Sign in to follow this  
Followers 0
Krawata

Detonacje DDków

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

40 posts in this topic

Mam wrażenie, że ta dyskusja całkiem niedawno była.

JC nie redukuje do 0 - redukuje o 100%. Stąd, jeżeli mamy tylko JC to (przynajmniej teoretycznie) do detonacji dojść nie powinno. Ale jeżeli mamy założoną flagę na podpałki która zwiększa nam szanse na detonację, to założenie JC nie powoduje zerowej szansy na eksplozję.

Owszem, była i o ile dobrze pamiętam ktoś cytował devsów twierdzących, że redukcja nie jest o 100% a do 0. Przy czym ponoć to tak nie działało zawsze, tylko jakiś czas temu to zmienili.

Ja się nie upieram, że to tak działa, ale póki co nikt nie stwierdził "ja miałem założone JC a mnie zdetonowało" (przynajmniej w ostatnim czasie - jeżeli faktycznie te zmiany zostały wprowadzone dopiero jakiś czas temu).

Ja na 2500 bitew nigdy z flagą nie zdetonowałem.

Detonacja - 100% nie oznacza, że do zera. I prosta kwestia - jaka jest bazowa szansa na jebutnięcie. 

Przykładowo - bazowa szansa: 100

Typ okrętu (może niszczarkom łatwiej wylecieć) - DD + 10, CA + 7, BB + 5.

Czyli DD ma bazowe + za typ okrętu (to jest kompletna hipoteza z tym typem okrętu ale musi coś jeszcze być oprócz bazowego).

Czyli mamy 110 wartości "szansa na detonację"

Flaga obniża o 100% - ale bazowego (to jak z expem - tez mamy bazowy i po modyfikacjach)

Czyli mamy 110 - 100=10.

Czyli minimalna szansa na pierdyknięcie jest.

Te wartości powyżej to czysta teoria nie poparta niczym - po prostu musi być tego rodzaju konstrukcja tej detonacji, skoro zarówno z flagą na -100% i z modułem na -70% zostaje jakaś minimalna wartość, od której możne nas wysiudać w pizdu. Niezaleznie od flag na podpalenie, które tą szansę zwiększają.

Ale czy Wy wszyscy powyżej moglibyście zadać sobie to minimum trudu i przeczytać ten fragment OFICJALNEJ WIKI:

https://wiki.wargami...t/en/Ship:Flags

Bo póki co, to snujecie teorie, wynajdujecie matematykę WG na nowo (a im to i tak nie pomoże, bo mają swoją, tajną i zaginającą czasoprzestrzeń) a nie macie żadnych dowodów na poparcie swoich tez.

OK - ja też nie mam, ale bazuję na, powiedzmy oficjalnej, dokumentacji.

Oczywiście nie zdziwię się, jak ktoś zaraz rypnie powtórką z 3 detonacjami i 5 założonymi flagami... ale póki co - nikt nic takiego nie zrobił.

Na wiki rosyjskiej nie ma o tym słowa a już nie raz się przekonałem, że angielska za nią nie nadąża.

Dobra, to inaczej. Ktokolwiek ma jakiś dowód, że z flagą wybuchnął?

Z mojego doświadczenia z detonacjami wychodzi, że moduł -70% do detonacji nic nie daje. Detonacje nie dostaje się dlatego, że ktoś został trafiony w konkretne miejsce, tylko dlatego, że RNG tak chce. A dlaczego tak chce to możemy tylko spekulować. Najczęściej są to zbyt dobre wyniki. Nie chodzi jednak o to że słabi gracze nie detonują, a najlepsi bardzo często, tylko o zbyt dużą poprawę wyników w krótkim czasie.

Druga rzecz, którą zaobserwowałem, to detonacje dostaję jak dłużej gram jednym okrętem. Obserwuję to jak robię jakieś misje i trzeba rozegrać jakieś 30-50 bitew jednym okrętem, często wtedy właśnie dostaję detonacje.

Jak sobie radzić żeby tak te detonacje nie wkurzały:

Po detonacji przez 2-3 dni nie gram zdetonowanym okrętem.

Po detonacji przez 24 h gram mniej, a jak gram to zakładam flagę, bo bardzo często detonowałem więcej niż 1 raz na dobę, a za drugą detonację nie dostaje się już flag.

Jak zakładamy dużo flag i kamuflaż to flagę na detonację też warto założyć, żeby się nie zmarnowało.

Na rankingach zawsze zakładać flagę.

Wczoraj miałem detonację na F.Der.Grosse z 90% HP. Dzisiaj z kolei miałem detonację na Missouri też z full HP. W obu przypadkach od artylerii przeciwnika. Coś takiego nie zdarzało mi się nawet na DD'kach od dłuższego czasu.

Flaga redukuje szansę na detonację do zera, nie ma szans wybuchnąć z flagą.

Mnie się z kolei ostatnio detonacje zdarzały w idealnych momentach - bitwa wygrana, ja na ogryzku HP, walczy jeszcze 2-3 przeciwników więc i tak padam - i wtedy bum, super sprawa na dostanie flagi. :D 

1 person likes this

Dobra, to inaczej. Ktokolwiek ma jakiś dowód, że z flagą wybuchnął?

Kilka miesięcy temu miałem sytuację, że płynąc krążkiem na full HP dostałem jedną torpedę w dziób od wrogiego Nurnberga. Łubudu, zdetonowało mi okręt, a flagę miałem założoną. Szkoda, że wtedy nie robiłem jeszcze nagrywań / powtórek (tylko screen zapodałem). Uczy się człowiek na błędach... W moim odczuciu kiedyś mogła być redukcja o 100 % a potem zostało to zmienione na redukcję do zera. Tak bym to widział. Jeśli kiedyś znowu "wybuchnę" chętnie podzielę się informacjami nt. wadliwych flag :P

Nie macie wrażenie ze ostatnio nasiliły się detonacje czy to ma związek z ramadanem ? 

1 person likes this

Nie macie wrażenie ze ostatnio nasiliły się detonacje czy to ma związek z ramadanem ? 

Nic się nie nasiliło, serio. Gram tylko niszczycielami, nie przypominam sobie, żebym w ciągu ostatnich dwóch tygodni dostał detonację na niszczycielu.

No właśnie że nie. Odpowieć WG stafu jest w którymś z topików, z pytaniami od graczy. W którym nie pamiętam.

Szansa na detonacje z flagą jest minimalna (ale jest) jak założysz jakąś flagę zwiększającą ryzyko ekspolzji.

Moje subiektywne odczucie, poparte cyklicznie powtarzającymi się topikami na forum, wskazuje na zwiększoną ilość detonacji zawsze po wprowadzeniu nowego ptaha.

Sam po splicie sowieckich DDków detonowałem trzy razy w ciągu pierwszych czterech bitew. Przypadek ?

Sam po splicie sowieckich DDków detonowałem trzy razy w ciągu pierwszych czterech bitew. Przypadek ?

Niewykluczone, że coś im się po takich patchach nie spina, i dlatego np. na nowych typach okrętów nie działa flaga. :)

No dzisiaj mam interesujący dzień, na 4 bitwy już 3 razy zaliczyłem detonację :amazed:

2x na Emile Bertin i raz na Shiratsuyu

Ciekawym, jak to się skończy, RNG znudzi się, czy mi się cierpliwość skończy?

Dwie detonacje dwóch desek w ciągu dwóch pierwszych minut gry i obie od pierwszego trafienia od 122, kto pobije?

Dwie detonacje dwóch desek w ciągu dwóch pierwszych minut gry i obie od pierwszego trafienia od 122, kto pobije?

Nie żebym ci nie wierzył ale jak czytam o tak spektakularnych wydarzeniach to aż prosi się żeby napisać: pic or didn't happen. ;]

Jedną z najbardziej kuriozalnych sytuacji detonacji na DD była taka.

Płynąłem obie Fryderykiem z manualnymi bateriami dodatkowymi. Nagle wyświetliła się wroga deska(Shiratsuyu), zaznaczyłem ją i bateria zaczęła strzelać. Pierwsze trafienie......:red_button: detonacja ​DDka. Co najciekawsze było to moje JEDYNE trafienie z pomocniczej w tej bitwie :trollface:.

Z moich doświadczeń to Taszkient dosyć często wylatuje w powietrze. Mi się zdarzyło wybuchnąć np. Fletcherem czy Gearingiem. No jest to nieodłączny element RNG, ale przynajmniej flagi lecą za zrobienie BUM, szkoda tylko, że dość mało efektownego...

Ja tam wierzę w kumulację detonacji. Znam z autopsji. Zaliczone na Błyskawicy i Taszkiencie.

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.