Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
panda_k

Pod rozwagę społeczności klanowej

31 comments in this topic

Recommended Posts

[GOFER]
Beta Tester
2,910 posts
7,651 battles

Droga społeczności klanowa i nie tylko!

Temat ten umieściłem w dziale klanowym gdyż wydaje mi się, że dotyczy w większym stopniu osób będących w klanach (lub też zamierzających do nich wstąpić) niż osób,które grają tylko randomowy nie planując swojej gry w jakichkolwiek trybach zorganizowanych.

Temat ten dotyczyć będzie w zasadzie tego co kryje się za informacją zawartą pod tym linkiem:

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/79940-ciekawe-plany-pve/#topmost

Informacja ta( a także komentarze "czerwonych")  na pozór niby dość błaha niesie za sobą pewne przesłanie.Po mojemu sprawa wygląda tak,że tryb na który liczyliśmy (CW) jako osoby zrzeszone w klanach jest odsuwany na coraz dalszy plan, a w zamian za to jest nam poponowany tryb PvE żeby można było radośnie pograć sobie z botami i żeby mogli weń pograć wszyscy bez dzielenia społeczności na tych co potrafią i tych co nie potrafią grać.

W momencie wprowadzenia tego trybu tracą rację bytu wszelkie tłumaczenia ze strony WG,że CW będzie, że pracują nad tym i myślą o tym trybie poważnie.

Według mnie wygląda to  tak,że od początku istnienia tej gry nie potrafią zaimplementować pokojów treningowych tak aby były dostępne z poziomu gry,a jednocześnie wprowadzają nowy tryb PvE.Klanówki i współzawodnictwo pomiędzy klanami  to rzecz niemożliwa do zrealizowania w najbliższym czasie (czyli od początku gry do teraz) natomiast bitewki z botami będzie się udoskonalać i jest to wg. nich powód do chwały i hucznych ogłoszeń.

Może skoro już zostajemy zmuszeni do pewnych samodzielnych działań (odblokowywanie treningówek,organizowanie turniejów i uatrakcyjnianie sobie rozgrywki) to postaramy się też jakoś wspólnie przyśpieszyć prace nad trybem dla graczy chcących pograć sobie z innymi ludźmi i porywalizować nie tylko w trybie jak najszybszego wystrzelania botów.

Myślę,że przy obecnym stanie społeczności klanowych oraz przy odpowiedniej organizacji  i współpracy  pomiędzy dowódcami klanów uda się w jakimś stopniu te prace przyśpieszyć.

Niedługo mija równo rok od polskiego sprzeciwu przeciwko polityce WG wobec graczy.Myślę, że przez ten rok wiele się zmieniło i nie mam tutaj na myśli gry.Jako społeczność wzmocniliśmy się i myślę,że teraz będzie nam łatwiej się zorganizować, a także uzyskać wsparcie ze strony innych społeczności narodowych, a przy obecnej komunikacji może dałoby się pozyskać także głosy graczy z innych serwerów.

Poproszę o wyważone komentarze  i opinie.

Pozdrawiam -panda_k

• Cool 6

Players
1,986 posts
14,454 battles

Zawsze i wszędzie z wami. Piszcie gdzie palimy opony a pierwszy się zjawię.

[QTANG]
[QTANG]
Players
2,692 posts
23,958 battles

Nie ukrywam, że usatysfakcjonowałoby mnie wprowadzenie chociażby drużynówek które już były. To już mają gotowe i nie ma żadnego wytłumaczenia na brak tego trybu w grze.

• Cool 3

Alpha Tester
5,609 posts
5,569 battles

Wiesz, ulepszenie PvE też już zapowiadają nie wiem od jak długo, a pewnie wyszło im że skoro 30% bitew w ogóle stoczonych w grze to co-op (co dziwi tym bardziej że nawet pomijając poziom trudności z wielu różnych powodów jest to rozrywka wybitnie nędzna i bezsensowna w takiej formie jak jest) to potencjalna klientela jest znacznie liczniejsza od członków klanów. Też dlatego olali drużynówki, bo ile to było bitew, ćwierć procenta? Bym się zdziwił że tak dużo... Nieprzypadkowo też wszyscy czerwoni z EU odmawiają odpowiedzi na pytanie, ileż to tych graczy i bitew dzieje się na polu zwalczania botów.

A tak w ogóle, coś mi śmierdzą te screeny. Naprawdę wymagają od graczy co-opa robienia drużyn przed wejściem do bitwy? Tak odłączeni od rzeczywistości czy może aż tak podkręcili te boty tam że bez koordynacji nie da rady (w sumie obie te możliwości to ta pierwsza)?

EDIT: doczytałem:

Ja mogę, żeby uzmysłowić dlaczego w ogóle pojawią się misje PvE. W WoWS, gdzie aktualnie tryb PvE ogranicza się do banalnie prostych bitew przeciwko botom, wczoraj na EU 42.3% bitew rozegrano w trybie coop.

AUĆ. Serio, auć. Banda masochistów albo tytani cierpliwości.

Edited by Vanhal

[GOFER]
Beta Tester
2,910 posts
7,651 battles

57% rozegrało jednak PvP- i co? Ci mają się wyautować?

to ja poproszę jedynie to samo-niechaj mam możliwość dobrania sobie drużyny i wyjścia do bitwy przeciwko innym żyjącym.

Edited by panda_k

[GOFER]
Players
848 posts
10,558 battles

Ci w mniemaniu WG są już dopieszczeni. :D Teraz czas dopieścić klienta który nie lubi stresować się konfrontacją. 

[MS-B]
Beta Tester
112 posts
10,496 battles

Cała ta sytuacja z brakiem jakiegokolwiek wsparcia klanów oraz form rywalizacji PvP wydaje się co najmniej dziwna, skoro WG ma już przynajmniej kilka przećwiczonych trybów z WoTa (CW, twierdza, drużynówki), które zapewne można byłoby zaimplementować do WoWs śmiesznym nakładem pracy.

Jeśli już tak kłopotliwe jest stworzenie CW z prawdziwego zdarzenia (czyt. uruchomienie mapy globalnej) to może chociaż jakaś kilkustopniowa liga dla zorganizowanych grup...?

Beta Tester
486 posts
17,781 battles

Moim zdaniem sprawa braku CW ma podłoże finansowe - WG nie potrzebuje trybu w którym gracze (przynajmniej część) może zdobywać dublony. A niespecjalnie wyobrażam sobie tryb CW w WOWS (czy jak go tam nazwą) bez takich bonusów jak w WOT. Gracze mają te dublony kupować. Przy obecnej liczbie graczy WOWS (niewielka część tego co WOT) każda wpłata w Euro czy innych złotówkach się liczy. 

[QTANG]
[QTANG]
Players
2,692 posts
23,958 battles

Moim zdaniem sprawa braku CW ma podłoże finansowe - WG nie potrzebuje trybu w którym gracze (przynajmniej część) może zdobywać dublony. A niespecjalnie wyobrażam sobie tryb CW w WOWS (czy jak go tam nazwą) bez takich bonusów jak w WOT. Gracze mają te dublony kupować. Przy obecnej liczbie graczy WOWS (niewielka część tego co WOT) każda wpłata w Euro czy innych złotówkach się liczy. 

Problem jest taki, że większość z nas ma głęboko w D duplony. Chcemy rozrywki na poziomie i za to płacimy zresztą.

[QTAZ]
Players
115 posts
9,133 battles

Problem jest taki, że większość z nas ma głęboko w D duplony. Chcemy rozrywki na poziomie i za to płacimy zresztą.

Tak jak napisał boxowaty. Nikt tutaj nie domaga się rozdawnictwa. Chodzi o możliwość godnej rywalizacji, bo to co się organizuje teraz wygląda bardziej jak jakieś igrzyska w podziemiu.

Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
14,327 battles

Tak jak napisał boxowaty. Nikt tutaj nie domaga się rozdawnictwa. Chodzi o możliwość godnej rywalizacji, bo to co się organizuje teraz wygląda bardziej jak jakieś igrzyska w podziemiu. 

Zapamiętam. Ghash, zamykamy gofery. Widzowie chcą godnej rywalizacji. 

Players
343 posts
12,858 battles

Dziwne odpowiedzi jak na taki post! Pytanie brzmi, KIEDY I KTO TO ZROBI?????????

ps. Drwal szykuj  rezerwy :angry: sierotko!

Edited by piter1324

Players
6,008 posts
7,043 battles

Zapamiętam. Ghash, zamykamy gofery. Widzowie chcą godnej rywalizacji. 

:honoring:

Proponuję komendę !wg, która zwrotnie losowo wybiera coś co WG zrobiło źle w ostatnim czasie :D

Dla mnie dziwne jest to, że wprowadzona została minimalna wersja klanów i dalej jakby nie było pomysłu na to. Tak jakby WG mamiło graczy "zostańcie z nami, już już niedługo damy wam to co chcecie", a tak naprawdę od paru miesięcy jest cisza (z tego co pamiętam klany zostały wprowadzone na początku listopada).

Rozumiem ograniczenia w klanach do 30 osób - zapewne było to po to, aby w ramach testów/sprawdzeń powstało dużo klanów, a nie 10 ogromnych. No, ale co dalej?

Może WG pracuje jak Intel (na zasadzie "tick-tock"). Czyli raz WG ulepsza PvE, raz PvP. Może teraz czas na boty, następny krok to coś dla randomów...

Alpha Tester
5,609 posts
5,569 battles

Można na to spojrzeć od innej strony, jak dziadowsko by się WG nie zajmowało graczami pvp, poświęcało im niemal 100% czasu do tej pory, jednej nieudanej próby i jednego trybu halołinowego nie licząc. A graczom w co-opa prawie nic. Było to chociażby widać przy zmianie ekonomii, gdzie zwyczajnie zapomnieli o co-opie.

Problemem nie jest alokacja roboczogodzin w Leście, tylko to, ze tych godzin jest najwyraźniej zwyczajnie za mało a z pustego i Salomon nie naleje. Zobacz choćby nadchodzący patch - niemal całe zapowiedzi to kampania, zmian w grze nie ma. Rzucili tylko gorącą bułkę czyli buff dla Warspita, żeby ludzie gadali o tym a nie dlaczego ten patch nic nie patchuje.

Players
1,478 posts
19,238 battles

Może WG pracuje jak Intel (na zasadzie "tick-tock"). Czyli raz WG ulepsza PvE, raz PvP. Może teraz czas na boty, następny krok to coś dla randomów...

potrzeba konkurencji która zrobi wincyj rdzeniuf, to się raz dwa chłopaki za robotę wezmą, a tak to siedzą i pierdzą w monitory :sceptic:

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,730 battles

IMO ilość graczy PvE to jakieś 20-25% - pamiętajmy że w jednej bitwie PvE jest maksymalnie 7 ludzi wobec 24 na randomie. Biorąc pod uwagę że PvE trwa zdecydowanie krócej, szacuję ilość takich graczy jak powyżej.

Z drugiej strony masz graczy zebranych w klanach - ilu ich łącznie jest? 10% populacji gry? Załóżmy że o połowę mniej niż graczy PvE. Czyli - CO NAJMNIEJ dwukrotnie mniejszy rynek. Co najmniej - bo na PvE czasami trafiają się teamy złożone z np. 5 premek, co może sugerować że różnica jest większa. Dodatkowo - klany skupiają większość dobrych graczy, którzy niechętnie odejdą od gry. A nowy tryb PvE ma zatrzymać wszystkich Helmutków, którzy na swoich pięknych Tirpitzach dostają baty grając przeciw ludziom, a standardowy co-op już ich zaczyna nużyć. Na to nakłada się to co napisał Capricorn:

W WoT populacja musiała spaść o połowę, żeby WG wzięło się do roboty i naprawiło największe wady gry. Tutaj będzie tak samo - jak populacja w szczytowej godzinie będzie wynosiła 12k, to nagle okaże się że można naprawić MM - czego teraz niepodobna zrobić, bo "graczy jest za mało". A wtedy niech mi przyślą filmik pt. "Wiemy dlaczego od nas odszedłeś!". 

Pozdrawiam

• Cool 2

[GOFER]
Beta Tester
2,910 posts
7,651 battles

Oczywiście, że jak nie widomo o co chodzi to wiadomo,że o kasę.Miała być wspólna waluta we wszystkich grach od WG,miał być wspólny  wolny exp,miało być jeszcze wiele innych wspólnych rzeczy łączących gry z tej stajni (jak się okzauje Augiasza).Z wielklim trudem i w wielkich bólach oraz z problemami wprowadzono wspólne konto premium i na tym zdaje się koniec.Wszystkie te działania wiązałyby się z realnymi stratami finansowymi.

Można na to spojrzeć od innej strony, jak dziadowsko by się WG nie zajmowało graczami pvp, poświęcało im niemal 100% czasu do tej pory, jednej nieudanej próby i jednego trybu halołinowego nie licząc. A graczom w co-opa prawie nic. Było to chociażby widać przy zmianie ekonomii, gdzie zwyczajnie zapomnieli o co-opie.

Problemem nie jest alokacja roboczogodzin w Leście, tylko to, ze tych godzin jest najwyraźniej zwyczajnie za mało a z pustego i Salomon nie naleje. Zobacz choćby nadchodzący patch - niemal całe zapowiedzi to kampania, zmian w grze nie ma. Rzucili tylko gorącą bułkę czyli buff dla Warspita, żeby ludzie gadali o tym a nie dlaczego ten patch nic nie patchuje.

Hm.... wydaje mi się, że nieco się mylisz.Cóż takiego wprowadziło WG celem uatrakcyjnienia rozgrywki PvP?Od dłuższego czasu nic.Wydaje mi się, że nakład pracy przy obu trybach był podobny,a nawet przy PvE większy.Oprócz helołin była wanna i dość śmieszny tryb wojen w kosmosie-to tyle co pamiętam.A PvP?Random,random,random,następnie nerwy z powodu poronionego trybu "rankingowego" (do tej pory nikt nie jest mi w stanie wyjaśnić czego dotyczy ów tzw. ranking i czego jest wskaźnikiem.Poza tym co?Od roku chyba nic.

Pewno jeszcze zbustuja exp i zarobki na co-op

To będzie oznaczało koniec gry.

A co im zależy - płacicie regularnie za premki to reszta im wisi.

Płaci kto chce i o ile ma potrzebę.Zaręczam Ci,że w NESI większość aktywnych pływa bez premek choć aktywnych jest coraz mniej.

EDIT-Radeckij ogarnięci gracze wiedzą w co grają i w przypadku gdy wywęszą smród wydobywający się z osiągnięć "tfurcuf" są w stanie zostawić tę grę natychmiastowo  i nie jedna gra już tego doświadczyła.

Edited by panda_k

Players
1,745 posts
11,972 battles

Z drugiej strony masz graczy zebranych w klanach - ilu ich łącznie jest? 10% populacji gry?

Tylko że  jest spora część graczy, którzy nie należy do klanów, ponieważ i bez tego mogą sobie klepać randomki. Gdyby odpalił te nieszczęsne drużynówki i za detonację można by dostać głupie flagi, to spora część graczy by sobie znalazła jakiś klan do gry. 

[GOFER]
Beta Tester
2,910 posts
7,651 battles

Tylko że  jest spora część graczy, którzy nie należy do klanów, ponieważ i bez tego mogą sobie klepać randomki. Gdyby odpalił te nieszczęsne drużynówki i za detonację można by dostać głupie flagi, to spora część graczy by sobie znalazła jakiś klan do gry. 

To akurat prawda- przynależność do klanu oprócz tagu nie daje zupełnie nic.Taki rozwój gry  i atrakcja dla graczy.

[AKI]
Players
4,181 posts
7,662 battles

WTF WG!? PvE? rly?

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

PS dalej czekam na status/flagę open beta tester :trollface:

Edited by FM6a

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,730 battles

EDIT-Radeckij ogarnięci gracze wiedzą w co grają i w przypadku gdy wywęszą smród wydobywający się z osiągnięć "tfurcuf" są w stanie zostawić tę grę natychmiastowo  i nie jedna gra już tego doświadczyła.

Zmiany w grze wprowadzane w ostatnim roku dowodzą dobitnie gdzie WG ma ogarniętych graczy. WG potrzebuje bezmózgich helmutów, którzy pływają pancernikami. I kupują kolejne premki. WG poradzi sobie doskonale bez ogarniętych graczy, bo oni tylko zaburzają balans gry, czego najlepszym przykładem lotniskowce - nerfią je i nerfią, a takie pierdzielone Azelle ciągle wygrywają bitwę za bitwą, na złość producentowi. Prościej odstraszyć takich od gry i liczyć spokojnie geld wpadających od zakochanych w sobie BBrajanków, którzy Tirpitzem na PvE osiągają zdumiewające 85% zwycięstw.

Pozdrawiam

Edited by Radeckij

[FWK]
Players
656 posts
9,996 battles

Ogarnięci gracze nie zawsze oznaczają ludzi myślących - w WoT spotkałem gościa (fioletowe statystyki), który wprost powiedział, że nigdy nie przestanie grać, bo jakby to zrobił to zawał murowany z w...nia, tyle pieniędzy włożył w grę.

[GOFER]
Players
1,568 posts
9,585 battles

Ogarnięci gracze nie zawsze oznaczają ludzi myślących - w WoT spotkałem gościa (fioletowe statystyki), który wprost powiedział, że nigdy nie przestanie grać, bo jakby to zrobił to zawał murowany z w...nia, tyle pieniędzy włożył w grę.

wlasnie przedstawiles czlowieka conajmniej bardzo nieogarnietego; umiec pompowac statystyki, a umiec grac/byc ogarnietym to dwie rozne rzeczy(albo i trzy!)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this