Porpoise

Proč jsou RN BB nejhorší věc, co se této hře mohla přihodit?

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

103 posts in this topic

Konečně jsme se po 2 letech nářku dočkali řady bitevních lodí nejslavnějšího námořnictva na světě. Pro mě ale tento patch asi znamená konečnou u hraní WoWs, protože nový koncept překopal dokonale veškerou mechaniku tankování ve hře a určitě ne k lepšímu.

WG trpí pocitem, že každá nová linie zaručeně potřebuje nějakou unikátní fíčůru, aby se odlišila od ostatních. Jako starý naiva jsem se domníval, že speciální vlastností RN lodí bude zvýšená schopnost léčení "soft damage" jakou známe z Warspitu. Podobně designovaná lajna lodí, které se hrají stylem - natankuju, zmizím, opravím a jdu zase tankovat v kombinaci se spolehlivými děly a slušným AAA mi připadala velmi lákavá, ale jak víme vše skončilo jinak. Opět jsme se dostali do fáze, že nové lodě dostaly gimmick ve formě zvýšené penetrace HE, enormní šance na zapálení a kompenzováno to bylo nespolehlivými AP. To, že podobná mechanika přispěje totální devastaci zaběhnutého tanking modelu asi nikoho nenapadlo a kdo to opět odnese nejvíc? Ano, správně křižníky.

1. HE nemají úhly pod kterými se odrážejí, takže buď prostřelí a dají poškození, nebo ne. Když si vezmeme schéma pancíře všech lodí ve WoWs, tak jakákoliv britská BB je schopná penetrovat palubu čehokoliv ve hře. Navíc RN lodě střílí pěkné padáčky, takže tu máme něco jako MEGA IFHE. Ona ta absolutní damage není tak velká, ale je tu jeden obrovský problém a to je právě to, že HE jsou namodelovány tak, že je jim jedno pod jakým úhlem dopadnou. Bitevní loď se s ránami za 5-6k dokáže asi vyrovnat, ale co křižníky? V současné době tak máme automatický full HE damage do všeho včetně naúhlovaných křižníků, které by AP byly schopné autobouncnout. Díky.

2. HE mají zvýšenou šanci na poškození modulů... super. U bitevní lodě to opět jaksi nevadí, ale u křižníku? Připravte se na pěknou řádku opravdu ohnivých efektů, protože detonace teď stojí za to. Ano, dá se tomu zabránit vlajkou, ale to přece není odpověď. V posledních 6 bitvách jsem byl svědkem 4 detonací křižníků po salvě od RN BB. Sám jsem měl tu čest, když můj full HP Cleveland letěl po jednom hitu od Queen Eli z 15km. V tier IX bitvě jsem viděl letět Hippera a Mogami. Fun and engaging. Jelikož proti citadelám se dá bránit manévrováním a zde je to jen bohapustá RNG loterie se zvýšenou šancí na BOOOM, tak nejsem zrovna velkým fanouškem podobných mechanik.

3. šance na zapálení. Nejen, že dostanete v čemkoliv kotel 5-15k dle RNG kolik střel dopadne na věže a neprobije, tak jako bonus máte reálně 30-40% šanci na to, že zahoříte.

4. o tom, že nové efekty mi snížili při stejném nastavení FPS o 35 a někteří hráči se nemohou lognout ani mluvit nebudu

Když si to shrneme, tak se WG podařilo postavit lajnu lodí, která absolutně ignoruje veškeré principy tankování v této hře. Dostali jsme opravdová "MEGA ZAO" s implementovaným "MEGA IFHE". Pravděpodobně WG vyslišelo volání opiček o tom, že AP mechanika je moc složitá. Pro mě je tento patch důvodem na zamyšlení jestli budu dál hrát.

7 people like this

On prijde velice brzo nejaky nerf jelikoz napriklad naprosto uzasne "vyvazeny" Orion (a dalsi GB BB) dokaze s HE penetrovat citadelu CA takze likviduje ca na jednu salvu alias tohle video od Flamu

Coz rozhodne na hratelnosti CA/CL moc neprida.

koupil jsem si konig plečku, resp. německej křižník na t5 a tak nějak si v poklidu hrál, když v tom má imaginární posádka zahlédla apčka od pána ĎjukeN Nukema..tak sem začal kajtit a přestřelovat se...usilovně jsem je zapaloval a sem tam dostal nějakej ten hit za 1500...už tam byl pán Ďjuk dvakrát a toho jednoho napadlo zkusit héčka , ...ouč celá salva vedle, jen ten jeden garnát do předku mé bárky mě jaksi vodpálil někam na měsíc, čímž sem se vod poloviny hp dostal na 0 :cap_like:

no, jinak i DDčkám to solí slušně, párkrát jsem dostal skoro instakill i na delší vzdálenost...na blízko je to skoro jistý, tu lajnu BBs jako takovou neznám a na hodnocení to chce nějakou stovku bitev, ale ty hečka jsou k zamyšlení

shot-17.08.31_21.17.41-0873.jpg

1 hour ago, Sigimundus said:

On prijde velice brzo nejaky nerf jelikoz napriklad naprosto uzasne "vyvazeny" Orion (a dalsi GB BB) dokaze s HE penetrovat citadelu CA takze likviduje ca na jednu salvu alias tohle video od Flamu

Coz rozhodne na hratelnosti CA/CL moc neprida.

Jako tier III je jedna věc, ale když i tier IX bude muset vozit vlajky na detonačky, tak je to na pováženou. Nehledě na to, že takové tier VI cruisery pořád budeš ještě citadelovat héčkama.

Kámoš dostal včera od Monarcha prej 2 citadely a dva požáry najednou. S Bismarckem. Taky se mi nechtělo věřit, ale prej 2x za 18k dmg, tak co jiného by to bylo.

HE od britských BB je teda poriadny hnus. Keď bojuje RN BB vs BB je to sranda, vyhrá kto zhorí ako druhý, či sa skôr opravý. Nemci sú povestný že horia stále, s týmto chytím na salvu, maximálne dve salvy 3 ohne, uhasím a ďalšia salva 2 ohne. Ak neuhasím jednoducho uhorím a heal 3 ohne neulieči. A ak mám pocit že už to vyhrávam, že stačí jedna salva na dorazenie, RN BB klikne na heal a 1/3 HP má zdravú behom chvíle a ja uhorím. Ďakujem, toto hrať asi nebudem. Celá hra je o tom, kto skôr zhorí, celý balanc je úplne v "black hole" :Smile_facepalm:

HE má mať sekundárnu úlohu, keď nemôžem uspešne použiť AP a nie ako hlavná zbraň ktorá uberá viac než AP a vyhrá bitku. RN HE ničí moduly, zapaluje čo druhá rana a hlavne pravidelne dostávam za 4000 DMG čelne či nauhlovaný. Toto ste nedomysleli :cap_old: 

Prostě WG zase ukázalo co dovede... za mě (další) patch na [Editováno] :cap_old:

Edited by Haatra
Úprava slovníku

Ještě jsem to nehrál, ale zní to vskutku děsivě.  

EDIT: Shlédl jsem Flamuho video. Ani nevím, jestli se chci logovat...

Faktem je, že tímto se HE v takto postaveném herním systému dostávají na první pozici v "jisté dmg", na AP citadely se holt člověk musí napřemýšlět a ještě porvat s RNG. Mám Nelsona, na lajně RN BB jsem na pětce, a ta britská HEčka jsou fakt děsivá (v kombinaci s mega-healem vyšších tierů pak dvojnásob). Mrzí mne to tím spíš, že tímto povýšením "speciálních" HEček jde důraz na hráče v BB o nějakém přemýšlení o úhlování, načasování a předvídavosti někam do kopru. Prostě si, kámo, nabij HEčka, flákni to tam hned jak nabiješ a "haha, toto hoří, haha uhořel, haha lamák". Opravdu vtipné video od Flamu : "a máme tu bitevní loď Montana Tier 10 s dmg na HE náboj  5700 a 36% na zapálení, a teď si přeskočíme na britskou bitevku Orion Tier 4 (!) a vidíme na HE 5900 dmg se šancí 40% na zapálení, wtf?". Nejsem si úplně jistý, jak toto v téhle podobě prospěje hratelnosti. K čemu tady šaškovat s úhlováním, načasováním AP a čtením hry, prostě mám 10-12 laufů, jak je enemák natočený je skoro jedno, stejně mu to tam švihnu a aspoň dva ohně za tu salvu dám, a možná z toho bude navíc i citadelka (kombinace citadel a ohňů z jedné a té samé salvy je obzvlášť zajímavým počinem ve hře) ...

Schválně jsem si teď jezdil poslední dva dny Nelsona čistě na HE nezávisle na herní situaci (myslím, že snad dokonce 46% na zapálení), neřešil jsem nic a jak bylo nabito, už to letělo, a voilá - skoro pokaždé 100k+ dmg. Drednaughty jsem přestal počítat (a cenit si jich), protože díky super-healu a "HP vlaječkám" jsem tuhle epic medaili dostal pokaždé. Většinou i s "Ohnivzdorným", protože při kombinaci cpt skillu Adrenalin Rush jsem si ohně nechával dohořet úplně, rychle nastřílel, vyhealoval a jel dál, zvláště zvesela díky velmi pěkným britským maskováním (zhasnutím). Žádné velké herní umění se však z mé strany nekonalo, a tak holt odpousťte starému muži lítostivý povzdech, že když se do hry vžije a místo hromádky bezejmenných pixelů to rve s ohromující bitevní lodí, tak zrovna takhle si hru s BB nepředstavoval, no ...

6 people like this

No hra dosiahla dalsieho dna, Uz duplom ziadna timova praca,  len proste ugriluj niekoho nez ostatny ugriluju teba :Smile_teethhappy:

Jediny co maju asi radost su lietadlovkari, Po par minutach hry vacsina lodi ma AA uz ugrilovane :Smile_teethhappy:

Nj pocituji to cim dal vice,vyhrává ten kdo dokáže uhasit více požárů :(

Este ze mam volneho 10 lvl kapitana. Resisty + opravy + modul na opravy bude jediny hratelny build. Vydrzim o jdnu ci dve salvy viacej nez uhorim :cap_haloween:

13 hours ago, Sigimundus said:

ten Caledon v tom videu není moc dobrej příklad, ten dostavá citadely i od Bohatýrovejch 130mm HEček:Smile_teethhappy: Vypadá to, že Orion je taková lehce boostnutá Ishizuchi. 

Já myslím že to vidíte teď moc černě. Teď to jezdí každej tak vám to přijde jako strašná BBQ párty ale za měsíc si mm zase sedne do starejch kolejí. Teď tu soudíte podle tieru 5-7 kde jsou CAs absolutně nepoužitelný a je jedno jestli ho sundá Nagato nebo KGV. Já za 40 her na Mandelovi dal jen jednu detonačku do Norimberka jinak ani prd a to jdu po cruiserech primárně. Takže bych to tak nedramatizoval. Na 8T+ si myslím že to bude o dost těžší hraní a spousta neumělů s tím pojde do 5min protože takový zao bo hinde to sesmaží za pár heal neheal a ty ho na 17 s McDonaldama netrefíš. Tady už se neklovou lodě po 5k ale rozdávají se direkty v podobě citadel a 20k doutníků který taky nedohealuješ. Letadlovka je jasnej přístav protože tu na HP jen tak neustojíš. S mandelou už jsem zažil rape letadlovkou a je to bezmoc. Uvidíme jak to bude vypadat za měsíc a jak to WG zas jemně vybalancuje.

Když tě hra nebaví, tak jdi něco robit nebo pař něco jiného. WG je korporace; vedení je stádo, které je tu kvůli byznysu a streameři, co mají roky expů nepotřebují hrát low tiery, aby byli OP. Balans neexistuje. A nikdy nebude.

Hrál jsem na RN bitevkách zatím jen pár KGV. her, ale působí to jako těžký křižník/panzerschiff. AP munice je opravdu zrada, pokud to nemíříte na křižník nebo pod dobrým úhlem na 6km a blíž. Holt arkáda, ne historický simulátor.

Nehraju moc přes hlavní tahy, takže nevím, jak moc je ten HE spam zlý - snad mě to diskvalifikuje, ale hlavní plus v tomhle patchi je vizualizace a bubny. :]

Líbí se mi, jak to plynule přešlo v nový default a ani si nevzpomenu, jak to vypadalo předtím. Hudbu si snad sem tam zapnu origo, až to bude nudit.

...

Hrajte více letadlovky.

Jo a co ten Nelsol event, vyšuměl?

Marwin ma pravdu, ted je to prebritoBBckovano. Az to opadne a lidi se nauci jak hrat proti temto BB tak to bude jine.

Tady dostal detonaci s HE Full HP Baltimore od LIONu. Ale tohle se nepovede casto.

https://uloz.to/live/!yuCDcwJOgOeI/lion-vs-baltimore-avi

Ale delo se to i predtim.

Tohle je rok stare, zari 2016

https://uloz.to/live/!QuxcacPEA/gneissenau-spam-he-mpeg4-avi

Lidi v BB moc nepouziji HE na zacatku, ale kdyz to pada oblouckem na CA tak to pres palubu boucha.

Ja jsem strilel s BB jako prvni salvu HE na CA pak jsem prepinal na AP

Cas a hromada bitev ukaze jak to upravit.

Uznávám, že jsem se nechal trochu unést, ale Conqueror si o ten nerf přímo říká. Pravděpodobně se z fire prevention stane povinná výbava pro BB.

Je možné,že by warspite a QElizabeth měli jiné  AP náboje-popř rozdíl času na roznětce? S QE nemůžu dát bitevce vůbec citadelu.Zato HE fugnuji skvěle.. :(

49 minutes ago, Porpoise said:

Uznávám, že jsem se nechal trochu unést, ale Conqueror si o ten nerf přímo říká. Pravděpodobně se z fire prevention stane povinná výbava pro BB.

tak ten Conqueror je OP

Lion jsme na testu zkousel a byl celkem dobre vybalancovan. Dostaval jsem nalozeno od NC, Iowy nebo i FdG.

Akorat je potreba ji dorazit jinak se dohealuje pomalu doplna coz je pro soupere dost frustrujici, kdyz se na konci ukaze driv "potopena" lod s Full HP. 

1 hour ago, sharakor said:

Je možné,že by warspite a QElizabeth měli jiné  AP náboje-popř rozdíl času na roznětce? S QE nemůžu dát bitevce vůbec citadelu.Zato HE fugnuji skvěle.. :(

Myslím, že se někde psalo, že britská lajna má rychlejší roznětku na AP. To znamená sice méně overpenů, ale zase taky méně citadel, protože granát vybuchne dřív než dojede do citadely. Warspite má myslím normální AP.

Queen Elizabeth

731,5 m/s x 0,01s = strela proleti 7,3m po zapaleni roznetky a vybuch

381mm / 6 = 64 mm na zapaleni roznetky

QE a Warspite měly v reálu stejná děla, stejně jako Hood nebo Vanguard. Ve hře jsou ovšem děla jiná. Stejný je snad jen DMG na AP. Warspite má vyšší penetraci na AP cca o 7% než QE a Hood. QE a Hood mají 0,15s časovou roznětku na AP, Warspite má klasicky 0,33s. Aby toho nebylo málo, tak QE má lepší HE granáty  oproti Hoodovi a Warspitovi. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.