Jump to content
Server Maintenance - January 18, 6:00 CET (5:00 UTC) Read more... ×
Server Maintenance - January 18, 6:00 CET (5:00 UTC) Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
__muavenet__

G.KURFÜRST vs CONQUEROR HE duellosunda kim galip gelir ?

14 comments in this topic

Recommended Posts

Players
634 posts
21,606 battles

Çoğunuzun vereceği cevap belli ama bu sefer roller değişti HE kullanlan bu duelloda ben CONQUEROR a 177k hasar vererek batırdım oda bana 142k hasar verdi ama batıramadı bu adam acemide değil ... klanından RANK1 sahibi bir oyuncu maç sonucunu incelediğimde gördümki karşılıklı yangın çıkartma miktarı 14 (ben) vs 8(o) 177k dmg sanırım tek gemiye verilen hasarda bu bir rekordur 1f600.png ardından ALABAMA çıktı önüme mermi tipini değiştirmeye üşendim 1f600.pngonuda HE kullanarak 64k hasar ile batırdım 
Buda bu duellonun replayi merak eden indirip izleyebilir iyi seyirler

https://replayswows.com/replay/7937

YOOpr6.jpg

1GGBVN.jpg

Not . forum kuralları gereği kötü niyetli teşhir e girmemesi için 2. ekran görüntüsündeki oyuncuların nicklerini gizledim

Players
13 posts
712 battles

Gk ve conqueror he mermilerin yangın çıkarma olasılığı kaçtı şuan bakma imkanım yok ama İngiliz zırhlılarının he mermilerinin özel olduğunu biliyorum

[CR33D]
Players
2,949 posts
14,953 battles

Acikcasi rank 1 sahibi olmasi onun acemi olmadigini gostermiyor. Onemli olan kac mac sonucunda rank 1 e ulastigi. Yuzlerce mac yaptiktan sonra anca rank 1 e ulasabilen cok oyuncu var mesela.  Duelloya gelirsek, deneyimli bir conqueror oyuncusu herhangi bir BB ile kendi sartlarinda savasicaktir. Aradaki mesafayi 11.8 km daha fazla tutarak istediginde gizli kalip, uygun zamanda tekrar ates acicaktir. Replayi izledim, conqueror oyuncusunun yaptigi tercihler benim gozumde tamamen yanlis. 

Ama tabi ki tebrik ederim.

• Cool 3

Players
634 posts
21,606 battles
12 hours ago, ghostbuster_ said:

Acikcasi rank 1 sahibi olmasi onun acemi olmadigini gostermiyor. Onemli olan kac mac sonucunda rank 1 e ulastigi. Yuzlerce mac yaptiktan sonra anca rank 1 e ulasabilen cok oyuncu var mesela.  Duelloya gelirsek, deneyimli bir conqueror oyuncusu herhangi bir BB ile kendi sartlarinda savasicaktir. Aradaki mesafayi 11.8 km daha fazla tutarak istediginde gizli kalip, uygun zamanda tekrar ates acicaktir. Replayi izledim, conqueror oyuncusunun yaptigi tercihler benim gozumde tamamen yanlis. 

Ama tabi ki tebrik ederim.

Öncelikle tebriğin için teşekkürederim 

Bir konuda haklısın bir oyuncunun RANK 1 sahibi olması o oyuncunun iyi oyuncu olduğunu göstermez ama kötü oyuncu olduğunuda göstermez aslında benim gözüme ilk çarpan RANK1 sahibi olmasıydı diğer istatistiklerine bakmamıştım ama senin mesajından sonra merak edip baktım gördümki 

bu oyuncunun 4 kez rank1 sahbi olduğunu göz ardı edelim 

bu oyuncunun genel wr si %56 (11k maç ) - benden daha iyi

zırhlı sınıfı wr si % 56   -  benden daha iyi

Conqueror wr si %52.27 (bu gemi ile ortalamanın üzerinde ) 

Yani bu parametrelere göre bu oyuncunun Acemi olmadığını söylemek yanlış olmaz 

Bir an için iki oyuncununda %100 doğru hamleler yaptığını farzdelim bu durumda bile bir taraf mutlaka galip gelecektir  bu durumda  eğer  CONQUEROR galip  gelmesi gerektiği gibi genel bir kanı hakimse o zaman bu geminin diğer gemiye göre daha üstün olduğu sonucu çıkar  ki ozaman herkes MONTİ-KURFÜRST-YAMATO yu bıraksın sadece CONQUEROR kasıp oynasın :cap_haloween:

evet bu oyuncu geminin özelliklerine uygun davranmayıp yanlış hamleler yapmış olabilir ama bu yanlış tercihlere belki  ben onu zorladığım için veya başka gemiler tarafından spotlandığı için bu şekilde davranmış olabilir oyunda okadar çok değişken varki bazen mecburiyetten yaptığımız hamleler dışarıdan bilinçsizce yapılmış yanlış hamleler olarak görüleblir

sonuçta bu oyuncu yukarıdaki parametreler baktığımızda Acemi bir oyuncu değil 

not:replay doyasında oyuncunun nicki görülmeke

[HEROS]
Players
1,226 posts
12,184 battles
39 minutes ago, __muavenet__ said:

Bir an için iki oyuncununda %100 doğru hamleler yaptığını farzdelim bu durumda bile bir taraf mutlaka galip gelecektir  bu durumda  Eğer CONQUEROR galip  gelmesi gerektiği gibi genel bir kanı hakimse o zaman bu geminin diğer gemiye göre daha üstün olduğu sonucu çıkar  ki ozaman herkes MONTİ-KURFÜRST-YAMATO yu bıraksın sadece CONQUEROR kasıp oynasın :cap_haloween:

Khabarovsk birebirde bütün muhripleri dövüp atıyor. O zaman Khabarovsk hariç diğer muhripleri kasmak da senin düşüncene göre mantıksız oluyor. Conqueror zırhlılara karşı çok efektif ise, kruvazörlere karşı 0 derecede etkisi var. Direk yanıp kül oluyor. Fakat buna karşın diğer zırhlılar dayanıyor. Yamatonun 460lık topu zırhlıların içinden geçiyor fakat kruvazörlerde genel olarak köşk hariç delip geçme hasarı daha fazla oluyor. Montananın topu Yamato'ya karşı zayıf kalsada, kruvazörlerin hepsini tokatlayabiliyor. Üstüne üstlük tek başına uçak gemisine karşı kendini koruyabiliyor. Midway çift avcısı ile Hakuryu'ya oyun oynatmaz fakat Hakuryu'nun sahip olduğu vuruş gücüne sahip değil.

Gemi kıyaslaması yaparken birebir gemi kıyaslama yapılmamalı, yapmamalıyız. Her geminin kendine has öne çıkan veya geri kalan özelliği olduğunu biliyoruz. :fish_book:

• Cool 2

[CMMR]
Players
681 posts
12,647 battles
21 minutes ago, Accelerated said:

Khabarovsk birebirde bütün muhripleri dövüp atıyor. O zaman Khabarovsk hariç diğer muhripleri kasmak da senin düşüncene göre mantıksız oluyor. Conqueror zırhlılara karşı çok efektif ise, kruvazörlere karşı 0 derecede etkisi var. Direk yanıp kül oluyor. Fakat buna karşın diğer zırhlılar dayanıyor. Yamatonun 460lık topu zırhlıların içinden geçiyor fakat kruvazörlerde genel olarak köşk hariç delip geçme hasarı daha fazla oluyor. Montananın topu Yamato'ya karşı zayıf kalsada, kruvazörlerin hepsini tokatlayabiliyor. Üstüne üstlük tek başına uçak gemisine karşı kendini koruyabiliyor. Midway çift avcısı ile Hakuryu'ya oyun oynatmaz fakat Hakuryu'nun sahip olduğu vuruş gücüne sahip değil.

Gemi kıyaslaması yaparken birebir gemi kıyaslama yapılmamalı, yapmamalıyız. Her geminin kendine has öne çıkan veya geri kalan özelliği olduğunu biliyoruz. :fish_book:

Dediklerinde sonuna kadar haklısın da...zaten Muavenet te aynı şeyi demiş...kısaca aynı yolun yolcususunuz...Ben mi yanlış anladım ...sanki Muavenetin dediklerine eleştirel bi yaklaşım getirmek için yazılmış imajı vermekte...fakat aynı şeyleri söylüyorsunuz :) Buarada İngiliz zırhlılarında çaktırmadan oynamalar yapıldığı hissine kapıldım...kanıtlayamam fakat Lion gemisini ilk aldığımda çok daha verimli gibi gelmekteydi ki hatta ilk defa bi seviye 9 gemiye kalıcı kamuflaj almıştım...şuanda ise atış isabetliliği biraz abartarak neredeyse  Bayern gibi olmuş :) Sigma değerleri ile mi oynandı nedir :cap_haloween:

Players
634 posts
21,606 battles
25 minutes ago, Accelerated said:

iyide konumuz zırhlı :cap_haloween:  diğer sınıfların karşılaştırması değil kaldıki ben eğer öyle bir kanı hakimse demişim yani öyledir dememişim  yazdım yazıyı daha dikkatli okumanı öneririm benimki kesin bir yargı değil ''EĞER'' kelimesii kullanarak yazmışım eğer Conqueror un diğer zırhlılara göre daha üstün olduğuna yönelik  bildiğin bir durum varsa bizimle paylaş bizde bilgilenelim :cap_haloween:

kaldıki zaten şu satırı yazarak ''Conqueror zırhlılara karşı çok efektif ise''  Conqueror diğer t10 zırhlardan daha üstün   olması üzerine genel kanının olduğunun göstergesi 

az aldı Conqueror u limana çekmek üzeryim ozaman farkları kendi bakış açımdan burada paylaşacağım

Players
634 posts
21,606 battles
5 minutes ago, _____CaNBaNuR_____ said:

Dediklerinde sonuna kadar haklısın da...zaten Muavenet te aynı şeyi demiş...kısaca aynı yolun yolcususunuz...Ben mi yanlış anladım ...sanki Muavenetin dediklerine eleştirel bi yaklaşım getirmek için yazılmış imajı vermekte...fakat aynı şeyleri söylüyorsunuz :) Buarada İngiliz zırhlılarında çaktırmadan oynamalar yapıldığı hissine kapıldım...kanıtlayamam fakat Lion gemisini ilk aldığımda çok daha verimli gibi gelmekteydi ki hatta ilk defa bi seviye 9 gemiye kalıcı kamuflaj almıştım...şuanda ise atış isabetliliği biraz abartarak neredeyse  Bayern gibi olmuş :) Sigma değerleri ile mi oynandı nedir :cap_haloween:

Sorun değil eleştirmese şaşırırdım :cap_haloween:

isteyen herkse herkesi eleştirebilir ama bunu keklimelerden yağ çıkarmaya çalışarak  yapmak  komik oluyor neyse sorun değil alıştım ben 

[HEROS]
Players
1,226 posts
12,184 battles
2 minutes ago, __muavenet__ said:

Sorun değil eleştirmese şaşırırdım :cap_haloween:

:fish_palm::fish_palm::fish_palm::fish_palm::fish_palm::fish_palm:

• Cool 1

[CR33D]
Players
2,949 posts
14,953 battles
2 hours ago, __muavenet__ said:

Öncelikle tebriğin için teşekkürederim 

Bir konuda haklısın bir oyuncunun RANK 1 sahibi olması o oyuncunun iyi oyuncu olduğunu göstermez ama kötü oyuncu olduğunuda göstermez aslında benim gözüme ilk çarpan RANK1 sahibi olmasıydı diğer istatistiklerine bakmamıştım ama senin mesajından sonra merak edip baktım gördümki 

bu oyuncunun 4 kez rank1 sahbi olduğunu göz ardı edelim 

bu oyuncunun genel wr si %56 (11k maç ) - benden daha iyi

zırhlı sınıfı wr si % 56   -  benden daha iyi

Conqueror wr si %52.27 (bu gemi ile ortalamanın üzerinde ) 

Yani bu parametrelere göre bu oyuncunun Acemi olmadığını söylemek yanlış olmaz 

Bir an için iki oyuncununda %100 doğru hamleler yaptığını farzdelim bu durumda bile bir taraf mutlaka galip gelecektir  bu durumda  eğer  CONQUEROR galip  gelmesi gerektiği gibi genel bir kanı hakimse o zaman bu geminin diğer gemiye göre daha üstün olduğu sonucu çıkar  ki ozaman herkes MONTİ-KURFÜRST-YAMATO yu bıraksın sadece CONQUEROR kasıp oynasın :cap_haloween:

evet bu oyuncu geminin özelliklerine uygun davranmayıp yanlış hamleler yapmış olabilir ama bu yanlış tercihlere belki  ben onu zorladığım için veya başka gemiler tarafından spotlandığı için bu şekilde davranmış olabilir oyunda okadar çok değişken varki bazen mecburiyetten yaptığımız hamleler dışarıdan bilinçsizce yapılmış yanlış hamleler olarak görüleblir

sonuçta bu oyuncu yukarıdaki parametreler baktığımızda Acemi bir oyuncu değil 

not:replay doyasında oyuncunun nicki görülmeke

Ilk Rank 1 in gozune carpmasi normal haklisin ismini girince direk bariz belirgin olan ilk sey o uc yildiz :). Evet acemi demek olmaz eger bu parametrelere bakarsak. Ama replayi izlerken bana inanilmaz acemi gelmisti. Yanlis hatirlamiyorsam 1 vs 1 diniz conquerorla. Yani istese sana olan mesafesini koruyup istediginde gizli kalip tekrar istedigi zaman sana ates acabilirdi. (Yanlis hatirliyorsam duzelt lutfen) Her neyse onemli degil sonucta sen kazanmissin duelloyu. 

Eger her iki oyuncu da 100% dogru hamleler yaparsa, evet cok buyuk ihtimalle conqueror herhangi bir baska zirhliya karsi kazanacaktir. 

Players
634 posts
21,606 battles
59 minutes ago, ghostbuster_ said:

Ilk Rank 1 in gozune carpmasi normal haklisin ismini girince direk bariz belirgin olan ilk sey o uc yildiz :). Evet acemi demek olmaz eger bu parametrelere bakarsak. Ama replayi izlerken bana inanilmaz acemi gelmisti. Yanlis hatirlamiyorsam 1 vs 1 diniz conquerorla. Yani istese sana olan mesafesini koruyup istediginde gizli kalip tekrar istedigi zaman sana ates acabilirdi. (Yanlis hatirliyorsam duzelt lutfen) Her neyse onemli degil sonucta sen kazanmissin duelloyu. 

Eger her iki oyuncu da 100% dogru hamleler yaparsa, evet cok buyuk ihtimalle conqueror herhangi bir baska zirhliya karsi kazanacaktir. 

evet görünürlüğü düşüktü bende o ateş ettğinde ateş ettim malum ateş ettğinde görünür oluyordu onun haricinde yanlış hatırlamıyorsam yakındaki bir DD arada bir onu spotluyordu ama sanırım ben daha isabeti atışlar yaptım  birde benim  bu gemi ile normalden fazla yangın çıkatmış olmamında bu duelloyu kazanmama faydası oldu yani biraz da şans benden yanaydı sanırım :) 

saygı duyduğum bir oyuncu olduğunu bilmeni isterim Oynadığın maç sayısı kazanma oranın ve bulunduğun klanı göz önünde bulundurduğumda mesajının son satırındaki tespitin benim için önemli buda bana CONQUEROR kasmam için bir sebep daha veriyor şu an LION dayım yakında CONQUEROR açarım :) 

araştırmalarıma göre şu an için büyük ihtimalle    WG genelindeki tüm serverlarda zırhlılarla en çok oynayan oyuncu benim (sadece zırhlılarla toplam 13.116 maç )

yani zırhlı fanatiğiyim T10 zırhlılarla (MONTİ-YAMİ-GK = 4.617 maç   )  

CONQUEROR aldıktan sonra MONTİ - YAMATO - KURFÜRST ile bol maç yapmışlığı olan bir oyuncu olarak kendi bakış açımdan karşılaştırmamı başka bir başlık açarak paylaşmayı planlıyorum 

[CR33D]
Players
2,949 posts
14,953 battles
7 minutes ago, __muavenet__ said:

evet görünürlüğü düşüktü bende o ateş ettğinde ateş ettim malum ateş ettğinde görünür oluyordu onun haricinde yanlış hatırlamıyorsam yakındaki bir DD arada bir onu spotluyordu ama sanırım ben daha isabeti atışlar yaptım  birde benim  bu gemi ile normalden fazla yangın çıkatmış olmamında bu duelloyu kazanmama faydası oldu yani biraz da şans benden yanaydı sanırım :) 

saygı duyduğum bir oyuncu olduğunu bilmeni isterim Oynadığın maç sayısı kazanma oranın ve bulunduğun klanı göz önünde bulundurduğumda mesajının son satırındaki tespitin benim için önemli buda bana CONQUEROR kasmam için bir sebep daha veriyor şu an LION dayım yakında CONQUEROR açarım :) 

araştırmalarıma göre şu an için büyük ihtimalle    WG genelindeki tüm serverlarda zırhlılarla en çok oynayan oyuncu benim (sadece zırhlılarla toplam 13.116 maç )

yani zırhlı fanatiğiyim T10 zırhlılarla (MONTİ-YAMİ-GK = 4.617 maç   )  

CONQUEROR aldıktan sonra MONTİ - YAMATO - KURFÜRST ile bol maç yapmışlığı olan bir oyuncu olarak kendi bakış açımdan karşılaştırmamı başka bir başlık açarak paylaşmayı planlıyorum 

Övgün icin tesekkür ederim :) ama belirtmek isterim ki conqueror diger 3 10. seviye zirhlilara gore cok sikici. Yani en azindan benim icin oyle. Cok buyuk beklentiyle kastim ama en az oynadigim 10. seviye zirhli o su anda. Guclu bir gemi ama ben oynarken cok sikiliyorum. Basligini takip edecegim. Iyi kasmalar, iyi oyunlar.:Smile_honoring:

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.