Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Radeckij

Polskie drzewko - rewizja

436 comments in this topic

Recommended Posts

Players
53 posts
6,076 battles

Świetna robota. Mam nadzieję, że WG wykorzysta twoje pomysły.

Jak wprowadzą polskie niszczyciele do gry, to dla mnie, będą to podstawowe okręty do gry. 

Players
2 posts
3,736 battles

W przypadku kadłubów w których tracimy aparat torpedowy na rzecz lepszej obrony przeciwlotniczej lub dział uniwersalnych można rozważyć wybór consumabli między wzmocnieniem oplot, a przyspieszeniem ładowania torped jak na np. Akizuki.

[ZGZ]
Weekend Tester
1,893 posts
10,711 battles

Trzeba jeszcze wybrać jakąś premkę T8 tak za 140-150PLN, bo inaczej WG się nie zainteresuje.

Dobra robota!

• Cool 1

[LEGIO]
Alpha Tester
2,279 posts
8,011 battles

Trzeba jeszcze wybrać jakąś premkę T8 tak za 140-150PLN, bo inaczej WG się nie zainteresuje.

Dobra robota!

Bez przesady, mamy akurat jedną premkę VII poziomu która wypada całkiem nieźle. Jak będzie trzeba, to się coś dobierze. 

@Radeckij

Świetna robota!

A tak w ogóle to grałbym. 

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles

Widać, że pracowałeś nad tym od jakiegoś czasu, bo jeszcze gdzieniegdzie jest coś "strzelaniu z niewidki".

Ale w kwestii uzupełnienia, dobrym pomysłem byłaby możliwość pojedynczego zrzutu torped. To ładnie pasuje to "brytyjskości" tych okrętów i pozwala częściowe zrekompensować brak drugiego apataru torpedowego. Jakby jeszcze dodać osobne przeładowywanie każdej rury (z indywidualnym licznikiem reloadu) to były by to okręty o naprawdę unikalnym gameplay-u.

Albo pójść na całość, dać tylko pociski AP (takie brytyjskie z szybkim zapalnikiem) za to 2 rodzaje torped do wyboru.

Mam jeszcze jeden pomysł torpedowy. Każda rura przeładowuje się dość szybko, ale przeładowują się sekwencyjnie (najpierw jedna, potem druga itd). Możesz szybko walnąć jedną torpedę albo poczekać aż się załaduje cały aparat i rzucić salwę.

• Cool 2

[QTAZ]
Players
480 posts

Propozycja zarówno rozbudowana jak i godna uwagi ze strony WG. Biorąc pod uwagę renomę Błyskawicy i ogólną sympatię, jaką Polska cieszy się wśród zagraniczych społeczności graczy myślę, że takie drzewko z kilkoma premkami byłoby strzałem w dziesiątkę.

[QTAZ]
Weekend Tester
229 posts
10,247 battles

Piękna robota, chętnie bym popływał taką linią. A wygląda całkiem realnie i trzeba trzymać kciuki, żeby WG się tym zainteresowało poważnie. GJ:great:

WG Team
903 posts
9,611 battles

Dołączę się do komplementów. Bardzo ładnie poskładane!

Dodałem już do raportu. Może się przyda ;)

Players
722 posts
4,661 battles

Chylę czoła nad poświęconą pracą :great: Z drugiej strony: chce Ci się ? WG i tak spuści to do klopa.

• Cool 1

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

Chylę czoła nad poświęconą pracą :great: Z drugiej strony: chce Ci się ? WG i tak spuści to do klopa.

Może jednak nie...:hiding:

Alpha Tester
1,343 posts
9,569 battles

Pierwsza linia niszczycieli, która podoba mi się na tyle, że powiem: Grałbym. I mimo całej mojej niechęci do niszczycieli-z przyjemnością. Jak cię kiedyś spotkam, masz u mnie piwo. Powiem więcej-całą kratę.

[LEGIO]
Alpha Tester
2,279 posts
8,011 battles

Wywierajcie naciski!

Jak napisałem w temacie poświęconym drzewkom - bawi mnie to. A po cichu liczę że ekipa WG jednak się przełamie i zrobi polską linię... polskojęzyczna społeczność jest na forum trzecią co do wielkości (sądząc po ilości wpisów), skoro Niemcy dostali już 3 linie, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuję że na koniec roku będziemy mieli 3 brytyjskie linie, to może w przyszłym roku JEDNAK pojawi się polska linia? Szczególnie że część modeli jest już gotowa:

- Grom i Huragan wymagają tylko pewnego liftingu Błyskawicy;

- Sławny, Wicher (II) i Warszawa to wersje modeli które już powstały.

- Ouragan powstanie tak czy siak przy okazji francuskiej linii, Burza to po prawdzie Ouragan po średnich przeróbkach;

- Piorun i Orkan to okręty których raczej nie zabraknie w linii Royal Navy, Garland w sumie już jest;

- Kujawiak jest o tyle wdzięczny, że niezależnie od polskiego okrętu drzewkowego można z niego całą serię premek (2 lub 3 tieru): okręty tego typu nosiły banderę brytyjską i polską, ale również norweską, duńską (premki do szwedzkiego drzewka!), hinduską, grecką i... niemiecką :)

Jak widać z powyższego, opracowania OD ZERA z myślą wyłącznie o polskiej linii wymagają raptem 3 okręty - Gryf, Halny i Grad. Ewentualnie Mazur jako premka, ale szczerze mówiąc odpuściłem ten pomysł, bardziej podoba mi się Kujawiak jako okret drzewkowy, a jeden z jego braci jako premka 3 tieru - myślę że Ślązak jest piękną nazwą, która nikomu za granicą nie sprawi trudności.

DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM ZA SŁOWA UZNANIA I POPARCIA!

Pozdrawiam

Ciśniemy. 

Mówiąc szczerze - nie ma co się spodziewać polskiej linii w bliskiej przyszłości, z uwagi na to, ilu linii w grze jeszcze nie ma, żeby wymienić tylko brytyjskie pancerniki, czy jednostki Regia Marina. 

Z drugiej strony - parę osób lobbuje, a sprawę poza wielkością społeczności ułatwia fakt że jest z czego tworzyć taką linię. To lepsza sytuacja, niż w polskim drzewkiem w WOT gdzie wszystko rozbija się o kwestie projektów/materiały archiwalne. 

• Cool 2

[IMPR0]
[IMPR0]
Beta Tester, Players
147 posts

Radeckij muszę przyznać nieźle ci to wyszło. Choć ja na tierze V widział bym zmodernizowane kontrtorpedowce typu Wicher do standardu Grom, więcej dział z lepszą szybkostrzelnością i zasięgiem (faktem jest że firma Schneider wytoczyła proces Laskowskiemu o pomówienie), zmieniony wygląd okrętu (lepsze wartości bazowego camo niż typu Wicher), niestety ta sama prędkość maksymalna. Co do projektów szwedzkich pamiętaj że tam w grę wchodziły 120 ale L/45 a nie L/50 (Polska była bodajże do 1939 r. jedynym użytkownikiem tych dział, nawet na szwedzkich niszczycielach typu Göteborg był zamontowane 120 mm L/45).

View PostBang_Bang_Bum_Bum, on 14 May 2017 - 03:26 PM, said:

Dobra robota!

Przed wojna powstał jeden projekt krążownika (autorstwa Potyrały) ale z budowy się wycofano (na 5-10 lat) po podpisaniu sojuszu z UK. 

Edited by Revanche25

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles

Z tym że w moim odczuciu znacznie lepiej sprzedawać się będzie ORP Dragon niż fikcyjny ORP Marszałek Piłsudski.

A wiesz, ja ostatnio trochę popływałem Danae. Od czasu wprowadzenia Francuzów, Danonek jest całkiem fajnym okrętem. Największym jego problemem była mała skuteczność przeciwko pancernikom. A teraz jest kupa fajnych mięciuchnych celów które świecą się z odległości mniej więcej równej zasięgowi dział Danae.

Tak w ogóle, to panowie WG Staff, ciśnięcie na polską linię jest godne pochwały, ale może by tak "kampania o celach ograniczonych"? Przecież jest nawet reskin Danae na Dragona zrobiony przez jednego z graczy. Zrobienie z niego polskiej premki to w sumie żadna robota dla WG. Przecież jest Lo Yang a będzie Makarow, więc można by rzec, że "nowa świecka tradycja" zdublowanych okrętów w tej grze jest dobrze zakorzeniona.

[LEGIO]
Alpha Tester
2,279 posts
8,011 battles

A wiesz, ja ostatnio trochę popływałem Danae. Od czasu wprowadzenia Francuzów, Danonek jest całkiem fajnym okrętem. Największym jego problemem była mała skuteczność przeciwko pancernikom. A teraz jest kupa fajnych mięciuchnych celów które świecą się z odległości mniej więcej równej zasięgowi dział Danae.

Tak w ogóle, to panowie WG Staff, ciśnięcie na polską linię jest godne pochwały, ale może by tak "kampania o celach ograniczonych"? Przecież jest nawet reskin Danae na Dragona zrobiony przez jednego z graczy. Zrobienie z niego polskiej premki to w sumie żadna robota dla WG. Przecież jest Lo Yang a będzie Makarow, więc można by rzec, że "nowa świecka tradycja" zdublowanych okrętów w tej grze jest dobrze zakorzeniona.

Czas, czas, czas. Dla nas najciekawszą rzeczą byłoby zobaczenie całego drzewka. Premki to też jest fajna sprawa, ale to jednak nie to samo. 

Z drugiej strony nie da się ukryć, fajnie że udało się umieścić Błyskawicę w grze i jest to w części zasługa ludzi z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, którzy byli niesamowicie pomocni jeśli chodzi o wszystkie materiały źrodłowe i nie tylko. 

Weekend Tester
19 posts

Fakt pozostaje faktem, Falathi. że wprowadzenie polskiego drzewka do WoT/WoWS przyciągnęłoby na powrót wielu graczy z Polski.

Znużonych już grą. Zniecierpliwionych polityką wprowadzania  do gry idiotycznych pomysłów WG na rozgrywkę i MM  

czy z dupy wziętych drzewek (jak szwedzkie drzewko  w WoT).

Klepanie rzeczywistości gadaniem : "dobrze, że mamy Błyskawicę i Rudego"  to odsuwanie problemu.

Moje obrzydzenie ("przeżarcie"?) do WoT'a przenosi się powoli i na WoWS - a to ma wymierne dla WG konsekwencje

(brak moich realnych pieniędzy przekazywanych, jak dotąd regularnie do WG). 

Większa ilość takich "znudzeńców", jak ja,  może mieć istotne odbicie w statystykach przychodów firmy...

Udało mi się odzwyczaić od WoT'a - uda się więc może i  z WoWS.

:) 

Pozdrawiam serdecznie z Gdyni

:)

Haak ( na udanym, jak dotąd,  odwyku)