Sign in to follow this  
Followers 0
vuque

0.6.11 açık testi
Sis Mekanikleri

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

61 posts in this topic

On 07.09.2017 at 7:00 PM, farera said:

radar ve sonarı varken belfastı  çok etkilemez bu sis nerfi. 

asıl sıkıntı kutuzov ve diğer ingiliz kruvazörleri gibi en büyük silahı sis olan gemilerde olacak. belfast sis içinde tespit yediği anda rakibinide tespit edecek gereçlere sahip. diğerleri ne yapar bilemem. işleri çok zor.

3 hours ago, farera said:

bende de belfast var ve diyebileceğim tek şey bugüne kadar yapılmış en mantıklı değişimin bu olduğu.

19km menzili olan kutuzov 7.7km den spot olacak diye ağlamanın anlamı yok bence. 10km den sis basıp koca zırhlıyı meşaleye çevirmek kolay geliyor tabi. keşke muhriplerde bundan daha fazla etkilenip 4-5km civarı tespit olabilselerdi. yine yırttılar. 

Bu ne yaman çelişki yiğidim? Seni tanımak istiyorum. :Smile_teethhappy:

1GnW0p.png

Aynı silahlar, kardeş gemiler. Ama nedense koca zırhlılarda söylendiği gibi meşaleler yakılamamış. Yakmak isteyip de yakamamak var, yakabilenleri de çekememek var. Ne desem gg olacak.

OFU-35 2200 25.00 32.50 EHH EEE Chapayev
OFU-35 2200 25.00 32.50 EHH EEE Mikhail Kutuzov

2 people like this

Yiğidin burda ama tipim değilsin tanışmamız zor. 

İlk okuduğumda sahip olmadığım için tespit menziline bakmamıştım. Ağlamalar artınca baktım 7.7 km olduğunu gördüm. 19 km menzilli bir gemi için büyük bir mesafe değil bence. 

Pc başında değilim ama attığın istatistikler sanırım benim. Gerçekten kutuzov ve chapayev in kardeş gemi diye aynı işi yapabileceğini mi düşünüyorsun? Birinde sis var ve fazladan 2 yada 2.5 km gibi fazladan menzil avantajı var. Nasıl kutuzov la karşılaştırabilirsin ki? 

Sisli gemiyle nasıl oynadığıma bakmak istersen belfast istatistiklerime bakabilirsin. 

1 person likes this

16 minutes ago, farera said:

Yiğidin burda ama tipim değilsin tanışmamız zor. 

İlk okuduğumda sahip olmadığım için tespit menziline bakmamıştım. Ağlamalar artınca baktım 7.7 km olduğunu gördüm. 19 km menzilli bir gemi için büyük bir mesafe değil bence. 

Pc başında değilim ama attığın istatistikler sanırım benim. Gerçekten kutuzov ve chapayev in kardeş gemi diye aynı işi yapabileceğini mi düşünüyorsun? Birinde sis var ve fazladan 2 yada 2.5 km gibi fazladan menzil avantajı var. Nasıl kutuzov la karşılaştırabilirsin ki? 

Sisli gemiyle nasıl oynadığıma bakmak istersen belfast istatistiklerime bakabilirsin. 

Belfast istatistiğini biliyorum zaten. %73 wr var. Ben şunu anlatmak istiyorum. Madem bu geminin silahları bu kadar über (bunu ortaya atan sizsiniz), yamatolar-montanalar-G.K lar diz çöküyor, e gardaş Chapayev'de sadece menzil 2km az. Buyur sende yak. 8sn'de bir yapıştırın 5k hasarları. Kimseyi tutan yok. Takım arkadaşın çeker önüne sisi. Madem herkes 10 numara player (sis olmadan da), buyrun efendim Chapayev'de hünerlerinizi gösterin. Biz de ibretimizi bol bol alalım.

Şunu eklemek istiyorum, bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti bu memlekete ilmek ilmek işlenmiş. Hakkını aramak veya derdini anlatmak, deveye hendek atlatmaktan daha zor. Sıkıntı yok, 4-5 ay daha bekler başka t8 premium gemi alırım ben. Siz eğlencenize bakın.

2 people like this

Ben sana haksızsın demiyorum ben alırken böyle değildi diyorsun ki bence fazlasıyla haklısın. Ben kendi açımdan değiniyorum olaya. Sisiyle kutuzov gerçekten zor gemi oluyor ama sisi olmayınca chapayev gibi alayına tırt birşey çıkıyor ortaya işte. 

Ayrıca chapayev istatistiklerim oyunu çok iyi bilmediğim zamanlara aittir. Gerçi şimdi bile olsa daha iyisini yapabilirmiydim bilemiyorum belki ifhe ile hasar ortalamasını baya yükseltirdim ama rus ağacında çok iddialı değilim. Sevmiyorum o gemileri sevsem kutuzov alırdım zaten. 

2 people like this

5 minutes ago, farera said:

Ben sana haksızsın demiyorum ben alırken böyle değildi diyorsun ki bence fazlasıyla haklısın. Ben kendi açımdan değiniyorum olaya. Sisiyle kutuzov gerçekten zor gemi oluyor ama sisi olmayınca chapayev gibi alayına tırt birşey çıkıyor ortaya işte. 

Ayrıca chapayev istatistiklerim oyunu çok iyi bilmediğim zamanlara aittir. Gerçi şimdi bile olsa daha iyisini yapabilirmiydim bilemiyorum belki ifhe ile hasar ortalamasını baya yükseltirdim ama rus ağacında çok iddialı değilim. Sevmiyorum o gemileri sevsem kutuzov alırdım zaten. 

Ben de bunu söylemeye çalışıyordum. En azından orta yolda buluştuk.

On 14.09.2017 at 2:22 PM, Fatty_TheCaughtCarrier said:

Olayı sürekli tek taraflı düşünme huyundan artık vazgeçilmeli ve istikrarlı bir fikre sahip olunmalı bence. 2 sıralamalı savaş sezonu boyunca tüm oyunlar sis perdelerinin etrafında geçerken ben dahil herkes bundan yakınıyordu. Şu an sis mekaniğine bir düzenleme yapılıyor ve yine yakınıyorsunuz. 

Yakınıp, şikayet ederken en azından bir fikir üretin, alternatif çözümler üretin ki elle tutulur bir argümana dayanarak tartışalım.

Başlığın yarısı Kutuzov diğer yarısı da hafif kruvazörler. Artık sisin içerisine oturup tek elle her 7 saniyede bir 4-5k'lık salvo + yangın atamayacağınız için mi bu kadar sıkıldınız ? Veya İngiliz kruvazörleriyle dertsiz tasasız parmağınızı hiç kaldırmadan memati gibi sağa sola çatır çatır ateş etmeden önce artık daha dikkatli pozisyon almanız gerektiği için mi bu kadar yaygara kopuyor ? Gören de tespit mesafesi 10-15km'lere çıkıyor sanacak. Zahmet olacak ama sisinizi atmadan önce olasılıkları ve rakibin manevra yönünü iki kere kere düşünüp ona göre pozisyon alın.

İstiyorsunuz ki; "Ben herkese vurayım ama sisim var kimse bana vuramasın." Ne güzel hayat o öyle paşalar ya, bir yandan da kahvenizi içerken gazetenizi okuyun isterseniz. Bir zırhlı kör atışla sis içinde müthiş atınca veya rakip uçak gemisi mermi izini takip ederek kafanıza 12 torpido atınca her yer feryat-figan her yer kan-ter-gözyaşı. Kıyametler çığlıklar hackler hileler ana bacı sövmeler yardır gitsin.

Yamayla birlikte gelen her negatif güncelleme sonrası hep aynı şey. Ben herkese her şeyi yapayım, kimse bana bir şey yapamasın mantığınından, zehrinden kurtulun artık. Neymiş hafif kruvazör arkadan köşk yiyormuş. Adam seni 7 salvo boyunca toplam 3 overpen anca atabilsin ama sen 5 dakika boyunca çatır çatır döv bu sırada zırhlıyı ne güzel. Sisim var zırhlı vuramasın, hidrom var muhrip yaklaşamasın/torpido atamasın, saçmalık derecesinde uçaksavarım var üstümden uçak uçmasın, aynı yere tek tek atabildiğim torpidolarım var zırhlı üstüme koşamasın. Oooh mis mis.

Bunlar ne kadar değişik ve güzel dünyalar böyle. Bana da göstersenize yolu.

Helal olsun kardeş ellerine sağlık çok güzel yazmışsın defalarca okudum noktayı da koymuşsun. Benden sana like :)

Bu arada premium gemi alıp mağdur olan arkadaşlar içinde üzgünüm bende tirpitz mağduruyum zamanında 250-300 tl ye gibi faiş fiyata sattılar sonrada onuda nerflediler ilk çıktığında %100 premium özelliği olan gemiyi %50ye düşürdüler eskiden tirpitzle kredi kasarken şimdi hayal oldu neden adamlar 10 tier maçtan aşağı atmıyor biraz önce bir maç yaptım tek 8 tier benim 30k dmg verdiği kredi 100bin küsür darbe almadığım halde (eli mahkum kaçak oynadım) 60k servis parasına gitti ne kaldı 40k komik ya bir ara neptun yakaladım dedim tam dişime göre ( zırh ince kolay köşk yiyor) bizim takımdan biri tek atışta aldı inanın elinden şekeri alınmış çocuk gibi ağlayacaktım :-) her neyse eskiden tirpitzle 8 seviyelerde hatta en fazla 9 seviyelerde savaşırdık ekmek çıkardı şimdi haftalardır takip ediyorum sürekli 10 tier maçlara atıyor pazar günü gündüz hadi gece 12den sonra olsa anlarım da herkes mi 10 tier giriyor yani tirpitzle kredi kasmak hayal neden şirket sayesinde sattı kırptı şimdi birde oynama o zaman diyen kamiller türedi arkadaş zamanında para yatırdım oynayacağım ve şikayet edeceğim koyun millet olmuşuz para verdin kötüyse oynama bırakın akıl vermeyi de bu kadar premium gemi alıp mağdur olanları göründe premium gemi işine girmeyin şu saat itibariyle ( 17.09.2017 saat 12.00da başladım saat 15.18 ) sadece bir maç 9 seviye girdi gerisi 10 tier gel de şaşırma amaç ne doblon bas krediye çevir arkadaş 1'e 1500 geç bunları mm sistemi an itibariyle çökmüş durumda ayrıca herkes birbirini çürütme derdinde bırakın bu işleri de premium gemi almaktan hep birlikte vazgeçelim şimdi bi kezban çıkıpta senin almamanla şirket mi batacak diye şuursuz yorum yapmasın 1 kişi 1 kişidir mağdur arkadaşların üzüntülerini paylaşıyor ve hepimize geçmiş olsun diyorum iyi oyunlar...

NOT: Bu arada like atmayanların kaynanası evine yerleşsin :-)

1 person likes this

Oyun Dinamikleri değişken ise; ilgili premium geminin ilk satışa çıktığı andaki oyun mekaniklerine göre varolan ayrıcakları ,yeni güncellenmiş dinamiklere göre de ayarlanmalı,tek sorun budur...kısaca premium gemi sürekli premium özelliklerini korumalı...ismi üstünde premium...yani standart dışı özelliklere sahip , sen oyun mekanikleri ile oynuyor isen...o mekaniklere göre ayrıcalıklara sahip gemilerde de ince ayar yapmalısın...aksi halde premium geminin anlamı nedir ki?

1 person likes this

Aynen katılıyorum bir delikanlı çıksın da tirpitzin 8 tier gemilerden üstünlüğünü bir anlatsın bakayım bana alnında öpeceğim onun 250 tl verdiğim geminin türü premium gerisi tırt hakkını savunmaya kalksan ne yapabilirsin ki hiç birşey neyse yapacak birşey yok

Kutuzov olayına gelince evet bende kutuzovdan muzdaribim hele oyunda 2 kutuzov aynı filodansa söylenenlere de katılıyorum o nedir ya 14,5 tespit edilme 19.1 atış menzili bazı arkadaşlar kağıt gibi zırh var demiş o seviye tüm gemilerde ortalama düşük zırh var maksat manevra sen zırhlıyla ateş ettikten sonra mermi hava da süzülene kadar zaten kruvazör hedef aldığın noktadan farklı yerde oluyor bu yüzden kruvazörlerde manevra özelliği var bırakın matematik hesaplarını tecrübelere bakın sürekli kruvazörde ustalaşmış oyuncu zaten köşk yemeden kurtulur hasar alır ama canlı kalır sen zırhlıya bodosuna gidersen adam alır seni kutuzov beni en çok deli eden gemi hele o abd muhripler ilk başta gülüyorsun tipe bak o haliyle ateş ediyor diye yak söndür yak söndür oha can yarılanmış khabaya ne demeli oyunda zırhlı kovalıyor bu nasıl deniz savaşı arkadaş muhrip ateş ede ede zırhlı kovalıyor sen karşılık veriyorsun mermi düşene kadar adam 2 boy ilerlemiş oluyor eni ne boyu ne kruvazörler nerde sis basmış zırhlı yakıyor oyun değil tam bir kaos kıyamet yakındır korkun daha neler gelecek....

Ama yine söylüyorum para verip alan arkadaşlara haksızlık kabul edilemez birde sanki ucuza satıyorlarmış gibi buna kısaca modern gasp diyorlar paramız gasp edildi arkadaşlar olay bu canınızı sıkmayın sağlığınız yerinde olsun..

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.