Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
KILLcamelPL

Jak są naliczane bazowe PD

14 comments in this topic

Recommended Posts

[ARES2]
Players
9 posts
13,972 battles

Witam

Dzisiaj robiąc misję bitwa pod Kolobangarą zatopiłem jeden niszczyciel - plus sam zająłem 2 cap-y i kilka torped trafionych w BB. Grałem Fubuki na rankingach. pomimo tego misja nie została mi zaliczona.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak są naliczane punkty bazowe?

Do zaliczenia tej misji trzeba zatopić jeden niszczyciel plus zdobyć 1750 bazowych PD.

Pozdro!

[ARES2]
Players
9 posts
13,972 battles
49 minutes ago, _Admiral_Nimitz_ said:

Bazowe od to te, które są wyświetlane w tabelce po bitwie.

Wielkie dzięki a ja pływam jak głupek za capami :-)

Players
1,308 posts
11,505 battles
11 minutes ago, KILLcamelPL said:

Wielkie dzięki a ja pływam jak głupek za capami :-)

Capy zawsze dawały sporo expa, więc warto je zajmować, ale ogólnie to na rankedach gra się tak, żeby wygrać, a misja może wpadnie przy okazji. Jak chcesz robić misję na siłę, to tylko na randomach :)

Beta Tester
272 posts
8,799 battles

Drugim argumentem za randomami jest to, że tam jesteś w stanie po prostu więcej expa nabić. Więcej celów jest do ubicia chociażby.

Players
131 posts

nie chcę nic pisać,ale tutaj WG pokazało klasę,zamiast wytłumaczyć graczom co to są bazowe PD to nic o tym wzmianki nie ma,sam nie wiem co to jest,bo nawet w raporcie po bitwie nic nie pisze ,ile zdobyłem ich,żałosne to jest,pkt przejęcia bazy ok,obrony także wiem ,ale bazowe,nigdzie o tym nie ma opisu,wyszukiwarka na forum jest do bani,bo chcesz wyszukać to,to za przeproszeniem gówno znajduje,tak jak większość tematów,na które chciałem zdobyć info nie ma,musiałem pisać do supportu,i tutaj chyba napiszę do supportu w sprawie bazowych PD,że powinni to dać opis o co chodzi gdy robisz tą misję,też myślałem,że chodzi oto,aby zdobyć czyli nabić capa,przejmować bazę i te pkt nawet jak ci reseta dadzą nie tracą się już

[ZGZ2]
Players
2,061 posts
10,188 battles
7 minutes ago, adamPOLAND said:

nie chcę nic pisać,ale tutaj WG pokazało klasę,zamiast wytłumaczyć graczom co to są bazowe PD to nic o tym wzmianki nie ma,sam nie wiem co to jest,bo nawet w raporcie po bitwie nic nie pisze ,ile zdobyłem ich,żałosne to jest,pkt przejęcia bazy ok,obrony także wiem ,ale bazowe,nigdzie o tym nie ma opisu,wyszukiwarka na forum jest do bani,bo chcesz wyszukać to,to za przeproszeniem gówno znajduje,tak jak większość tematów,na które chciałem zdobyć info nie ma,musiałem pisać do supportu,i tutaj chyba napiszę do supportu w sprawie bazowych PD,że powinni to dać opis o co chodzi gdy robisz tą misję,też myślałem,że chodzi oto,aby zdobyć czyli nabić capa,przejmować bazę i te pkt nawet jak ci reseta dadzą nie tracą się już

Bazowe PD to są te w tabelce w podsumowaniu bitwy.

[TF16]
Community Contributor
4,087 posts
9,697 battles
2 minutes ago, adamPOLAND said:

Jak nie masz napisane. W tabelce po bitwie masz zawsze wartość bazowego XP (druga zakładka - wynik drużyny). W tabeli podsumowującej (4 zakładka - kredyty i PD) masz co dostałeś po modyfikacjach: Twoje całkowite doświadczenie z rozbiciem na premie.
Za co przyznawane jest doświadczenie konkretnie - to tajemnica WG. I właściwie to chyba dobre, bo pamiętam jak w WoT podawali i okazywało się, że kolesie zamiast normalnie grać to starali się bardzo capować - bo za to kiedyś było mnóstwo XP.
W WoWs trzeba pamiętać, że XP dostajemy np za procentowe uszkodzenia celu (czyli bardziej opłaca się obijać DDki), dodatkowe bonusy są za walkę w zwarciu, kiedyś dostawało się masę doświadczenia za capowanie.

[TF16]
Players
978 posts
15,779 battles
20 minutes ago, lobuzjeden said:

- ilość zestrzelonych samolotów (kiedyś był przelicznik 40 samolotów=1 frag, obecnie jest to dużo wyżej ale brak dokładnego info),

Podobno 33 samoloty=1frag.

100%capa to ok.400expa [600na wygranej?].

Zniszczenie 100% okrętu to też podobno ok.400expa. 

[-DWS-]
Beta Tester
4,474 posts
12,081 battles

Kiedyś podawali, że za fraga jest tyle samo XP co za zdjęcie 10% HP z okrętu. Ale dawno temu to było i mogło się zmienić.

Za blokowanie capa to ja nie zauważyłem jakiegoś przyrostu XP. Miałem bitwy, gdzie przez większość czasu blokowałem capa za jakąś wyspą a wyniki marniuteńkie.

[ALKO]
[ALKO]
Players
708 posts
12,282 battles

Zaraz chwila.

Czy ja dobrze rozumiem, że część osób zrozumiała, że "Bazowe XP" to chodzi o expa zdobywanego za zajmowanie bazy?

[TF16]
Community Contributor
4,087 posts
9,697 battles
7 minutes ago, Pshemozz said:

Zaraz chwila.

Czy ja dobrze rozumiem, że część osób zrozumiała, że "Bazowe XP" to chodzi o expa zdobywanego za zajmowanie bazy?

Taaa... i to nie pierwszy raz :)

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,342 posts
18,814 battles
19 minutes ago, Pshemozz said:

Zaraz chwila.

Nie załapałem, gdybyś tego nie napisał. Jest to tak głupie, że nie wpadłem na to. :Smile_teethhappy:

Ale logiczne. Bazowy eksp to ten zdobyty w bazie. Jak sama nazwa wskazuje.:Smile_trollface:

[ALKO]
[ALKO]
Players
708 posts
12,282 battles
29 minutes ago, UrukSzymon said:

Nie załapałem, gdybyś tego nie napisał. Jest to tak głupie, że nie wpadłem na to. :Smile_teethhappy:

Ale logiczne. Bazowy eksp to ten zdobyty w bazie. Jak sama nazwa wskazuje.:Smile_trollface:

Ja sam do tej pory nie wierzę, że na to wpadłem.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.