Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
henryk5pio

[IX] Jean Bart

301 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2,385 posts
16,060 battles
4 hours ago, WG_Lumberjack said:

1. Tylko niewielka część nowych graczy natychmiast kupuje okręty premium, szczególnie te o wysokim poziomie (i najdroższe). Większość graczy nadal preferuje grę w wolniejszym tempie. Nie ma powodu, dla którego Jean Bart powinien zmienić ten trend.

Ktoś tu chyba nie pamięta sytuacji po wprowadzeniu Tirpitza.

Skoro powstał taki elaborat to znaczy, że WG doskonale wie, że graczom się to nie spodoba. Kasa ważniejsza. Poza tym tak prawdę mówiąc to z mojego punktu widzenia jeden dodatkowy zwierzak w teamie nie robi większej różnicy więc jak mogą tak sobie dorobić to w sumie czemu nie.

• Cool 1

Players
916 posts
10,892 battles
godzinę temu, komturkonrad napisał:

Nie wiem,czy przypadnie Ci do gustu,bo mi gra Richelieu,Dunqerque i Izumo nie podobała się. Domyślam się,że kupiłeś go za węgiel,ale myślę,że gdybyś posiadał Richelieu to nie kwapiłbyś się z zakupem,podobnie jak ja. Może się i mylę,opisz wrażenia.

Pierwsza bitwa zapoznawcza i lotniskowiec 10 tieru. Gracz się uparł i wciąż podsyłał mi eskadry na kolację. Raz trafił torpedą. Za cenę 47 zestrzelonych samolotów (później nasz go zwabił bombowcami w dym gdzie stałem). Rzeźnia jak na Marianach. A plot nie było jeszcze wymaksowane. 

Wiem o gustach się nie dyskutuje. Może w końcu się przyzwyczaję do tego dziwnego rozmieszczenia artylerii na przodzie. 

• Cool 1

[FJORD]
Beta Tester
736 posts
31,213 battles

ORP_San_Escobar Czyli wrażenia pozytywne jeśli chodzi o p-lot,a arta główna i pomocnicza jak się sprawuje? Przeładowanie pewnie cieszy,a jak celność? Droższy od Musashi,wart zakupu?jest fun?

Players
916 posts
10,892 battles
13 minuty temu, komturkonrad napisał:

ORP_San_Escobar Czyli wrażenia pozytywne jeśli chodzi o p-lot,a arta główna i pomocnicza jak się sprawuje? Przeładowanie pewnie cieszy,a jak celność? Droższy od Musashi,wart zakupu?jest fun?

Zobaczymy za parę bitew. Póki co jest lepiej niż nieźle choć wspomniany Musashi baci go niemiłosiernie ze swoich 460-tek. To jest właśnie to czego się obawiałem. Bismarck dinga w takich sytuacjach, Richelieu (a teraz również Jean Bart) zbiera za grubo ponad 10 tyś. Ustawienie się dziobem nic nie pomoże bo pod każdym kątem tak wchodzi. 

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
506 posts
18,265 battles
5 hours ago, Razjael said:

GJ WUGJIE to ja poproszę jako gracz wspierający wasz rozwój poprzez własny portfel o możliwość konwertowania FREE XPa na ZASOBY bo nie wiem co mam zrobić z prawie 2MLN FREE EXP'a

A ja proszę o możliwość konwertowania kredytów na zasoby np węgiel bo mam już ponad 400mln i niedługo mi się cyferki w liczniku skończą.

Players
566 posts
4,989 battles

Narazie rozegrałem 4 bitewki i 134k DPB  ogólnie DMG bardzo równy a byłoby lepiej gdyby gra się nie krzaczyła. Zobaczymy co dalej bo aktualnie to jest cała masa JB i pancerzy więc też różnie z tymi wynikami.

Rozegram więcej gier i edytuję swój wpis.

Póki co-reload 23s zasięg 24,5km reload booster 5sztuk, można wystrzelić 3 salwy w czasie 20s plus, minus. Z flagą i dopałka 34w, zwrotny i dużo tankuje z racji gry na dziób. Na pociskach się nie zawiodłem  830m/s to drugie najszybsze pociski w grze na 24,5km w 14s. Wracając do pocisków mimo, że to 380mm to jednak są tak dobre jak na ryśku czy alzacji, bd szybkie i wysoka penetracja. I na koniec świetne AA. Zarabia z flagą 20% i 40% + premka 850tyś około gdybyśmy dorzucili kamuflaż rewolucyjny 30% to podejrzewam, że po 1mln można by zarabiać.  Osobiście miałem 186k węgla i leżał kupon 25% który czekał na stalina ale i tak 25.12 będzie odnowiony kupon więc po zbliżającym się CW najwyżej poczekam te 2 czy 3 tyg. Alaska będzie za stal więc neich też ją wrzucą z PLNy to sb zakupię, 65e no problem . 

@ORP_San_Escobar  musashi i yamato? pewnie czasem coś im wejdzie ale to my dyktujemy warunki, dodatkowo JB o wiele bardziej zwrotny i szybszy. Proszę bardzo prosty trick Yamasushi kątuje się czy dziobuje, cool OB podpalamy i jeszcze raz, przeciwnik myśli że tak all the time wkońcu się gasi bo ile można, odpalamy booster i wbijamy min 2 pożary a salwy po 5 do 9k póki co w nie wchodzi. Nawet nie wyobrażam sb jaki ten okręt był przed nerfami sigmy.

Ale jak pisałem wyżej edytuje ten wpis przy rozegraniu około 50 bitewek.

• Cool 1

Players
2,776 posts
6,196 battles
godzinę temu, Korsarz_87 napisał:

Jeżeli atutem Ża-Ba ma być prędkość, to jaki ma on sens, jeśli mam missouri?

Lepsze AA nawet od Missouri, szybsze przeładowanie (22,88 sekundy z modułem na reload dział), reload booster, prędkość.

A tutaj recenzja Białej Myszki: https://forum.worldofwarships.com/topic/171986-premium-ship-review-111-jean-bart/

PS

Ale w sumie @Razjael i tak dobrze JB opisał.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
506 posts
18,265 battles

Kupiłem i powiem tyle gra się lepiej i bardziej intuicyjnie od Alzacji która uważam za jeden z najlepszych pancerników T9. Działa główne b. dobre zarówno pod względem trajektorii pocisków, szybkości obrotu, zasięgu jak i szybkostrzelności. Przyspieszacz przeładowania załatwia sprawę tak ze jak Conqueror jest w stanie w ciągu 30 s podpalić każdy pancernik a z kolei jak załaduje się AP i któryś pancernik pokaże burtę to nawet T10 cytadeluje bez problemu (czego o Conquerorze na pewno nie można powiedzieć). Okręt jednocześnie prawie tak szybki jak np Missourri i prawie tak zwrotny jak Lion. Jak na razie aa nie sprawdzałem bo nie trafiłem na lotniskowca w bitwie ale jak zdarzy to miło mieć świadomość ze gdy mnie zaatakuje to mu narobię szkód w kurniku. Artyleria dodatkowa chociaż liczna to wyrządza wrogowi dosłownie symboliczne szkody co LiteWhiteMouse po raz kolejny dobrze to opisała.

Poniżej moja pierwsza bitwa na nim.

Jean Bart 08.11 (1).png

Jean Bart 08.11 (2).png

Jean Bart 08.11 (3).png

Players
916 posts
10,892 battles
3 godziny temu, Razjael napisał:

@ORP_San_Escobarmusashi i yamato? pewnie czasem coś im wejdzie ale to my dyktujemy warunki, dodatkowo JB o wiele bardziej zwrotny i szybszy. Proszę bardzo prosty trick Yamasushi kątuje się czy dziobuje, cool OB podpalamy i jeszcze raz, przeciwnik myśli że tak all the time wkońcu się gasi bo ile można, odpalamy booster i wbijamy min 2 pożary a salwy po 5 do 9k póki co w nie wchodzi. Nawet nie wyobrażam sb jaki ten okręt był przed nerfami sigmy.

Czasem?? Francuskie pancerniki to obok brytyjskich najlepsze cele dla Yamato/Musashi. Jak widzę jakąś Republikę to odpalam spotera i jeśli nie zniknie potrafię z niej wypompować pół HP. Boom pierwsza salwa za 11 tysięcy. 28 sekund później boom druga za 17 tysiaczków, trzecia za 9, kolejna - 13 itd. W Conquerora podobnie. W Montane już bardzo różnie a dziobujący Kurfurst może spać spokojnie. 

To musi być zasługa tego opancerzenia pokładowego 32 mm bo Moskwa z 50 mm nie ma kłopotu z Yamato. Brzmi absurdalnie ale ten krążownik tankuje lepiej od Republiki. 

• Funny 1

[GRAY]
Supertester
254 posts
30,958 battles

Kupiłem wczoraj Jean Barta i mogę go oceniać tak po kilkunastu stoczonych bitwach.
Działa "czasami" potrafią być markotne, a rozrzut też potrafi zadziwić, a pociski iść w 4 strony świata :cap_haloween: ale oceniam go w mojej skali 7,5/10.
Przyśpieszenie ładowania głównej baterii -50% pozwala oddać 3 salwy do określonego celu, pomaga nam to w szybkiej reakcji na płynące burtą krążowniki, lub też zbliżający się niszczyciel. Jest to okręt raczej na średni dystans, ma bardzo małą pulę HP jak na okręt IX tieru, nadrabia to szybkostrzelnością. Pomocnicza jest dobra, a działa AA bardzo dobre, nawet atakujące mnie X tierowe Midway czy Hakur tracili kilkanaście samolotów przy nie na max zrobionym AA. Moim zdaniem jest to okręt warty nabycia jest też przyjemny do grania. Powiem tak gra się nim jak Dunkierką czy Richelieu.

World of Warships 08.11.2018 12_44_58.png

World of Warships 08.11.2018 12_45_04.png

• Cool 2

[TF16]
Players
504 posts
13,662 battles

Z początku nie chciałem go kupować, ale zaciekawił mnie ten re-load boost i tak znalazł się w porcie.

Po 8 rozegranych bitwach stwierdzam iż okręt posiada sporą siłę uderzeniową, ale okupuje ją wytrzymałością pancerza ( zwłaszcza, gdy naprzeciwko mamy Yamato/Musashi). W przeciwieństwie do reszty znanych mi pancerzy, tankowanie nim obrażeń mija się z celem, chyba, że ostrzeliwujemy się z wrogiem o kalibrze niższym niż 406 mm. Jean Bart, zakwalifikowany został jako pancernik, ale w mojej ocenie jego gameplay przypomina bardziej krążownik i tak nim gram od 6 bitwy (efekty tego są zadowalające ). Myślę, że mógłbym polecić ten okręt osobom, które potrafią grać na krążownikach, gdyz znajdą w tym okręcie wiele cech wspólnych z tą klasą (inne osoby, nie dadzą sobie z nim rady)...

Spoiler

da737795ec0eb.png

4adbb0735c37f.png

d93723baed6dd.png

869b146817ca7.png

eb184f50c0733.png

c127c9f1e6d33.png

a78a7742ccb49.png

5f005a22c6b1c.png

26c0783965629.png

PS: Kapitan z raptem 10 punktami, tak też jestem ciekawy co potrafi, gdy kapitan będzie miał ich aż 19:D...

• Cool 1
  • Boring 1

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,239 posts
11,010 battles
7.11.2018 o 21:21, Korsarz_87 napisał:

Ża-Ba 

Ja go określam mianem „Janek Bartek” :cap_haloween:

• Funny 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
506 posts
18,265 battles
12 hours ago, RADAMANTHYSEK said:

ale okupuje ją wytrzymałością pancerza ( zwłaszcza, gdy naprzeciwko mamy Yamato/Musashi)

Nie zauważyłem tutaj dramatu. Miałem już na tym okręcie kilka solówek z skatowanymi dziobem Yamato lub Msiashi i wszystkie były wygrane. Po prostu je zjarałem. Taktyka jest nastepujace.

1 Stajesz idealni dziobem do wroga.

2. Ładujesz HE

3. Popalasz wroga!! i patrzysz kiedy zgasi pozar.

4 Dalej strzelasz  1-2 salwy HE włączasz odpał przeładowania zasypujesz wroga HE, co powoduje często kilka pożarów.

5. Potem znowu patrzysz kiedy zgasi i powrót do pk 4.

Ważne cały czas  pływasz na doładowaniu silnika raz w przód raz full w przód i za chwile full w tył.

Można tak Yamato i Musashi na dystansie 13-14 tys m szybko spalić do zera przy niewielkim uszczerbku dla własnego okrętu (ogromna większość AP 460mm Yamato/Musahi to ovrpeny i rykoszety).  Patrząc na okręt to zupełnie inna ranga jakościowa niz Musashi i Yamato które przy nim po za góra HP nie ma niczego co stanowić może trudność dla tego okrętu.

I jeszcze jedno, spot. Wymasowany to tylko 12,3 km. lepszy na T9 ma tylko Lion.

Alpha Tester
948 posts
17,811 battles
12 minuty temu, Barwena napisał:

Nie zauważyłem tutaj dramatu. Miałem już na tym okręcie kilka solówek z skatowanymi dziobem Yamato lub Msiashi i wszystkie były wygrane. Po prostu je zjarałem. Taktyka jest nastepujace.

1 Stajesz idealni dziobem do wroga.

2. Ładujesz HE

3. Popalasz wroga!! i patrzysz kiedy zgasi pozar.

4 Dalej strzelasz  1-2 salwy HE załaczassz dopał przeładowania zasypujesz wroga HE, co powoduje kilka pożarów.

5. Potem znowu patrzysz kiedy zgasi i powrót do pk 4.

Ważne cały czas  pływasz na doładowaniu silnika raz w przód raz full w przód i za chwile full w tył.

Można tak Yamato i Musashi na dystansie 13-14 tys m szybko spalić do zera przy niewielkim uszczerbku dla własnego okrętu (ogromna większość AP 460mm Yamato/Musahi to ovrpeny i rykoszety).  Patrząc na okręt to zupełnie inna ranga jakościowa niz Musashi i Yamato które przy nim po za góra HP nie ma niczego co stanowić może trudność dla tego okrętu.

Masz na nim 2 bitwy i już kilka solówek z 10 tierem ?

• Funny 2

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
18 minutes ago, w_wilk said:

Masz na nim 2 bitwy i już kilka solówek z 10 tierem ?

A co, nie może mieć 2-3 solówek na bitwę?

Francuz prędki jest.

• Funny 2

Alpha Tester
948 posts
17,811 battles

Proszę o rzetelną (plusy, minusy, styl gry) ocenę okrętu po co najmniej 20 bitwach (chociaż w okresie sprzedaży i to nie da gwarancji) ponieważ mogę się na niego skusić a nie chcę rozczarowań. Czy właściciel innych 9 premium mógłby je porównać. Z góry dziękuję.

• Cool 1

Players
916 posts
10,892 battles
6 godzin temu, rtfm_pl napisał:

A co, nie może mieć 2-3 solówek na bitwę?

Francuz prędki jest.

Miałem z nim solówki na Yamato. Największa póki co salwa - 21 tysięcy. Weszło w przód bez cytadeli. 

Fakt jest szybki i jeśli nie ma warunków do skrócenia dystansu to zazwyczaj musi się salwować ucieczką spoza zasięgu spota. Ża bą zbiera taki sam kosmos jak Rysiu czy Monarsz. Jak ktoś jest chętny to chętnie pokażę :Smile-_tongue:

[MS--B]
Alpha Tester
1,091 posts
34,340 battles
18 hours ago, RADAMANTHYSEK said:

PS: Kapitan z raptem 10 punktami, tak też jestem ciekawy co potrafi, gdy kapitan będzie miał ich aż 19:D...

Najciekawszy jest na pewno z którymś z braci Honore z 19 punktami i AR, wciąż się waham czy go brać czy nie brać, mam 250K węgla wiec z kuponem zostanie mi i tak 80 na następny okręt...

Players
916 posts
10,892 battles
9 minut temu, Just_Octo napisał:

Najciekawszy jest na pewno z którymś z braci Honore z 19 punktami i AR, wciąż się waham czy go brać czy nie brać, mam 250K węgla wiec z kuponem zostanie mi i tak 80 na następny okręt...

Bierz. Samoloty padają jak muchy nawet z 10 tierowych lotni. Bez wymaksowanej pelotki!!! Myślę że to wystarczy żeby go mieć. 

[MS--B]
Alpha Tester
1,091 posts
34,340 battles
2 minutes ago, ORP_San_Escobar said:

Bierz. Samoloty padają jak muchy nawet z 10 tierowych lotni. Bez wymaksowanej plot!!! Myślę że to wystarczy żeby go mieć. 

Mam jeszcze kilka dni, jeszcze poczytam wasze recenzje :)  Na T9 mam Alzację z perma camo kupionym za pół ceny więc żal mi ją sprzedać a trzymać dwie dziewiątki też średnio jest sens. Alzację uwielbiam i boję się, że wejdzie Burgundia za 300K węgla a ja nie będę go miał bo już poszedł na Żą-Bą  :cap_haloween:  Tak naprawdę to chyba wymawia się to żą-bar  :cap_cool: