ciel a nieje nadomnou CV zo stihacmi a zo 3 dalsie lode tak na par km  aby sa auri spojili je to na prd lebo neviem nato odpovedat a to ze mi zoberie polku HP a ja jemu po dve ci obcas az jedno lietadlo ( na AA funguje tiez rng , aspon mam taky pocit ,lebo raz az jedno lietadlo a niekedy 3/4 letky) Je trosku nefer. A najme ak este hra nezacala a ja mam lod uz zdevastovanu ci na poli potopenu, Ja viem ze je to len hra  ale ak ste vykendovy hrac a mate takto za vykend 3 ci 4 hry tochto tipu to chce skor uinstal, Som za nejaku prerabku AA ale tak aby ostala koza cela a vlk syti. A to nevravim ak tvoju lod nastivi britsky gril a mas funcne az jedlo AA delo ci kulomet . Mam skusenost ze par dobrymi ranami som mal 95% HP  ale 90% AA bola v kybli, Som za aby sa uplne prehodnotil systen hodnotenia CV je nezmyslel ak roby podporu a moc nenabucha dmg ze skonci este v minuse ako niektory CV hraci argumentuju.Ja oponujem byt prvym cielom CV je tiez rovne minusu na konci. Dalsia vec tutorial!!! pred cca rokom som pisal ze moje 3 letky z ruyja slizla 1 letka s us CV. Vsetci ste sa mi rehotali ze to nieje mozne a ze som noob, Ale ze by niekto napisal ze sa jedna o ALT utok to nenapadlo nikoho, A to netusim co je strike deck co tu je spominany, hram to pre zabavu a nebudem fakt riesit kazdu jednu frazu co niekde niekto spomenie, Preto ten turotial lebo hrat za CV je obcas dost fuska.  Ty co  maju v ruke CV by mala hra odmenit ale zase nie ostatnym zneprijemnovat hru. 

[BL4CK]
Players
587 posts
17,971 battles
13 minutes ago, BlondakPB said:

Rozhodne by som križnikom odobral spotrebal kricia protilietadlova palba a dal by som ho BBčkam ktore su proti cv oslabene tym že sú velke relatívne pomale a neohrabane. Križniky maju svoju manevrovatelnosť s ktorou sa relativne dobre vyhýba torpedam.

:cap_book::Smile_amazed::Smile_veryhappy::Smile_facepalm::Smile_unsure:

Players
1,593 posts
8,684 battles
5 hours ago, LoDeTeR said:

ani nie, pretože loďky ako všetci vieme majú svoju obmedzenú pôsobnosť, zatiaľ čo CV má oveľa menej obmedzenú pôsobnosť, tj. dokáže zásadne ovplyvniť kľúčové momenty bitky

EDIT: + keď máš rajče v BB/CA/DD ešte stále to vie "opraviť" niekto schopný v BB/CA/DD zatiaľ čo CV máš iba jednu na tím (vo výnimočných prípadoch dve)

[BL4CK]
Players
587 posts
17,971 battles
22 minutes ago, S4h3L said:

ani nie, pretože loďky ako všetci vieme majú svoju obmedzenú pôsobnosť, zatiaľ čo CV má oveľa menej obmedzenú pôsobnosť, tj. dokáže zásadne ovplyvniť kľúčové momenty bitky

EDIT: + keď máš rajče v BB/CA/DD ešte stále to vie "opraviť" niekto schopný v BB/CA/DD zatiaľ čo CV máš iba jednu na tím (vo výnimočných prípadoch dve)

Aha a CV ma 1500 lietadiel,žiadna AA obrana, proste môže si lietať non-stop bez trestu...A vôbec neexistujú lode,ktoré tým čarovným tlačítkom kompletne vymažú lietadlá... Inak toto sa mi na tomto páči,keď upália BBčko,tak sa napíše zlá pozičná hra,ale keď ho rozbije lietadlovka,tak je to proste strašne OP :Smile_trollface:

Všetko je to len o pozičnej hre a je dobré,že to môže niekto takto kruto trestať. Hlavne brúsičov mapy.

Players
1,593 posts
8,684 battles
12 minutes ago, LoDeTeR said:

Aha a CV ma 1500 lietadiel,žiadna AA obrana, proste môže si lietať non-stop bez trestu...A vôbec neexistujú lode,ktoré tým čarovným tlačítkom kompletne vymažú lietadlá... Inak toto sa mi na tomto páči,keď upália BBčko,tak sa napíše zlá pozičná hra,ale keď ho rozbije lietadlovka,tak je to proste strašne OP :Smile_trollface:

Všetko je to len o pozičnej hre a je dobré,že to môže niekto takto kruto trestať. Hlavne brúsičov mapy.

sprav si kakavko/čajík s medom poprípade teplé mliečko s keksíkmi, pohodlne sa usaď, zapni si nejakú ukľudňujúcu hudbu ako podmaz a ešte raz si prečítaj čo som napísal, troška si odpi, daj si keksík, ešte raz si to prečítaj, popremýšľaj o tom a keď sa dostaneš k výsledku, prosím ťa daj si facepalm

[BL4CK]
Players
587 posts
17,971 battles
16 minutes ago, S4h3L said:

sprav si kakavko/čajík s medom poprípade teplé mliečko s keksíkmi, pohodlne sa usaď, zapni si nejakú ukľudňujúcu hudbu ako podmaz a ešte raz si prečítaj čo som napísal, troška si odpi, daj si keksík, ešte raz si to prečítaj, popremýšľaj o tom a keď sa dostaneš k výsledku, prosím ťa daj si facepalm

Kakavko si môžeš dať akurát tak ty aj keksíček dokonca aj ten čajíček.

zatiaľ čo CV má oveľa menej obmedzenú pôsobnosť  - blbosť lebo preboostené AAčka

CV máš iba jednu na tím - a podľa matematiky zo základnej školy je fail jedného hráča stále oveľa menej jak 3-4 lodí...a naopak 3-4 lode dokážu napraviť fail jedného hráča.

[IDDQD]
Korzár, WoWs Wiki Team
1,870 posts
12,105 battles
1 hour ago, S4h3L said:

Ma pravdu chlapec a myslela to tak, ze CV je jednim z nevlivnejsich. Spatne CV ti prohraje celou bitvu kdyz enemy Cv si muze delat co chce - to je proste fakt :Smile-_tongue:

• Cool 1

[BL4CK]
Players
587 posts
17,971 battles
1 minute ago, LucyCZ said:

Ma pravdu chlapec a myslela to tak, ze CV je jednim z nevlivnejsich. Spatne CV ti prohraje celou bitvu kdyz enemy Cv si muze delat co chce - to je proste fakt :Smile-_tongue:

To fakt není pravda...CV má vplyv na bitvu,ale iba keď sú enemáci proste rozhádzaný po mape...keď tím útočí kompaktne,tak si CV ani neprdne lebo proste nepreletí...lebo v každej hre je nejaký Minotaur,Des Moines,Neptune...a keď ich tvoj tím nezničí,tak proste tadiaľ lietať sa proste neoplatí,lebo za chvíľku je človek bez lietadiel...

Ja som išiel s mojou Montanou s full AA + manuálne zamerovnia a enemy Taiho prišlo len na mojej lodi o 60 lietadiel = dohral. Takže je to proste len o tom,ako je tvoj tím postavený.

[TTT]
Players
1,182 posts
1 hour ago, BlondakPB said:

To že sú dd šikanovane cv je blbosť. Bežne sa mi stava že pri manualnom zhodeni kde dd sa nachadza v strede zhodu z 21 bomb netrafi ani jedna. To že zmažen naslednym naletom dotyčne dd je chyba RNG. Nezabudajte že niektore ddčka maju kriciu protilietadlovu palbu a vtedy je zahojene lebo ho neni možne trafiť pri tom rozptyle . Si zoberte že dd prepadne CV lebo váš prasači tym to dd odignoruje a pusti ho ku vam a mate zvečšeny rozptyl zhodu ako to tu niekto spominal. Tak mate istu smrť lebo ked už teraz rng zauraduje tak nemate šancu.

Rozhodne by som križnikom odobral spotrebal kricia protilietadlova palba a dal by som ho BBčkam ktore su proti cv oslabene tym že sú velke relatívne pomale a neohrabane. Križniky maju svoju manevrovatelnosť s ktorou sa relativne dobre vyhýba torpedam

Tohle je troll... tohle musí být troll... nebo ne? :Smile_ohmy:

• Cool 1

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles

Tak ozvali se tu hlavně hráči, kteří jak o sobě tvrdí jsou casual. Je vidět, že problémy jim dělá pravě baráž AAA, kdy si neumí prostě svoji loď "vysedět". Taky mluví o tom, že DD mají velkou šanci přežít útok CV bez úhony. O tom bych dost pochyboval. Může to platit v pohodě na tieru VI, VII a možná i proti průměrnému hráči na tieru 8. Rozhodně to ale neplatí u tieru IX a X. DD na těchto tierech prakticky nemají AAA, jsou velké a rychlost mají kromě Khabarovsku všechny pod 40 uzlů, no a navíc mají mnohé poloměr otáčení kolem 700m, který by slušel spíše křižníkům. Ano americké a jedna ze dvou ruských lajn DD mají přístup k AAA baráži. Jsou tu ale také řady (Shimakaze, německé DD), které tuto možnost nemají a prakticky se útoku nedá čelit.

Mluvím tady z pozice top 5% na serveru a rozhodně můžu říci, že dobrá CV mi můj gameplay rozbije více jak 5 křižníků s radarem. On ti špatný hráč ten crossdrop neudělá, ale už jen to, že lze beztrestně parkovat letadla nad DD je vlastně permanentní DD counter. Proto by bylo dobré zavést třeba po 10s kumulativní AAA. Jakmile by jsi parkoval nad lodí po shozu déle než 10s, tak by prostě AAA na danou letku narůstalo (sčítalo se DPS) až do doby než by byly letadla z dostřelu. To by mohlo fungovat. Nebránilo by to spotování lodí ani by to nemělo vliv na útoky. Jediné čemu by to zabránilo by byla tato mechanika, které některé lodě nemohou nijak čelit a vzhledem k tomu, že jsou plně závislé na tom zůstat nespotnuté je vlastně vyřazuje ze hry.  

Pořád tu argumentujete, že není pravda, že CV dokáže samo vyhrávat hry. Ano, dobré CV to dokáže tak v 75% her. Stačí zabít 2 DD a hned máte vedení, které ztratí opravdu jen tým botů. Platí samozřejmě jen v nadvládě. Viděli jste někdy, co dělají top CVčkáři lodím? Ono jako, když hraju Montánu, nebo Hindenburga, tak jsou mi všechny CV světa ukradené, ale momentálně grindím 4 lajny DD a pokud mi něco dokáže opravdu zkazit hru, tak je to buď moje blbost, nebo CV. Je fakt vtipný mít v tier IX DD nad sebou 5 minut zaparkovanou letku tier VII DB a sestřelit 1 letadlo.

PS: Jinak pokud tvůj tým k tobě pustí DD, tak je to na 99% chyba CV v tom, že jej nespotovalo. 

• Cool 1

[CULMY]
Players
227 posts
10,751 battles

CV už nějakou dobu nehraji( nechci kazit hru ostatním hráčům v týmu, ale zmínil bych další výhodou nebo roli CV proti DD a to je spot torpéd a tedy prakticky zlikvidování  dmg potenciálu DD. Jinak jedna z počátečních změn by mohla být zrušení momentálních individualit u obou CV stromů a zavedení upravitelných letových palub, kdy by si hráči mohli nastavit sestavení a počet letek. Samozřejmě s minimy a maximy jak pro počet letek, tak letadel v ní a s tím spojené servisní časy. A na základě toho potom pracovat s dalším reworkem.

P.S. Ta def AA pro bitevky  by byla vtipná, Conqueror při specu na AA se dá se dá bez priority/MAA vytáhnout na 980 dps/5km(Montana s manuálem možná ještě výš). To by asi byl nejrychlejší výmaz letadel v historii WoWs

[BL4CK]
Players
587 posts
17,971 battles
58 minutes ago, Porpoise said:

Tak ja tiež dokážem vykostiť 50% enemy týmu pokiaľ je kombinácia blbec v CV + sú rozhádzaní po celej mape. A za priemerného hráča sa v CV nepovažujem..

Ale ako hovorím pokiaľ je rozumný tím,tak moc nespravím. A DDčka sa lovia krásne :Smile_trollface:

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles
1 hour ago, LoDeTeR said:

Tak ja tiež dokážem vykostiť 50% enemy týmu pokiaľ je kombinácia blbec v CV + sú rozhádzaní po celej mape. A za priemerného hráča sa v CV nepovažujem..

Ale ako hovorím pokiaľ je rozumný tím,tak moc nespravím. A DDčka sa lovia krásne :Smile_trollface:

Však o tom mluvím, že nemají na hightieru jak z toho  :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.