Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
YabbaCoe

Vývojářský blog

1,422 comments in this topic

Recommended Posts

[SALIS]
Players
881 posts
16,025 battles

z nějakého důvodu mi přijde, že je WG rozhodnuto, že tohle už je v podstatě ta "správná" verze, která přijde do hry, maximálně s malými změnami :fish_nerv:Na podzim na ostrý server, jen do speciálního režimu (což odpovídá tomu slíbenému free-reskillu kapitánů); a pak přímo do náhodných bitev - možná až v lednu aby si nekazili vánoční výdělek :Smile_sceptic: (ale nechci vyvolávat zbytečnou paniku :Smile_unsure:)

Ale vzhledem k tomu, že teď úplně změnili roli ponorky v bitvě tak si vůbec nedokážu představit jak by to mělo fungovat. Ale pár poznámek bych měl:

zrušení volného pohybu pod hladinou a návrat periskopové hloubky je určitě změna k lepšímu; stejně jako postupné snižování detekce

přijde mi, že je zbytečné/nesmyslné dávat radarovým lodím další prvek na ovlivňování hry - tj. účinnost radaru na ponorky

Jsem moc rád, že jste změnili jedinou věc kterou jsem od začátku říkal, že to bylo dobré rozhodnutí - funkčnost děl na ponorkách ("Subs' secondary guns will fire SAP shells") :Smile_sad:

Co vidím jako hlavní problém těchto změn jsou ty "naváděná" torpéda; (krom to, že se jich WG nedokázalo zbavit) protože pokud to chápu správně tak buffujete jejich schopnost trefit cíl za cenu dmg; aby jste ponorkám dali možnost lovit křižníky a torpédoborce a zároveň ulevili bitevním lodím. Což sice možná zní dobře, ale nemyslím si, že to bude fungovat: DDčka se budou mnohem víc bát operovat kolem oblasti kde ponorka je, natož aby se jí snažili lovit a zároveň si myslím, že to vůbec bitevním lodím nepomůže, protože se ještě sníží jejich možnost se torpédům vyhnout a i když dají menší DMG tak pravděpodobně vyřadí pohon; dají zaplavení... 

Ale nehrál jsem to, můžu se úplně mýlit...

Spojler

Na mém názoru, že pokud nejsou schopní to vybalancovat bez "naváděných" torpéd tak by to neměli přidávat se stále nic nemění... Myslím si, že to budou právě tyhle torpéda, které celou tu snahu o přidání ponorek tak aby byli spokojení skoro všichni, potopí...

[SALIS]
Players
881 posts
16,025 battles
Před 2 hodinami Mikhail800 řekl/a:

Ja nechcu ani jedného, ale ak by sa z toho dalo dačo vyryžovať sem s nápadmi :Smile_coin:

Neboj, je toudělaný tak aby nikdo nezískal nic navíc, kromě WG... Nebo mi to aspoň tak přijde...

[TF-38]
Players
2 posts
20,349 battles
13 hours ago, Dave6 said:

Co vidím jako hlavní problém těchto změn jsou ty "naváděná" torpéda.

Reveal hidden contents

Na mém názoru, že pokud nejsou schopní to vybalancovat bez "naváděných" torpéd tak by to neměli přidávat se stále nic nemění... Myslím si, že to budou právě tyhle torpéda, které celou tu snahu o přidání ponorek tak aby byli spokojení skoro všichni, potopí...

Naváděná torpeda jsou samozřejmě naprostá zhůvěřilost. Ponorky mám v úmyslu nadále ignorovat a v okamžiku, kdy se jim už nepůjde vyhnout ... Už to hraju přes tři roky a možná je načase uvolnit místo 'mladším'.

Co je ale ještě větší nehoráznost, jsou úpravy map kvůli ponorkám. Dneska jsem v hodnocené bitvě zůstal viset na neviditelném útesu a nedostal se odtud, dokud mě nerozsříleli. Tu mapu znám jak své boty a nikdy tam nic takového nebylo. Bez varování se loď zastaví a už se nehne, dopředu ani dozadu.

Když k tomu připočtu ty 100 let staré chyby (typu vyhození po bitvě do přístavu bez možnosti si prohlédnout výsledek, protože prý už není k dispozici), údajně opravené, ve skutečnosti ještě horší než předtím, nějak marně hledám, v čem vlastně ještě spočívá ta zábava z téhle hry. Možná je to ale záměr, obměnit herní komunitu.

[WOTN]
Players
381 posts
7,277 battles

Zasekavani se na mape pozoruju taktez, a tam kde se to driv nedelo. Dost zly pro lode co ty ostruvky vyuzivaji ke sve hre. A je to uz mozna od minuleho patche, proste uz nejakou tu dobu. Ja to mel za bug, ale je to teda kvuli ponorkam? To je rana do vazu pro takovy ty DesMoines, Worcestery a podobne. 

[TF-38]
Players
2 posts
20,349 battles

Flamu na tohle tema ma video na youtube. Americky krizniky to asi postihlo nejvic, ale ty nove utesy nejsou jen u pobrezi, ale treba v ruznych (i sirokych) prulivech mezi ostrovy. Tam zustane viset i bitevka na volne hladine. A dedeckum to tam zere torpeda. Takze torpis lod a jedno dve torpeda proste zahadne vybouchnou po ceste na volnem mori. Proste parada.

• Cool 1

[WG]
[WG]
WG Staff
7,123 posts
4,562 battles
11 hours ago, Mike_Wdf said:

Naváděná torpeda jsou samozřejmě naprostá zhůvěřilost. Ponorky mám v úmyslu nadále ignorovat a v okamžiku, kdy se jim už nepůjde vyhnout ... Už to hraju přes tři roky a možná je načase uvolnit místo 'mladším'.

Co je ale ještě větší nehoráznost, jsou úpravy map kvůli ponorkám. Dneska jsem v hodnocené bitvě zůstal viset na neviditelném útesu a nedostal se odtud, dokud mě nerozsříleli. Tu mapu znám jak své boty a nikdy tam nic takového nebylo. Bez varování se loď zastaví a už se nehne, dopředu ani dozadu.

Když k tomu připočtu ty 100 let staré chyby (typu vyhození po bitvě do přístavu bez možnosti si prohlédnout výsledek, protože prý už není k dispozici), údajně opravené, ve skutečnosti ještě horší než předtím, nějak marně hledám, v čem vlastně ještě spočívá ta zábava z téhle hry. Možná je to ale záměr, obměnit herní komunitu.

10 hours ago, Yebat said:

Zasekavani se na mape pozoruju taktez, a tam kde se to driv nedelo. Dost zly pro lode co ty ostruvky vyuzivaji ke sve hre. A je to uz mozna od minuleho patche, proste uz nejakou tu dobu. Ja to mel za bug, ale je to teda kvuli ponorkam? To je rana do vazu pro takovy ty DesMoines, Worcestery a podobne. 

Naneštěstí se jedná o nechtěný řekněme bug. Je to nahlášené a dle informací, které jsem dostal, by to mělo být vyřešené během 0.10.5.

Je to nechtěné tím způsobem, že původně tyto šutry neměly být tak blízko hladině, aby ovlivňovaly lodě či torpéda. Upřímně si ani nedokážu představit, že by se tam někde snažila ponorka pohybovat... na druhou stranu, toto dává nápovědu, kde se možná v budoucnu pokusit utéct před ponorkou...

Players
228 posts
19,528 battles
Před 17 minutami YabbaCoe řekl/a:

Naneštěstí se jedná o nechtěný řekněme bug. Je to nahlášené a dle informací, které jsem dostal, by to mělo být vyřešené během 0.10.5.

Je to nechtěné tím způsobem, že původně tyto šutry neměly být tak blízko hladině, aby ovlivňovaly lodě či torpéda. Upřímně si ani nedokážu představit, že by se tam někde snažila ponorka pohybovat... na druhou stranu, toto dává nápovědu, kde se možná v budoucnu pokusit utéct před ponorkou...

Opět bohužel nemáš pravdu. Jedná se o nedomyšlenou a zbrkle vypuštěnou věc. Je až s podivem, že na streamech mluvíte o tom, že společnost má plány na měsíce a roky dopředu a pak to dopadá takto. Připomíná mi to z historického hlediska např. první Gottwaldovu pětiletku (1949-1953), kde už počínaje lednem 1951 bylo jasné, že jde o kolosální fail. Tento fakt, ale ostatně "dává nápovědu", jak se bud hra dál vyvíjet. Od 10 k -458..............:cap_old:

[WOTN]
Players
381 posts
7,277 battles

Asi vim i bez napovedy jak v budoucnu utecu pred ponorkama...

• Funny 1

[WG]
[WG]
WG Staff
7,123 posts
4,562 battles
26 minutes ago, OscarVonReuental said:

Opět bohužel nemáš pravdu. Jedná se o nedomyšlenou a zbrkle vypuštěnou věc. Je až s podivem, že na streamech mluvíte o tom, že společnost má plány na měsíce a roky dopředu a pak to dopadá takto. Připomíná mi to z historického hlediska např. první Gottwaldovu pětiletku (1949-1953), kde už počínaje lednem 1951 bylo jasné, že jde o kolosální fail. Tento fakt, ale ostatně "dává nápovědu", jak se bud hra dál vyvíjet. Od 10 k -458..............:cap_old:

Plány dopředu jsou samozřejmě. Jen si dovolím souhlasit, že toto bylo zbrkle vypuštěno moc brzy. Podvodní svět v detailech je sice pěkná věc, ale dle všeho se tam prostě přidaly detaily takovým způsobem, že během testu na to nikdo nenarazil. I to se bohužel může stát a tím pádem se to prostě do hry přidalo, vzhledem k tomu, že brzy začne další kolo testu ponorek, kde tyto věci už jsou potřeba.

[WG]
[WG]
WG Staff
7,123 posts
4,562 battles
23 hours ago, Dave6 said:

Oznámení k osudu Frieslanda!!!

teď nevím jestli si mám koupit Friesland nebo počkat na Groningen:Smile_teethhappy:

https://blog.worldofwarships.com/blog/161

Myslím, že bylo rozhodnuto za tebe. Čili nyní jsme přidali možnost vyměnit Friesland za Groningen, což bude v aktualizaci 0.10.7.

[WOTN]
Players
381 posts
7,277 battles

No, tak to by nebylo od veci predstavit v danem terminu i specialniho holandskeho kapitana, pokud nejaky bude, nebot spousta lidi jezdi Frieslanda s Jerzy Swiersky a predstava ze by tam misto nej sedela nejaka obycejna 10 bodova bida je asi velkou chuti k vymene nenadchne. Ale jak znam WG, tak zas tahle logicka casova posloupnost bude vzhuru nohama.

[CRYO]
Players
386 posts
10,609 battles
On 6/9/2021 at 2:25 PM, YabbaCoe said:

Myslím, že bylo rozhodnuto za tebe. Čili nyní jsme přidali možnost vyměnit Friesland za Groningen, což bude v aktualizaci 0.10.7.

A kde se dají najít staty toho novýho DD prosím ?

Já zatím nic nenašel.

Děkuji.

Pouze reálné informace od tety Wiki

https://en.wikipedia.org/wiki/HNLMS_Groningen_(D813)

[SALIS]
Players
881 posts
16,025 battles
Před 17 minutami Avalon1270 řekl/a:

Já zatím nic nenašel.

Děkuji.

Bude to přesná kopie Frieslandu... Jenom v Holandském techtree místo Evropského

In Update 0.10.7, the Netherlands tech tree will feature Groningen - a complete analog of Friesland. She will be available for 1,000,000 Free XP, as well as in the Armory for 19,300 doubloons.

[WG]
[WG]
WG Staff
7,123 posts
4,562 battles
13 hours ago, Avalon1270 said:

Já zatím nic nenašel.

Děkuji.

Přesně, jak píše Dave. Groningen bude na chlup stejná, jak Friesland, jen bude v Holandském stromu, přičemž Friesland zůstane v Evropském.

Taky je tedy pravděpodobné, že bude mít jinou kamufláž, ale jak bude vypadat, to ještě není známo.

[IDDQD]
[IDDQD]
Korzár
541 posts
12,498 battles

ST 0.10.6, "Dutch cruisers. Part 1"

https://blog.worldofwarships.com/blog/163

Přístav Rotterdam

phpmpPnFI.thumb.jpg.387ef1ac9bf129f0b80a4a70b1973a05.jpg

Holandská Dasha a

Michiel de Ruyter:

Pro BB, DD a CA/CL: "Pyrotechnik" — šance na zapálení je +1.5% místo běžných 1%;

Pro BB a CA/CL: "Zkušený protiletadlový střelec" — v posíleném sektoru +35% k poškození AA místo běžných  25%.

phpdHMCoh.thumb.jpg.16f5d0e3699915e9884e7d92f81626f7.jpg

Nové bojové mise - můžete si vybrat jednu ze dvou odměn.

phpDcLDjo.thumb.jpg.286935e50f99740970b5abf2f5798d5b.jpg

Nová kamufláž na Neaopl (IT křižník, tier X) - možná že v 0.10.6. přijde.

phpaoGpPJ.thumb.jpg.0c2f5992ce07f568800d4e737d834d39.jpg

Změny botů - budou měnit rychlost, aby se vyhnuli torpédům...

a další...

• Cool 1

[IDDQD]
[IDDQD]
Korzár
541 posts
12,498 battles

ST. 0.10.6, new ships

https://blog.worldofwarships.com/blog/162

Kearsarge.thumb.jpg.f24ef9bfa0adb0921b31ed030e99ffd7.jpg

Americká hybridní-bitevní loď. Letka bitevníků s raketami Tiny Tim. 406 mm děla.

Rochester.thumb.jpg.b3c937c3134c4f4e4873315d6e42fdc2.jpg

Třída Oregon City. Má najednou radar+hydro i AA baráž, ale je jich méně.

Carnot.thumb.jpg.27e1fc42c77b536050d37fb1d3513734.jpg

Předchůdce Dunkerque. Děla ráže 305 mm.

[SALIS]
Players
881 posts
16,025 battles
V 12. 6. 2021 v 9:16 Flaky26 řekl/a:

ST. 0.10.6, new ships

https://blog.worldofwarships.com/blog/162

Kearsarge.thumb.jpg.f24ef9bfa0adb0921b31ed030e99ffd7.jpg

Americká hybridní-bitevní loď. Letka bitevníků s raketami Tiny Tim. 406 mm děla.

Rochester.thumb.jpg.b3c937c3134c4f4e4873315d6e42fdc2.jpg

Třída Oregon City. Má najednou radar+hydro i AA baráž, ale je jich méně.

Carnot.thumb.jpg.27e1fc42c77b536050d37fb1d3513734.jpg

Předchůdce Dunkerque. Děla ráže 305 mm.

lol další Americké high-tier prémiáky a další hybrid;

No jsem zvědavý, co všechno za hybridy/projekty ještě vytáhnou:Smile_sceptic: Třeba nějakou celou linii? :Smile_trollface:

A nemělo by to mít ruskou vlajku, když to byl návrh Americké firmy pro Sovětské námořnictvo? :Smile_trollface:(já vím, lodě navržené Italy pro Sověty jsou také v Italském stromě, ale tohle by si neměli nechat ujít :Smile_sceptic:)... 

Ještě byla varianta která místo 12 406mm děl měla 8  457mm; ta bude na T10?

"hezčí" Baltimore, se silnějšími AAčky, hmm proč ne...

Carnot vypadá jako nějaká podivná WG variace na toto téma, podle uspořádání děl; HP ale nesedí k výtlaku :Smile_sceptic:

http://www.shipbucket.com/drawings/3703

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
6,095 posts
14,236 battles
18 hours ago, Dave6 said:

lol další Americké high-tier prémiáky a další hybrid;

No jsem zvědavý, co všechno za hybridy/projekty ještě vytáhnou:Smile_sceptic: Třeba nějakou celou linii? :Smile_trollface:

A nemělo by to mít ruskou vlajku, když to byl návrh Americké firmy pro Sovětské námořnictvo? :Smile_trollface:(já vím, lodě navržené Italy pro Sověty jsou také v Italském stromě, ale tohle by si neměli nechat ujít :Smile_sceptic:)... 

Ještě byla varianta která místo 12 406mm děl měla 8  457mm; ta bude na T10?

"hezčí" Baltimore, se silnějšími AAčky, hmm proč ne...

Carnot vypadá jako nějaká podivná WG variace na toto téma, podle uspořádání děl; HP ale nesedí k výtlaku :Smile_sceptic:

http://www.shipbucket.com/drawings/3703

Hele uvidime co vsechno pridaji do hry jelikoz kdyz jsem zacal patrat o US hybrid BB tak jsem narazil i na tohle

USS North Carolina Design "F"

dc51or0-ffc84dc7-7924-4969-9862-28971d6e

• Cool 2

[SALIS]
Players
881 posts
16,025 battles
Před 1 hodinou Sigimundus řekl/a:

Hele uvidime co vsechno pridaji do hry jelikoz kdyz jsem zacal patrat o US hybrid BB tak jsem narazil i na tohle

USS North Carolina Design "F"

dc51or0-ffc84dc7-7924-4969-9862-28971d6e

Jojo, to právě také znám - patří to mezi ty nejvíce nesmyslné, co se vůbec zvažovali. Ještě vzhledem k tomu 432mm bočnímu pancíři a podobným věcem :Smile_trollface:

Také jsem nedávno právě dohledával co všechno můžou v této kategorii přidat :cap_haloween:

I když německé Grossflugzeugkreuzer ve většině variant tomu můžou směle konkurovat, se svými naprosto přestřelenými rozměry vůči výzbroji (4 nebo 6*283mm děl +32 letadel na 70000t výtlaku)

On vzhledem k tomu jak je ten koncept od základu nesmyslný tak snaha spojit děla a letadla dávala (na papíře)vzniknout spoustě podivných návrhů 

Spojler

třeba tahle francouzská, navržená tak aby nedopadla jako HMS Glorious, se čtyřmi 305/330mm děly na zádi; ale to už je vážně spíše CV s velkými děly než skutečný hybrid (asi to má skoro blíže k Lexingtonu po dokončení)

French Aircraft Carrier Never-Were Designs and Proposals | Secret Projects  Forum

Ale občas najde člověk i něco trochu praktičtějšího, třeba Americké studie na průzkumné křižníky s letovou palubou - tzv. Flight deck cruiser s 3 až 9-152mm děly (některé navrhované varianty měly i 203mm děla), s až 24 letadly a 10k výtlakem působí v realitě aspoň trochu použitelně...

nebo třeba Jean Bart dokončený jako hybrid;

Iowu přestavěnou pro Harriery :Smile_trollface:

i Britové dost uvažovali o možnosti vybavit bitevní lodě palubou s vlastními stíhačkami pro obranu

Takže možností mají celkem dost :Smile_trollface: i když je často těžké odlišit co byly reálné projekty a co jen náčrtu lidí kteří s tím neměli mít moc společného (jako například existuje několik nákresů třídy Nelson jako hybridů; ty ale pocházejí z Ameriky (jak od námořnictva tak od novinářů), protože informace o umístění děl Nelsona údajně vyvolalo v USA trochu paniku, že to bude nový typ super-bitevní lodě s možností leteckých útoků); a mnoho jiných věcí byli opravdu pouze teoretické návrhy....

Spojler

A vzhledem k tomu že jsem teď ve stádiu kdy pomalu ztrácím naději, že by se hra zlepšovala nebo vyvíjela nějakým směrem, který by mi vyhovoval, tak jsem spíše zvědavý co všechno za lodě vymyslí a přidají :cap_haloween:

• Cool 3

[T-N-T]
6,095 posts
14,236 battles

No jsem zvedav jestli WG nakonec nejakou variantu "Flugdeckkreuzer" prida do hry nebo ne

A uz jsem si to konecne dohledal tak ta Kearsage je Gibbs & Cox Project 1058 (uz tu byla navrzena na foru pred x rokama)

Jinak nevim jestli znate tuhle stranku ale podle ni to vypada ze WG ma jeste spooostu lodi co muze pridat do hry :cap_haloween:

https://warshipprojects.com/

A co me zajima kdy (v soucasnem vyvoji otazka uz neni jestli vubec) se dockame "Tillman Battleships" :cap_cool:

• Cool 1

[T-N-T]
6,095 posts
14,236 battles

ST 0.10.6, soviet aircraft carriers

The concept of the branch: one squadron - one attack. - Tohle muze byt zajimavy koncept jelikoz to znamena ze pokud sestrelite pulku letky tak zaroven klesne alfa damage na pulku.

https://blog.worldofwarships.com/blog/166

phpNJebBk

• Cool 1

Weekend Tester
1,269 posts
15,307 battles
47 minutes ago, Sigimundus said:

The concept of the branch: one squadron - one attack. - Tohle muze byt zajimavy koncept jelikoz to znamena ze pokud sestrelite pulku letky tak zaroven klesne alfa damage na pulku.

phpNJebBk

Len tak ďalej súdruhovia! V patchi 10.12 očakávam Holandské lietadlovky, nech je tá hra ešte viac "vybalancovaná".
Končí mi ročné prémko a predlžovať sa po tomto rozhodne nechystám :Smile-_tongue:

[SALIS]
Players
881 posts
16,025 battles
Před 42 minutami Sigimundus řekl/a:

phpNJebBk

Doufal jsem, že Francouzské přijdou dřív (nebo aspoň druhé linie k těm třem národům co CV opravdu používali :Smile_trollface:)... Ale čekali jsme to asi všichni.

Jinak je skvělý jak WG dokáže pro mě jako člověka který se zajímá o projekty lodí atd. naprosto pokazit i linii od které vůbec nic nečeká :Smile_sceptic:

Ani to nevyužívá ty známější projekty, ale dle informací přímo od WG to používá již ve hře použité trupy lodí (Serov je na trupu Čapajevu, Pobeda na Kronshadtu - což je skutečný projekt; ale na T10 je konverze Sojuzu(!), zřejmě i s použitým trupem...:Smile_facepalm:)... Asi aby to něco vydrželo :Smile_sceptic:

Trochu dle očekávání mají skip-bombardéry...

I když si moc nedokážu představit jak bude ve hře fungovat ten "one squadron - one attack" přijde mi to moc unikátní, jiné než ostatní CV; a těžko vybalancovatelné... (možná kdyby takhle přidávali nějakou jinou loď, jiného národa, že to bude vzbuzovat více důvěry :Smile_teethhappy:)

Škoda že nenapsali jaké letadla budou používat, doufám, že palubní IL-2, ale ty by neměli mít málo HP :Smile_teethhappy:

Spojler

Z nějakého důvodu mi přijde se WG snaží odradit i ty zbylé hráče: ponorky; zbytečný holandský air-attack; také ne zrovna dobře přijaté hybridy; teď ruské CV...

Anebo mají ruské CV odvést trochu pozornosti od ponorek... :Smile_trollface: