Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
lobuzjeden

[LOBUZ] Grande Gringos Niosą Kaganek Oświaty

888 comments in this topic

Recommended Posts

9 minutes ago, baart33 said:

z tego co widzę to dzisiaj spoko pnkt nadgoniliście, dobra robota:D

Mam nadzieje, ze wiecej nadgonimy w ostatni tydzień:P Ale w miarę idzie, ogromna większość osób ma już zrobione misje, nawet Ci co doszli dość późno kończą. Jedynie Ci, co doszli w ostatnich dniach mają jeszcze po 20+ winów, ale to ogarnięcia.
Smuci mnie, że muszę grać na zetce, dużo lepiej się czułem na chabie. Grinduję niemiecką linię, następne CW cisne hindenem:D

baart33   

u nas sie sprawdza meta całkowicie bez desek.. zwyrolska zabawa.. ładnie ładnie, cieszy fakt ze tyle PL ludzi bedzie miało misje zrobioną:D

• Cool 1

3 minutes ago, baart33 said:

u nas sie sprawdza meta całkowicie bez desek.. zwyrolska zabawa.. ładnie ładnie, cieszy fakt ze tyle PL ludzi bedzie miało misje zrobioną:D

Boli mnie mocno, że deski są tak gnojone. Zasięg spota desa vs zasięg jego radaru + możliwość radarowania przez wyspy są debilne.
Chciałbym w kolejnym sezonie paru rzeczy:
1. Różnica między radarem a spotem wynosi min. 2km w każdym okręcie (tzn., że jeśli krążek chce zradarować spotującą go deskę MUSI ruszyć do przodu, albo się schować, obecnie jest insta radar i focus z 7dmiu okrętów).
2. CV powinien być w bitwie, ale:
a) Jeśli spotuje deskę to tylko on ją widzi, deska dostaje "karę" do swojego bazowego spota np. 3km i zamiast z 5,9km świeci się z 8,9km, ale każdy kto jest na 9+km nie widzi tej deski tylko kontur na mapie,
b) torpedy są świecone tylko wtedy, gdy CV nad nimi lata, jak odleci stają się znów niewidzialne.

Póki co każde rozwiązanie, jakie WG mogło wprowadzić było z dupy. Przy CV deski mają piekło, na T10 z radarami mają piekło, na T8 jeszcze gorzej, bo najpierw są radarowane, a później spotują chapajeva, na T7 belfast. Bez większych zmian w kolejnych klanówkach deski znów będą gnojone, nie bez powodu grinduję Hindeburga mimo, że nienawidzę grać ciężkimi krążkami.

• Cool 1

baart33   

różnica jest tylko taka że Czapki na 8tierze łatwo sie kontruje BBczkiem, sa tak delikatne, ze ejdna salwa je demoluje, no i nie maja odzysku HP, do tego ich radar trwa krótko.. dlatego meta bez CV jest tak potyrana na tych 10 tierach, ja bym dał szeroko capy, zeby bitwy toczyly sie na całej mapie, wtedy mozna jakies fajne manewry uskuteczniać, nie można sie blobowac tymi Desami przy jednym capie, do tego bym dal 9vs9 , ale oczywiscie warunek to wymuszenie gry na calej mapie tak jak ma to miejsce na 8 tierach turniejowych, ale ogólnie pełna zgoda

19 minutes ago, lobuzjeden said:

Boli mnie mocno, że deski są tak gnojone. Zasięg spota desa vs zasięg jego radaru + możliwość radarowania przez wyspy są debilne.
Chciałbym w kolejnym sezonie paru rzeczy:
1. Różnica między radarem a spotem wynosi min. 2km w każdym okręcie (tzn., że jeśli krążek chce zradarować spotującą go deskę MUSI ruszyć do przodu, albo się schować, obecnie jest insta radar i focus z 7dmiu okrętów).
2. CV powinien być w bitwie, ale:
a) Jeśli spotuje deskę to tylko on ją widzi, deska dostaje "karę" do swojego bazowego spota np. 3km i zamiast z 5,9km świeci się z 8,9km, ale każdy kto jest na 9+km nie widzi tej deski tylko kontur na mapie,
b) torpedy są świecone tylko wtedy, gdy CV nad nimi lata, jak odleci stają się znów niewidzialne.

Póki co każde rozwiązanie, jakie WG mogło wprowadzić było z dupy. Przy CV deski mają piekło, na T10 z radarami mają piekło, na T8 jeszcze gorzej, bo najpierw są radarowane, a później spotują chapajeva, na T7 belfast. Bez większych zmian w kolejnych klanówkach deski znów będą gnojone, nie bez powodu grinduję Hindeburga mimo, że nienawidzę grać ciężkimi krążkami.

W kwestii desek,to od początku było to wiadome.Po 206 bitwach już wiesz jak bardzo boli gra deską na CB :Smile-_tongue:  Widzisz,jest jedno sensowne rozwiązanie dla CV w kwestii CB.Mogę wpaść na TS i przedstawić Ci to jak będziesz jutro.

38 minutes ago, lobuzjeden said:

Nie do zrealizowania, było omawiane na międzynarodowym. Po paru dniach byłby mod, który i tak Ci dalej te torpedy pokazuje :Smile-_tongue:

8 hours ago, MaciejoVietnam said:

W kwestii desek,to od początku było to wiadome.Po 206 bitwach już wiesz jak bardzo boli gra deską na CB :Smile-_tongue:  Widzisz,jest jedno sensowne rozwiązanie dla CV w kwestii CB.Mogę wpaść na TS i przedstawić Ci to jak będziesz jutro.

Postaram się być, ale głowy nie dam, bo od tygodnia śpię po 3-5h max i czuję, że dziś trzeba odpocząć:P
Te 206 bitew to skąd wyciągnąłeś?

9 hours ago, Atherion_ said:

Nie do zrealizowania, było omawiane na międzynarodowym. Po paru dniach byłby mod, który i tak Ci dalej te torpedy pokazuje :Smile-_tongue:

To całkowity brak spotowania torped przez samoloty.

• Cool 1

kidd18   
12 minutes ago, Viandinea said:

Może być. Podobnie z wykrywaniem okrętów - nie powinno być problemem taki rework mechaniki, żeby oznaczanie wykrytych przez CV okrętów następowało tylko na minimapie, jeżeli nie są w polu widzenia innych okrętów (nie lubię jak mi ktoś fragi kradnie :)).

1 hour ago, Viandinea said:

No nie wiem. Albo nawet wiem, że bez sensu. CV musi zajmować się kilkoma sprawami prawie jednocześnie. Albo inaczej, jak robi coś, to czegoś nie robi, albo robi tylko pasywnie. Nie da się atakować okrętu i jednoczenie sensownie angażować myśliwce przeciwnika, a do tego wykrywać torpedy. I odwrotnie. Usuwanie spotowania torped to zbytnie upraszczanie gry lotniskowcem i powolne sprowadzanie jego roli do killera. Czyli doprowadzić to może do tego, że grane będą tylko strike decki i okręty zaczną się znowu bardziej blobować, bo na flankach zrobi się bardzo niebezpiecznie. Plus okręty bez rozbicia (np. deski) pójdą do lamusa. 

Idę o zakład, że w grze z CV (czyli ze spotem torped z samolotów) i tak deski włożą średnio więcej torped w przeciwnika, niż bez CV, czyli każdy na hydro i rpf.

Można ewentualnie zmniejszyć spotowanie torped z samolotów o jakieś 20-40% odległości. Teraz pewnie jest to taka sama odległość z jakieś się spotują z okrętów.

Nie wiem jakie były najlepsze zmiany, wiem za to, że obecny stan z CV jest bardziej patologiczny niż vs 6 CA z RPFem, sonarem i radarem. Jako gracz znasz zasięg sonaru i radaru, jesteś w stanie "oderwać się" od walki. z CV nie oderwiesz się - choćby miał stracić fightery będzie w stanie poświecić Cię wystarczająco długo, a to często wystarczy żeby dobić. Pamiętam jak Feld wydarł się na mnie gdy dostałem bułę za 12k od pancernika, który był 17+km ode mnie, uciekłem dawno z capa, ale świeciły mnie samoloty. Za każdym razem było to samo, czy to na T8 czy na T10 - jeśli podchodziłeś zachowują odległość od okrętów z radarem ale tak, żeby móc torpedować (i mieć tylko <2km do przepynięcia zeby sie oderwac od radaru) to większosc wpierdzielu zbierało sie przez to, ze samoloty swiecily Cię aż przez kolejne 3-5 kilometrów. O ile na Fubukim czy Akizuki, którymi grałeś Atherion problem był mniejszy bo miały 10km torpedy, to torpedowanie Bensonem było ryzykowne, a torpedowanie Bensonem + możliwy spot z CV kończyły się stratą 50-90% hp na jednym podejściu. Jeśli CV miałyby wrócić w takiej postaci jak obecnie są do CW, to wolałbym tak jak teraz grać bez.
Jeśli "coś" z nimi zrobią, to jestem całym sercem za powrotem (jak w sumie od początku byłem).

kidd18   

Generalnie, nie gra się tak źle bez CV. Des co prawda stracił rolę pływającej platformy AA, ale w zamian używam hydro, co często pozwala świecić ddki na capie "zza górki" (ergo DDki znowu w plecy ;)). Chociaż prawda jest taka, że trochę nie mam motywacji do robienia Xt CV, bo po co się męczyć, jak VIIt daje mi wystarczająco dużo satysfakcji.

Od tamtych czasów już pojawiły się zmiany, które wpływają na grę w 9v9 competitive. Po pierwsze samoloty widać teraz ze znacznie większej odległości niż podczas początkowych turniejów. Są więc znacznie większe szanse na uniknięcie spota manewrowaniem, albo w sytuacji w której się nie da tego zrobić można się zadymić. Po drugie kartonowe krążowniki radarowe na T8 jeszcze bardziej kleją się do wysp po zmianie kary za strzelanie z dymu. W dużej mierze likwiduje się je teraz ogniem pancerników i krążowników, a nie torpedami. Szczególnie, że ludzie na panckach przez grube miesiące grania przeciwko blobom w dymie wyrobili sobie umiejętności blindowania stacjonarnych okrętów nawet po stracie spota (haxy, haxy).

Sama gra też jest przez te zmianyw dymie trochę bardziej otwarta, w sensie, że jest sporo więcej Atago/Marteli na flankach, zawsze coś się świeci, więcej strzelania niż stania w dymie. Karolcie się pochowały do norek, wiele drużyn gra na 2 Amagi w ciągłym ruchu.

Dalej idąc, jeżeli można się pozycjonować względem radarów i sonarów, to można też względem samolotów (które się obecnie znacznie bardziej święcą). Jasne, że pozycjonowanie względem samolotów jest i tak trudniejsze, bo w grę wchodzi pozycja Twojego okrętu, pozycja okrętów przeciwnika, pozycja własnej floty i przede wszystkich pozycja własnych myśliwców. To wszystko daje spore pojęcie o tym, czy i jakim ryzykiem obarczone jest płynięcie w dane miejsce.Dodatkowo na T8 deski (te które się gra i odpowiednio zbudowane) mają w stosunku do wytrzymałości samolotów bardzo silne AA, oraz w przypadku fighter decka mogą śmiało strącać spoterów rozbiciem. Obecnie jest parcie na CV, żeby bardzo agresywnie spotować w turniejach, przez co całkiem sporym kawałkiem tortu do zagrania niszczycielem jest łapanie i rejpienie tych samolotów w bezpiecznych pozycjach. A przez to im dalej w las tym bezpieczniej, bo na T8 hangary jeszcze nie są takie przepastne.

Gorzej będzie na T10, bo pelotka niszczycieli nie nadąża aż tak bardzo za wzrostem szybkości, wytrzymałości oraz ilości samolotów. Ale tutaj z drugiej strony torpedy mają już zupełnie inne zasięgi.

Oczywiście jakieś delikatne zmiany są być może potrzebne, szczególnie, że o ten spot z CV jest raczej dużo krzyku, ale jak to będą zmiany za daleko idące, to niestety wpływ na metę reszty okrętów może być nieprzewidywalny, a wręcz negatywny.

• Cool 1

47% WR skandal. A ja myślałem że pomagam klanowi a to klan caruje mnie. Że też musi mi takich do drużyny losować. Ale zaraz! To nie MM przecie to drużynówki. Hultaj!!!!

• Cool 4

kidd18   
9 minutes ago, UrukSzymon said:

47% WR skandal. A ja myślałem że pomagam klanowi a to klan caruje mnie. Że też musi mi takich do drużyny losować. Ale zaraz! To nie MM przecie to drużynówki. Hultaj!!!!

XDXDXD

Ter_ion   

Echhhhh jakby mi MM @UrukSzymon nie dorzucał do teamu, miałbym na luzie z 70% :Smile_teethhappy:

Z innej beczki ... jest sens brać Lo-yanga, jak mam Bensona z haloweenowa skórką, którym tak średnio lubie grać ?;P

Lo yang czy  Szary, ewentualnie olać black friday i czekać kiedy będzie za dublony coś ciekawego (może na święta).

Szary niby zupełnie inny game play, ale kurna kolejna VII ... Lo yang - fajny sonar, ale restza to Lekko upośledzony Benek z słabymi torpami ... do tego najgorszy możliwy tier .

Niby on traki OP, a mi "OPowate" okręty zupełnie nie leżą (Belfast/Flint). 

T0PEC   
1 hour ago, Ter_ion said:

Echhhhh jakby mi MM @UrukSzymon nie dorzucał do teamu, miałbym na luzie z 70% :Smile_teethhappy:

Z innej beczki ... jest sens brać Lo-yanga, jak mam Bensona z haloweenowa skórką, którym tak średnio lubie grać ?;P

Lo yang czy  Szary, ewentualnie olać black friday i czekać kiedy będzie za dublony coś ciekawego (może na święta).

Szary niby zupełnie inny game play, ale kurna kolejna VII ... Lo yang - fajny sonar, ale restza to Lekko upośledzony Benek z słabymi torpami ... do tego najgorszy możliwy tier .

Niby on traki OP, a mi "OPowate" okręty zupełnie nie leżą (Belfast/Flint). 

Bardzo warto poniżej ponad 3,5 bazowego expa i ponad 1kk zarobku:

• Cool 1

5 hours ago, UrukSzymon said:

noob :D 61% :D

• Cool 1

43 minutes ago, UrukSzymon said:

UP muzycznie jak zwykle. Tym razem z dedykacją dla Smoka i Złotego. :Smile_trollface:

Ten kawałek jest genialny ;d Szkoda ze nagrali tylko pare i jakos znikneli, Zenek do tej pory wzbudza szacun na dzielni. 

Panowie oglaszam ze od dzisiaj jestem grzeczny, pewne ptaszki wycwierkaly mi ze jak dostane jeszcze 1 pkt, to bede miec bana na rok :D. A tego bysmy nie chcieli?:P

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.