Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Marrakesz

Oktiabrskaja Riewolucyja

69 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
1,139 posts
4,878 battles
3 hours ago, PioterC said:

kupić czy nie kupić? oto jest pytanie na dziś!

Mnie się "Rewolucją" dobrze pływa, ale... jak ze wszystkim, jesteś zależny od teamu. Jak masz pecha w losowaniach, to o dobrym wyniku zapomnij. Miałem niefartowną serię na radomie, więc stwierdziłem, ze "opływam" trochę ją na coopach, sprawdzając celność, za ile wchodzi itd. No nie jest źle. Płynąc bokiem (wiem, uprzedzam, nie dało się inaczej) oberwałem od Szarego za 10200, ale też wypłaciłem mu w rewanżu za jakieś 9k z okładem. Oczywiście od BB które są pod kontem, te "biedne" 305ki będą dingać, lecz prosto w bok mogą coś wsadzić, aczkolwiek chyba na cyty w BB na wyższych tierach nie ma co liczyć...

W weekend (tak wiem), zaopatrzę się w wiaderko nerwosolu i zamierzam wyciągnąć z powrotem "Rewolucje" na randomy...

edycja: ropa nie wypada z kontenera, ropa jest przydzielana wraz z przydziałem kontenera.

• Cool 1

Beta Tester
1,139 posts
4,878 battles
13 minutes ago, SirensRevolution said:

Drugi kontener: 5k wolnego PD.

Znów gówno.

No nie urywa...

1. Jeśli tego nie robisz, to możesz podawać statystyki otwarć w wątku n.t. kontenerów od "Rewolucji"

2. Nadal masz przez kolejne 19 dni szansę na wylosowanie dużej paczki dublonów.

Players
69 posts
4,701 battles

Ja się wkreciłem w grę i kupiłem dla kolekcji.

Lubię pancerniki, a nie wiadomo, czy okręt się jeszcze kiedyś pojawi i za jaką cenę. 

Znając politykę wargaming może kiedyś być w jakimś mega zestawie za 250 zeta i co wtedy?

Jestem poczatkującym i nie wiem czy misję dam radę zrobić, dla mnie wyglądają na trudne, a okręt mj się przyda do zarabiania kredytów i do ogarniania gry. Jak coś zchrzanie to nie będzie to tak bolesne cinansowo jak okrętem z drzewka. 

Wieczorem po 20stej pierwsze testy :).

80 zeta to dobra cena za unikalny okręt. Ceny na aukcjach w internecie za unikalne czołgi sięgają 500 złotych, nie to nie żart.

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
6,109 posts
5 minutes ago, eutanatos said:

Ja się wkreciłem w grę i kupiłem dla kolekcji.

Lubię pancerniki, a nie wiadomo, czy okręt się jeszcze kiedyś pojawi i za jaką cenę. 

Znając politykę wargaming może kiedyś być w jakimś mega zestawie za 250 zeta i co wtedy?

Jestem poczatkującym i nie wiem czy misję dam radę zrobić, dla mnie wyglądają na trudne, a okręt mj się przyda do zarabiania kredytów i do ogarniania gry. Jak coś zchrzanie to nie będzie to tak bolesne cinansowo jak okrętem z drzewka. 

Wieczorem po 20stej pierwsze testy :).

80 zeta to dobra cena za unikalny okręt. Ceny na aukcjach w internecie za unikalne czołgi sięgają 500 złotych, nie to nie żart.

Ale on nie jest unikalny.

Players
69 posts
4,701 battles

A to przepraszam.

Pierwsza bitwa sam na flance kontra niszczarka, dwa pancerniki i krążownik. Jak testować to testować :)

Zjechali mnie oczywiście, do tego samoloty się na mnie wzięły, ale... pierwsza salwa, połowa niszczyciela zjechana, druga salwa w krążownik i dwie cytadele i podpalenie gratis. Nie nastrzelałem się, ale co salwa to podpalebie haha. 

Dobry statek dla takich jak ja co jeszcze nie ogarniają. Puścić bitwę, posadzić kota na klawiaturze, iść po piwo do żabki... Dmg poniżej 30k i przegrana ale 153k kredytów do przodu.

Jedyna wada to to, że statek jest brzydki, naprawdę paskudny ;)

Players
69 posts
4,701 battles

Unikalny w sensie był i już nie można zdobyć. Jak się skończy maraton to już go nie będzie chyba w sklepie.

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

I co z tego? Po co miałby być w sklepie skoro prawie cały serwer i tak dostanie go za darmo.

Players
69 posts
4,701 battles

44smok, pewnie masz rację. Dobrzy gracze, jak Ty, napewno dadzą radę zdobyć go w maratonie.

Ja, grajac kiedyś w world of tank, przeżyłem już takie maratony na czołgi.

Było sporo graczy, który siee nie udało i był płacz, że nie mogą kupić bo akurat są przed wypłatą itp. itd.

Powodzenia życzę :)

[PLO]
6,109 posts

Ale twoje przekonanie o jego unkalności opiera się na tym, że sobie wymyśliłeś, że „chyba później nie będzie go w sklepie”. Przekonanie zupełnie nieuzasadnione, bo niby dlaczego miałoby go nie być? Każdy statek, który był do wygrania w jakiejkolwiek misji, trafił później do sklepu. Poza ARP, ale przy nich to było zapowiedziane, że będą niedostępne w sprzedaży.

[TF16]
Players
980 posts
16,843 battles
13 hours ago, eutanatos said:

Unikalny w sensie był i już nie można zdobyć. Jak się skończy maraton to już go nie będzie chyba w sklepie.

Pewnie za 4miesiace będzie w grze na promocji -50%... I jak nie siedzisz w tej grze [WOT ma inne zasady premek] to Twoje wróżenia są o kant rozbić.

Beta Tester
1,139 posts
4,878 battles
4 hours ago, Escapist7 said:

Pewnie za 4miesiace będzie w grze na promocji -50%... I jak nie siedzisz w tej grze [WOT ma inne zasady premek] to Twoje wróżenia są o kant rozbić.

Poprawiam: jakiekolwiek wróżenia są o kant rozbić. Przypominam, że Gremlin ze sklepu wyleciał. Imperator ze sklepu wyleciał. Fujin się okresowo pojawiał, aż wyleciał na dobre razem z Kamikaze. A jakiś czas temu König Albert został zapowiedziany jako "do wycofania ze sprzedaży" (więc jak ktoś go rozważał, to niech się spieszy). Inne premki się okazjonalnie pojawiają / pojawiały w sklepie, zaś co do ogółu, to bywało iż dana premka pojawiała się na stałe w sklepie po mocno długim czasie, w międzyczasie pojawiając się okazjonalnie.

TL;DR: jak ktoś ma ochotę na "Rewolucje", to może albo kupić ją teraz, albo liczyć się, że się pojawi (być może sporo taniej, być może w standardowej cenie lub... wcale), ponownie za np. pół roku.

5 hours ago, Greyshark said:

Ale twoje przekonanie o jego unkalności opiera się na tym, że sobie wymyśliłeś, że „chyba później nie będzie go w sklepie”. Przekonanie zupełnie nieuzasadnione, bo niby dlaczego miałoby go nie być? Każdy statek, który był do wygrania w jakiejkolwiek misji, trafił później do sklepu.

Jak do tej pory owszem, tylko bywało że potrafieniu do sklepu z niego równie szybko wylatywał. Podpowiedź: Kamikaze.

Players
69 posts
4,701 battles

Moje przypuszczenia opieram na grze world of tank, gdzie grałem ponad cztery lata i maratonach na czołgi t34-85M oraz t25 pilot, oraz wycofywaniu ze sklepu pojazdów ogólnie uważanych za nie zbalansowane (e25, defender, rhm. Scorpion).

Może rewolucja pojawi się czasami przy świętach, rocznicy zakończenia wojny itp. itd.

Ja kupiłem i już mam, nie moje zmartwienie. Lubię kolekcjonować :).

Z innej beczki. Ludzie nie lubią tego okrętu. Znaczy się wszystkie lufy w naszą stronę + samoloty. Nawet jak jest jakiś bliższy, czy łatwiejszy cel i tak walą do nas. Mam nadzieję, zee z czasem to się zmieni :)

Dwa kontenery 2x5000 gree exp...

Pływa się przyjemnie, 4 dziala po trzy lufy to 12 pestek na pełną salwę.

[-DWS-]
Beta Tester
4,559 posts
12,375 battles
16 hours ago, AbrahaM_fighter said:

Fujin się okresowo pojawiał, aż wyleciał na dobre razem z Kamikaze.

Czy na dobre to się jeszcze okaże. Zresztą od jakiegoś czasu Kami nie jest już tak OP jak kiedyś. Ciągłe losowania na siódemki a tam Belfasty i Atlanty z radarami i niemieckie deski z sonarem. A jak polosuje na topce, to dwie CV-ki na stronę. Oczywiście, ciągle jest wyraźnie lepszy od drzewkowych piątek, ale to już nie taka maszynka do wygrywania jak kiedyś.

Beta Tester
1,139 posts
4,878 battles
6 hours ago, rtfm_pl said:

Czy na dobre to się jeszcze okaże. Zresztą od jakiegoś czasu Kami nie jest już tak OP jak kiedyś. Ciągłe losowania na siódemki a tam Belfasty i Atlanty z radarami i niemieckie deski z sonarem. A jak polosuje na topce, to dwie CV-ki na stronę. Oczywiście, ciągle jest wyraźnie lepszy od drzewkowych piątek, ale to już nie taka maszynka do wygrywania jak kiedyś.

Owszem, zgoda, warunki się zmieniły. Jak się jednak pewnie domyślasz, miałem na myśli sam mechanizm znikania.

[TF16]
Players
980 posts
16,843 battles
12 hours ago, eutanatos said:

Moje przypuszczenia opieram na grze world of tank, gdzie grałem ponad cztery lata i maratonach na czołgi t34-85M oraz t25 pilot, oraz wycofywaniu ze sklepu pojazdów ogólnie uważanych za nie zbalansowane (e25, defender, rhm. Scorpion).

WOWs każdy okręt po jakichś 2-3miesiacach jest w grze za golda. Za wyjątkiem tych co są OP i nie będą w sklepie [nikolai,Gremek,Kami,Fujin]. promocje są z reguły po max.6miesiącach. Enterprise wyszedł w czerwcu, a już w sierpniu był w grze -15%... Więc ta gra ma całkiem inny model biznesowy od WOTa.

A propo WOTa-E25-będzie pewnie na święta jak i Defender...Scorpion nawet tydzień temu był taki to OP...

[-DWS-]
Beta Tester
4,559 posts
12,375 battles
3 hours ago, AbrahaM_fighter said:

Owszem, zgoda, warunki się zmieniły. Jak się jednak pewnie domyślasz, miałem na myśli sam mechanizm znikania.

No i właśnie te warunki są w sumie niejasne. Według mnie, Belfast jest teraz znacznie bardziej OP niż Kamikaze, a nikt go nie "znika" ze sklepu. Zniknięcie Kami odbyło się jakoś tak w czasie kiedy strasznie nerfili Minekaze.

[O-R-P]
Players
1,611 posts
14,745 battles
19 hours ago, rtfm_pl said:

No i właśnie te warunki są w sumie niejasne. Według mnie, Belfast jest teraz znacznie bardziej OP niż Kamikaze, a nikt go nie "znika" ze sklepu. Zniknięcie Kami odbyło się jakoś tak w czasie kiedy strasznie nerfili Minekaze.

Isokaze, Minekaze i Klony były dosyć mocną kontrą na tym tierze na BBabys pijane i niespełna rozumu, które 10 minut płynęły prosto a potem płakały na złe torpedy. I to było chyba ich główną zbrodnią.

Isokaze nerf po zmianie MM należał się jak psu miska. Nerfu dla Minekaze nie rozumiem, szczególnie, że oberwało się także jego artylerii - a to DD w drzewku niby gunboatów. Torpedy mogli by mu zgnoić jeszcze bardziej nawet do poziomu Gniewnego byle by dostał znośną artylerię i byłby gunboat jak ta lala. 

Klony mimo wszystko były dobrze przyjęte przez graczy. To były mocne ale mające swoje wady okręty a ich zakupy uważam za najlepiej wydane pieniądze w tej grze. Poza Ishizuchi i Konigiem Albertem. Zresztą zobaczymy pod koniec miesiąca czy będzie Fujin czy nie. Mam dziwne przypuszczenie, że ten australijski niszczyciel III tieru może trafić zamiast Fujina ( nazwa kojarząca się z Halloween )

Takich cancerów jak Belfast jest więcej jak chociażby Saipan ( współczuję grindującym teraz Rangera czy Hiryu ) jak włażą na sealclubberów po kilka k bitew na nim, którzy bawią się w ping ping alt bez straty samolotów. Teraz wyszła jeszcze sprawa Conquerora. 

[PL-EM]
Players
12 posts
8,020 battles

Brutalnie OP na 4 tierach, okręt bardzo dobry, specyficzny pancerz, mocno losowy, spora parabola lotu pocisków, ładnie podpala, jednym słowem wart wykonania tych misji.  

shot-17.10.18_22.57.00-0794.jpg

[DV]
Players
85 posts
11,524 battles

ktoś już obczaił jakie wyposażenie my wsadzić i jak robić perki kapitańskie?

Bo akurat do tego BB superintendent będzie wymagany...

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Może to kwestia ogrania, ale na razie mi się ten okręt nie podoba w graniu. Jak gwiazdy się ustawią to jest mocny, ale takiego RNG to jeszcze nie widziałem. Wchodząc do bitwy nigdy nie wiem czy będzie 80k czy 20. Powyżej 10 km celność i skuteczność ognia spada tak drastycznie jakby ktoś tasakiem pół pocisku obciął. Same pociski tez dość dziwne, potrafią się odbić albo wejść za zero w praktycznie cokolwiek łącznie z niszczycielami i robią to z zadziwiającą częstotliwością.

Inne wady: bardzo mało HP, powolny, tylko 1/4 salwy możliwa do przodu. Matchmaking rzuca na Scharnhorsty. Niszczałka twój wróg, nie spotniesz ani nie trafisz.

Zalety: Mały i trudny do trafienia, niezłe kąty ostrzału dla 3/4 dział, bardzo dobra manewrowość. Gaśnica z ładunkami nawet się sprawdza jako pomysł.

Neutralne: Obrót dział boli, ale nie tak bardzo jak można by przypuszczać, pancerz słaby, ale prawidłowo skątowany nawet sporo przyjmie.

Umiejętności jakie proponuję:

1. Cel priorytetowy

2. Strzelec wyborowy

3. Musowo nadzorca

4. Ekspert w kamuflażu

5. Adrenalina

Reszta jak chcecie, umiejętności do przeżywania właściwie niezbyt się przydają. Jak ktoś ma Moskwę, to kapitan będzie pasował.

Może plus jeszcze zapobiegawcze utrzymanie bo czasem wywala przednią wieżę.

• Cool 1

Players
81 posts
4,125 battles

Niezdobywalna jest ta Rewolucja, a szkoda bo sie wydaje ciekawa. 1600 podstawowych PD w 1 bitwie jest nie do uciułania. Nawet 3 dni premium specjalnie kupiłem, żeby lepiej liczyło. Też nie. Jak policzy wiecej, to tylko przez bonusy chyba, bo misji nie zalicza, że podstawowych 1600 sie zebrało. 

Czy to chociaż zabija, ta Rewolucja ? Skoro tak jej bronią żeby nikt darmo nie dostał. Powiedzcie jak wrażenia, z tego co widze u drużyn przeciwnych to daje radę ale nie jakoś oszałamiająco na górze tabeli.

[PLO]
6,109 posts
10 minutes ago, Kellendil_2016 said:

Niezdobywalna jest ta Rewolucja, a szkoda bo sie wydaje ciekawa. 1600 podstawowych PD w 1 bitwie jest nie do uciułania. Nawet 3 dni premium specjalnie kupiłem, żeby lepiej liczyło. Też nie. Jak policzy wiecej, to tylko przez bonusy chyba, bo misji nie zalicza, że podstawowych 1600 sie zebrało. 

Czy to chociaż zabija, ta Rewolucja ? Skoro tak jej bronią żeby nikt darmo nie dostał. Powiedzcie jak wrażenia, z tego co widze u drużyn przeciwnych to daje radę ale nie jakoś oszałamiająco na górze tabeli.

Jak to nie jest do uciułania? Przykładowa dzisiejsza bitwa, cztery osoby uciułały:

Spoiler

muYyEZH.jpg

Kolega z klanu to dzisiaj bardzo się zdziwił jak nagle mu się okręt w porcie pojawił, pojęcia nie miał że jest jakaś misja na okręt, zrobił to tak bezwiednie.

[TF16]
Players
980 posts
16,843 battles
26 minutes ago, Kellendil_2016 said:

No tak-kolejny kto myśli, że podstawowy exp to razem z jakimiś mnożnikami.

1600expa można na porażce zrobić.... tylko fakt, że trzeba walczyć z wrogą drużyną, a nie osłabiać własną.

• Cool 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.