Jump to content
Sign in to follow this  
_P_O_S_E_J_D_O_N_

[VIII] Graf Zeppelin

184 comments in this topic

Recommended Posts

Players
5,398 posts
24,445 battles

GZ ma jednen spory minus. Duży, niczym nie uzasadniony spot. Pewnie pozostałość po tym, jak był OP. Też jest postrzegany jako okręt z pomocniczą na poziomie pancernika. Myślałem, że jej zasięg będzie z 11 km, a tu zonk. Wymaksowana ma raptem 9.4 km. Z botami to najprostszy CV do klepania dymydżu. Da się wyprzedzić nawet DD-ki w obecnych 5 minutowych bitwach.

Z ludźmi jej zastosowanie jest ograniczone do robienia zasadzek, bo okręt topnieje w oczach. Nic nie zostało z jego realnego opancerzenia. Gdyby chociaż zostawili ten dziób ...

opancerzenie:

pancerz burtowy powyżej linii wodnej – 100 mm

pancerz w części rufowej – 60 mm

pancerz w części dziobowej – 60 mm

pokład startowy – 37,5 mm

Co do samolotów, to szturmowce mają problem z trafianiem w DD-ki, bombowce AP są bardzo chimeryczne, a torpedowce ledwo co wrzucają zatopienia. Jedyna zaleta tych 2 ostatnich, że są szybkie. Wada - koński promień skrętu.

Okręt grywalny i może dać fun, ale po byciu OP, nie zostało nic. O sorki, jednak coś zostało - najwyższa cena 185 zł :-P.

• Cool 2

Players
355 posts
5,194 battles

5 hours ago, Odo_Toothless said:

(....)

Okręt grywalny i może dać fun, ale po byciu OP, nie zostało nic. O sorki, jednak coś zostało - najwyższa cena 185 zł :-P. 

Ja bym dorzucił jeszcze kilka innych minusów.

Żeby ten okręt miał jakikolwiek sens, to potrzebujesz min 17 punktowego kapitana. Każdy inny CV, już z kapitanem 9-11 punktowym osiąga 95% swoich możliwości.

Dodatkowo ten kapitan jest tylko dla tego jednego okrętu - nie użyjesz go na niczym innym.

Jest też spory problem z balansem samolotów - szczególnie szturmowych i bombowców.

Czasy odnawiania tych 2 są niewspółmiernie długie na Grafie w stosunku do ich HP i prędkości. To powoduje łatwe "zdeplanowanie" się przy niekorzystnym MM.

Generalnie mam wrażenie, że ten okręt był bardzo dobrym pomysłem na unikalny CV, który został zrypany w czasie balansowania. Ktoś się widać strasznie bał, że wyjdzie zbyt OP maszyna i przyciął statsy samolotów tak o 20% za mocno.

• Cool 1

Players
5,398 posts
24,445 battles

Zagrałem po raz pierwszy Lexingtonem i to rzuconym na X. Jaka to prosta gra w porównaniu z GZ. Jaki samolot nie wybierzemy, to jest powtarzalny i tak samo zabójczy. 2 kille i 100k z popijaniem kawy w międzyczasie. I to wszystko zrobione praktycznie bez  pożarów i zalań, bo starałem sie reagować na mapie. Worki, Henryki i jakieś śmieszne DD-ki, nie stanowiły dla tej US VIII jakiegoś wielkiego wyzwania. I co najlepsze przy nawet średnio uważnej grze, nie skończyły mi się samoloty na pokładzie.

Zgadzam się z przedmówcą, że samoloty GZ są o 20% za słabe. A jeszcze ta ich długa regeneracja. Przecież ta cała pomocnicza, to często wręcz noob trap. Spróbowałem raz solo z nadgryzionym Harugumo powalczyć o capa i  niestety łatwo padłem. Prędkość dolotu (znerfiona) jest niby fajna, ale co nam po niej, jak na miejscu okazuje się często, że niewiele zrobimy, a i przez nią zaczyna nam brakować eskadr na pokładzie.

Za prawie 200 zł, to powinien być jakieś samograj, a tu jest poziom "hard". GZ jest po prostu obecnie "specyficzny", czytaj - denny. Jeżeli nie popełniamy błędów i gramy na poziomie mistrzowskim, to oczywiście może zabłyszczeć. Ale to jest po prostu trudne w jego wykonaniu.

• Cool 1

Players
355 posts
5,194 battles
4 hours ago, Odo_Toothless said:

Zagrałem po raz pierwszy Lexingtonem i to rzuconym na X. Jaka to prosta gra w porównaniu z GZ.

To akurat potwierdza moje zdanie, że jak chcesz mieć dobry premium CV, to sobie za free XP dojedź do JAKIEGOKOLWIEK CV 8 tieru.

GK omówiliśmy

Kaga ma spory firepower ale przyjemne są tylko torpedowce - bombowce mają zrypany rozrzut (dokładnie tak samo jak GK) a rakietowe mają za mało HP więc Vs lepsze AA są "jednostrzałowe".

Saipan super ale nie wybacza pomyłek. Stracisz samoloty to jesteś useless - zregenerujesz je dopiero w następnej grze.

Enterprise - niedostępny już.

Za to drzewkowe CV są IMO super zbalansowane i ciekawe do grania:

Implacable: najsłabszy firepower ze wszystkich ale super noob friendly. Bombowce "dywanowe" idealnie omijają flaki, wszystkie samoloty są super zwrotne i mają masę HP - najwięcej wybacza.

Shokaku:  potencjalnie najlepsza siła uderzenia (stealth torpedowce zostawiają najmniej czasu na reakcję przeciwnikowi a AP bomby masakrują kamperów pochowanych za wyspami)

Lexi: najbardziej uniwersalny. Można grać tylko na pożary (tiny tim + HE bombowce). Najlepszy do zwalczania DD (bombowce + zwykłe rakiety). Torpedy przyzwoite.

IMO na tą chwilę, kupowanie premki CV to robienie sobie "pod górkę". Regularne, drzewkowe lotniskowce są dużo sensowniejsze a poza tym otwierają Ci drogę do 10tek. Możesz je kupić, możesz olać ale prędzej czy później go sobie odblokujesz "przy okazji".

• Cool 2
  • Bad 1

Players
2,903 posts
18,293 battles
12 hours ago, karol66 said:

"zdeplanowanie"

a można to przetlumaczyc to z klingonskiego na polski?

Players
355 posts
5,194 battles
4 hours ago, zdzislawdyrma said:

a można to przetlumaczyc to z klingonskiego na polski?

:)

zdeplanowanie = brak samolotów wszystkich 3 typów

[DK-PL]
Players
2,995 posts
32,873 battles

Strasznie mi cytadele sadzi z bomberów po reworku, buffnęli im celność ? Sprawdź jeszcze ktoś :Smile_playing:

Na 7 trafień 6 cytadel :Smile_veryhappy:

graff.thumb.jpg.0bbfa897ace1ec56ff946522e637723d.jpg

Players
5,398 posts
24,445 battles
On 1/25/2021 at 2:14 PM, mickecobra said:

Strasznie mi cytadele sadzi z bomberów po reworku, buffnęli im celność ?

Jakiś czas temu zmienili mu parametry zrzutu pod kątem celności i dla balansu zmniejszyli obrażenia z bomby. W efekcie zaczął wrzucać cytki jak widzimy.

• Cool 1

Sign in to follow this