Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
XbodzioXplX

Pancernik premium V poziomu Oktiabrskaja Riewolucyja (albo: Gangut)

108 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,054 posts
4,917 battles

Lol, toto pływało z tymi 76mi czy co to jest na dziobie, czy je postawili jak stała porozbijana w Leningradzie? Obstawiam wyższą AA od Texasa :trollface:

• Cool 2

[PWS]
Beta Tester
798 posts
10,515 battles

Jak mniemam to premka,  to Texas dostanie kolegę  zza żelaznej kurtyny, biere... w zestawie standardowym WG:trollface:.Mumie Lenina i dzeła zebrane pozostałych ojców rewolucji proszę wyrzucić za burtę 

Edited by WscieklyPL01
  • Cool 5

[TF16]
[TF16]
Players
606 posts
7,661 battles

Lol, toto pływało z tymi 76mi czy co to jest na dziobie, czy je postawili jak stała porozbijana w Leningradzie? Obstawiam wyższą AA od Texasa :trollface:

Właśnie chciałem o to podpytać, bo "Rewolucja Październikowa" była dość dobrze obfotografowana, a tych toi-toiów na dziobie nie pamiętam... 
  • Cool 1

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Czerwony pazdziernik zapowiada się jako impek z gorszym ustawieniem wież i nadbudówką do podpalania. Nie podniecałbym się zbytnio

[PWS]
Beta Tester
798 posts
10,515 battles

Spokojnie. I tak będzie lądować w 90% na VII.

A niech ląduje, pancernikiem i tak swoje zrobisz i zarobisz, jeśli choć w minimalnym stopniu wiesz co robisz, akurat tym argumentem ciężko zabić premkę pancernik,  poza tym toto  pewnie będzie ruska wersja  latającego holendra , :hiding:ja  mam inne  pytanie  morskiego dyletanta,  po ki diabeł im ten zestaw  do suszenia  bielizny miedzy kominami, czy to największa bałałajka na świecie miała być,  albo zestaw do szybkiego wieszania wrogów rewolucji hurtem ??  
  • Cool 1

[-FZO-]
[-FZO-]
Beta Tester
563 posts
8,667 battles

ja  mam inne  pytanie  morskiego dyletanta,  po ki diabeł im ten zestaw  do suszenia  bielizny miedzy kominami, czy to największa bałałajka na świecie miała być,  albo zestaw do szybkiego wieszania wrogów rewolucji hurtem ??  

dzięki temu będziesz mógł wieszać po kilka sygnałów z każdego rodzaju... miejsca masz na to w pip... 

• Cool 2

Players
1,054 posts
4,917 battles

Patrzę się na te 76ki na głównych wieżach i się zastanawiam jak oni do tego podawali amunicję przy dłuższym strzelaniu. Generalnie wygląda to tak rusko że chyba bardziej nie można.

ja  mam inne  pytanie  morskiego dyletanta,  po ki diabeł im ten zestaw  do suszenia  bielizny miedzy kominami, czy to największa bałałajka na świecie miała być,  albo zestaw do szybkiego wieszania wrogów rewolucji hurtem ??  

Się nie znasz, to prototypowa pomniejszona wersja tego:

oko-moskwy-wiki-ingmar-runge-660.jpeg

Perk na radiolokację wbudowany na stałe w okręt :trollface:

A na serio, to po prostu anteny. Ruscy po dziś dzień mają problemy z miniaturyzacją, porównaj sobie amerykańskie i sowieckie okręty z Zimnej Wojny. Ruskie są dosłownie zawalone antenami radarów.

• Cool 1

Weekend Tester
601 posts
995 battles

Warspite po przebudowie też miał jaką AA na wieżach artylerii głównej (tych położonych bliżej śródokręcia), tylko nie mogę na szybko dojść jaką. Nie było to zresztą jakieś kompletnie oderwane od rzeczywistości rozwiązanie - na USS Washington tez widzę jakieś AA na wieżach.

Players
1,054 posts
4,917 battles

Warspite po przebudowie też miał jaką AA na wieżach artylerii głównej (tych położonych bliżej śródokręcia), tylko nie mogę na szybko dojść jaką. Nie było to zresztą jakieś kompletnie oderwane od rzeczywistości rozwiązanie - na USS Washington tez widzę jakieś AA na wieżach.

Owszem, ale to były przeważnie 20 albo 40mm, nie średniokalibrówki. No ale w sumie ruskie gieroje silne, co to dla nich wtachać :D

edit: Wierząc wiki amerykańskie pancerniki miały stanowiska 20mm na wieżach, zaś Warspite po prostu półcalowe kmy. Jest chyba lekka różnica...

Edited by KTKM4tw

[GLORY]
Weekend Tester
494 posts
8,444 battles

Głowy nie daje ale chyba Rodney na 2 wiezy miał też cos średniego kalibru

Players
1,054 posts
4,917 battles

Głowy nie daje ale chyba Rodney na 2 wiezy miał też cos średniego kalibru

Pompom 8lufowy + 4 x 20ki o ile dobrze widzę na zdjęciach. Tu już w sumie też zaczynam się zastanawiać jak oni tam pchali amunicję - aczkolwiek zamontowano to w czasie, gdy strzelanie do innych okrętów już raczej nie wchodziło w rachubę.

Anyway, patrząc na to co drogie WG wyciąga to czekam na to w grze:

1-21.jpg

[TF16]
Players
337 posts
13,201 battles

Jak dobrze kojarzę (nie mam pod ręką zdjęć, a te z google'a nie wszystkie mogę w pracy otworzyć) , brytyjskie pancerniki miały na wieżach tylko armatki 20-40 mm (Amerykanie też nic większego nie montowali, Niemcy taż max. "flakvierlingi" instalowali na wieżach).

Większego kalibru na "brytyjczykach" były tylko te wielolufowe niekierowane rakiety (coś takiego jak dostał w grze Hood). 

Edited by piterski74

Weekend Tester
601 posts
995 battles

Ok, ale podejrzewam (tzw. wydaje miś), że objętościowo amunicja do szybkostrzelnej 20-40mm i do średniokalibrowej 76,2mm zajmowała porównywalną ilość miejsca. Może mieli podajnik z tylnej części wieży artylerii głównej? Aż z ciekawości rozejrzę się za jakąś monografią Ganguta.

Weekend Tester
601 posts
995 battles

Pociski do 20-40mm i tak ładowano w kasetach. 76mm prawdopodobnie były ładowane pojedynczo. Tu już nie mam pod ręką danych co do wagi pocisku/kasety.

Za to na stronie navsource znalazłem ciekawa informację :)

One Captain reported that the 20mm had a negative psychological effect; "the saying among the crew being that when the 20mm Oerlikons opens fire, it's time to hit the deck

• Cool 1

Players
1,054 posts
4,917 battles

Mnie zastanawia też na ile wwalenie tego wszystkiego na dach wpływało na czas obrotu wieży bo silników raczej nie wzmacniali pewnie.

No i jeszcze odnośnie tych toitoiów na dziobie, jak tam nie będzie martwego kąta dl wieży dziobowej to kpina kompletna, pamiętając, że na wielu modelach jest zasłanianie przez barkasy i inne szalupy. Nieprzypadkowo raczej chyba nikt inny na tak genialny pomysł zwiększania średniej aa nie wpadał...

W każdym razie kolejny po Ochotniku przykład przodującej myśli technicznej. Czekam na Archangielsk z 1945 ale z lepszym obrotem wież od Warspite :trollface:

[O-R-P]
Players
1,621 posts
14,763 battles

Coś czuję, że to coś wyżej będzie wymiatać na Tier V :)

Spokojnie. I tak będzie lądować w 90% na VII.

Mnie nie zdziwi jak losowanie na VII to będzie tylko trochę więcej mięska do przejedzenia.

Chociaż? Imperator uchodzi za najbardziej P2W okręt w grze i jest z tego powodu zarazem obiektem hejtu jak i pożądania.  OR pewnie będzie OP ale już nie P2W. Tak czy siak okręt jest IMHO ładny, pewnie będzie grywalny więc czekam na niego. Swoją drogą Rosjanie czy to za cara, sekretarza czy prezydenta budują i budowali bardzo ładne okręty. 

Emil ma na wieżach Boforsy, Nurnberg na kadłubie C, Miś Jurij albo Alabama też coś tam miały w grze. To czemu nie OR? Z jakiegoś powodu tak uzbrajano okręty. PoW miał 40mm na wieżach B i X, Taka wieża na pewno nie miała stropu grubości 10mm tylko spooooro więcej.

RS i Warspite to inne typy więc wszystko jest możliwe.

[TF16]
Players
980 posts
16,925 battles

Mnie zastanawia też na ile wwalenie tego wszystkiego na dach wpływało na czas obrotu wieży bo silników raczej nie wzmacniali pewnie.

A co to ich obchodziło? Ten okręt i tak do niczego nie strzelał i był traktowany tylko jak nadbrzeżne stanowisko plot do obrony portu i miasta.

Players
1,054 posts
4,917 battles

A co to ich obchodziło? Ten okręt i tak do niczego nie strzelał i był traktowany tylko jak nadbrzeżne stanowisko plot do obrony portu i miasta.

Ano, ale zgadnij, jak ustalony będzie ten parametr w grze. O to własnie chodzi, że z prawie-że-hulku plot zrobią zapewne co najmniej kompetentny pancernik.

A, coby nie było - też pewnie kupię :trollface:

Edited by KTKM4tw

Players
1,054 posts
4,917 battles

RS i Warspite to inne typy więc wszystko jest możliwe.

Nie zrozumiałeś dowcipu. Wieże na Archangielsku zatarły się na amen w położeniu 0 z braku konserwacji.

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,820 posts
5,488 battles

Czyżby Imperator z mocniejszym AA? omg...

Naprawdę... nie było ciekawszych Okrętów?...

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,760 battles

Zapraszam do dyskusji na temat nadchodzącej premki. 

Gangut.jpg

Gangut.jpg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.