baxowaty

Wiadomości Wiadomości Bitwy klanowe już wkrótce

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

403 posts in this topic

1 minute ago, 44smok said:

Interesuje mnie natomiast wpływ kształtu klanowek na pozostałe tryby gry i to że WG przestało się kryć z tym że chcą zabić cefalki. Może na tym się skupmy, na szerszym obrazie.

Popieram. Dla mniej najistotniejsze są dwie kwestie:

-środkowy palec pokazany graczom CV

-hipokryzja WG w sprawie BB - na klanówkach 2 BBki w teamie to gwałt na CA a na randomach 5 na team jak najbardziej ok. 

Jeżeli dobrze czytam to za dwa dno wchodzi patch 6.11.cośtam, który tylko kończy wydarzenie z okazji 2 lat WoWs. Bitwy mają być w patchu 6.12

6 minutes ago, n1cpon_ said:

"Jak na razie mi się podoba. Nie neguję ale też jestem daleki od huraoptymizmu. [...]"
"[...] przecież to będzie sezon pilotażowy? [...]"
"[...] Ja od czasu wyciągnięcia całkowicie błędnych co do RPF'a nieco się powstrzymuję z wszelkimi ostatecznymi sądami. Chcę najpierw zagrać w ten tryb, potem będę komentować."

Azell? WTF? Wydaję mi się że to dość wyważone... (edytowałem tylko to co zbędne dla przesłania). Starajmy się wzajemnie czytać ze zrozumieniem przekaz płynący z postów.

Czytam co piszecie i nie potrafie zrozumieć skąd wynika jakaś akceptacja dla samego pomysłu. Nie stoją za tym żadne sensowne przesłanki.

Łobuzowi się wydaje że jak nie będzie nad nim wisiał samolot z CV to będzie mógł coś pograć DD. Jest to prawdziwe tylko wtedy o ile drużyna przeciwna to kompletne pleby bez szkoły i skilla. Przeciwko drużynie której tylko 4 z 7 graczy umie strzelać w jeden target już się tak nei da. Nie ważne czy weźmiesz chabe gruzawika z czy hermana. Efekt jest taki sam. Na randomku to się fajnie gra ale jeżli twój przeciwnik ma blade pojęcie o tym co robi to twój wkład w bitwe na dd innym niż shima będzie mocno ograniczony. Shima o tyle możesz miec duży wpływ o ile wrogi team bedzie zarl torpedy.

Ty natomiast piszesz o sezonie pilotazowym. Czyli jak im wyjdzie a wyjdzie,  że 4 krążki w bitwie zamiatają wszystko co pływa i lata to efektem będzie co: nerf? ograniczenie ilości w następnym sezonie pilotazowym II? wywalenie jak CV?. Nie wale w czambuł pomysłu bo nie będę grał ale dlatego że wiem jakie będą tego konsekwencje. Brak spota w takim trybie powoduje że grasz np z wyłączonym monitorem albo bez huda. Można ale po co? Jest to głupie i nie trzeba testować czegoś co jest opóźnine w rozwoju. 

To tak jak by sprawdzać czy jak damy rofa na BB 15s to zacznie robić więcej dmg...

Co do terjona to jest on terjonem więc nawet nie bede sie wysilal. Pokazal na botach jakie te cv op :D

4 minutes ago, Atherion_ said:

Dobrze widzę, że za 2 dni zaczyna się ten cały cyrk? No cóż, to pewnie świętować przez chwilę będą ortodoksyjni przeciwnicy awiacji. Potem szybko przyjdzie otrzeźwienie.

Dokładnie, coś jak z zachowywaniem gwiazdki na rankingowych. Najpierw był płacz o to, żeby gwiazdkę zachowywać, teraz okazuje się, że niekoniecznie jest to dobre. Liczę na to, że WG się zorientuje, że ich decyzja jest zła i w kolejnym sezonie jednak lotniskowce będą.

2 minutes ago, Greyshark said:

Dokładnie, coś jak z zachowywaniem gwiazdki na rankingowych. Najpierw był płacz o to, żeby gwiazdkę zachowywać, teraz okazuje się, że niekoniecznie jest to dobre. Liczę na to, że WG się zorientuje, że ich decyzja jest zła i w kolejnym sezonie jednak lotniskowce będą.

Ja bym na to nie liczł z bardzo prostej przyczyny czerwoni gracze nie chca CV bo jak CV jest w bitwie to trzeba myśleć. Jak WG będzie chciało wprowadzić CV do tego trybu będzie płacz jak by nerfili BB.

6 minutes ago, azell said:

Czytam co piszecie i nie potrafie zrozumieć skąd wynika jakaś akceptacja dla samego pomysłu. Nie stoją za tym żadne sensowne przesłanki.

Łobuzowi się wydaje że jak nie będzie nad nim wisiał samolot z CV to będzie mógł coś pograć DD. Jest to prawdziwe tylko wtedy o ile drużyna przeciwna to kompletne pleby bez szkoły i skilla. Przeciwko drużynie której tylko 4 z 7 graczy umie strzelać w jeden target już się tak nei da. Nie ważne czy weźmiesz chabe gruzawika z czy hermana. Efekt jest taki sam. Na randomku to się fajnie gra ale jeżli twój przeciwnik ma blade pojęcie o tym co robi to twój wkład w bitwe na dd innym niż shima będzie mocno ograniczony. Shima o tyle możesz miec duży wpływ o ile wrogi team bedzie zarl torpedy.

Ty natomiast piszesz o sezonie pilotazowym. Czyli jak im wyjdzie a wyjdzie,  że 4 krążki w bitwie zamiatają wszystko co pływa i lata to efektem będzie co: nerf? ograniczenie ilości w następnym sezonie pilotazowym II? wywalenie jak CV?. Nie wale w czambuł pomysłu bo nie będę grał ale dlatego że wiem jakie będą tego konsekwencje. Brak spota w takim trybie powoduje że grasz np z wyłączonym monitorem albo bez huda. Można ale po co? Jest to głupie i nie trzeba testować czegoś co jest opóźnine w rozwoju. 

To tak jak by sprawdzać czy jak damy rofa na BB 15s to zacznie robić więcej dmg...

Co do terjona to jest on terjonem więc nawet nie bede sie wysilal. Pokazal na botach jakie te cv op :D

Azell nie czytasz między wierszami albo ja się wyraziłem niejasno. Jedno z dwóch. Nie jestem jakimś wymiataczem ale grając na krążkach jednak najwięcej ze wszystkich rodzajów "statków" najbardziej irytuje mnie random cyta z 20 km. Dlatego z zadowoleniem przyjąłem ograniczenie tej klasy do jednej sztuki w formacie 7v7. Zasadnym jednak wydaje mi się w przyszłości format 9v9 i po dwa BB'ki. Co do Cv się nie wypowiadam bo sie nie znam.

8 minutes ago, n1cpon_ said:

Azell nie czytasz między wierszami albo ja się wyraziłem niejasno. Jedno z dwóch. Nie jestem jakimś wymiataczem ale grając na krążkach jednak najwięcej ze wszystkich rodzajów "statków" najbardziej irytuje mnie random cyta z 20 km. Dlatego z zadowoleniem przyjąłem ograniczenie tej klasy do jednej sztuki w formacie 7v7. Zasadnym jednak wydaje mi się w przyszłości format 9v9 i po dwa BB'ki. Co do Cv się nie wypowiadam bo sie nie znam.

Tu problemem nie jest to że jest 1 BB na team. Problemem jest to że albo klasa jest OP i trzeba ją zbalansować albo nie jest i możesz brać 7. Tu nie chodzi o sam tryb tylko całość i tłumaczenie w zależności od tego jakie jest pytanie:

1. CZy BB są op? WG: nie są bardzo dobrze zbalansowane

2. To dlaczego tylko 1 w TB? WG: Żeby krążowniki mogły pokazać na co jest stać bo wielu graczy uważa że nie są wystarczająco silne.

3 To dlaczego tu tylko 1 z 7 a w randomie 5 z 12? WG: nie ma więcej pytań? Dziekujemy na tym kończymy brifing

Nie ma problemu z 7 na 7 za to mam problem z debilnym tłumaczeniem. Brak CV? Coż nei nasza wina że nasz player base to tłumoki które nie potrafią opanować tej klasy. No WTF????!!!! nie uważasz że coś tu jest mocno nie hallo?

4 people like this

14 minutes ago, azell said:

Czytam wypowiedzi ludzi i rynce opadajo:

terjon - 0 bitew w competitive

nicpon -10?

lobuz - 50? 

Teraz mam pytanie na podstawie czego wyrazacie swoje opinie że ten tryb w tej konfiguracji ma ręce i nogi? Jak dla mnie to jest to jedynie chciejstwo, noatomist merytorycznych argumentów brak. Wam się wydaje że CV wygra bitwe? Pamiętam czasy pod koniec bety chyba jak łobuz grał dużo na CV i wgraliśmy jakieś 12 na 12 vs kktm. Po jednej bitwie stwierdził że ma to w dupie bo nic zrobić nie może.

Moje zdanie jest oparte na podstawie własnych obserwacji właśnie w tych bitwach, w których grałem za Krycina w Omni Cup, w starciu serwerów z RU, w lidze niemieckiej na T8 i T10.

Nigdzie nie napisałem, że ten tryb ma ręce i nogi. Napisałem jeno, że dla mnie może być ciekawszy niż to, co było w powyższych turniejach/ligach. Czytam posty baarta, Atheriona, Macieja, sam widziałem jak jest i zdaję sobie sprawę, że 95% uczestników dyskusji nie ma pojęcia o czym mowa, i że bitwa rzeźnicy vs rzeźnicy ma tyle wspólnego z randomami co prawdziwe pieniądze z pieniędzmi z Monopoly.

Nigdzie też nie napisałem, że CV wygra bitwę, albo, że CV zamorduje 7 okrętów czy w ogóle zrobi coś powyżej spotowania. Doskonale wiem jak było, i wiem, że teraz jest jeszcze gorzej z AA buffowanym pod płaczków "nerf CV" z randoma.

Jedyne, w czym CV mi osobiście przeszkadzają w turniejowych bitwach, to właśnie sytuacje, na które nic nie mogę poradzić, cytując Atheriona:

Żeby rzucić sensowne torpedy w dym, nie można tego robić na granicy zasięgu. Trzeba praktycznie wejść ten kilometr bliżej, dlatego przy 9-10 kilometrowych torpedach deska w krytycznym momencie znajduje się w strefie śmierci. Radar, albo samolot, który akurat nadleci i jest kaplica.

Problem w tym, że od radaru da się uciec, od spota deski da się uciec, a od kumatej CVki nie uciekniesz. Kumata CVka też nie da się skasować szybko, więc będąc ~9km od wrogiego bloba w dymie jesteś ostrzeliwany aż do 14-15km. Jeśli przeżyłeś - miałeś fart. I nic z tym zrobić nie możesz - trzeba szukać okienka i modlić się, żeby akurat nie dostać spota, bo wtedy, jak napisał Atherion, jest koniec.

To jeden problem z obecnym stanem CV. Drugi jest już kwestią osobistych preferencji: mając CV obie strony znają rozkład siły, wiedzą kto gdzie idzie, dostosowują taktyki. Nie mając spota od CV możesz wykorzystać element zaskoczenia, możesz zastosować czasem niestandardowe zagrywki, możesz wykorzystać wiedzę o tym, jak gra drugi team i go zaskoczyć (np. próbując wyeliminować grupę idącą na jednego capa całymi siłami zanim grupa z drugiego capa zdoła im pomóc).
Rozumiem i w pełni szanuję, że osoby grające z Tobą, z Feldem czy Maciejem grają non stop z CV, są przyzwyczajone do tego, że nie grają w ciemno i właśnie tego oczekiwaliście od CW. Ja mam wprost przeciwnie - póki nie założyłem klanu nie miałem żadnych znajomych, którzy grali regularnie CV, więc musiałem nauczyć się grać w ciemno i w grze w ciemno, gdzie spota zapewniają tylko deski czuję się pewniej i lepiej. Jak mówiłem - kwestia gustu, o to nie można rozdzierać szat, bo to jak kłótnia o to czy wolisz brunetki czy blondynki:)

No i ostatnia sprawa, dla mnie mocno istotna: klan. Bywałem na TSach różnych klanów, średnia wieku w większości to 25-45, u nas nie jest inaczej, większość to ludzie w średnim wieku, z rodzinami i ograniczonym czasem na grę. Gdybym chciał narzekaniem i przymusem zmusić wszystkich do regularnych treningów, żeby móc stawić godny opór drużynom, które jak dobrze wiesz trenują i grają od roku to klan po prostu by się posypał, bo dla wszystkich obowiązki życiowe i rodzina są ważniejsze niż gra.
Brak CV i dodatkowe zmiany dostosowane są faktycznie nie pod najlepszych, tylko pod khm, khm... szerszą publikę. Moim zdaniem (jak też stwierdził Atherion 2 strony wcześniej) m.in. dzięki temu ten tryb będzie dużo bardziej popularny niż bitwy drużynowe, w których brak kumatej CVki powodował, że już po tygodniu zostali sami rzeźnicy. Tutaj przez długi czas powinno być sporo klanów co pozwoli nam się zgrać, wypracować taktyki, odpowiednie zachowania, reakcje itd. Wy to wszystko macie za sobą, u nas jest dużo gorzej, bo nie tylko (jako nowy klan) nie braliśmy udziału w żadnych turniejach, ale dodatkowo z 75% klanowiczów nigdy przed przyjęciem nie grała nawet w dywizjonach. Ułatwienie i wypłaszczenie rozgrywki zapewni frekwencję, a ta da nam czas się rozwinąć, tylko tyle i aż tyle.
Zdaję sobie sprawę, że sytuacja zmieni się jak dorzucą w kolejnym sezonie CVki, ale łatwiej będzie przestawić się i dostosować zgranemu klanowi niż zebranemu miesiąc temu:) Zdaję sobie też sprawę bo grałem z Wami wszystkimi, że topka w tym sezonie się nie zmieni, bo najlepsi szybko dostosują się do nowych zasad. Tylko naiwni mogliby sądzić, że zmiana zasad spowoduje, że nagle Deutsche Elite Helmutizion wygra z ALN lub coś podobnego. Liczę po prostu, że uda się w tym sezonie z małym progiem wejścia zagrać jako tak klan, zarobić na kwaterę główną a jeśli uda nam się coś ugrać i wbić do wysokiej ligi, to będę się tylko cieszył.

Jak coś jest nadal niejasne, to chętnie pogadam na TSie, bo publiczne gównoburzowanie o gusta często z niezrozumieniem postów szybko eskaluje, a dramy lubię czytać, a nie być ich bohaterem:P Trochę nie w smak mi traktowanie wypowiedzi poszczególnych członków jako stanowiska klanu, bo od samego początku mówiłem klanowiczom, że każdy pisze i mówi za siebie, i nikt nikomu nic nie narzuca. Szkoda, że stosujecie odpowiedzialność zbiorową, ale danego słowa złamać też nie mogę - każdy u nas pisze w swoim imieniu, a opinie mamy różne jak narodowości w Berlinie.

Podsumowując: kwestia zmian jest IMHO głównie kwestią gustu. Dyskusje na forach mają mało sensu bo raz: o gustach się nie dyskutuje i dwa: 95% uczestników dyskusji nie ma doświadczenia z takimi bitwami. Nie zamierzam na pewno toczyć o to gównoburz z innymi polskimi klanami, bo jestem podobnej opinii jak baart w którymś z postów w temacie ALN - mongoły powinny trzymać się razem a nie rozbijać na małe wrogie grupy.

Pozdro i zluzujcie trochę w dyskusji, bo jest tu sporo gorących głów:) Co mnie wcale nie dziwi zważywszy na to jak WG wypięło się na doświadczenia i effort ludzi, którzy grają turnieje od sporej ilości czasu.

Wracam do pracy

Lobuz serio? Nie będę cytował bo nie chce mi się wycinać ale serio???

Porównujesz granie na randomie z trybem zorganizowanym???? Na podstawie randoma gdzie granie w ciemno może się udać bo prawdopodobnie team przeciwny to pomidory ty uważasz że ma to jakiekolwiek przełożenie na tryb zorganizowany gdzie 7 ludzi siedzi na ts i się komunikuje ze sobą? Serio?

Bym zapomniał serio???

23 minutes ago, Basmacz said:

Popieram. Dla mniej najistotniejsze są dwie kwestie:

-środkowy palec pokazany graczom CV

-hipokryzja WG w sprawie BB - na klanówkach 2 BBki w teamie to gwałt na CA a na randomach 5 na team jak najbardziej ok. 

Ale chyba klanówki różnią się czymś od randomów? Masz na klanówkach zwiedzające krawędzie mapy pancerniki?

33 minutes ago, Atherion_ said:

Dobrze widzę, że za 2 dni zaczyna się ten cały cyrk? No cóż, to pewnie świętować przez chwilę będą ortodoksyjni przeciwnicy awiacji. Potem szybko przyjdzie otrzeźwienie.

na szczęscie to jakas mała łatka cos tam cos tam 01.. konczy ten cały obecny event, czyli bedzie jeszcze troche czasu, zeby zrobic drugiego kapitana na 10 tiery, jednego na randomy i drugiego na ta drużynową paraolimpiadę ...

Wam się w głowach... popier***** !

Założenia do bitew klanowych zrobiliście w tramwaju podczas podróży do pracy? Ja rozumiem że macie społeczność w dupie bo liczy się tylko zasobność portfela potencjalnego gracza. Zostawcie jeden tryb dla graczy którzy chcą/ mają aspiracje mierzyć się na najwyższym poziomie. Z tego co czytam na starcie zdeprecjonowaliście bitwy klanowe do poziomu randoma.
Już widzę te klany te fascynujące bitwy 1 GK i 6 x shimakaze. Wygra ten kto lepiej puszcza torpy na 20 KM. Będzie dynamika. Po ty są bitwy między drużynami żeby kretyńskie samotne wilki na niszczycielach nie odłączały się od drużyny. Jeśli tak robiły w lotnia zawsze je wyciągała z pola bitwy. A wy chcecie zabrać lotniskowce? I po co mi kur** rozbudowa klanu jak obecnym mogę wystawić 4 zespoły. Żądam GZ do sklepu. Chętnie kupie. Myślałem że to kompletnie niedopracowany okręt ale szybko przerastacie wasze największe dzieło. Z niecierpliwością czekam na bitwy klanowe w CO-OP. 

6 hours ago, kidd18 said:

Nie bardzo rozumiem, czym kiepski przeszkadza dobremu, kiedy są w przeciwnych teamach. :P  Nie przeszkadza się swojemu wrogowi gdy popełnia błędy. ;)

Ale mi to osobiście nie przeszkadza. Tylko stwierdzam że średni poziom klanówek będzie podobny (albo gorszy) od randoma.

Wiara w szlachetne motywy działania WG. Nie ma to jak przeczytać w miarę dobry żart z rana.

A gdzie ja niby pisałem o "szlachetnych intencjach"? Intencje WG są jasne - maksymalizacja zysków. Nie zbudujesz wieżowca na Cyprze bazując na garstce fioletowych graczy, trzeba jak najbardziej poszerzyć bazę graczy i WG to robi.

Napisali, że na okręty z wynajmu nie założysz camo.

A to sorki, nie doczytałem. Tyle, że jak ktoś nie ma Siemki "sam z siebie" to raczej brak camo mu różnicy nie robi. Albo będzie z daleka rzucał dywany albo zejdzie raz dwa.

2 hours ago, baart33 said:

Terion owszem spoty mialy byc rózne, ale nadal trudno podejsc deską z racji tego ze wszystko bedzie na perkach i modlułach pod radary i wykrywanie, nie bedzie CV, wiec mozna bedzie robic buildy tylko pod wykrywanie okretow a nie pod AA, co za tym idzie DDki beda mialy jeszcze trudniej niz z CV

kolejna sprawa kolejny Twoj fail.. co to za argument, ze roznica w skillu operatora CV uposledza bitwe? a od kiedy ma byc wszystko po rowno, oczywiscie ze daje przewage, ale to chyba wlasnie na tym polega, ze roznica skilla ma byc tym co sprawia, ze druzyna jest wyjatkowa? idąc tym tropem roznica skilla uposledza kazda klasę okrętów, np wystawie Ci Atheriona na DDku kontra jakis czerwony bot.. hmm nerfic Atheriona? zabrac DDki? bo on jest lepszy? stary przeczytaj jeszcze raz swoje wlasne konkluzje i je przemysl..CV paradoksalnie swoimi figherami robi pole manewru dla wlasnych DDków, zapytaj chlopaków grających na deskach w turniejach, jak to robia, ze jednak i torpeduja i znajduja sobie miejsce do bycia bez spota? podpowiem SKILL i DOSWIADCZENIE, a nie brak CVki, jezeli myslisz ze CV bardziej Ci utrudni grę DD niz milion boostowanych radarów na 10 tierach to sie mylisz..

Dzień dobry, to może ja się również wypowiem z punktu operatora strasznego DDeczka.Ostatnio  w meczu na turnieju RU grając na desce ( po 1 CV na team) miałem bardzo duży problem zbliżyć się wogóle do capa przez to że przeciwnik miał w drużynie 2 krążki z radrem, ustawiły się one tak że rzucały radar sobie na zmianę ( screnshot w załączniku ), CV nie jest problemem dla dobrego gracza na DD , wystarczy dobrze analizować to co się dzieję na mini mapie ( dzięki panowie na CV  za spota ).Teraz życzę powodzenia Deskom w bitwach klanowych przy zerowym spocie od samolotów,wyspach i 4-5 krążownikach z radarami, sonarami i rpf- em + modułami na wydłużony czas działania radaru/sonaru, moim zdaniem ten kto pierwszy zdobędzie 2 z 3 capów to wygra, okopie się naokoło wysp i będzie czekał z gotowymi radarami a przeciwnik niech się teraz martwi i puszuje na te krążki/radary/dymy itp.itd.

Pozdrawiam.

Bez tytułu.jpg34.jpg

8 people like this

11 minutes ago, Krycin_invader said:

Dzień dobry, to może ja się również wypowiem z punktu operatora strasznego DDeczka.Ostatnio  w meczu na turnieju RU grając na desce ( po 1 CV na team) miałem bardzo duży problem zbliżyć się wogóle do capa przez to że przeciwnik miał w drużynie 2 krążki z radrem, ustawiły się one tak że rzucały radar sobie na zmianę ( screnshot w załączniku ), CV nie jest problemem dla dobrego gracza na DD , wystarczy dobrze analizować to co się dzieję na mini mapie ( dzięki panowie na CV  za spota ).Teraz życzę powodzenia Deskom w bitwach klanowych przy zerowym spocie od samolotów,wyspach i 4-5 krążownikach z radarami, sonarami i rpf- em + modułami na wydłużony czas działania radaru/sonaru, moim zdaniem ten kto pierwszy zdobędzie 2 z 3 capów to wygra, okopie się naokoło wysp i będzie czekał z gotowymi radarami a przeciwnik niech się teraz martwi i puszuje na te krążki/radary/dymy itp.itd.

Pozdrawiam.

Bez tytułu.jpg34.jpg

sorry Krycin mam zablokowane plusy, zatem PLUS literkowy sie nalezy haha

16 minutes ago, Krycin_invader said:

Pozdrawiam.

Bez tytułu.jpg34.jpg

4 minutes ago, baart33 said:

sorry Krycin mam zablokowane plusy, zatem PLUS literkowy sie nalezy haha

a to nie miało być tak że że bitwy klanowe weryfikują która drużyna ma lepszy plan, lepsze przygotowanie i lepiej zrealizuje założenia?

Tak Was czytam i mi się widzi że efekt będzie taki: klanówki w formacie 1 BB + 6 CA (bo przy tej ilości radarów nikt DD grał nie będzie albo jacyś desperaci), CA palo i mordujo, BB płono, CA OP - nerf, BB buff? :D 

Każda okazja jest dobra do buffowania bebeczkow. A to że konkłeror jeszcze buffa nie dostał to jest skandal i łamanie utartej tradycji.

16 minutes ago, WarGowno said:

a to nie miało być tak że że bitwy klanowe weryfikują która drużyna ma lepszy plan, lepsze przygotowanie i lepiej zrealizuje założenia?

Klanówki na T10 powinny być trybem elitarnym, czymś wyjątkowym... Sprawę formatu bitew i ich zasad można by zostawić otwartą, czyli na bieżąco konsultować z graczami competetive. Niestety widać po WG, że po prostu jest tu brak intencji, żeby stworzyć coś sensownego. Śmiech na sali.

24 minutes ago, _turbocygan_ said:

Klanówki na T10 powinny być trybem elitarnym, czymś wyjątkowym... 

Dlaczego? 

Po dwóch latach istnienia gry w końcu jest możliwość robienia czegoś więcej niż dywizjony, i miałoby to być "elitarne"? Jeżeli ktoś przez ten czas grał w miarę regularnie to ma już jakieś dyszki i jeżeli dodatkowo jest w klanie to chyba ma prawo brać udział w CW, prawda? Czy może ma być jakiś wyznacznik WR na wzięcie udziału w CW? Same rozgrywki zweryfikują jakość drużyn i ich miejsce w stawce.

A elitarne to mogę być rozgrywki turniejowe, e-sportowe.

2 people like this

Już abstrahując od tego, czy wykluczenie CV i jeden BB jest dobrym pomysłem, bo to wyjdzie w praktyce, to śmieszy (bo denerwowało tylko wczoraj) mnie kilka rzeczy:

BB są zbyt OP, żeby było ich więcej niż jeden na klanówkę :Smile_teethhappy:

Oprócz tego w grze nadal jest niewiele lotniskowców wysokich poziomów

A kawałek dalej opisują możliwość wypożyczenia okrętu t10 do klanówek :Smile_amazed: - jakże piękny przykład hipokryzji WG.
I co najlepsze: rok 2017 to miał być "year of the CV", a tymczasem:
- Brak linii CV RN
- Fail z Grafem Zeppelinem
- Brak reworku mechaniki CV
- Ciągle zbugowane UI - i to od początku
- I ostatni nóż w plecy w postaci usunięcia ich z CW.
Jeżeli to tak działa, to już nie mogę doczekać się "year of the BB" :cap_haloween:

6 people like this

Patrzę się tak z boku na te wasze urocze szarpaniny (popcorn mi się kończy) i wydaje mi się, że jeszcze jednej kwestii nie bierzecie od uwagę. Pozwolę sobie trochę pozłowróżyć pomimo, że temat mnie nie dotyczy.

Otóż trzeba poczekać na kolejne obwieszczenie gdzie to ma być wyjasnione, ale chyba za naiwnie przyjmujecie rozdzielenie słabych i mocnych klanów. Patrząc na rankedy, pomysł wypożyczalni i generalne trendy (bez)myślowe WG odnośnie 'egalitarności' WoWsa, obstawiam, że ranking będzie działał na tej samej zasadzie, co na rankedach - jakaś drabinka rang i takie same punkty za dowolne zwycięstwo, nieważne kogo z kim.
I teraz, identycznie jak na rankedach, podczas gdy jakieś NESI czy ALN będzie rzeźbić dreamteam i rozkminiać taktykę na jedną bitwę vs. jakieś OMNI, w tym samym czasie jakieś Totentomatenhorden wystawi 3 czy 4 teamy wściekle grindujących turboklausmannów. (bo jakoś nigdzie nie widzę, że jeden klan może w jednym momencie wystawić tylko jedną drużynę do bitwy? jesli sie mylę, to zapomnijcie o tym poście).. i czystym grindem bitewnym będzie brać kolejne rangi. Efekt końcowy bedzie może mniejszy niż na rankedach, bo w koncu się od jakiegoś poziomu odbiją, ale sens tego całego rankingu będzie podobnie wypaczony. Liczba bitew na serwerze ponad wszystko.

Tyle czarnowidztwa, już znikam i idę robić więcej popcornu :Smile_trollface:

13 minutes ago, KTKM4tw said:

I teraz, identycznie jak na rankedach, podczas gdy jakieś NESI czy ALN będzie rzeźbić dreamteam i rozkminiać taktykę na jedną bitwę vs. jakieś OMNI, w tym samym czasie jakieś Totentomatenhorden wystawi 3 czy 4 teamy wściekle grindujących turboklausmannów. (bo jakoś nigdzie nie widzę, że jeden klan może w jednym momencie wystawić tylko jedną drużynę do bitwy? jesli sie mylę, to zapomnijcie o tym poście).. i czystym grindem bitewnym będzie brać kolejne rangi. Efekt końcowy bedzie może mniejszy niż na rankedach, bo w koncu się od jakiegoś poziomu odbiją, ale sens tego całego rankingu będzie podobnie wypaczony. Liczba bitew na serwerze ponad wszystko.

Tyle czarnowidztwa, już znikam i idę robić więcej popcornu :Smile_trollface:

I będą nasze Totentomaten dostawać regularny łomot spadając co chwila z drabinki. Zauważ, że na rankedach problemem nie są zazwyczaj randomowi łosie po przeciwnej stronie, tylko po Twojej. ;) Więc analogia jest jednak nietrafiona. Ot, NESI rozjedzie PomidorenKlan nawet nie zauważając i zetrze się z jakimś lepszym przeciwnikiem. 

1 minute ago, Isengrim1 said:

I będą nasze Totentomaten dostawać regularny łomot spadając co chwila z drabinki. Zauważ, że na rankedach problemem nie są zazwyczaj randomowi łosie po przeciwnej stronie, tylko po Twojej. ;) Więc analogia jest jednak nietrafiona. Ot, NESI rozjedzie PomidorenKlan nawet nie zauważając i zetrze się z jakimś lepszym przeciwnikiem. 

Na początku jak najbardziej. Ale po paru tygodniach jeśli system rang będzie działać jak na rankedach, fiolety będą się tłuc z fioletami a pomidory z pomidorami... i w końcu zacznie się bardziej liczyć ilość bitew niż ich jakość.
Ale to tylko gdybania, możecie wyśmiać... tylko że to WG ;)

4 minutes ago, KTKM4tw said:

Na początku jak najbardziej. Ale po paru tygodniach jeśli system rang będzie działać jak na rankedach, fiolety będą się tłuc z fioletami a pomidory z pomidorami... i w końcu zacznie się bardziej liczyć ilość bitew niż ich jakość.
Ale to tylko gdybania, możecie wyśmiać... tylko że to WG ;)

No ale to gdzie jest problem? Na rankedach problemem było to, że swoim uporem i po prostu  dzięki prostej matematyce pomidory docierały do rang powyżej 5 i psuły gry innym ludziom po tej samej stronie, którzy na przykład zaczęli robić rankedy później albo musieli zrobić tydzień przerwy z uwagi na urlop. Tutaj najwyżej dostaniesz cały team w pomarańczach i czerwieni po drugiej stronie, i jeśli uda mu się jakimś cudem wbić wysoko zabijając innych pomidorów, to i tak szybko spadnie (a jeśli w miedzyczasie nauczy się lepiej grać, to też korzyść). Naprawdę, nie widzę gdzie akurat tu jest kłopot. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.