baxowaty

Wiadomości Wiadomości Bitwy klanowe już wkrótce

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

403 posts in this topic

Pal licho kwestie "gejmplejowe" wynikające z braku CVek.

Wywalenie CVek wydaje mi się nie fair w stosunku do graczy którzy grają tylko/głównie tą klasą. To pierwsze primo.

Drugie primo jest takie, że WG powinno układankę jaką jest balans tej gry w końcu ułożyć a nie wyjebać do śmieci klocek który im nie pasuje. Chciało się mieć 4 klasy? Czas skończyć się opieprzać, reskinować BBki ósmego tieru i wołać za nie hajs jak za pingwina i wziąć się do roboty balansując grę. 

5 people like this

Nie no, to jest clue tej zabawy.

Spoiler

Specjalna wiadomość od WG dla graczy CV:John-Oliver-Fuck-You.gif

Cóż poradzić Panie Landryn :) Będzie się rejpić krążowniczkami :cap_haloween:

Skończy się tak jak bitwach drużynowych,że topka będzie dzielić i rządzić :)

24 minutes ago, azell said:

Jeżeli wydaje ci się że to będą dynamiczne gry to mało wiesz o tej grze. 

Taa, wcześniej była dynamika, że hoho:
Benson torpy 9,2km, Fubuki->Kagero 10km podpywające do dymu, przed którym krążyła deska, w środku siedziało 4-5 okrętów w tym czapajew z radarem 11km+, a nad głową krążyły samoloty. Dostałeś spota od samolotu/dd przed wejściem w zasięg? Cóż, dym Cię nie uratuje bo Czapka momentalnie wali radar, leci w Ciebie focus z odległości ~10km od 4-5 dobrych graczy, a nic Ci nie da ucieczka poza zasięg radaru bo nad głową lata fighter. Super sprawa, fun gameplay, o ile uszedłeś z życiem z 1/5 HP to miałeś fart i byłeś bezużytecznym zadymiaczem do końca bitwy.

Krążki? Stanie w dymie, stanie za wyspą, także fun super gameplay. BB - jedne campa w dymie, pozostałe max dystans i przyczajka na tę jedną jedyną salwę jak ktoś dostanie spota. CV? Spotowanie, nic poza tym.
Faktycznie, ten tryb będzie mniej dynamiczny niż tamto, nie rozbawiaj mnie.

giphy.gif

Przykro mi, że udupili klasę, którą grasz i rozumiem rage. Też bym wolał, żeby CV były, ale mechanika spotowania dla całego teamu nawet z drugiego końca mapy + permaspot torped musiałyby iść do zmiany, bo obecność CV morduje gameplay desek, a obecność dużej liczby bebeczków morduje krążki.

Faktycznie wyjdzie meta na krążki, ale wolę metę na Chabę/Gearinga + 5 krążków + BB niż to, co się odpieprzało na poprzedniej mecie.
Marudzicie trochę jak ludzie, którzy trenują boks od roku, a tu nagle się okazuje, że zawody są w kickboxingu. Zamiast przestawić się to chcecie zamknąć się w zabetonowanym sosie w grupie kilku klanów. Cóż, co kto lubi. Nawet jak będziemy wszystko przegrywać, a mój gameplay będzie gówniany przez 5 krążków z sonarem i radarem to i tak wolę to, niż to co się poprzednio odbywało. Jak to ładnie ujął Dark: punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia.

Buziaczki.

4 people like this

Sorki, ale ja tego tak nie widzę. Fajnie że będzie można rejpić krążownikami, ale ja nie gram w WoWsy gdzie są 3 klasy, tylko gram w WoWsy gdzie są 4 klasy i bez tej jednej cały schemat można o dupę rozbić. Fajnie że nie będą nerfić BBczków tylko zastosują opium dla frajerów aka damy możliwość wyboru tylko 1. Kij im w oko z takimi klanówkami. Jak nie umieją zbalansować CVek (w ich mniemaniu), to niech oddają hajs, dublony i expa/free xpa i niech usuwają tą klasę z gry. 

29 minutes ago, Basmacz said:

Wywalenie CVek wydaje mi się nie fair w stosunku do graczy którzy grają tylko/głównie tą klasą. To pierwsze primo.

No, od razu mi lepiej, jak wiadomo że te 900 bitew na T10 lotniskowcach nie poszło na marne.

9 minutes ago, lobuzjeden said:

Jak to ładnie ujął Dark: punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia.

Buziaczki.

Tak, dokładnie. Pamiętam, jak jeszcze pod innym nickiem narzekałeś, że wyginięcie lotniskowców na T10 zniszczyło tam rozgrywkę, bo przy ciągłych dywanach torped od Shimakaze/Gearingów/Chabarowsków zupełnie nie da się grać. Ale wtedy siedziałeś na pancernikach, jak punkt siedzenia zmienił się na niszczyciele to i punkt widzenia się zmienił, teraz już dywany torped są ok, no i jak miło że lotniskowce WG usunęło.

1 person likes this

Just now, Greyshark said:

Pamiętam, jak jeszcze pod innym nickiem narzekałeś, że wyginięcie lotniskowców na T10 zniszczyło tam rozgrywkę, bo przy ciągłych dywanach torped od Shimakaze/Gearingów/Chabarowsków zupełnie nie da się grać. Ale wtedy siedziałeś na pancernikach, jak punkt siedzenia zmienił się na niszczyciele to i punkt widzenia się zmienił, teraz już dywany torped są ok, no i jak miło że lotniskowce WG usunęło.

Zanim zrobiłem T10 BB miałem 2x T10 DD. I tak, DDki w tamtych czasach przed wprowadzeniem sonarów na większości okrętów, radarów na krążkach i przez nerfem torped (Shima miała bodaj 16km 73 węzły:D) były OP. Nie wiem tylko Grey czy zauważyłeś, że od tamtego czasu trochę się zmieniło. 

To jest mój ulubiony fragment: 

"Oprócz tego w grze nadal jest niewiele lotniskowców wysokich poziomów, a także dość trudno nauczyć się nimi dobrze grać."

Jak analiza danych z serwera pokaże, że DDkami pomidorom się ciężko gra to i DDki wylecą z rozgrywek. ;P

30 minutes ago, lobuzjeden said:

Taa, wcześniej była dynamika, że hoho:
Benson torpy 9,2km, Fubuki->Kagero 10km podpywające do dymu, przed którym krążyła deska, w środku siedziało 4-5 okrętów w tym czapajew z radarem 11km+, a nad głową krążyły samoloty. Dostałeś spota od samolotu/dd przed wejściem w zasięg? Cóż, dym Cię nie uratuje bo Czapka momentalnie wali radar, leci w Ciebie focus z odległości ~10km od 4-5 dobrych graczy, a nic Ci nie da ucieczka poza zasięg radaru bo nad głową lata fighter. Super sprawa, fun gameplay, o ile uszedłeś z życiem z 1/5 HP to miałeś fart i byłeś bezużytecznym zadymiaczem do końca bitwy.

Krążki? Stanie w dymie, stanie za wyspą, także fun super gameplay. BB - jedne campa w dymie, pozostałe max dystans i przyczajka na tę jedną jedyną salwę jak ktoś dostanie spota. CV? Spotowanie, nic poza tym.
Faktycznie, ten tryb będzie mniej dynamiczny niż tamto, nie rozbawiaj mnie.

giphy.gif

Przykro mi, że udupili klasę, którą grasz i rozumiem rage. Też bym wolał, żeby CV były, ale mechanika spotowania dla całego teamu nawet z drugiego końca mapy + permaspot torped musiałyby iść do zmiany, bo obecność CV morduje gameplay desek, a obecność dużej liczby bebeczków morduje krążki.

Faktycznie wyjdzie meta na krążki, ale wolę metę na Chabę/Gearinga + 5 krążków + BB niż to, co się odpieprzało na poprzedniej mecie.
Marudzicie trochę jak ludzie, którzy trenują boks od roku, a tu nagle się okazuje, że zawody są w kickboxingu. Zamiast przestawić się to chcecie zamknąć się w zabetonowanym sosie w grupie kilku klanów. Cóż, co kto lubi. Nawet jak będziemy wszystko przegrywać, a mój gameplay będzie gówniany przez 5 krążków z sonarem i radarem to i tak wolę to, niż to co się poprzednio odbywało. Jak to ładnie ujął Dark: punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia.

Buziaczki.

Trochę nei wiesz o czym piszesz łobuz. Ja mam w nosie czy wywalili Cv czy BB czy inną klasę. Ostatni raz logowałem się do tej gry jakies 2-3 tygodnie temu. Na randomie bez CV jakiegokolwiek gra się ciężko bo nic nei widać, Jeżeli uważasz że w trybie zorganizowanym będzie lepiej to możesz być zaskoczony.

Mnie nei przeszkadza że będzie 4 krrążki i BB. Mnie przeszkadza że będziesz grał absolutnie w ciemno. Poprzednia meta była zła bo miałeś po 2 BB w 7 osobowej drużynie i jak się pojawiło coś w odległości <13 km zazwyczaj kończyło się źle. Tobie wydaje się że teraz granie dd przy 50 sek. radarach i sonarach na 5 z 7 okrętów będzie sensowne? :D

RDG pakujesz na wszystkim co pływa bo przecież nei potrzebujesz AA i lecisz. Będziesz rzucał te torpedy od ryja w krążki dd i 1 BB? Chętnie zobaczę jak skutecznie. Flankowanie CA? Spoko pływaj gdzie chcesz bo robisz wrecking ball i płyniesz do przodu patrząc na wskazania RDF nic od boku to lecimy 

Będziesz miał permanentny cyklon tylko że na 10 a nie 8 km..... super zabawa

2 minutes ago, azell said:

Tobie wydaje się że teraz granie dd przy 50 sek. radarach isonarach na 5 z 7 okrętów będzie sensowne? :D

Nie, dlatego bardziej nastawiam się na Chabę niż na Gearinga. Po prostu myślę, że będzie bardziej dynamicznie, co personalnie mi odpowiada, choć rozumiem, że nie każdemu będzie odpowiadać. Storpedować nikt nie storpeduje, bo wszyscy mają sonary, zadymić nikt nie zadymi, bo wszyscy mają radary, pozostanie strzelanina:P

1 person likes this

35 minutes ago, lobuzjeden said:

Też bym wolał, żeby CV były, ale mechanika spotowania dla całego teamu nawet z drugiego końca mapy + permaspot torped musiałyby iść do zmiany

No to się kur... za przeproszeniem poprawia balans, a nie wywala CVki bo "nie pasują".

WG pokazało że nie ma pomysłu(Graf) jak zbalansować tą klasę to idzie po najmniejszej linii oporu.

b9f.jpg.24f66727ed419b63562e60e2e3224e6e.jpg

Lotniska to ciężka klasa do ogarnięcia właśnie przez ich działanie na rzecz tej klasy.

Potem polecą DDki, bo nie będzie miał kto spotować dywanów torped.

A najlepiej to niech będą same BBczki

1 person likes this

1 hour ago, landryn_k said:

Albo jeszcze wieksza beka. Babiliard Minotaurów z dymem i radarem.

A do tego kurwurst robiący za spotting DD :cap_haloween:

siedzę i zbieram szczękę z podłogi.. przecieram oczy i nadal to widze.. jakas paranoja totalna.. potwierdza sie chyba fakt, ze tam siedza nawaleni goscie, ktorzy sami nie zagrali ani jednej bitwy.. pierwsza sprawa, na cholere ktos grindował okrety? po co spedzal czas, bitwy klanowe na 10 tierze maja byc end game, czyms wyjatkowym, czyms do czego człowiek traci czas i grinduje do 10 tierow.. a tu kazdy retard dostanie dyche za frajer i siuup!! az tak wam graczy brakuje na scenie WOWSa? dane serwerowe mowia, iz taki niedobór graczy? zeby kazdy retard mogl zagrac i zostal nagrodzony? czuje sie zażenowany polityka devsów, same zasady ykhm.. bez CV WTF? to po cholere w ogole sa CV w tej grze? rozumiem, ze staracie sie usrednic wyniki jak tylko sie da.. ale czy o to chodzi? zeby dobre teamy miały trudniej, a retardy az tak szybko po dupie nie dostawaly? bitwy klanowe dzieją sie juz od roku czasu w roznych formach, dlaczego nie pytacie doswiadczonych graczy o ich zdanie, w koncu to oni rozegrali juz od cholery gierek druzynowych w turniejach itp itd.. jaki balans? na jakiej podstawie ? skad i od kogo te dane? hmm? dla mnie jednej wielki crap AMEN

Hultaj nie wiesz o czym mowisz, prosze nie prowokuj do dyskusji, ktora stanie sie niemiła.. bo pierdooolisz jak potłuczony

3 people like this

42 minutes ago, lobuzjeden said:

Też bym wolał, żeby CV były, ale mechanika spotowania dla całego teamu nawet z drugiego końca mapy + permaspot torped musiałyby iść do zmiany...

to jest chyba dość łatwe do osiągnięcia. Wystarczy aby w przypadku spota od CV wyświetlał się tylko obrys wyspotowanego okrętu na minimapie. CV widzi go normalnie, reszta teamu tylko obrys i pozycję - bez wyświetlania okrętu. W momencie spota  przez inny okręt - zasada spota pozostaje bez zmian - jak dotychczas.

CV dalej może robić naloty i swoją robotę ale dostarcza ograniczonych danych rozpoznawczych - dalej to decyzja teamu jak te dane wykorzystać. Taki klasyczny zwiad. 

3 people like this

7 minutes ago, blacman_pl said:

to jest chyba dość łatwe do osiągnięcia. Wystarczy aby w przypadku spota od CV wyświetlał się tylko obrys wysportowanego okrętu na minimapie. CV widzi go normalnie, reszta teamu tylko obrys i pozycję - bez wyświetlania okrętu. W momencie spota  przez inny okręt - zasada spota pozostaje bez zmian - jak dotychczas.

CV dalej może robić naloty i swoją robotę ale dostarcza ograniczonych danych rozpoznawczych - dalej to decyzja teamu jak te dane wykorzystać. Taki klasyczny zwiad. 

Dobry i łatwy (tani) do zaimplementowania przez WG pomysł. Potężny boost dla DD swoją drogą.

Oj tam Barcik :D Będziemy się bawić tak zacnie jak na drużynówkach.Zostanie tylko TTT,OMNI,OM,ALN,WGP2W,MDIVX,UFR,AAO i ktoś tam jeszcze.

16 minutes ago, baart33 said:

bitwy klanowe dzieją sie juz od roku czasu w roznych formach, dlaczego nie pytacie doswiadczonych graczy o ich zdanie, w koncu to oni rozegrali juz od cholery gierek druzynowych w turniejach itp itd.. jaki balans? na jakiej podstawie ? skad i od kogo te dane? hmm? dla mnie jednej wielki crap AMEN

z całym szacunkiem baart chyba w cuda wierzysz

1 person likes this

Panowie po co tak spinacie poślady, przecież to będzie sezon pilotażowy? Może to nienajlepszy pomysł aby w ten sposób zbierać dane ale miejcie nieco wyrozumiałości...

2 people like this

Śmiechłem.

Grupa graczy skupionych tylko na CVkach dostała właśnie soczystego kopa na twarz. Wszystkie T10 muszą być zrobione pod camo, bez inwestowania czegokolwiek w pelotkę. Same sonary - ciekawe jakim cudem torpedy mają być zagrożeniem. Des Moines odpadnie chyba z rozgrywki, tak samo Henryk. Zostanie Minotaur (w 90% schodziły od salw BBeczków, bez nich ciężko wyobrazić sobie sensowną kontrę na nie), Zao (flankowanie) i Hindi. Obowiązkowe dwie Moskwy zrobione pod camo do rzucania radarem. Z desek Gearing, Zetka i Grozovoi. BBeczek nie ma znaczenia, przez 3/4 gry musi uciekać bo 5 krążków spali go w dwie minuty.

Czytam tak posty na sekcjach angielskiej i niemieckiej, i większości ludzi to się nie za bardzo podoba( delikatnie ujmując) brak CV.

Między bogiem a prawdą, to spodziewam się że po pierwszych powiedzmy dwóch tygodniach po odpadają słabsze klany. Czy tego niemożna było naprawdę rozegrać na zasadzie twierdz w WoT.

Określona ilość punktów do rozdania i wybór t6-t8

Spodziewam się odbijania piłeczki między capami, campy i wyczekiwania kto się wychyli. Dużo walk może być na zasadzie 1 lub 2 killi i koniec

3 minutes ago, n1cpon_ said:

Panowie po co tak spinacie poślady, przecież to będzie sezon pilotażowy? Może to nie najlepszy pomysł aby w ten sposób zbierać dane ale miejcie nieco wyrozumiałości...

powiedzenie najlepszym klanom ze moga nie grac klanowek, na ktore czekaja juz w cholere czasu (ropa nie jest obecnie zadna nagroda, bonusy z bazy sa zbyt slabe zeby obchodzily kogokolwiek + zasady jak widac nie zachecaja), rzeczywiscie nie jest zbyt dobrym pomyslem na zbieranie danych

1 person likes this

1 minute ago, PancernyAgrest said:

BBeczek nie ma znaczenia, przez 3/4 gry musi uciekać bo 5 krążków spali go w dwie minuty.

Bierzesz Brytyjski ciężki krążownik o jakże dumnej nazwie "Zdobywca" i masz w dupie, że Cię palo - jak chcesz to se znikniesz, wrzucisz przegiętego heala a i w międzyczasie spalisz wszystko w zasięgu...

Już widzę te pięknie zróżnicowane line-upy... 6xMino(4 z dymem + 2 z radarem)/ewentualnie 2x Moskva + 1 QC i lecisz... ani tego nie zdmuchniesz, ani nie storpedujesz a jak tylko się wyświecisz zostaniesz rozerwany na strzępy... zabawne jak cholera

1 minute ago, stryk33 said:

powiedzenie najlepszym klanom ze moga nie grac klanowek, na ktore czekaja juz w cholere czasu (ropa nie jest obecnie zadna nagroda, bonusy z bazy sa zbyt slabe zeby obchodzily kogokolwiek + zasady jak widac nie zachecaja), rzeczywiscie nie jest zbyt dobrym pomyslem na zbieranie danych

Well... Jak mawiał klasyk "co zrobisz jak nic nie zrobisz..." 

Najśmieszniejsza rzecz, która właśnie wpadła mi do głowy - krążki muszą mieć perk zmniejszający ilość pożarów kosztem bonusów do pelotek:cap_like: Na randomy jak znalazł!

4 minutes ago, n1cpon_ said:

Panowie po co tak spinacie poślady, przecież to będzie sezon pilotażowy? Może to nie najlepszy pomysł aby w ten sposób zbierać dane ale miejcie nieco wyrozumiałości...

No to ja już ci z góry mówię, jakie dane zbiorą:

- średnia zestrzeleń będzie oscylować w okolicach zaledwie 0,5 samolotu na bitwę

- wniosek: należy zbuffować pelotkę wszystkim okrętom na t10

- biorąc pod uwagę, że w każdym klanie będzie dokładnie 1 pancernik, średni wr na pancernikach w klanówkach będzie oscylować dookoła 50%

- wniosek: pancerniki na t10 są doskonale zbalansowane pomiędzy sobą nawzajem

- zało, szima i kurwurst wypożyczane nupkom będą miały znacznie gorsze statystyki niż pozostałe okręty używane przez graczy

- wniosek: należy zbuffować zało, szimę i kurwursta

- no tego ostatniego może trochę mniej, bo pancerniki na t10 są pomiędzy sobą doskonale zbalansowane - patrz punkt wyżej

- wypożyczanie okrętów będzie bardzo popularne wśród graczy

- wniosek: wypożyczanie okrętów stanowi doskonały i popularny sposób monetyzacji gry - po co sprzedawać derpica za 100 ojra, skoro można go wynająć za 50 ojro na miesiąc

6 people like this

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.