Jump to content
Server Restart - 30 October, 05:00 UTC Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Pomruk

Total War ?? WG??

31 comments in this topic

Recommended Posts

[RCHT]
Beta Tester
174 posts
5,124 battles

Pisząc do suportu dostrzegłem znajomy znaczek Total War z charakterystycznym samurajem przy nazwie . Nazywało się to dokładnie Total War ARENA ....hmmm ktoś , coś wie?? 

Z podlinków (fajne słowo) wyglądało że to alpha test , czy community może coś więcej sprzedać z ino?

Bo w sumie chętnie bym wziął udział , mam prawie całą serie total war 

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles

jestem alfa testerem, gra wygląda na to że będzie mega zajebiaszcza. Zdaje sie ze o bieżącej mechanice i rozgrywce nic wiecej powiedzieć Ci nie moge bo NDA....  w sieci masz screeny i trochę info . W ten weekend mamy 9 rundę alfy, w niej 3cią sesję. 

gra jest połączeniem gier Wargaminga jak World of Warships i World of Tanks (arena, teamy, upgrady, drzewko tier 1-10) z grami Total War Rome 2 i Medieval 2 - masz team 3 jednostek i dowódcy, upgradujesz je i ich dowódcę, unikalne zdolności, dodatki, formacje, akcje  itd itp. Szczegółów nie bardzo moge więcej podawać ;) - to co napisałem masz dostępne w sieci. 

ps - też uwielbiam gry Total War i gry Paradoxu, ale Total War tylko do drugiego Samuraja i Napoleona, i tylko z modami.... Rome 2 / Rome 2 Atilla, kompletnie mi nie przypasiły durnym AI i z dupki ahistorycznymi rozwiazanami. Nawet mody nie ratują tej gry, dla mnie najsłabsze w historii TW.

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles

wystarczy sie zapisać... wypełnić ankietę i liczyć że się uda, ja jestem od dawna ale wiem że cały czas powoli przyjmuja nowe osoby. Pamiętajcie że to jest alfa, nie beta, alfa-testerzy testują rozgrywkę, ale też sam engine i elementy gry bardziej niż kompletny produkt jak beta-testerzy (to delikatna sugestia żebyście nie oczekiwali skończonego produktu). 

Beta Tester, Players, In AlfaTesters
107 posts
4,343 battles

Scarry a próbowałeś rtw2 z modem divite et impera? Miałem podobnie jak Ty, że seria tw zakończyła sie na szogunie(okres napoleoński mnie totalnie odrzuca) a od rome 2 i atylli się "odbiłem", ale wspomniany mod na tyle  zmienia rtw2, że owy tytuł stał się całkiem przyzwoity, przynajmniej dla mnie.

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles

@19makaveli91

no jasne, jestem od ponad 35 lat obsesyjnym miłośnikiem strategii planszowych i komputerowych .... wszystkie mody jakie się dało sprawdziłem, ale problem jest wiecznie złe AI, które ratują modderzy milionem oskryptowanych linijek (tyle że zawsze coś gdzieś niedomaga) i dziwaczna koncepcja ponoszenia strat/uzupełniania armii... zresztą od czasu jak studio po Medieval 2 porzuciło stary engine i przeszło na ten nowy, który dobrze się skaluje w duże masy jednostek, ale ma gorszą fizykę i gorzej się do niego implementuje zaawansowane AI, gra zaczęła dla mnie sporo tracić, bardzo sporo takiego ulotnego poczucia fizyczności pola walki. Bitwy, nawet na modach sa zbyt udziwnione, zbyt sztucznie dynamiczne i jeszcze jest wieczny problem z balansem strat. 

Dla mnie najlepsze co było to Rome 1 z Total Realizm http://www.rometotalrealism.org/ , albo Medievel 2 z Broken Crescent http://www.moddb.com/mods/broken-crescent - spędziłem przy nich najwięcej czasu, potem ani druga część Shoguna ani Napoleon tak mnie nie wciągnęły jak te mody - gram w nie do tej pory :D:D:D:D. 

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles

wiecie co mi sie zajebiaszczo podoba w Total War Arena? Sa gold jednostki obok drzewkowych .... ale dowódca całej waszej formacji musi być wytrenowany do tieru minimum takiego jakiego gold jednostkę chce kupić do swojej mini-armii ... więc nie ma mowy o Helmutach w Tirpitzach z 30 czy 50 bitwami... tym bardziej że tiery osiąga się dość wolno. Goldy tier 8 to raczej po kilkuset bitwach  da sie kupować.

jeju jak mi brakuje takiego rozwiązania w WoWS

[QTAZ]
Players
480 posts

Kuuuurde, czemu nie zrobią jakiegoś szerszego dostępu do alfy, muszę w to zagrać natychmiast. Wygląda pysznie.

[LEGIO]
Alpha Tester
2,279 posts
8,057 battles
38 minutes ago, HalSteiner said:

Kuuuurde, czemu nie zrobią jakiegoś szerszego dostępu do alfy, muszę w to zagrać natychmiast. Wygląda pysznie.

Cierpliwości :) 

Niedługo powinna pojawić się możliwość zapisania. Chętnych i grających zapraszam jak by co na forum: http://forum.totalwararena.net/

• Cool 1

[QTAZ]
Players
480 posts

@Dark_Havoc wrzucił kod z dzisiejszego streama.

TWAALPHA89 Następny kod z streama.

EDIT: daje dostęp do Total War Arena alfa

Nie wiem czy jeszcze działa, ale próbujcie, daje dostęp do alfy w TW Arena, ja już siedzę i gram. @Mr_dajbicz

[TF16]
Players
1,002 posts
21,160 battles
18 minutes ago, HalSteiner said:

@Dark_Havoc wrzucił kod z dzisiejszego streama.

Nie wiem czy jeszcze działa, ale próbujcie, daje dostęp do alfy w TW Arena, ja już siedzę i gram. @Mr_dajbicz

Aktywował mi się ten kod, ale skąd ściągnąć wersję alfa?

[QTAZ]
Players
480 posts
Just now, Escapist7 said:

Aktywował mi się ten kod, ale skąd ściągnąć wersję alfa?

Sprawdź maila, na którym masz zarejestrowane konto Wargaming. Tam będzie mail z linkiem.

[TF16]
Players
1,002 posts
21,160 battles
Just now, HalSteiner said:

Sprawdź maila, na którym masz zarejestrowane konto Wargaming. Tam będzie mail z linkiem.

Faktycznie przyszedł mail. Tylko nie wiem, czemu się pojawił w spamie [inne spamy od WG są w głównym folderze]. Pobiorę sobie w nocy, bo i tak teoretycznie już przekroczyłem limit neta :Smile_child: [dobrze, że jeszcze działa z normalną prędkością:fish_book:].

• Cool 1

Players
109 posts
5,085 battles

Jednak nie odwołali tego projektu? Jak coś to ostatnio op były katapulty/onagery czy jak to się tam zwało. Może coś zrobili z balansem od tego czasu.

[QTAZ]
Players
480 posts
On 8/11/2017 at 1:22 PM, Scarrry said:

jestem alfa testerem, gra wygląda na to że będzie mega zajebiaszcza. Zdaje sie ze o bieżącej mechanice i rozgrywce nic wiecej powiedzieć Ci nie moge bo NDA....  w sieci masz screeny i trochę info . W ten weekend mamy 9 rundę alfy, w niej 3cią sesję. 

gra jest połączeniem gier Wargaminga jak World of Warships i World of Tanks (arena, teamy, upgrady, drzewko tier 1-10) z grami Total War Rome 2 i Medieval 2 - masz team 3 jednostek i dowódcy, upgradujesz je i ich dowódcę, unikalne zdolności, dodatki, formacje, akcje  itd itp. Szczegółów nie bardzo moge więcej podawać ;) - to co napisałem masz dostępne w sieci. 

ps - też uwielbiam gry Total War i gry Paradoxu, ale Total War tylko do drugiego Samuraja i Napoleona, i tylko z modami.... Rome 2 / Rome 2 Atilla, kompletnie mi nie przypasiły durnym AI i z dupki ahistorycznymi rozwiazanami. Nawet mody nie ratują tej gry, dla mnie najsłabsze w historii TW.

To masz jakieś porady dla początkujących? Ja chciałem się skupić na kawalerii, ale widzę, że oderwanie od walki w zwarciu, by wykonać kolejną szarzę właściwie równa się unicestwieniu jednostki. Shock cavalry to chyba nie dla mnie. Chyba lepiej postawić na cięższą jazdę.

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles

@HalSteiner

ja jestem wielkim miłośnikiem historii starożytnej Grecji - Pyrrusa, którego uważam za najbardziej niedocenianego z wielkich wodzów, więc gram bardzo chętnie falangą i czasem łucznikami. Generalnie tylko Grekami. Z kawalerią zdecydowanie jakoś mi nie po drodze, tym bardziej że jest dla mnie odrobinę przesadnie dynamiczna. 

na początek polecam łuczników - pozwalają zadawać straty, uczą obserwować pierwszą linię, bo trzeba uważać żeby nią się nie stać i generalnie dobrze wprowadzają do gry. 

A i nie przepadam za mieszaniem w drużynie różnych rodzajów wojska, lepiej skupić się na walce lub supporcie i dostosowywać do gry z sojusznikami niż z 3-jednostkowej armii próbować robić Swiss Knife

Players
109 posts
5,085 battles

Bardzo fajnie gra się w "dywizjonie" każdy bierze 2 oddziały łuczników+jeden włóczników/piki i można praktycznie wygrać wszystko. Jedyna kontra to jazda, ale mało kto będzie próbował do dwóch oddziałów włóczni podjeżdżać, no i zawsze można dostać z katapult.

Sign in to follow this