Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Aleksy49

Matchmaking

18 comments in this topic

Recommended Posts

[-PGS-]
Players
188 posts
14,344 battles

To NIE kolejny płacz temat o złym rng itp

Ostatnio zaskoczyły nas dwie walki w których tier I oraz tier III walczyły na VII tiery.

Oczywiście było to spowodowane wadliwym dywizjonem chociaż stworzenie takiego na chwile obecna jest chyba niemożliwe ?

Ale dla WG nie ma rzeczy niemożliwych !!!

(To nie my byliśmy tym dywizjonem rzecz jasna)

Dla nas było to po prostu śmieszne ale niestety takie sytuacje psuja grę nie tylko przeciwnej drużynie, nie chciałbym trafić na coś takiego w swojej drużynie.

Pierwszy obraz to nasz mm, oczywiście wygrana (to takie dziwne....)

59f9e04070ddf_E91D693562B96D2633DD231FB4EE8074B503709404A8A20758pimgpsh_fullsize_distr.thumb.png.10798e84a6ab43a0f713eb023b3ea1cc.png

Drugi obraz to mm znajomych.

59f9e0642c2ca_458F2D6F629661F559396AA8C47587C704D275B6219656B5B1pimgpsh_fullsize_distr.thumb.jpg.014d407957b4f6ea3a49e3667ccd1925.jpg

Próba kontaktu z supportem oczywiście znana wszystkim :

- Prośba o wytłumaczenie jak to się mogło stać i dlaczego taka sytuacja miała miejsce ?

To nie nasz dywizjon, zdjęcia zostały też wysłane ale nikt nie raczył tego nawet przejrzeć.

(Oczywiście tego dnia prawie wszystkie mecze wygrane)

-odpowiedź- 

As a player myself I completely understand how annoying and frustrating could be losing so many battles in a row, but you should remember that no streak (wins or losses) lasts forever and if you persist through the hardships the reward at the end is even greater.

Sadly, we have no influence on the game development, hence we are unable to solve this problem. However I can at least explain you how it basically works:

How does the Matchmaking work? Basic information.
We all have our unlucky days, but it's only up to you to make it lucky. Keep on grinding!

Should you have any constructive ideas on the Matchmaking development, please make sure to post them on our forum:

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/581754-general-feedback/
The best and most discussed ideas will be found by our development team and then furthermore will be implemented into our games. I hope yours will be one of them!

(Poszło takie kopiuj/wklej że aż oczy bolą. Nawet nie byli łaskawi dać linka do wows! )

Oczywiście podjęta ponowna próba wyjaśnienia i oczywiście śmiech na sali.

- Tym razem drukowanymi i bardziej dosadnie ze to nie o nas chodziło.

-odpowiedź- 

I'm really sorry to hear about how you're feeling, however, if you any constructive suggestions and you really want to see something changed, please note that the correct place to give us suggestions is our official forums, our Support Team is not responsible for the game's development, but only to try to resolve our player's problems.

On forums, our developers are working constantly to improve the game and they always want to know what you don’t like so that they can change it and make it better.
What they like even more is to know what you would like to see in the game instead, since they can think about new things for the game, but if you give them ideas, they will be able to implement something you will like.

However, unfortunately it might happen that a Tier III can end in a Tier VIII battle, in particular when it comes to finding a Duo match.
As you can see he's playing with his Tier VI friend that probably was in charge to search for the match.

As I'll write you below, sometimes to find a match can take more time than normal, in particular in these cases, that's why our system sometimes goes for the best faster option possible.

Here are some information you could find useful for a better understanding of how our WOWS matchmaking works.
It is divided into 5 main steps:
• Queue : queue of players waiting to get into battle
• Battle group : players selected from the queue to fight in a battle
• Team : players of a battle group selected to be on the same team
• Ship weight : relative performance of a ship in a battle on the basis of which the matchmaking system divides the battle group into teams.
• Matchmaking system : algorithm that selects players from the queue and puts them into a battle group, which is then divided into teams

The ship weight :
At tier one, ship weight equals 1000 points, every further tier is increased by 1.315 times the value of the previous tier.
In practice, this means that a tier 10 ship has more or less the same weight as a tier 7 and a tier 8 ship put together. Ship classes on a given tier have the same weight. CV's have a little more weight and premiums a little less.

How the matchmaking tries to balance the teams:
• The matchmaking system tries to put the same number of players on each team.
• doesn't put more than 4 CV's in a single battle.
• It tries to put the same number of each ship class on each team, but it isn't always successful at doing so (depends from how many players in the queue).
• It tries to perfectly mirror, CV's in particular in regards to their tier.
• It tries to put players into battles with other players of the same tier as far as possible if the player had several battles in a row with large discrepancies between ship tiers.
• The matchmaking system tries to put same ships on each team

We are working hard to provide the best game experience possible, so to avoid too much waiting for a match our system sometimes aims for a middle ground and that means it sometimes could happen that you occur in the "worse team" .
And this can happen most of the time because of:

• Low number of players in the morning.
• The matchmaking system creates a battle group without taking into account it will have to split it into two teams. Thus, sometimes, teams are not balanced properly.

Tym razem dali link do wowsa !

Co o tym sądzicie ? Skoro zaproponowali dyskusje na forum tak też zrobiłem...

Zastanawiam się czy też nie otworzyć na forum WOTa :Smile_izmena:

Alpha Tester
1,341 posts
9,384 battles

Nie wierzę w to co widzę. O.O Wiesz oczywiście, że nie wolno udostępniać twoich rozmów z supportem na forum, i pewnie dostaniesz banana, życzę smacznego. Współczuję takiego MM. Nie mam pomysłu jak oni mogli to zrobić, ale spróbuję ^^ Może jakiś wściekle fioletowy superunicum wyjaśni jak to się stało.

[-PGS-]
Players
188 posts
14,344 battles

Tak myślałem że za to grozi ban, dlatego dałem tylko wycinki "cytaty" . Nawet jeśli skończy się to banem, warto pokazać takie bezczelne zlewanie ludzi.

Players
1,452 posts
15,161 battles

oba screeny pochodzą z jednego klanu, więc matchmaking uznał, że dosyć dostawania po dupie, teraz macie wygrać :Smile_honoring:

a tak na serio to wugie znowu odwaliło i nie mogą tradycyjnie przyznać się do błędu- w dywizjonach jest ustawione -1. Dziwne, że support nie zalecił sprawdzenia integralności gry i instalacji najnowszych sterowników :Smile_coin:

[O-R-P]
Players
1,752 posts
16,269 battles

Tylko jak to jest możliwe? Przecież teraz jest blokada przed braniem przez debili okrętów różniących się o więcej niż jeden do dywizjonu. Na początku myślałem, że to fejk ale Juliusz Cezar to wyklucza.

Ciesz się, że to przeciwnicy takie coś dostali a nie Ty. Choć w sumie to każdy z nas może dostać taki fajny dywizjonik ( polecam wyrwać chwasta a gdyby się pultał wytłumaczyć noobowi co zrobił źle )

[-DWS-]
Beta Tester
5,024 posts
14,104 battles
30 minutes ago, Marblehead_1 said:

Tylko jak to jest możliwe? Przecież teraz jest blokada przed braniem przez debili okrętów różniących się o więcej niż jeden do dywizjonu.

Hmmm, znaczy jest jakiś sposób na obejście tego ograniczenia. Albo któryś z ostatnich patchy toto skasował i jeszcze nikt nie zauważył do teraz. Ciekawe, trza będzie sprawdzić.

[-PGS-]
Players
2 posts
11,769 battles
2 hours ago, Aleksy49 said:

However, unfortunately it might happen that a Tier III can end in a Tier VIII battle, in particular when it comes to finding a Duo match.
As you can see he's playing with his Tier VI friend that probably was in charge to search for the match.

...ale czy te "wysoce wyszkolone małpki" wiedzą, że jest blokada? Znaczy w dywizjonie może być 1+-? Czyli III i VI jest fizycznie niemożliwe. Pachnie jak spalony balans. Ale oni próbują bardzo usilnie zrównoważyć. Bo co by to było, gdyby, aby dostać się na wyższe tiery trzeba byłoby mieć PR na poziomie większy niż przeciętny Niemiec. Kto by grał na Bismarckach. Ja rozumiem, że można grać dla zabawy itd. Ale serio. Jakiś minimalny próg. No np. 1000 na X. A nie do cholery 800. Ja gram często gęsto (stąd nerwica i kur**** - rymuje się) na X tier cv. Czy wy wiecie, na kogo ja grywam? To kogo mi przydziela to koszmar. Czyste niebo na X? Przecież to niemożliwe. No ale...Zresztą na temat cv to osobny temat można założyć. Aż się nasuwa pytanie: "Kto to panu tak sper****ił?"

• It tries to perfectly mirror, CV's in particular in regards to their tier

Da, Lex vs Enterprise. No brzmi przyszłościowo. Co z tego, że ten sam tier. Pensacola i Belfast to też VII, ale ten. No...no jest różnica.

The matchmaking system tries to put same ships on each team

ale po chwili

The matchmaking system creates a battle group without taking into account it will have to split it into two teams. Thus, sometimes, teams are not balanced properly.

i to. Czyli próbują dać te same okręty, ale MM nie bierze pod uwagę, że wybrane okręty będą losowane do dwóch różnych tierów. Ch** mnie obchodzi, że dla balansu są dwie atlanty (czyli liczba parzysta), jeśli obie trafiają do jednej drużyny.

[O-R-P]
Players
1,752 posts
16,269 battles
2 minutes ago, rtfm_pl said:

Hmmm, znaczy jest jakiś sposób na obejście tego ograniczenia. Albo któryś z ostatnich patchy toto skasował i jeszcze nikt nie zauważył do teraz. Ciekawe, trza będzie sprawdzić.

Trójka była w evencie Halloweenowym. Może grali wcześniej scenariusz a potem przełączyli na bitwę losową? Nie wiem ale niepokoi mnie to, że wrócą znowu faildivisiony jak dawniej. Ciekaw jestem jak to zrobili. W sumie to można do nich napisać :Smile_trollface:

Albo płacz był: "Dlaczeko ja nie mogem s mojim kolegom grać? Fprafcie ja mam tylgo tjer dwa a koleka ma jusz dychę ale ja hcem z nim grać!" Oczywiście sugestia, że kolega może odkupić jakąś dwa raczej by nie dotarła.

Alpha Tester
1,341 posts
9,384 battles
2 hours ago, iBassGT said:

...ale czy te "wysoce wyszkolone małpki" wiedzą, że jest blokada? Znaczy w dywizjonie może być 1+-? Czyli III i VI jest fizycznie niemożliwe. Pachnie jak spalony balans. Ale oni próbują bardzo usilnie zrównoważyć. Bo co by to było, gdyby, aby dostać się na wyższe tiery trzeba byłoby mieć PR na poziomie większy niż przeciętny Niemiec. Kto by grał na Bismarckach. Ja rozumiem, że można grać dla zabawy itd. Ale serio. Jakiś minimalny próg. No np. 1000 na X. A nie do cholery 800. Ja gram często gęsto (stąd nerwica i kur**** - rymuje się) na X tier cv.

Chciałbym przypomnieć, że PR NIE JEST OFICJALNYM MIERNIKIEM SKILLA BY WG. Więc proszę przestać się do niego odwoływać na forum, bo co niektórzy, np ja, uważają, że samo jego obliczanie jest spierdolone, i nie jest miarodajnym wskaźnikiem umiejętności gracza.

[-PGS-]
Players
2 posts
11,769 battles
2 hours ago, Elbereth said:

Chciałbym przypomnieć, że PR NIE JEST OFICJALNYM MIERNIKIEM SKILLA BY WG. Więc proszę przestać się do niego odwoływać na forum, bo co niektórzy, np ja, uważają, że samo jego obliczanie jest spierdolone, i nie jest miarodajnym wskaźnikiem umiejętności gracza.

Oficjalna wersja brzmi: i tak nic się nie da zrobić, my nie jesteśmy od tego. Według mnie jednak dobrze podsumowuje graczy. A przynajmniej nie rażąco źle. Ale i tak nic się tak w ogóle nie zmieni, więc wątek raczej do zamknięcia. Można też do ***** nędzy napisać na forum WOT'a jak to polecają mi boty z supportu. Dostałem nawet tabelę prezentującą MM dla WOTa jakby ktoś był ciekawy. Ale najlepsze to jest podsumowanie cv przez WG. To jest świetny miernik. Kto gra (czyli prawie nikt) ten wie. Nie ma co już nawet nerwów tracić.

Alpha Tester
1,341 posts
9,384 battles
17 hours ago, iBassGT said:

Oficjalna wersja brzmi: i tak nic się nie da zrobić, my nie jesteśmy od tego. Według mnie jednak dobrze podsumowuje graczy. A przynajmniej nie rażąco źle. Ale i tak nic się tak w ogóle nie zmieni, więc wątek raczej do zamknięcia. Można też do ***** nędzy napisać na forum WOT'a jak to polecają mi boty z supportu. Dostałem nawet tabelę prezentującą MM dla WOTa jakby ktoś był ciekawy. Ale najlepsze to jest podsumowanie cv przez WG. To jest świetny miernik. Kto gra (czyli prawie nikt) ten wie. Nie ma co już nawet nerwów tracić.

Źle na pewno w tym sensie, że (nie znam dokładnego algorytmu, ale zakładam, że tak jest, w końcu gracze lubią duże cyferki) liczy ilość dmg, a nie procent HP celu jaki został zadany. Czyli 1000 obrażeń pancernika liczy tak jak 1000 krążownika czy niszczyciela. Samo to dyskwalifikuje PR jako miarodajny wskaźnik umiejętności.

[KLON]
Players
360 posts
18,602 battles
2 hours ago, Elbereth said:

Źle na pewno w tym sensie, że (nie znam dokładnego algorytmu, ale zakładam, że tak jest, w końcu gracze lubią duże cyferki) liczy ilość dmg, a nie procent HP celu jaki został zadany. Czyli 1000 obrażeń pancernika liczy tak jak 1000 krążownika czy niszczyciela. Samo to dyskwalifikuje PR jako miarodajny wskaźnik umiejętności.

To prawda, że liczy ilość zadanego dmg (oraz win ratio i fragi) , ale robi to dla każdego okrętu indywidualnie i bierze pod uwagę średnią graczy na tym okręcie w grze. Możesz w takim razie grać 3000 bitew na V-25 robiąc 35k średniego dmg i będziesz miał fioletowy PR, tak samo jak gracz, który robi na Yamato 130k średniego dmg.

[-PGS-]
Players
188 posts
14,344 battles

Oczywiście nic. Widzę że ludzie nie są zainteresowani, potrafią się tylko obrzucać gów*em na tym forum. Do zamknięcia . 

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

Kilkadziesiat tematow juz sie przewinelo o meczmejkingu podparte setkami postow, na tym forum masz 20 osob na krzyz, z czego wiekszos jak ja tylko trolluje, ccesz miec dyskusje idz na angielska sekcje

[FAJU]
[FAJU]
Players
119 posts
6,682 battles

mm tej gry jest okropny i obrzydzający grę,95% bitew gram na mm+2,powoli mam dość tego badziewia.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.