Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
PanMorze

Team Killer za 1023HP

39 comments in this topic

Recommended Posts

[L-S-D]
[L-S-D]
Players
13 posts
9,396 battles

Witam wszystkich

Przed chwilą otrzymałem status Team Killera na 7 bitew za zadanie aż 1023HP obrażeń sojuszniczemu Bismarckowi który akurat wpłyną przede mnie jak strzelałem. Bismarcka nie zatopiłem, nic mu nie uszkodziłem, nie strzelałem

do niego specjalnie, miał wtedy prawie 2/3 HP.

shot-17_07.04_22_28.45-0425.thumb.jpg.3b90fd900a3e75f1866926370c3947fb.jpg

Nie zakładam tego tematu żeby się wypłakać, ale po to aby podyskutować nad automatycznym systemem nakładania kar którego działanie pozostawia wiele do życzenia (mówiąc oględnie).

Ticket do supportu oczywiście wysłany ale nie spodziewam się zbyt wiele bo zgodnie ze swoją polityką WG nie odpowiada za działanie swoich automatów (jakoś tak było napisane w tickecie do supportu)

Players
1,745 posts
11,972 battles
18 minutes ago, PanMorze said:

za zadanie aż 1023HP obrażeń  

Pff.. amator:Smile-_tongue:

post-506420211-0-59413200-1479744235.thumb.jpg.a57a7b3f2341b78798637dedd9cc615e.jpg

A co do zasadności systemu 

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,451 posts

Teamkill jest naliczany na bazie ostatniego miliona zadanych obrażeń, jeżeli określony % z tych obrażeń jest zadany własnej drużynie, kolorek się zmienia. Gdzieś na forum była podana dokładana wartość którą trzeba wbić, ale nie chce mi się szukać :P

Pozdrawiam

• Cool 1

Players
241 posts
11,313 battles

To nie jest nie denerwujące... Denerwujące jest jak odpalisz 3 torpedy, 2 trafią w cel.... a ta 1 torpeda, płynie, płynie, płynie i po kilku kilometrach trafia w "swojego" Tirpitza albo Alabamę.  Dzieci w Tipitzach się przecież torpedom nie kłaniają a Ty dostajesz teamkilla.

Players
6,008 posts
7,043 battles
1 hour ago, Mr_dajbicz said:

To nie jest nie denerwujące... Denerwujące jest jak odpalisz 3 torpedy, 2 trafią w cel.... a ta 1 torpeda, płynie, płynie, płynie i po kilku kilometrach trafia w "swojego" Tirpitza albo Alabamę.  Dzieci w Tipitzach się przecież torpedom nie kłaniają a Ty dostajesz teamkilla.

Nie ma czegoś takiego jak friendly torpedo.

Jeżeli coś wpłynęło w twoją torpedę to ty źle obliczyłeś tor zrzutu.

Koniec.

Pisanie, że ktoś maił 5 minut na manewry tego nie zmienią.

Żeby było jasne - i ja jestem różowy od czasu do czasu. Tylko nie bawmy się w uciszanie własnego sumienia lub zrzucenia odpowiedzialności na innych.

[L-S-D]
[L-S-D]
Players
13 posts
9,396 battles
1 hour ago, Radeckij said:

Teamkill jest naliczany na bazie ostatniego miliona zadanych obrażeń, jeżeli określony % z tych obrażeń jest zadany własnej drużynie, kolorek się zmienia. Gdzieś na forum była podana dokładana wartość którą trzeba wbić, ale nie chce mi się szukać :P

Pozdrawiam

Czyli aby otrzymać status Team Killera nie trzeba wcale kogoś z własnej drużyny zatopić lub porządnie uszkodzić, tylko załapać w odpowiedni przedział procentowy.

To ja proponuję aby WG w końcu zrobiło porządek z friendly fire eliminując z niego podpalenia i zalania (wiem, niepoprawny optymista ze mnie :)), bo przy tej ilości graczy pływających non stop na lornetce lub z uporem maniaka wpływających pod lufy (bo każdy chce postać sobie w dymie), przydzielanie statusu Team Killer zaczyna przypominać losowanie lotto.

7 minutes ago, Jan_van_Galen said:

Sytuacja sprzed 2 dni. Płyniemy we dwóch w dywizjonie, kolega na Mogami. Nasz sojuszniczy Nurnberg wsadza 2 torpy w Mogami, czeka na przeładowanie i pakuje w Mogami kolejne 3 torpy. Kolega po pierszej salwie nie naprawiał zalania, licząc ze Nurnbergowi będzie odejmowane hp. Nic z tego, nic mu nie odejmowało więc Mogami się w końcu naprawił. Mogami po drugiej salwie pada bo miał nieprzeładowaną naprawkę a Nurnberg do końca bitwy pływał świecąc się na zielono jak reszta drużyny - nawet nie zaświecił się na różowo. Mało tego w tabelce na końcu bitwy był w środku stawki wyżej niż Mogami. Kolega sprawdzał w raporcie z bitwy i wszystkie 5 torped jakie otrzymał były od naszego Nurnberga.

W tej bitwie co ja otrzymałem Team Killera sojuszniczy niszczyciel zatopił kogoś z naszego teamu (w tabelce miał -1 zatopień) i nie dostał różu.

Pozdrawiam

[PLO]
Beta Tester
4,451 posts
30 minutes ago, ghashpl said:

Oczywiście że jest. Sam kilka razy z premedytacją rzucałem torpedy przez własne okręty, licząc się z tym że mogę je trafić ;)

26 minutes ago, PanMorze said:

Czyli aby otrzymać status Team Killera nie trzeba wcale kogoś z własnej drużyny zatopić lub porządnie uszkodzić, tylko załapać w odpowiedni przedział procentowy

Tak. Wystarczy że przywaliłeś komuś np. tydzień wcześniej, a doliczone 1023hp spowodowały przekroczenie limitu.

27 minutes ago, PanMorze said:

To ja proponuję aby WG w końcu zrobiło porządek z friendly fire eliminując z niego podpalenia i zalania (wiem, niepoprawny optymista ze mnie :)), bo przy tej ilości graczy pływających non stop na lornetce lub z uporem maniaka wpływających pod lufy (bo każdy chce postać sobie w dymie), przydzielanie statusu Team Killer zaczyna przypominać losowanie lotto.

Wiesz to forum jest pełne dobrych pomysłów. Zgadnij co WG robi z naszymi pomysłami?

Pozdrawiam

• Cool 1

Players
6,008 posts
7,043 battles
1 hour ago, Radeckij said:

Oczywiście że jest. Sam kilka razy z premedytacją rzucałem torpedy przez własne okręty, licząc się z tym że mogę je trafić ;)

Pozdrawiam

No tak :)

[TF16]
Community Contributor
4,087 posts
9,711 battles
5 hours ago, PanMorze said:

Pozdrawiam

Wiesz, że w pierwszym poście napisałeś że postrzelałeś własnego Bismarcka, bo go nie zauważyłeś. Następnie narzekasz na graczy, którzy nie patrzą jak strzelają. Czyli właściwie skarżysz się sam na siebie.

• Cool 1

[ZORRO]
Beta Tester
1,186 posts
2,448 battles

Pomocnicza przestaje strzelać jeśli pomiędzy Tobą a wrogiem jest sojuszniczy okręt.

[L-S-D]
[L-S-D]
Players
13 posts
9,396 battles
15 hours ago, PanMorze said:

9 hours ago, Dark_Havoc said:

Wiesz, że w pierwszym poście napisałeś że postrzelałeś własnego Bismarcka, bo go nie zauważyłeś. Następnie narzekasz na graczy, którzy nie patrzą jak strzelają. Czyli właściwie skarżysz się sam na siebie.

Prosiłbym o czytanie ze zrozumieniem bo nigdzie w tym temacie nie napisałem że narzekam na graczy który nie patrzą jak strzelają, narzekałem tylko na graczy którzy pływają non stop na lornetce lub wpływają pod lufy.

Sojuszniczego Bismarcka ostrzelałem (nawet nie pełną salwą) grając Edynburgiem i stojąc nim w dymie. Po prostu nie przewidziałem że płynący Bismarckiem gracz zamiast wyhamować i schować się w moim dymie widząc przeważające siły przeciwnika, przepłynie przez niego na pełnej k****e.

Pozdrawiam.

Players
1,745 posts
11,972 battles

A czy przypadkiem nie zrobili tak że pomocnicz nie podpala już sojusznikow? Bo mi się wydaje że kilka miesięcy temu wprowadzili taki "ficzer".

[N_D]
[N_D]
Players
105 posts
9,502 battles
On ‎05‎.‎07‎.‎2017 at 10:48 AM, PanMorze said:

w tabelce miał -1 zatopień i nie dostał różu.

On ‎05‎.‎07‎.‎2017 at 10:35 AM, Jan_van_Galen said:

a Nurnberg do końca bitwy pływał świecąc się na zielono jak reszta drużyny - nawet nie zaświecił się na różowo.

Status TeamKillera dostaje się po birwie dopiero. W czasie bitwy widać tylko ujemne zatopienia do aktualnego stanu posiadania. Możliwa jest sytuacja (sam tak miałem) że gdy zatoniemy przed końcem bitwy i zaraz wrócimy do portu rozpocząć nową to ją też rozegramu bez różu. Ja raz zauważulem karę dopiero po takiej drugiej bitwie czytając info że jeszcze 4 bitwy muszę bez incydentów rozegrać. Po sprawdzeniu okazało się że wcześniej ubiłem swojego i w ferworze walki nawet tego nie zauwarzyłem. Wiecie wymiana torped i salw przez ddki na krótkim dystansie (na 2tr więc było szybko ciasno i blisko) i jakoś tak umknął mi jakiś sojuszniczy krążek. 

[L-S-D]
[L-S-D]
Players
13 posts
9,396 battles
4 hours ago, TS_UZI said:

Status TeamKillera dostaje się po birwie dopiero. W czasie bitwy widać tylko ujemne zatopienia do aktualnego stanu posiadania. Możliwa jest sytuacja (sam tak miałem) że gdy zatoniemy przed końcem bitwy i zaraz wrócimy do portu rozpocząć nową to ją też rozegramu bez różu. Ja raz zauważulem karę dopiero po takiej drugiej bitwie czytając info że jeszcze 4 bitwy muszę bez incydentów rozegrać. Po sprawdzeniu okazało się że wcześniej ubiłem swojego i w ferworze walki nawet tego nie zauwarzyłem. Wiecie wymiana torped i salw przez ddki na krótkim dystansie (na 2tr więc było szybko ciasno i blisko) i jakoś tak umknął mi jakiś sojuszniczy krążek.

Ja akurat status Team Killera i "kolorek" otrzymałem prawie natychmiast po feralnym trafieniu Bismarcka będąc żywy w bitwie (a do jej końca było jeszcze dobre kilka minut), więc to automat decyduje czy status Team Killera otrzymamy w bitwie czy po jej zakończeniu.

[TF16]
[TF16]
Players
605 posts
7,210 battles
20 hours ago, TS_UZI said:

Nie wydaje mi się, ostatnio TK penalty weszło mi w czasie gry. Nie mam pojęcia od czego to zależy. 

Beta Tester
27 posts
5,760 battles
On 5.07.2017 at 10:42 AM, ghashpl said:

Koniec.

Żeby było jasne - i ja jestem różowy od czasu do czasu. Tylko nie bawmy się w uciszanie własnego sumienia lub zrzucenia odpowiedzialności na innych.

Mylisz się,3/4 takich trafień,jest przez nieuwagę sojuszników-konjrętnie;"ja go zatopię".Grałem na Atego,tryb ddominacja,moja dryżyna na bazie A i B,ja sam z Tripitzem,ostrzeliwujemy "Szarego" na C,płonie,silnik padnięty,8000 hp zostało,minimapa czysta z 9 km posyłam torpedy,gdy są km od celu-zza wyspy na pełnym gazie wypływa nasz Missouri z 2000 hp-liczył na taranowanie,trafił w torpedę.To jego wina nie moja-słyszał dżwięk torped,rozejrzeć się można i trzeba w bitwie?Ja,czy ktoś inny w takiej sytucji,może tylko patrzeć-nic więcej.W WoT-e,ładnie to rozwiązali,w trybie snajperskim-nie widzisz sojusznika w celowniku i strzelisz,on wjedzie w "twój" strzał-nie zalicza to jako OBRAŻENIA SOJUSZNIKÓW-powinno być podobnie z względu na większe odległości,lub niech WG doda do wszystkich okrętów z torpedami opcję:detonacji,wyłączenia głowicy bojowych,będzie czas na reakcję.Może nasz CC,zaproponuję WG,taką opcję do WoWs-a?Pisałem,nie dostałem odpowiedzi.

Players
1,321 posts
9 hours ago, MarekTor said:

minimapa czysta z 9 km posyłam torpedy,gdy są km od celu-zza wyspy na pełnym gazie wypływa nasz Missouri z 2000 hp

abstrahując od tego kto winien kto nie - albo grasz na zoomie minimapy wielkości zasięgu twoich torped albo przypłynął tą missouri z drugiej mapy:Smile_hiding:

Players
658 posts
3,234 battles
On 5.07.2017 at 10:42 AM, ghashpl said:

Koniec.

Jedyne uciszanie sumienia i zrzucania odpowiedzialności to właśnie to co napisałeś.

Takie usprawiedliwianie własnego nieudacznictwa, że wpłynąłem w torpedy, które od 5 minut są w wodzie.

Dlaczego mi nigdy nie zdarzyło się wpieprzyć pod sojusznicze torpedy... może dlatego, że nie płynę jak ostatnia mameja wychodząc właśnie z takiego założenia niczym milord, że "ja płynę, wszyscy uwaga!" i teraz wszyscy muszą stanąć na uszach, żeby jaśnie milorda przypadkiem nie trafić! :Smile_facepalm:

9 hours ago, Shiryaku said:

abstrahując od tego kto winien kto nie - albo grasz na zoomie minimapy wielkości zasięgu twoich torped albo przypłynął tą missouri z drugiej mapy:Smile_hiding:

9 kilometrów to spory dystans, w ciągu niego może się wiele wydarzyć, a Miśjuri to już nie jest powolny pancernik pokroju NM, czy Łajnominga, tylko całkiem szybka bestia, która potrafi zmieniać pozycję.

Beta Tester
27 posts
5,760 battles

Jak sam napisałeś,nie "wpieprzyłeś" się w sojusznicze torpedy,pewnie zwracasz na takie coś uwagę.Ja też nie gram "od wczoraj": w WoWs-e-od,otwartego weekendu podczas CBT, konto w WoT-e od 2012r.Nie jest moje tłumaczenie się,ale zwracam uwagę mam czyste pole do strzału,ewentualnie jak ktoś jest blisko to mu piszę,po której stronie zamierzam strzelać,po patchu będzie lepiej,wprowadzą szybkie komendy jak w WoT-ie,Co do jaśnie milorda,bardzo mądre zachowanie z jego strony,będąc na strzał z dodatkowej baterii szarżuje na Pancernik,mający więcej hp niż on-pokaz gry drużynowej-sorry tacy gracze grają na siebie-własne statystyki są najważniejsze.:cap_like:

W większości polscy gracze,tak grają,nigdy nie przyznają,że "nie zwrócili uwagi"-w "ostrej" wymianie ognia skupiasz się na przeciwniku,jak 2 razy miałem taką "akcję" z graczem z europy,zawsze przepraszam po bitwie,żaden nie miał pretensji,stwierdził że on nie widział,,itp.Ps:Za dużo mam lat,żeby się takimi  opiniami przejmować,trzeba dojrzeć,żeby móc przyznać się do błędu,to z wiekiem przyjdzie.Powodzenia w rankingówkach,;)

Jutro od 7 rano w sklepie premium z okazji Szału wakacyjnego,Błyskawica w 2 zestawach:50% zniżki :cap_happy::fish_happy::Smile_smile:

Co zawiera?

Błyskawica, polski niszczyciel VII poziomu
Miejsce w porcie
10x żeton: PD x3 za zwycięstwo

Błyskawica, polski niszczyciel VII poziomu
Miejsce w porcie
30x misja: PD x3 za zwycięstwo
30 dni konta premium
100x sygnał Zulu Hotel
100x sygnał Equal Speed Charlie London

Players
658 posts
3,234 battles

Ja właśnie zostałem podwójnym teamkillerem za zatopienie jednego okrętu... ot naliczyło x2. Mameja w New Mexico wpłynął w torpedy Ryujo niemal na granicy zasięgu mimo, że w promieniu 15 kilometrów nie było żywej duszy on skręcił właśnie na kurs kolizyjny z torpedami, które notabene uratowały mu wcześniej życie posyłając na dno wrogiego Farraguta chcącego mu zasadzić z przyłożenia... i weź tu człowieku chciej pomóc :Smile_facepalm:

qh499a65eboa.jpg

Będę wdzięczny za wyjaśnienie fenomenu, czemu gra naliczyła podwójne, żeby nie powiedzieć prawie potrójne obrażenia?

Na górze widać, że zabrałem Meksykowi 28k HP, poniżej widnieje już absurdalne 68k i mam TK na 29 bitew...

W tabeli wyników również naliczyło mi zatopienie dwóch okrętów. Mam wynik -2.

[TF16]
Community Contributor
4,087 posts
9,711 battles
11 minutes ago, IasafaerShiano said:

Ja właśnie zostałem podwójnym teamkillerem za zatopienie jednego okrętu... ot naliczyło x2. Mameja w New Mexico wpłynął w torpedy Ryujo niemal na granicy zasięgu mimo, że w promieniu 15 kilometrów nie było żywej duszy on skręcił właśnie na kurs kolizyjny z torpedami, które notabene uratowały mu wcześniej życie posyłając na dno wrogiego Farraguta chcącego mu zasadzić z przyłożenia... i weź tu człowieku chciej pomóc :Smile_facepalm:

No to teraz wbijasz 29 razy na Operację Dynamo i nie masz już TK. Tam nie da się przedłużyć statusu TK :P

• Cool 1

[ZGZ2]
Players
2,063 posts
10,188 battles
2 hours ago, IasafaerShiano said:

qh499a65eboa.jpg

Będę wdzięczny za wyjaśnienie fenomenu, czemu gra naliczyła podwójne, żeby nie powiedzieć prawie potrójne obrażenia?

Na górze widać, że zabrałem Meksykowi 28k HP, poniżej widnieje już absurdalne 68k i mam TK na 29 bitew...

W tabeli wyników również naliczyło mi zatopienie dwóch okrętów. Mam wynik -2.

Czy sam też nie zatonąłeś od tego team killera?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.