Sign in to follow this  
Followers 0
KHS01

Gemilerde Yüksek Uçaksavar Savunmaları (AA)

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

16 posts in this topic

Selamlar. Bu gemilerdeki uçaksavar savunmaları ciddi oranda rahatsızlık vermeye başladı. Özellikle premium gemiler ve T7 üstü gemilere saldırmak neredeyse imkansız hale geldi. 7 uçakla saldırıyorum 1-2 si ulaşırsa ne ala. Böyle giderse uçakgemisi kullanmak mümkün olmayacak. Hem düşman uçakları ile boğuş hem gemilerin yüksek aa sı oynanmaz yapıyor bilginize.

10 minutes ago, Fatty_TheCaughtCarrier said:

Valla ne desem bilemedim. Allah Minotaur'a denk getirmesin o zaman :Smile_teethhappy:

:cap_fainting:

15 hours ago, Fatty_TheCaughtCarrier said:

Valla ne desem bilemedim. Allah Minotaur'a denk getirmesin o zaman :Smile_teethhappy:

O zaten bir kabus filo filo yutuyor.

Senin kac tier masum cv oynadigini bilmem ama 8 tier nerede alaman bb si gorsem dakka 1 gol 1 seklinde battiklarini gordum masum cv lere nerf hatta masum cv ler 3 tier yuksek maclara atsinlar sevinirim kimse kasmasin :cap_haloween:alaman bb oyuncusu kalmiyacak hatta alaman bb si oynayan full ucaksavar yapsa bile oda kurtarmaz alaman kasmak pismanliktir hidenburg haric not bu cv ler nasil oluyorda 8 tier bismarcki tek seferde goturebiliyor senin bu konuna sasirdim yada benim karsilastigim karsi takimdaki uzman  masum cv ciler ;saipan basa bela n.c ile bile durduramiyorum full ucak savar var yukseltmelerde bile gene fayda etmiyor  manuel ucaksavara verip eger ucaklari dusuremezse n.c ustune etiket yapip bu gemi full ucaksavarli kaptani ile beraber ama ucak dusuremiyor diye afise edecem videosu ile birlikte ! 

2 hours ago, PisiReis said:

Senin kac tier masum cv oynadigini bilmem ama 8 tier nerede alaman bb si gorsem dakka 1 gol 1 seklinde battiklarini gordum masum cv lere nerf hatta masum cv ler 3 tier yuksek maclara atsinlar sevinirim kimse kasmasin :cap_haloween:alaman bb oyuncusu kalmiyacak hatta alaman bb si oynayan full ucaksavar yapsa bile oda kurtarmaz alaman kasmak pismanliktir hidenburg haric not bu cv ler nasil oluyorda 8 tier bismarcki tek seferde goturebiliyor senin bu konuna sasirdim yada benim karsilastigim karsi takimdaki uzman  masum cv ciler ;saipan basa bela n.c ile bile durduramiyorum full ucak savar var yukseltmelerde bile gene fayda etmiyor  manuel ucaksavara verip eger ucaklari dusuremezse n.c ustune etiket yapip bu gemi full ucaksavarli kaptani ile beraber ama ucak dusuremiyor diye afise edecem videosu ile birlikte ! 

Benim NC nin yanına bile yaklaşamıyorlar. Hayret. Yani ben NC kullanırken. Sanırım biraz ustalaşırsan kurtulmayı öğrenirsin. İnternette güzel videolar var onları izle.

Sana bir lowa videosu atayim istersen saipana yem olma videosu sen biraz daha masum cv nasil oynanir onlarin videolarini izle o videoda kruvazor bile aldi saipan  !

1 hour ago, PisiReis said:

Sana bir lowa videosu atayim istersen saipana yem olma videosu sen biraz daha masum cv nasil oynanir onlarin videolarini izle !

Yav he yeğenim he. Arkadaş şurada iki satır dilek temenni eleştiri yazalım diyoruz illa bir ergen çıkıp maydonoz oluyor yahu. Bu nedenle foruma yazamıyoruz birşey. He yeğenim sen çok iyisin çok aferin emi. Neyse hadi gene eyvallah.

Ne yegeni! nerden akraba oluyoruz? ben sana kocum diyormuyum adabini takil !yasim 35 sakin bana ergen diye lakap takma yasi olan adam kimseye ergen cocuk demez bunu diyen adamlar sinirinden cevap veremediginden bu lafi kullanilir lafini bilde konus toplulukta !yasin varsa lafimin nereye gittigini anlamissindir hadi bunada eyvallah de !

Sana tavsiyem eğer ilk önce T7 ve üstü BB'lere saldırıyorsan büyük hata ediyorsun zaten AA'ları OP.Çünkü birçok zırhlı oyuncusu WG'ye ağladığı için AA'ları CA'lar kadar olmaya başladı.Eğer muhrip avlayabiliyorsan ilk önce muhripleri avla.Böylece üst sıralarıda garanti edersin.Ayrıca takımında muhrip tehdidinden kurtulup daha rahatlayacaktır.Ardından zırhlıları avla.Çünkü muhrip ve kruvazörlerin HE spamlarından dolayı AA'ları kırılıyor onları daha rahat avlayabilirsin.

1 person likes this

Evet bazı gemilerinin AA'ları iyi olmadığından oyun başında iyi hasar alabiliyorlar ancak konuyu açan arkadaşa katılıyorum. Youtube'da izlediğim videolarda adam tek başına bir açıyor uçak savarı, bir de manuel kilitleme yapıyor pata pata tüm uçaklar denize dökülüyor. Hatta oyun başında CV bana dalsın da bol bol uçak düşürüp XP kazanayım diye dua edecekler neredeyse. 

Bazı gemilerin AA'sının çok düşük olmasını anlarım, bu eksiklik başka şeylerle tamamlanıyordur da, hiç bir uçağı canlı bırakmayacak kadar deli AA'ya sahip gemi olmamalı.

Dun t10 luk macta tirpison vardi ciziksiz 25 k enerjisini ben aldim geldi 8 sv masum premium  cv torpidolari birakti gozumun onunde 4 km den dimdirek batti cok guzel bir efekt vardi sanki atom bombasi birakti ;tirpisonu kullanan oyuncu bence daha tirpison oynamaz sebebi adam bu kelimeyi yazdi korkunc tier ciddende oyle kurtlar sofrasina dustu uzuldum sonucta para verilip beklentisi yuksek diye aliniyor tirpison boyle batiyorsa diger gemilerin vay haline suanda oyunda oynanacak gemiler t10 gemileri digerleri hikaye 

3 hours ago, PisiReis said:

Dun t10 luk macta tirpison vardi ciziksiz 25 k enerjisini ben aldim geldi 8 sv masum premium  cv torpidolari birakti gozumun onunde 4 km den dimdirek batti cok guzel bir efekt vardi sanki atom bombasi birakti ;tirpisonu kullanan oyuncu bence daha tirpison oynamaz sebebi adam bu kelimeyi yazdi korkunc tier ciddende oyle kurtlar sofrasina dustu uzuldum sonucta para verilip beklentisi yuksek diye aliniyor tirpison boyle batiyorsa diger gemilerin vay haline suanda oyunda oynanacak gemiler t10 gemileri digerleri hikaye 

Çok kalitesiz cümleler kuruyosun,kendi zamanının mühendislik harikaları ve insanoğlunun ulaşabildiği en son nokta olan gemilere...ve hatta 3 farklı ülkenin tüm donanma kuvvetlerini aylarca birinci derece alarmda tutmuş olan Tirpitz gemisine ve hizmet etmiş binlerce denizciye ve o denizcilerin günümüzde yaşayan sayıları yüzbinleri bulan akrabalarına,bu derecede saygısızlığı anca sen yaparsın...cahiller bile yapmaz,yapamaz...bir tek sen yaparsın...Tirpitz gemisine tirpişon denildiğini duysalar seni bitirirler biliyor musun? Denizcilik ve ilkeleri hakkında hiçbirşey bilmediğin belli orasını anladık yoksa yemez idi Tirpitz gemisine Tirpişon demek...İletişim bilgilerin umarım sıkı ve güvenlidir...:cap_haloween::Smile_hiding:

Yüksek uçaksavar savunması olayına gelince;yanlış anlaşılan bir konu var...Savaş gemilerinin normalde zaten uçaksavar gücü ;muhrip ve kruvazörlere göre daha iyi durumda idi,kapladığı alan fazla olduğundan çok daha fazla farklı uçaksavar bataryalarına sahip idiler...ancak hız-manevra yetenekleri bakımından diğer gemi türlerine nazaran hantal olduklarından ve kaplamış oldukları alan  büyüklüğünden ötürü vurulması daha kolay hedefler idi bununla birlikte birinci dereceden öneme sahib vurulması gereken gemiler idi,çünkü o zaman ki yıllarda bir savaş gemisi koca bir ülkenin sahil kenarları ve 20 km menzilli kıyı şeridini darmaduman edebilmekte idi...Oyuna gelir isek...tamamen uçaksavar gelişimlerine yükseltme verilmiş kaptan artı gemi yükseltmelerine sahib IOWA ve MISSOURI gemilerim ile bazen dediğiniz gibi tüm uçak filolarını yok edebiliyorum...bazen ise tek saldırıda yok ediliyorum...kısaca olay aslında uçak gemisi kaptanına bağlı...bu işi fena becerenler var :)

1 person likes this

@canbanur cezani ben keseyim mod kesmiyor sana kim kufur ediyorsa haklidir ve haklida bulurum sakin forumlarda aglama ! Unutmadan seni kullanan akil hocalarina burdan selamimi gonderiyorum  ! Millete bel altina vuran ben degilim milleti hayvan yerine koyan ben degilim mobingciyim diyen ben degilim buda @canbanur a dip not olarak gitsin cahil ve hayvan kimmis kendisi bir idrak eder!Bak ne kadar kalitesiz cumleler kurdum gene !sen adami katil edersin bu lafta etkiye tepki olsun !Edited !

Bu post moderasyon ekibi tarafindan uygunsuz ifadeler içermesi sebebi ile degistirilmistir.

On 17.07.2017 at 9:01 PM, canbanur said:

Çok kalitesiz cümleler kuruyosun,kendi zamanının mühendislik harikaları ve insanoğlunun ulaşabildiği en son nokta olan gemilere...ve hatta 3 farklı ülkenin tüm donanma kuvvetlerini aylarca birinci derece alarmda tutmuş olan Tirpitz gemisine ve hizmet etmiş binlerce denizciye ve o denizcilerin günümüzde yaşayan sayıları yüzbinleri bulan akrabalarına,bu derecede saygısızlığı anca sen yaparsın...cahiller bile yapmaz,yapamaz...bir tek sen yaparsın...Tirpitz gemisine tirpişon denildiğini duysalar seni bitirirler biliyor musun? Denizcilik ve ilkeleri hakkında hiçbirşey bilmediğin belli orasını anladık yoksa yemez idi Tirpitz gemisine Tirpişon demek...İletişim bilgilerin umarım sıkı ve güvenlidir...:cap_haloween::Smile_hiding:

Yüksek uçaksavar savunması olayına gelince;yanlış anlaşılan bir konu var...Savaş gemilerinin normalde zaten uçaksavar gücü ;muhrip ve kruvazörlere göre daha iyi durumda idi,kapladığı alan fazla olduğundan çok daha fazla farklı uçaksavar bataryalarına sahip idiler...ancak hız-manevra yetenekleri bakımından diğer gemi türlerine nazaran hantal olduklarından ve kaplamış oldukları alan  büyüklüğünden ötürü vurulması daha kolay hedefler idi bununla birlikte birinci dereceden öneme sahib vurulması gereken gemiler idi,çünkü o zaman ki yıllarda bir savaş gemisi koca bir ülkenin sahil kenarları ve 20 km menzilli kıyı şeridini darmaduman edebilmekte idi...Oyuna gelir isek...tamamen uçaksavar gelişimlerine yükseltme verilmiş kaptan artı gemi yükseltmelerine sahib IOWA ve MISSOURI gemilerim ile bazen dediğiniz gibi tüm uçak filolarını yok edebiliyorum...bazen ise tek saldırıda yok ediliyorum...kısaca olay aslında uçak gemisi kaptanına bağlı...bu işi fena becerenler var :)

Tirpitz bir yana bu çocuk en önemli tarihi değerlerimizden, denizciliğin duayeni Piri Reis'in adını bile alaya alıp rumuzunu Pisi Reis yapmış. Biraz saygı.

Bazı gemilerde sorun yok. Izumo, Alman zırhlıları gibi. Onları ben de rahat alıyorum ancak ABD zırhlıları NC, Iowa, Montana berbat aa sahibi. CA ları saymıyorum bile. Yaklaşırken filonun ya tamamı ya dörtte üçü gidiyor. Japon cv lerinde birden çok torpido filosu olunca onlar açısından iş daha kolay. Ama ABD cv lerinde tek filo torpido olunca pek şans olmuyor.

1 person likes this

42 minutes ago, KHS01 said:

Tirpitz bir yana bu çocuk en önemli tarihi değerlerimizden, denizciliğin duayeni Piri Reis'in adını bile alaya alıp rumuzunu Pisi Reis yapmış. Biraz saygı.

Bazı gemilerde sorun yok. Izumo, Alman zırhlıları gibi. Onları ben de rahat alıyorum ancak ABD zırhlıları NC, Iowa, Montana berbat aa sahibi. CA ları saymıyorum bile. Yaklaşırken filonun ya tamamı ya dörtte üçü gidiyor. Japon cv lerinde birden çok torpido filosu olunca onlar açısından iş daha kolay. Ama ABD cv lerinde tek filo torpido olunca pek şans olmuyor.

Yarasi olan kazazede geldi iftira atip gitti ;siz komedimisiniz canbanur ile oglen vakti iyi guldum :Smile_teethhappy:

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.