Sign in to follow this  
Followers 0
krzysiek_1990

kiedy WG zrobi sensowny MM???

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

188 posts in this topic

5 minutes ago, KrzysiekEg said:

Sam się ogarnij gejsiu, czy ustawienie że jedna strona ma więcej dd niż druga nie jest sterowaniem MM?

ups miało byc greysiu.

Byłoby, gdyby wpływało to na wynik. A skoro nie wpływa to nie, nie jest.

Serio po spojrzeniu na ekran druzyn wyszedles z bitwy? Wybacz stwierdzenie ale przez takich baranow ta gra traci tak wiele na okazalosci. skazales kolego caly team na porazke i to wylacznie Twoja wina! nie zadnego MM czy innego RNGesusa! Kazdy z nas sie zlosci na to co czasami widzi na ekranie monitora ale nie ma chyba nic bardziej irytujacego niz AFK/RageQuit. A ze MM ostatnio szaleje to swoja droga, od jakiegos czasu prawie kazdy mecz to pogrom prawie do zera, gdzie tu balans? ciekaw jestem ile czasu bedzie WG potrzebowalo na stworzenie sensownego systemu PR zeby na jego podstawie losowac graczy do meczow. Ale to pewnie marzenie scietej glowy! Slowo podsumowania do tworcy Postu i WG: Wezcie sie ogranijcie Panowie!

7 minutes ago, Dark_Havoc said:

Ja zgłaszam protest. Mi WG nie steruje MM. Co mam zrobić, by WG mi sterowało MM?

Musisz wpisać ten kod:

PL3453-53T-TH3-R11G3D-MM-F0R-M3-PL3453

Ważne!! Musi być wpisane o północy, przy pełni księżyca. Wyjątki: 31 sierpnia i 7 listopada, wtedy możesz wpisywać o dowolnej porze. Potwierdzone info!

15 minutes ago, KrzysiekEg said:

Nieuczciwe wobec nas graczy. WG cały czas zapewnia, że gra jest fair i zbalansowana.  Gdyby jawnie powiedziało, że jest taki a nie inny mechanizm gry, to wtedy nie ma o czym gadać. Bierzesz to co jest, albo nic.

Lepiej byś się wtedy czuł, jak przeciwnik spuszcza ci łomot?

15 minutes ago, KrzysiekEg said:

Sam się ogarnij gejsiu, czy ustawienie że jedna strona ma więcej dd niż druga nie jest sterowaniem MM?

ups miało byc greysiu.

Dno.

1 minute ago, kidd18 said:

Lepiej byś się wtedy czuł, jak przeciwnik spuszcza ci łomot?

Oczywiście że tak, wtedy wiem że nie mam już na co zwalić winy, i że jest to tylko moja syfiasta gra.

Just now, KrzysiekEg said:

Oczywiście że tak, wtedy wiem że nie mam już na co zwalić winy, i że jest to tylko moja syfiasta gra.

To zawsze była, jest i będzie twoja gra. Moja zresztą też i każdego innego.

25 minutes ago, KrzysiekEg said:

Sterowanie zakłada, że ktoś to robi celowo. Jestem na 99% pewny, że w tym nie ma żadnego celu, ot maszynka polosowała.

MM to jest zgniły kompromis pomiędzy wydajnością (czyli czasem oczekiwania) a "sprawiedliwością" losowań.

1 person likes this

Just now, KrzysiekEg said:

Nie zrozumieliśmy się, chodziło mi o moje umiejętności. 

Zrozumieliśmy się. :) Tak, chodzi o umiejętności.

6 minutes ago, rtfm_pl said:

Sterowanie zakłada, że ktoś to robi celowo. Jestem na 99% pewny, że w tym nie ma żadnego celu, ot maszynka polosowała.

MM to jest zgniły kompromis pomiędzy wydajnością (czyli czasem oczekiwania) a "sprawiedliwością" losowań.

Wróćmy do tych nieszczęsnych rankedów. Mimo wszystko uważam, że tam jest najbardziej fair rozgrywka. Ten sam poziom okrętów, zazwyczaj ta sama ilość co do rodzaju. W większości przypadków decydują umiejętności. 

Jakoś nie trzeba było za długo czekać na grę na poziomach 20 do 5.

A graczy na randomach jest znacznie więcej, więc dlaczego nie można zastosować chociaż w części podobnych rozwiązań?

4 minutes ago, KrzysiekEg said:

Wróćmy do tych nieszczęsnych rankedów. Mimo wszystko uważam, że tam jest najbardziej fair rozgrywka. Ten sam poziom okrętów, zazwyczaj ta sama ilość co do rodzaju.

Czyli tam też jest nieuczciwy i sterowany MM? Bo "zazwyczaj" to nie "zawsze".

17 minutes ago, KrzysiekEg said:

Wróćmy do tych nieszczęsnych rankedów. Mimo wszystko uważam, że tam jest najbardziej fair rozgrywka. Ten sam poziom okrętów, zazwyczaj ta sama ilość co do rodzaju. W większości przypadków decydują umiejętności. 

Jakoś nie trzeba było za długo czekać na grę na poziomach 20 do 5.

A graczy na randomach jest znacznie więcej, więc dlaczego nie można zastosować chociaż w części podobnych rozwiązań?

Tobie się taki MM na losowych nie podoba a mi się podoba. Ty wnioskujesz o zmianę MM a ja o pozostawienie takim, jakim jest teraz.

Sam widzisz - WG nigdy nie zadowoli wszystkich w 100%.

powinienem wyjść odrazy a nie męczyć się, bitwa przegrana

59c11d72e07ec_coonitutajrobio.thumb.png.8fd7a1bc4cf7722ae59ae368e9861087.png

takie pomidory maja WR na poziomie 40% ??  nie zasługując nawet na WR 10%

12 minutes ago, Memku said:

powinienem wyjść odrazy a nie męczyć się, bitwa przegrana

takie pomidory maja WR na poziomie 40% ??  nie zasługując nawet na WR 10%

Nie rób tego. :)

Prawo wielkich liczb - nie zdarzyło Ci się nigdy wygrać bitwy mimo tego, że ktoś z teamu był afk? 

Just now, Memku said:

nie wygralem nigdy bitwy w ktorej bylo 4 afk

Czterech nie, chodziło mi o tego typa, o którego pytałeś jak z takimi wynikami można mieć 40% W/R. 

1 hour ago, KrzysiekEg said:

taak, bylo to widac podczas ostatniego sezonu

udalo ci sie trafic z przykladem, nie ma co

Rozwiązanie kiepskiego MM jest banalnie proste: maksymalna ilość okrętów w przypadku losowania +2 wynosi 6 (low tiery), 3 (middle tiery), 3 (top tiery). 

1 person likes this

A Propos AFK. Któregoś razu odpalam grę, mego krążka nie załadowało jako jedynego. Szybki reset, za drugim razem udaje się wejść, tyle że walą do mnie 3 łajby przeciwnika, okręt płonie i stracił już 1/3 hp (mój krążek był wylosowany 'na przodzie'). Daję całą naprzód, lekki zwrot, odpalam torpedy i do końca walę z dział, aż rywale rozstrzelali mój okręt. Pogralem może 30 sekund, 1 zatopilem torpedami, drugiego uszkodziłem z dział. W podsumowaniu byłem 4 od końca. Pytanie, co robili gracze z końca tabelki, którzy mieli więcej czasu do gry niż moje 30 sek? Wszyscy udawali AFK, czy jak?

Grając Taszkientem wyspotowalem kilka okrętów i torped ( wiem bo misję akurat skończyłem) i byłem czwarty od góry! W tabelce. 

4 hours ago, 44smok said:

Jak zmienić ikonkę na pulpicie to każdy głupi wie. Ja chcę zmienić ikonkę, pod którą uruchamia się proces.

Oni naprawde chyba grzebali ze jest gorzej niz bylo. Normalnie sprawiedliwie, nie dosyc ze nierowna  ilosc klas, to cv 10 na praktycznie same tiery 8

shot-17.09.20_11.07.35-0149.jpg

20 minutes ago, Radeckij said:

Zajefajny MM, średni WR Twojego teamu jest o 6% wyższy od przeciwnika. Chciałbym taki.

Patrząc na ten obrazek mamy tu mnóstwo skrajnych wartości. WR 40,38 - 66,67%, avg. exp 468 - 1885, dmg 7083 - 77054 kontra odpowiednio: 31,82 - 68,97 / 662 - 1871 / 23071 - 67143. Jeśli więc faktycznie MM dobiera graczy całkiem losowo, i wrzuca na ślepo do koszyków, to może pomijając to +2 od tieru V, warto byłoby dodać tylko jedną zmienną w losowaniu: kaganiec +/- 5000 średnich obrażeń na bitwę w każdej drużynie. Wtedy gdy wylosowało Mnie jako pierwszego, a na okręcie X robię 40k dmg, to mogę mieć w drużynie tylko ludzi ze średnim dmg 35-45k i jako przeciwników również. Niestety pomysł ten ma jeden słaby punkt: co przy takim założeniu zrobić z dywizjonami?

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.