Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
henryk5pio

[IX] Jean Bart

301 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2,776 posts
6,196 battles

Pierwsza wzmianka o Jean Bart, czyli Francuskim pancerniku premium VIII tieru. Co o nim sądzicie?

Players
2,776 posts
6,196 battles

Mocniejsza Dunkerque? Grać się podobnie pewnie będzie - na dziób.

Ale jak się Dunkierka sprawia podczas gry na dziób? Dobrze odbija? Czy można jej wsadzić w ten sposób cytadelę? Warto zagrać na YOLO i taran?

[TRADS]
Players
2,211 posts
19,917 battles

Rzadko nią gram, mam jakieś 12 gier nią rozegranych na randomach. Generalnie daje radę i od przodu ciężko ja scytadelować, ale boki... mięciutkie, dlatego warto stosować jako naturalne osłony wyspy. Lubi łapać pożary, dlatego warto zrobić aby trwały jak najkrócej. Ja mam ją zrobioną na przeżycie i perk na camo. Nie narzekam, zwłaszcza, że kupiłem ją na jakiejś wyprzedaży. Przyzwoity okręt :)

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,117 battles

Ale jak się Dunkierka sprawia podczas gry na dziób? Dobrze odbija? Czy można jej wsadzić w ten sposób cytadelę?

pancerniki tier 8, a na takie czasem trafia, potrafią wsadzić. Dunkierką gram jako takim bardzo ciężkim krążownikiem, coś jak chyba pierwotnie powinny być używane krążowniki liniowe, szybko flankować, nie unikać walki na średnim dystansie. Duża prędkość i niezła zwrotność dają pole do popisu i pozwalają np świetnie unikac torped. Nad wynikami pracuje, na razie z 135 bitew mam WR ponad 56 i rośnie. Chciałbym do WR 60 dobić co najmniej. 

Boki może nie są jakieś bardzo miękkie, problemem raczej jest to że są duże jak cholera. Przez to odwrócona bokiem do przeciwnika od razu staje się zbyt łatwym celem nawet dla dość rozproszonych salw..

Lubię ją wyjątkowo, te dwie silne wieże z przodu, z w miarę niezłym skupieniem salw są świetne do grania. Gram zrobioną na Full AA z kapitanem też tak, mimo średniawego damage AA, ma duży zasięg, ... kosi samoloty tier 6 bardzo ładnie, przy tier 7 jeszcze ujdzie, przy 8 jest bezużyteczna :D.  Próbowałem zrobić ją na secondary arty, i cofać się od przeciwnika tyłem tak żeby uaktywnione były wszystkie tylne działka z zasięgiem 7.6 km... no owszem zaczyna wtedy pięknie nimi trzaskać spory damage, ale tył Dunkierki jest dość duży i miękki, zbiera sam ostro, za słabo to wychodzi żeby tak grać na dobry wynik. 

Jeśli Jean Bart będzie to samo "tylko więcej i lepiej" jego też wezmę na pewno, jest w tym okręcie coś naprawdę fajnego czego nie ma ani Bajerek ani Fuso ani Stara Dama. 

Edited by Scarrry

Players
2,776 posts
6,196 battles

pancerniki tier 8, a na takie czasem trafia, potrafią wsadzić. Dunkierką gram jako takim bardzo ciężkim krążownikiem, coś jak chyba pierwotnie powinny być używane krążowniki liniowe, szybko flankować, nie unikać walki na średnim dystansie. Duża prędkość i niezła zwrotność dają pole do popisu i pozwalają np świetnie unikac torped. Nad wynikami pracuje, na razie z 135 bitew mam WR ponad 56 i rośnie. Chciałbym do WR 60 dobić co najmniej. 

Boki może nie są jakieś bardzo miękkie, problemem raczej jest to że są duże jak cholera. Przez to odwrócona bokiem do przeciwnika od razu staje się zbyt łatwym celem nawet dla dość rozproszonych salw..

Lubię ją wyjątkowo, te dwie silne wieże z przodu, z w miarę niezłym skupieniem salw są świetne do grania. Gram zrobioną na Full AA z kapitanem też tak, mimo średniawego damage AA, ma duży zasięg, ... kosi samoloty tier 6 bardzo ładnie, przy tier 7 jeszcze ujdzie, przy 8 jest bezużyteczna :D.  Próbowałem zrobić ją na secondary arty, i cofać się od przeciwnika tyłem tak żeby uaktywnione były wszystkie tylne działka z zasięgiem 7.6 km... no owszem zaczyna wtedy pięknie nimi trzaskać spory damage, ale tył Dunkierki jest dość duży i miękki, zbiera sam ostro, za słabo to wychodzi żeby tak grać na dobry wynik. 

Jeśli Jean Bart będzie to samo "tylko więcej i lepiej" jego też wezmę na pewno, jest w tym okręcie coś naprawdę fajnego czego nie ma ani Bajerek ani Fuso ani Stara Dama. 

Po cichu liczę na to, że dadzą przyspieszenie w sprzęcie eksploatacyjnym jak FRA CA :D Wtedy gdyby tylko dobrze odbijał dziobem i nie łapał od przodu cyt, byłby doskonały pusher/taran ;)

Players
733 posts
11,372 battles

Po cichu liczę na to, że dadzą przyspieszenie w sprzęcie eksploatacyjnym jak FRA CA :D Wtedy gdyby tylko dobrze odbijał dziobem i nie łapał od przodu cyt, byłby doskonały pusher/taran ;)

Pamiętajmy, że projektowo jego maksymalna prędkość miała wynosić 32 węzły. Jeżeli dodadzą mu doładowanie silnika (francuskie 16%) wówczas otrzymamy najszybszy pancernik w grze, wyrabiający zawrotne 37,12 węzła.
  • Cool 1

Players
6,008 posts
7,043 battles

Ale jak się Dunkierka sprawia podczas gry na dziób? Dobrze odbija? Czy można jej wsadzić w ten sposób cytadelę? Warto zagrać na YOLO i taran?

Traktuj ją jak BC, nie BB.

Dunkierka jest miękka. 

Dobrze mi się nią grało, ale jej dyspersja jest spora. Jej pestki bardzo szybkie, ale w ostatnich 3 grach na powiedzmy 40 trafień miałem ponad 25 overpenów!

I nie, nie dlatego, że strzelałem po nadbudówkach.

Swoją drogą - nie kupujcie jej. W ciągu najbliższych 30 dni powinniśmy mieć event, gdzie będzie ona dostępna za darmo.

[TRADS]
Players
2,211 posts
19,917 battles

Hehe gdybym wiedział wiele tygodni przed, że będzie do wygrania to pewnie bym nie kupował. Teraz już za późno ;)

[JF-BB]
Players
2,542 posts
27,442 battles

Czyli Kardynał na pewno będzie drzewkowym okrętem - pewnie tier wyżej, w tym śmiesznym malowaniu z 45 i dobrą AA. Ciekawe. Na oba czekam.

[COMFY]
Players
1,601 posts
9,276 battles

Ale to potwierdzone info czy po prostu opierasz się tylko na filmiku Zerry? Bo ja o Jean Bart już słyszałem w okolicach wydania francuskiego drzewka.

Players
2,776 posts
6,196 battles

O Jean Barcie oraz Romie, z tego co pamiętam to przewijało się już info na Armored Patrol, że mają być w tym roku.

[PLO]
Beta Tester
4,659 posts
10,107 battles

O Jean Barcie oraz Romie, z tego co pamiętam to przewijało się już info na Armored Patrol, że mają być w tym roku.

To jest bardzo dobra wiadomość, bo ponoć pancerniki są na wymarciu. Miło że wypuszczają nowe okręty w tej biednej, niedowartościowanej, palonej i torpedowanej klasie.

Pozdrawiam

Beta Tester
113 posts
11,195 battles
On 22.06.2017 at 8:17 AM, 44smok said:

Za darmo bym nie brał.

A ja wezmę. Grafa zrobiłem i jestem cholernie z niego zadowolony - wykręca kosmiczne wyniki, piękne salwy, dobre torpedy, sonar, naprawka, AA i pancerz. Nawet na 8 tierach sobie nim radzę. A nie wydałem na niego nawet złotówki. Jeśli Dunkierką gra się podobnie do NC, Misia Uri czy Yamato (czyli tankowanie na skątowany dziób) to ja go chcę.

• Cool 1

[TFP]
Beta Tester
281 posts
2,746 battles

Jeżeli to co widziałem na filmiku to wersja ostateczna, to na dzień dzisiejszy klasyfikowałbym to na mocny VII tier. Z uzbrojeniem pomocniczym jak w Dunkierce nie porównywałbym go do możliwości Gascogne.

[RNG-1]
Players
1,804 posts
22,399 battles

A co widziałeś na filmiku? Facet wstawił Dunkierkę i zaczął teoretyzować o Jean Barcie.

Moim zdaniem Jean Bart będzie jak Rysiek na kadłubie A, z ewentualnie minimalnie silniejszym AA i lepiej zarabiający. 

Oczywiście mamy teraz Gascogne, no ale kto wie co będzie w przyszłości. 

Players
2,776 posts
6,196 battles

ST, French battleship Jean Bart, tier VIII

35972907_2098295467163456_58214846238839

Hit points – 69 000. Plating - 32 mm. Armor belt – 330 mm. Torpedo damage reduction – 32%.

Main battery - 2x4 380 mm. Firing range – 24.5 km. Maximum HE shell damage – 5400. Chance to cause fire – 36%. Maximum AP shell damage - 11900. Reload time - 30 s. 180 degree turn time - 36 s. Maximum dispersion - 306 m. HE initial velocity - 830 m/s. AP initial velocity - 830 m/s. Sigma value – 1.8.

Secondaries - 12х2 100 mm, range - 5,0 km, Maximum HE Shell Damage - 1400, Reload Time - 3,0 с. 3х3 152 mm, range - 5,0 km, Maximum HE Shell Damage - 2200, Reload Time - 12,0 с.

AA defense - 14х2 57 mm, range - 4,5 km, damage per second - 357. 12х2 100 mm, range - 5,0 km, damage per second - 178. 3х3 152 mm, range - 5,0 km, damage per second - 25.

Maximum speed - 30 kt. Turning circle radius - 850 m. Rudder shift time – 16,0 s. Surface detectability – 15,9 km. Air detectability – 14,2 km. Detectability after firing main guns in smoke – 15,0 km.

Available consumables:

Slot 1 - Damage Control Party

Slot 2 - Repair party

Charges 1 and 2 for Repair party II;
Slot 3 - Main Gun Reload Booster

Slot 4 - Engine Boost

All stats are listed without crew and upgrade modifiers but with the best available modules. The stats are subject to change during the testing.

New consumable Main Gun Reload Booster are added in game for testing.

Reload Time of the Main Caliber -50%;
Duration 30 s;
Cooldown 120 s and 80 s for Main Gun Reload Booster II;

Charges 2 and 3 for Main Gun Reload Booster II;
Main goal of the new consumable get a chance for ship's owner boost for a small period of time reload main guns and fire a final salvo.

Please note that the information in the Development Blog is preliminary.

Zupełnie nowy consumable, secondary i pelotka o zasięgu 4,5 - 5km. Kamuflaż 15,9km w standardzie - dla porównania Gaskonia i Richelieu mają 16,74km. Lepsze camo posiada tylko North Carolina o 0,24km, Roma o 0,96km i Monarch o 1,32km.

[TFP]
Beta Tester
281 posts
2,746 battles
On 6.07.2018 at 8:43 PM, henryk5pio said:

ST, French battleship Jean Bart, tier VIII

35972907_2098295467163456_58214846238839

Hit points – 69 000. Plating - 32 mm. Armor belt – 330 mm. Torpedo damage reduction – 32%.

Main battery - 2x4 380 mm. Firing range – 24.5 km. Maximum HE shell damage – 5400. Chance to cause fire – 36%. Maximum AP shell damage - 11900. Reload time - 30 s. 180 degree turn time - 36 s. Maximum dispersion - 306 m. HE initial velocity - 830 m/s. AP initial velocity - 830 m/s. Sigma value – 1.8.

Secondaries - 12х2 100 mm, range - 5,0 km, Maximum HE Shell Damage - 1400, Reload Time - 3,0 с. 3х3 152 mm, range - 5,0 km, Maximum HE Shell Damage - 2200, Reload Time - 12,0 с.

AA defense - 14х2 57 mm, range - 4,5 km, damage per second - 357. 12х2 100 mm, range - 5,0 km, damage per second - 178. 3х3 152 mm, range - 5,0 km, damage per second - 25.

Maximum speed - 30 kt. Turning circle radius - 850 m. Rudder shift time – 16,0 s. Surface detectability – 15,9 km. Air detectability – 14,2 km. Detectability after firing main guns in smoke – 15,0 km.

Available consumables:

Slot 1 - Damage Control Party

Slot 2 - Repair party

Charges 1 and 2 for Repair party II;
Slot 3 - Main Gun Reload Booster

Slot 4 - Engine Boost

All stats are listed without crew and upgrade modifiers but with the best available modules. The stats are subject to change during the testing.

New consumable Main Gun Reload Booster are added in game for testing.

Duration 30 s;
Cooldown 120 s and 80 s for Main Gun Reload Booster II;

Charges 2 and 3 for Main Gun Reload Booster II;
Main goal of the new consumable get a chance for ship's owner boost for a small period of time reload main guns and fire a final salvo.

Please note that the information in the Development Blog is preliminary.

Zupełnie nowy consumable, secondary i pelotka o zasięgu 4,5 - 5km. Kamuflaż 15,9km w standardzie - dla porównania Gaskonia i Richelieu mają 16,74km. Lepsze camo posiada tylko North Carolina o 0,24km, Roma o 0,96km i Monarch o 1,32km.

Ooo. Rysiek z porządnymi pomocniczymi :D

Slot 3 - Main Gun Reload Booster - WTF? :D

Duration 30 s;

24 pestki w 30 sekund xD Jak Alsace :D

OP ALERT! OP ALERT!

Looking-into-shotgun.gif

• Funny 1

[RNG-1]
Players
1,804 posts
22,399 battles

Czy to czasem nie przekokszona wersja Ryśka?

Players
2,776 posts
6,196 battles
39 minut temu, Davao napisał:

Czy to czasem nie przekokszona wersja Ryśka?

Na ten moment to wygląda to jak przekokszona wersja Richelieu.

• Funny 1

[RNG-1]
Players
1,804 posts
22,399 battles
Przed chwilą, henryk5pio napisał:

Na ten moment to wygląda to jak przekokszona wersja Richelieu.

Toż piszę...

[PLO]
[PLO]
Players
881 posts
21,167 battles
On 8.07.2018 at 2:32 PM, Hectorix said:

Ooo. Rysiek z porządnymi pomocniczymi :D

Ale jeżeli są tak samo ustawione jak na Richelieu to mogą mieć zasięg nawet i 1000 km. I tak będą bezużyteczne.

Że już nie wspomnę o ich wytrzymałości.

[TFP]
Beta Tester
281 posts
2,746 battles
4 hours ago, DrunkenFish said:

Ale jeżeli są tak samo ustawione jak na Richelieu to mogą mieć zasięg nawet i 1000 km. I tak będą bezużyteczne.

Że już nie wspomnę o ich wytrzymałości.

no wiadomo, że 155 będą ustawione na rufie, ale 100mm rozłożą jak na Alsace.

• Cool 1