Sign in to follow this  
Followers 0
vuque

0.6.11 açık testi
Sis Mekanikleri

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

61 posts in this topic

Kaptanlar,

Sis Mekanikleri ile ilgili geri bildirimlerinizi buradan iletebilirsiniz.

Teşekkürler,

Kutuzov sis sayesinde oyunda tutunabilen bir gemi. Kağıttan zırhı yüzünden her an tek yeme ihtimali ile haritada dolaşıyor. Üstelik repair kiti olmadan. Bu gemi premium ve insanlar sahip olduğu özelliklere para vererek alıyor. İngilizce forumda Kutuzov'un sis içinde spotlanma menzilinin 7.72km olduğu söylenmiş. Zaten radar+hydro ikilisi varken, üstüne tecrübeli oyuncular sis içindeki gemiyi vurabiliyorken, bir de sis içinde 7.72km'den spot yiyeceksek böyle oyunun Allah belasını versin. Chapayev bile daha avantajlı, en azından radarı var, sis içinde 6.66km'den spot yiyor.

Kutuzovları iade alın, ödediğimiz miktarları doblon olarak hesaplara yükleyin. Biz Chapayev oynarız. O daha iyi.

Zırhlılar - sis içinde spotlanma menzilleri

Spoiler

Kongo 14,17 
Fuso 17,3 
Mutsu 16,51 
Nagato 16,7 
Amagi 16,9 
Izumo 19,21 
Yamato 19,27 
Okt. Revolutsiya 10,47 
Warspite 13,03 
Texas 13,99 
New York 13,99 
Arizona 12,47 
New Mexico 12,31 
Colorado 16,19 
Alabama 15,64 
North Carolina 15,1 
Missouri 15,64 
Iowa 15,64 
Montana 17,38 
Kurfurst 17,79 
Fr.d. Grosse 16,77 
Tirpitz 15,05 
Bismarck 15,05 
Scharnhorst 11,68 
Gneisenau 14,33 
Bayern 12,7 
Koenig 11,24 
Dunkerque 14,2 
Hood 14,89

Kruvazörler - sis içinde spotlanma menzilleri

Spoiler

Emerald 5,4
Leander 4,6
Perth 4,5
Fiji 5,4
Edinburgh 5,52
Belfast 5,28
Neptune 6,58
Minotaur 5,4
Emile Bertin 6,16
La Galissonniere 6,72
De Grasse 6,72
Algerie 8,18
Charles Martel 8,03
Saint Louis 9,13
Henri IV 11,54
Duca dAosta 5,77

Krasni Krym 6,62
Murmansk 6,58
Kirov 8,01
Adm. Makarov 5,99
Molotov 7,12
Budeny 6,58
Schors 6,72
Kutuzov 7,72
Chapaev 6,66
Donskoy 9,69
Moskva 12,66
Konigsberg 5,99
Nurnberg 6,13
Yorck 8,33
Graf Spee 9,47
Prinz Eugen 9,13
Hipper 8,49
Roon 8,65
Hindenburg 10,17

Marblehead 6,87 
Omaha 6,87 
Cleveland 6,71 
Indianapolis 7,26 
Pensacola 7,32 
Flint 4,6 
Atlanta 4,6 
New Orleans 6,62 
Baltimore 7,18 
Des Moines 8,18 
Furutaka 6,92 
Aoba 6,79 
Myoko 7,6 
Mogami 6,79 
Atago 6,66 
Ibuki 7,18 
Zao 7,18

Muhripler - sis içinde spotlanma menzilleri

Spoiler

T-22 2,26
Ernst Gaede 2,83
Maass 2,9
Z-23 2,98
Z-46 2,83
Z-52 2,9
Blyskawica 2,78
Anshan 2,73
Lo Yang 2,75
Gallant 2,43

Gremyashchy 2,66 
Podvoisky 2,95 
Okhotnik 2,48 
Gnevny 2,67 
Ognevoy 2,95 
Leningrad 2,88 
Minsk 2,95 
Kiev 3,53 
Tashkent 3,73 
Udaloy 3,33 
Grozovoy 2,9 
Khabarovsk 4,06

Nicholas 2,49
Farragut 2,83
Mahan 2,98
Sims 2,83
Benson 2,75
Black 2,75
Fletcher 2,75
Gearing 2,83

Minekaze 2,22
Kamikaze 2,22
Mutsuki 2,22
Shiratsuyu 2,49
Akatsuki 2,75
Hatsuharu 2,49
Kagero 2,55
Akizuki 2,39
Yugumo 2,62
Shinonome 2,62
Fubuki 2,62
Shimakaze 2,83

3 people like this

ingiliz kruvazörler zaten kağıt bu sis olayı da bitirmiş oldu onları herhalde, birde zırhlılar da sise girmez artık herhalde 13.5 km tesbit edilecekse zaten tesbit edilir yani sise niye girsin çok saçma bir mekanik. Belfast alacaktım iyi ki de almamışım. 

1 person likes this

radar ve sonarı varken belfastı  çok etkilemez bu sis nerfi. 

asıl sıkıntı kutuzov ve diğer ingiliz kruvazörleri gibi en büyük silahı sis olan gemilerde olacak. belfast sis içinde tespit yediği anda rakibinide tespit edecek gereçlere sahip. diğerleri ne yapar bilemem. işleri çok zor.

Resmen Kutuzov'u oynamayın demiş adamlar. Madem sis içinde belli mesafeden gözükmesini istiyorsun, kruvazörler için en makul sınır 4.5km civarı. En azından sis içinde duracak Kutuzov veya RN kruvazörleri hydro'su aktif ise spotlayan gemiyi de görebilir. Ama bunların amacı üzüm yemek değil bağcıyı üzüm kütüklerinin üstüne oturtmak.

Belfast'e hiç girmiyorum. 5.28km'den sis içinde spot yese dahi radarı olan bir gemi. Bu güncellemede Kutuzov'u yerin dibine sokmuşlar. Bre insafsızlar, benim ilk premium gemimdi Kutuzov, daha alalı 1 ay olmadı. Yazıklar olsun. 7.72km yahu. Neredeyse 8km.

2 people like this

neptun 16 km menzil var, siste tespit 6,58 yani kesin tespit yerim :) boom...

1 person likes this

Tespit menzillerini belirleyenlerin oyunla zerre alakası yok. Sabah akşam forumda ağlayan altı bezli veletler ile gözü zar zor görmesine rağmen oyun oynayan dedelerin sayesinde oyun mahvoldu. Oynamayı bilen muhripler, savaşlarda takımına sis çekip oyunun gidişatını etkilerdi. Haritanın köşesinde kamp yapan, zırhlı oynayan dedeler ile bu da tarih oldu. Rush yapan, kamp yapmayan zırhlı ve ağır kruvazör oyuncularına yazık oldu.

Hafif kruvazör mü? Salla gitsin. Zaten oyunda tek yemek için varlar. Kıçtan, önden, her taraftan köşk yiyebilen gemiler yok olsun gitsin. (Belfast hala op, onu es geçiyorum)

43 minutes ago, Neferat said:

neptun 16 km menzil var, siste tespit 6,58 yani kesin tespit yerim :) boom...

Yakınlarında yügumo varsa unut sis malzemeni, atsanda fayda yok artık. Ada arkalarından, gizlene gizlene, uzaktan uzağa mermişleşeceğiz.

3 people like this

İşin kolayı var madem bu kadar şikayet aldılar ,sis mekanikleri üzerinde oynuyacaklar oldu olacak sisi ,gizlenmeyi kaldırsınlar kim kime dum duma dalsın millet birbirine bari milletin hakkıyla aklıyla dalga geçmemiş olurlar

3 people like this

2 hours ago, _ExarKun_ said:

Tespit menzillerini belirleyenlerin oyunla zerre alakası yok. Sabah akşam forumda ağlayan altı bezli veletler ile gözü zar zor görmesine rağmen oyun oynayan dedelerin sayesinde oyun mahvoldu. Oynamayı bilen muhripler, savaşlarda takımına sis çekip oyunun gidişatını etkilerdi. Haritanın köşesinde kamp yapan, zırhlı oynayan dedeler ile bu da tarih oldu. Rush yapan, kamp yapmayan zırhlı ve ağır kruvazör oyuncularına yazık oldu.

Hafif kruvazör mü? Salla gitsin. Zaten oyunda tek yemek için varlar. Kıçtan, önden, her taraftan köşk yiyebilen gemiler yok olsun gitsin. (Belfast hala op, onu es geçiyorum)

Yakınlarında yügumo varsa unut sis malzemeni, atsanda fayda yok artık. Ada arkalarından, gizlene gizlene, uzaktan uzağa mermişleşeceğiz.

Çok doğru söylenmiş bence böyle bir sis güncellemesine gerek yoktu.BB'ler için olanı destekliyorum ama kruvazörlere yazık olmuş . Şahsen ben sis içindeki adamı vururum yani bence zor bişey değil ama dediği gibi kör dedeler ve yanmaktan korkan ve zırlayan bb oyuncuları sayesinde sisli kruvazörlerin geleceği olumlu değil.

2 people like this

Özerk bey wot oyuncularının olduğu kadar warships oyuncularının da sinirlerini zıplatmakta üzerine yok wegenin. Tek iyi yapabildikleri bu sanırım??

2 people like this

Kutuzov önüne hangi zırhlı gelirse gelsin yaka yaka parçalıyor zırhlı zaten yavaş kaçamıyorda hemen her atışı istisnasız yangın çıkarıyor .Bundan da zırhlı kaptanları keyif almıyordur kimse bu kısma bakmadan sis perdesine yönelmiş sadece pre gemiler değil dd ler değil ingiliz kro larda sis açıyor oldu olucak harita tamamen sis olsun zırhlılar orkinos avına çıksınlar.

18 minutes ago, Beykozlu_Tolga said:

Kutuzov önüne hangi zırhlı gelirse gelsin yaka yaka parçalıyor zırhlı zaten yavaş kaçamıyorda hemen her atışı istisnasız yangın çıkarıyor .Bundan da zırhlı kaptanları keyif almıyordur kimse bu kısma bakmadan sis perdesine yönelmiş sadece pre gemiler değil dd ler değil ingiliz kro larda sis açıyor oldu olucak harita tamamen sis olsun zırhlılar orkinos avına çıksınlar.

Tek istisna var oda MISSOURI 10 km den radarla itinayla KUTUZOV avlanır :)

daha az önce yaptığım maçta bir kutuzov ve bir DD sisin içinden bizimkileri yakıyordu bende 34.6 knot hızla puruvam dik şekilde kısa sürede radar menzilime soktum onları sonrası malum :)

ha bu arada torpido attılar tabi ama puruvam dönük olduğundan 1 tane yedim okadar olsun :)

ayrıca hala MISOURI nin önünde sis atıp pusuya yatmaya kalkan kruvazörler ve muhripler görüyorum ya zırhlı olarak MISSOURI de radar olduğunu unutuyorlar yada haberleri yok :)

2 people like this

umarım bu sis değişikliği ile wasd tuşlarını kullanmayı öğrenir oyuncular. sisin içinde oturup ateş etmenin ne zevki var anlamadım zaten. acıkcası desteklediğim bir güncelleme olmuş olacak özellikle clan savaşları yaklaşırken . artık tüm takımı sisin içine sokup tespit edilmeden  ateş edemeyecek olması güzel olacak.

dikkat ederseniz sisin içinde toplarınız ateş edildiğinde tespit mesafesi artıyor yani sis zırhlı ve krular için mesafeye göre saklanma atıştan kurtulma olarak kullanılacak dah çok. sanırım taktiklerde değişiklik yapılması gerekiyor. cunkü önceki turnuva ve clan maçları izlemesi ve oynaması oldukça sıkıçıydı. gj wg.

1 person likes this

34 minutes ago, Redfoxrommy said:

umarım bu sis değişikliği ile wasd tuşlarını kullanmayı öğrenir oyuncular. sisin içinde oturup ateş etmenin ne zevki var anlamadım zaten. acıkcası desteklediğim bir güncelleme olmuş olacak özellikle clan savaşları yaklaşırken . artık tüm takımı sisin içine sokup tespit edilmeden  ateş edemeyecek olması güzel olacak.

dikkat ederseniz sisin içinde toplarınız ateş edildiğinde tespit mesafesi artıyor yani sis zırhlı ve krular için mesafeye göre saklanma atıştan kurtulma olarak kullanılacak dah çok. sanırım taktiklerde değişiklik yapılması gerekiyor. cunkü önceki turnuva ve clan maçları izlemesi ve oynaması oldukça sıkıçıydı. gj wg.

Bunları yazabiliyo isen kuvvetle muhtemel Kruvazör oyuncusu değilsin...Kruvazör oynamışlığın var ise de manteliteyi kavrayamamış ,ayıp olmasın diye 100-200 savaş yapmış oyuncusun demektir...Bu güncelleme ;ağırından hafifine tüm Kruvazör takımının içine ediyor,Kruvazörler de kendi içlerinde zaten...diğerleri ve ingilizler olarak iki bölüme ayrılır...kısaca artık İngiliz Kruvazörleri Teknik Ağaçtan rahatlıkla kaldırabilirler...Gereksiz bi teknik ağaç dalı statüsü elde etmiş olacaklar,gelelim gerçeklik payına...evet yapılan değişiklikler oyunu biraz daha gerçekçi hale sokmakta fakat gerçekçi halde olmayan o kadar çok uygulama var ki...bu yüzden bu güncelleme oyunun kendi kendisini baltalaması olarak tarihe geçecek...bundan tam 9 ay önce ,değiştirilen upgrade'ler konusundan bunlar daha başlangıç,oynanabilirlik daha da kötüleşecek demiştim...ne yazık ki tespitim doğruluğunu her güncelleme ile biraz daha sağlamlaştırmakta...Kutuzov olayında ise...geminin zaten tek özelliği yangın ve sis...sis süresi belli...zaten hafiften çekingen oynamayan her kutuzuvcu 2.ci sis perdesini kuramadan mefta olmakta...odun gibi bir gemi oynaması en keyif aldığım 2 gemiden birisi fakat manevra kabiliyeti yok,uçaksavarları ehhh işte anca kendine bile yetmekte zorlanmakta...sağdan soldan önden kıçtan her yerden köşk yiyebilen tek atımlık bir içimlik su :)...tıpkı İngilizler gibi...artık karşımızda bol bol cv ve zırhlı görürüz oyunlarda...ya da ateş ettiğinde tespit edilme korkusundan iyice pasifize olmuş rus-alman-amerikan dd lerini görürüz...Madem bu kadar gerçekçi olmak istiyorlar...radar sürekli online olmalı..radarlar her daim online durumdadır zaten gemilerde...anca denizaltı tehlikesi var ise ,denizaltını tespit edememe durumlarına düşmüş olmalarına rağmen radar kapatılır...ya da illaki gerçeklik mi isteniyor...seviye 10 muhripte aynı para koca yamato da aynı para...işte bunlar komik...

2 people like this

Birşeyi yasaklarsan, oradaki potansiyel illa ki bir yere kayacaktır. Yeni düzende Flint, kruvazörler içinde oynanabilecek en iyi gemilerden. Belfast hala iyi durumda. Kutuzov'u mümkün olduğunca sis olmadan da ayakta tutabilecek oyuncular var. T-10'u baz alırsak; sis teçhizatı kullanan gemilerin oyuncuları Des Moines ve Zao'ya rahatlıkla yönelebilir. Fransız kruvazör dalı da fena durmuyor. İngilizler gelmeden önce de kruvazör oynanıyordu, hatırlatırım. Burada en önemli nokta rush yapan, karşı takıma baskı kuran zırhlılar artık hunharca düşmana doğru ilerleyemeyecek. Yanarken-baskı altındayken sisin içine girse dahi pasif olmak zorunda kalacak. Kamp yapan zırhlıların da savaşın gidişatını olumlu yönde etkileyeceğini düşünmüyoruz herhalde?

Kısacası sis mekanikleri tüm gemi sınıflarını etkileyecek ancak zırhlıları daha fazla etkileyecek. Şu an sis içinde ikincillerini kullanan, sağa sola sıkan zırhlıların ağzı çok yanacak. Bu güncelleme özellikle muhrip popülasyonunu da baya artıracak.

Dün ateş ederken tespit edilemeyen gemilerin görünmesi için ağlayanlar, bugün sis içindekileri görelim diye ağlıyorlar. Yarın IFHE'li muhripler ve kruvazörlerin nerf yemesi için ağlar. Değişmeyen tek şey, hangi güncelleme gelirse gelsin ağlamalarının durmaması. Aslında forumları ağlama duvarına çevireceklerine, sis içindeki gemiyi nasıl vurabiliriz diye eğitim odasında uğraşsalar en azından oyunculukları gelişirdi.

Bu arada T-10 Hsiang Yang'ın spot yeme menzili stok halde dahi 7km. Eğer bu halde gelirse çok kişinin ağzı yanacak ve ağlalamalarına sebep olacak. Mağduriyet is loading. :Smile_teethhappy:

Bu güncelleme sisi aktif olarak oyun tarzına adapte etmiş oyuncular için kötü bir durum bunca zamanki sis kullanırkenki alışkanlıklarını değiştirmeleri zor olacak 

ama bu tamamen WG nin suçu nerdeyse her gelen gemiye sis koydular haliyle insanlar daha avantajlı olmak adına sisli gemileri tercih ettiler bu seferde özellikle T8 sıralamalı savaşlarda düşmanı maç boyunca göremez hale geliyorduk çünkü birçok oyuncu  sisli gemilerle sıralamalı savaşa giriyodu ki heryer sisten geçilmiyordu haliyle sıralamalı savaşlar çok keyifsiz işkenceye dönüşüyordu

sanırım bu gelecek güncellemeden en az etkilenecek oyunculardan biriyimdir sisi olan gemi kullanmıyorum zaten çoğunlukla zırhlı larla oynuyorum(+ moskva) oyun içinde hiç sisle falan işim olmuyor hep sürekli ateş ettiğimden zaten hep  tespitteyim böyle oynamaya alıştım ancak tesadüfi olarak biri önümde sis basarsa o şekilde sise giriyorum oda 3-4 maçta bir :) 

yani bu güncellemeden etkilenmeyecek nadir oyunculardan biriyimdir heralde hatta bana pozitif etkisi bile olabilir görünür olan daha çok hedef olucak etrafta :cap_rambo:

Yazdıklarım yanlış anlaşılmış anladığım kadarı ile...muhrip-sis-ingiliz ağacı-cv bu 4 madde bana uzak kavramlar bu yüzden 86 küsür gemim olmasına rağmen sadece 4 tane cv var...en yükseği seviye 7 ve 5 savaş dahi yapmışlığım yok bu seviye 7 cv ler ile...Muhriplerde ise en fazla seviye 8 var 3 adet ve sis kullanmıyorum...8 ay önce de Edinburgh gemim var idi...halen de yerin de sayıyor,kısaca kasmıyorum ingiliz ağacını , yeni güncellemeden en az etkilenecek oyuncular arasında ben de varım...ve aslında fena halde işime yarıyo yeni gelecek güncelleme,benim kabullenemediğim nokta(ağlamıyorum sadece kabullenemiyorum çünkü aklım ile alay edilmiş gibi hissediyorum kendimi)her yeni güncelleme ile oyunun oynanabilirlik dengelerine müdahale edilmekte...bu tarz şeyler bu kadar kolay olmamalı,10-15 tane premium gemim var...onların olmasının amacı ve anlamı vardı...ancak artık onlar benim parasını verdiğim özelliklere sahip değiller...işte kızdığım nokta budur...sanırım anlaşıldı :) bayramda 400-500 lira vererek ingiliz premium paketi alıyorum,yetmiyor koleksiyon tamamlansın diyerekten Gallant felan da alıyorum,bayram dönüşü 150-200 lirası olmadığı için memleketine gidememiş stajyerim olduğunu öğreniyorum...bu sefer doğal olarak sorgulamaya başlıyorsun birçok şeyi ...

sis olmuş olmamış benim için problem değil sise dayalı oyun oynayan biri değilim ama, kutuzov alan birçok arkadaş sis var uzun menzilli ve yakma özelliği olduğu için gemiyi aldı zaten o özellikler olmasaydı kimsenin alıcağını zannetmiyorum . şimdi ne oldu hey millet biz sizden paraları aldık kandırdık şimdi elinizdeki kutuzovları balıkçı teknesi yapın sis olmadığında karpuz kabuğuna dönen gemiyle oynayın demeye getirdiler ilerliyen zamanda tirpitz in torpidolarını söktük ikincillerin mesafesini 4 km düşürdük denmesiyle bunun arasında fark yok bence 

4 people like this

20 minutes ago, sklava05 said:

sis olmuş olmamış benim için problem değil sise dayalı oyun oynayan biri değilim ama, kutuzov alan birçok arkadaş sis var uzun menzilli ve yakma özelliği olduğu için gemiyi aldı zaten o özellikler olmasaydı kimsenin alıcağını zannetmiyorum . şimdi ne oldu hey millet biz sizden paraları aldık kandırdık şimdi elinizdeki kutuzovları balıkçı teknesi yapın sis olmadığında karpuz kabuğuna dönen gemiyle oynayın demeye getirdiler ilerliyen zamanda tirpitz in torpidolarını söktük ikincillerin mesafesini 4 km düşürdük denmesiyle bunun arasında fark yok bence 

Sonunda anlayan birileri çıktı :) Sis olmayan IFHE si olmayan KUTUZOV = SHCHORS tur bana göre...CHAPAYEV diyemicem çünkü Chapayev de sis olsa kimse KUTUZOV almaz zaten...ya da Belfast...komutan yetenekleri ile spot menzilini 8.7 km ye kadar düşürebilmektesin...gemi zaten seviye 5 Zırhlılar için dahi tek atımlık :)) ee sis bi işe yaramayacak ise Belfast almanın anlamı nedir...ve ne tesadüftür ki...güncelleme öncesi paket olarak satıldı :) zamanında Tirpitz muhteşemdi...millet ağladı bi kırptılar aman aman aman...satışlar cukka durdu...sonra ha bi gayret dediler,ikincil mikincil tekrar ince ayar yaptılar,biraz daha sattılar...sonrasında özelliklerin kalıcı oluşu garantisini kim verebilir? kimse...kısacası premium gemileri...premium özellikleri için satın alıyoruz ve Ülkemiz standartlarında 180 liralık bir tirpitz  için 3-4  iş günü çalışmak zorunluluğu olan kişilerden oluşmuş toplumuz....Kısaca bunlar ağlamak ise...elin Avrupalısı 1 kere ağlıyor ise biz 5 kere ağlarız...Fakir bir Ülkeyiz...paramızın değeri yok,Evrenin en pahalı yakıtını kullanmaktayız...hal böyle iken bi boşluğuna gelipte Premium gemi alma hatasını yapmış kişilerin bari satın almış oldukları premium gemi özelliklerine dokunmayın...

3 people like this

12 hours ago, sklava05 said:

11 hours ago, canbanur said:

Sonunda anlayan birileri çıktı :) Sis olmayan IFHE si olmayan KUTUZOV = SHCHORS tur bana göre...CHAPAYEV diyemicem çünkü Chapayev de sis olsa kimse KUTUZOV almaz zaten...ya da Belfast...komutan yetenekleri ile spot menzilini 8.7 km ye kadar düşürebilmektesin...gemi zaten seviye 5 Zırhlılar için dahi tek atımlık :)) ee sis bi işe yaramayacak ise Belfast almanın anlamı nedir...ve ne tesadüftür ki...güncelleme öncesi paket olarak satıldı :) zamanında Tirpitz muhteşemdi...millet ağladı bi kırptılar aman aman aman...satışlar cukka durdu...sonra ha bi gayret dediler,ikincil mikincil tekrar ince ayar yaptılar,biraz daha sattılar...sonrasında özelliklerin kalıcı oluşu garantisini kim verebilir? kimse...kısacası premium gemileri...premium özellikleri için satın alıyoruz ve Ülkemiz standartlarında 180 liralık bir tirpitz  için 3-4  iş günü çalışmak zorunluluğu olan kişilerden oluşmuş toplumuz....Kısaca bunlar ağlamak ise...elin Avrupalısı 1 kere ağlıyor ise biz 5 kere ağlarız...Fakir bir Ülkeyiz...paramızın değeri yok,Evrenin en pahalı yakıtını kullanmaktayız...hal böyle iken bi boşluğuna gelipte Premium gemi alma hatasını yapmış kişilerin bari satın almış oldukları premium gemi özelliklerine dokunmayın...

Her ikinize de katılıyorum. Flint harici üst tierde oynayabileceğim tek premium gemim Kutuzov. Eğer Kutuzov'u bu hale getireceklerini bilseydim 1 senedir biriktirdiğim doblonları (sıralamalı savaşlar ile) gidip de geçen ay Kutuzov'a basmazdım. Gider Lo Yang alırdım. Paşalar gibi de oyunumu oynamaya devam ederdim.

İngiliz kruvazörleri gelmeden önce sis basabilen tek kruvazör Kutuzov'du. Hatta spotlanma dinamikleri değişmeden önce +11.1 km mesafeden görünmeden ateş edebiliyordu. Tüm bu imkanlar çerçevesinde geminin zırhı, sarf malzemeleri, can puanı ve diğer teknik özellikleri oyunda hayatta kalabilme potansiyeli açısından dizayn edilerek oyuna entegre edildi. İnsanlara satıldı, oyunun dinamikleri değiştirildi ve para ile satılan bu gemiyi oyunda hayatta tutmak büyük çaba gerektirir hale geldi.

Belfast'in oyuna getiriliş amacını hiç anlamadım. Bu gemide ya sis olmalı ya da radar olmalıydı. Her ikisini de gemiye koyup satmak tamamen insanların parasını sömürmek adına yapılmış ticari bir yaklaşımdı. Amir ile 3 sis +  3 repair party ile bu gemi oyuna getirilebilirdi.

Sis dinamikleri oyunu nasıl etkileyecek hepimiz göreceğiz. İngiliz kruvazör dalı artık oyunda pek rahat edemeyecek. Sayılarında düşüş bekliyorum. Ben Fiji'de kalmıştım. Kesinlikle gidip de Minotaur'a kadar hayatta kasmam.

1 person likes this

15 hours ago, canbanur said:

Bunları yazabiliyo isen kuvvetle muhtemel Kruvazör oyuncusu değilsin...Kruvazör oynamışlığın var ise de manteliteyi kavrayamamış ,ayıp olmasın diye 100-200 savaş yapmış oyuncusun demektir...Bu güncelleme ;ağırından hafifine tüm Kruvazör takımının içine ediyor,Kruvazörler de kendi içlerinde zaten...diğerleri ve ingilizler olarak iki bölüme ayrılır...kısaca artık İngiliz Kruvazörleri Teknik Ağaçtan rahatlıkla kaldırabilirler...Gereksiz bi teknik ağaç dalı statüsü elde etmiş olacaklar,gelelim gerçeklik payına...evet yapılan değişiklikler oyunu biraz daha gerçekçi hale sokmakta fakat gerçekçi halde olmayan o kadar çok uygulama var ki...bu yüzden bu güncelleme oyunun kendi kendisini baltalaması olarak tarihe geçecek...bundan tam 9 ay önce ,değiştirilen upgrade'ler konusundan bunlar daha başlangıç,oynanabilirlik daha da kötüleşecek demiştim...ne yazık ki tespitim doğruluğunu her güncelleme ile biraz daha sağlamlaştırmakta...Kutuzov olayında ise...geminin zaten tek özelliği yangın ve sis...sis süresi belli...zaten hafiften çekingen oynamayan her kutuzuvcu 2.ci sis perdesini kuramadan mefta olmakta...odun gibi bir gemi oynaması en keyif aldığım 2 gemiden birisi fakat manevra kabiliyeti yok,uçaksavarları ehhh işte anca kendine bile yetmekte zorlanmakta...sağdan soldan önden kıçtan her yerden köşk yiyebilen tek atımlık bir içimlik su :)...tıpkı İngilizler gibi...artık karşımızda bol bol cv ve zırhlı görürüz oyunlarda...ya da ateş ettiğinde tespit edilme korkusundan iyice pasifize olmuş rus-alman-amerikan dd lerini görürüz...Madem bu kadar gerçekçi olmak istiyorlar...radar sürekli online olmalı..radarlar her daim online durumdadır zaten gemilerde...anca denizaltı tehlikesi var ise ,denizaltını tespit edememe durumlarına düşmüş olmalarına rağmen radar kapatılır...ya da illaki gerçeklik mi isteniyor...seviye 10 muhripte aynı para koca yamato da aynı para...işte bunlar komik...

Valla sen kendinden bu kadar emin konuşunça ben kendimden şüpheye düştüm. Gittim baktım statlarıma 2515 savaşın 1174 ünü kru ile yaptığımı gördüm. Hani haberin olsun diye söylüyorum, süper bir oyuncu değilim ama deniz hıyarıda değilim. Sana belki garip gelecek fakat pensicola ve admiral hipper en sevdiğim kru. Milletin yaka silktiği krular oynanması zor olanlar. Yani iyi kötü kru ile nasıl oynanır yada oynanmaz biliyorum.

Alttada yazılanlara bakarak bu sisteme haklı olarak karşı cıktığın konu kutuzov ne olacak.Acıkcası şöyle söyliyim 4 sene wot oynadım ve bırak pre normal dalların ilk kasıldığıyla 1 sene sonrası arasında dünya kadar fark oluyor. o yüzden eğer preye yatırım yapacaksanız 2 sene önce cıkmış pre gemi alın derim. bunu wg nin tuzaklarına düşmüş birisi olarak söylüyorum. yaptıkları haksızlık fakat bizlerinde uyanık olması gerek.

On 07.09.2017 at 7:02 PM, _ExarKun_ said:

Resmen Kutuzov'u oynamayın demiş adamlar. Madem sis içinde belli mesafeden gözükmesini istiyorsun, kruvazörler için en makul sınır 4.5km civarı. En azından sis içinde duracak Kutuzov veya RN kruvazörleri hydro'su aktif ise spotlayan gemiyi de görebilir. Ama bunların amacı üzüm yemek değil bağcıyı üzüm kütüklerinin üstüne oturtmak.

Belfast'e hiç girmiyorum. 5.28km'den sis içinde spot yese dahi radarı olan bir gemi. Bu güncellemede Kutuzov'u yerin dibine sokmuşlar. Bre insafsızlar, benim ilk premium gemimdi Kutuzov, daha alalı 1 ay olmadı. Yazıklar olsun. 7.72km yahu. Neredeyse 8km.

Zaten son kullanma tariihi yaklaşan ürün gibi..indirime soktular..herkez aldı..ama bu peynir diil yoğurt diil..insanın aklına gelmez tabi

bundan sonra indirime giren pre-gemileri alırken millet tedirgin olacak.

Olayı sürekli tek taraflı düşünme huyundan artık vazgeçilmeli ve istikrarlı bir fikre sahip olunmalı bence. 2 sıralamalı savaş sezonu boyunca tüm oyunlar sis perdelerinin etrafında geçerken ben dahil herkes bundan yakınıyordu. Şu an sis mekaniğine bir düzenleme yapılıyor ve yine yakınıyorsunuz. 

Yakınıp, şikayet ederken en azından bir fikir üretin, alternatif çözümler üretin ki elle tutulur bir argümana dayanarak tartışalım.

Başlığın yarısı Kutuzov diğer yarısı da hafif kruvazörler. Artık sisin içerisine oturup tek elle her 7 saniyede bir 4-5k'lık salvo + yangın atamayacağınız için mi bu kadar sıkıldınız ? Veya İngiliz kruvazörleriyle dertsiz tasasız parmağınızı hiç kaldırmadan memati gibi sağa sola çatır çatır ateş etmeden önce artık daha dikkatli pozisyon almanız gerektiği için mi bu kadar yaygara kopuyor ? Gören de tespit mesafesi 10-15km'lere çıkıyor sanacak. Zahmet olacak ama sisinizi atmadan önce olasılıkları ve rakibin manevra yönünü iki kere kere düşünüp ona göre pozisyon alın.

İstiyorsunuz ki; "Ben herkese vurayım ama sisim var kimse bana vuramasın." Ne güzel hayat o öyle paşalar ya, bir yandan da kahvenizi içerken gazetenizi okuyun isterseniz. Bir zırhlı kör atışla sis içinde müthiş atınca veya rakip uçak gemisi mermi izini takip ederek kafanıza 12 torpido atınca her yer feryat-figan her yer kan-ter-gözyaşı. Kıyametler çığlıklar hackler hileler ana bacı sövmeler yardır gitsin.

Yamayla birlikte gelen her negatif güncelleme sonrası hep aynı şey. Ben herkese her şeyi yapayım, kimse bana bir şey yapamasın mantığınından, zehrinden kurtulun artık. Neymiş hafif kruvazör arkadan köşk yiyormuş. Adam seni 7 salvo boyunca toplam 3 overpen anca atabilsin ama sen 5 dakika boyunca çatır çatır döv bu sırada zırhlıyı ne güzel. Sisim var zırhlı vuramasın, hidrom var muhrip yaklaşamasın/torpido atamasın, saçmalık derecesinde uçaksavarım var üstümden uçak uçmasın, aynı yere tek tek atabildiğim torpidolarım var zırhlı üstüme koşamasın. Oooh mis mis.

Bunlar ne kadar değişik ve güzel dünyalar böyle. Bana da göstersenize yolu.

2 people like this

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.