Jump to content
Sign in to follow this  
Tuccy

Saint Louis

15 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
[WG]
WG Staff, Community, Alpha Tester
3,480 posts
9,363 battles

V tomto vlákně můžete diskutovat o těžkém křižníku projektu C5 SA1 Saint Louis (Francie, tier IX).

WG Wiki

[IDDQD]
Korzár
2,429 posts
338 battles

Co CO Co? Nikdo nic o tomto křižníku? Uh.. Já tedy pár poznatků přidám. St. Louis je takový lepší Charles Martel. Pancéřování zůstává stejné, jako u jeho předchůdce. Citadelu dostanete od ráže 381mm+ odevšad a to myslím doslova úplně odevad. Nejednou mě vypla Montana nebo North Carolina přes záď. Pohyblivost zůstala stejná. Děla.. Já jej jezdil s modulem na rychlejší střelbu za cenu ztráty otáčení věží. Komepnzoval jsme to skillem na kapitána. Děla byla pocitově stejná jako u Charlese a tak jsme zaexperimentoval a hodil na ně IFHE a přestože to už tolik nepodpalovalo, zvedl se mi alfa damage a já byl spokojený (ty bomby za 6 000 do boků něm. křižníků hečky..). Je potřeba brát v potaz, že francouzské AP náboje jsou hodně podceňované. Pozor na to, pokud Vám cokoli jede bokem, přebíjet na AP a pak přijde rachot.  AAčka jsou zde fantastická. Pokud si uděláte AA build, dostanete se na úroveň němců/slabších američanů. A to je už solidní. Na devítce dostáváte heal, což Vám pomůže alespoň z části opravit ty rány od bitevek, které Vás penetrují ze všech světových stran. A jak už u křižníků platí, čím déle přežijete, tím více nastřílíte. Co mi trošku vadilo byla ztráta stíhače. Je třeba jej obětovat za cenu speed boostu, který prostě potřebujete více. Taktika zůstává stejná, jezdit kolem 15 km a střílet a střílet a tancovat, co Vám kormidlo dovolí. Když bych tuto loď měl srovant s ostatními křižníky na onom tieru.. Roon pro mě zůstává králem tohoto tieru. Saint Louis ale nemá problém držet krok se zbylými křižníky, protože v ničem nezaostává. Zároveň ale v ničem nevyniká (speed boost neberu jako výhodu rovnou radaru/smouku). Pro mě byl Saint Louis zábavná loď a expení mě bavilo. Udržel jsme si s ním perfektní WR a damage. V přístavu jsem si jej samozřejmě nechal. :)

• Cool 3

[BIA]
Alpha Tester
1,610 posts
5,846 battles

No, tak já trochu napíšu. U téhle popelnice jsem konečně prozřel a celou tuhle papírovou linii odepsal. Ta loď je úplně na ****. Bojuje na hranici dostřelu, nemá smysl se s ní nijak úhlovat protože jí prostřeluje všechno z jakékoli strany. Pokud nemá zrovna nahozenou rychlost tak je navíc i dost neohrabaná a v bitvě potažmo celé hře úplně zbytečná.

Tahle loď hlavně nemůže pomoci týmu. Nemůže lovit DDčka vpředu protože hned schytá pár ammo racků, ze zadu moc dmg také nenadělá, radar to nemá, torpéda jsou krátká. No prostě je to krám.

[POFF]
[POFF]
Players
442 posts
9,506 battles

Taky se podělím o své zážitky. Tato loď je stejně mizerná a bezzubá, jako Charles Martel. Horší je, že jste častěji mezi T10, pro které jste fakt jednohubka. AP používat jen na cíle plující bokem a max 10 km od vás. HE jsou slušné, ale ta trajektorie... Je to další z křižníků ala Des Moines nebo Minotaur - sestřeluje cestou níže letící satelity. Vystřelíš a za 15 sekund to někde dopadne. Vozím na něm modul na dostřel, protože to je jediný způsob, jak pocuchat bitevní lodě a mít nějaký čas na uhnutí příchozím salvám. Souhlasím, že boost na rychlost je naprosto klíčový pro tuto loď. 

Potvrzuji výše zmíněnou skutečnost - cokoliv s ráží nad 356mm je pro vás smrtelným nebezpečím. I sedmičková bitevka vás bude citadelovat bez ohledu na naúhlování a klidně vás vypnou na salvu. Vlajka proti detonaci opět naprosto nezbytná. V žádném případě se nespoléhejte na pancíř, protože loď je nastavena tak, že pancíř nechala v přístavu a vůbec si ho do bitvy nevzala. 

A připočtěte RNG pro totální bezmozky, nooby a poloboty (kterých budete potkávat mraky) a prostě nemáte šanci obstát, neboť tyto zjevy jsou WG a jejich RNG chránění na úroveň téměř nesmrtelnou.

Jediné, v čem křižník vyniká, je jeho rychlost a manévrovatelnost s boostem. V tu chvíli se stává v kombinaci s hydrem postrachem DDček, hlavně těch osamělých. 

Osobně vozím speciální modul na delší výdrž boostu, zvýšený dostřel, maskování, boost, hydro, vlajku proti detonaci a na kapitánovi mám IFHE a maskování. V této kombinaci jste schopen jakž takž chvíli přežít. Ale nikdy, opakuji NIKDY nevyzývejte na férovku bitevky (i když jsou o 2 tiery níže), protože RNG bude vždy proti vám. 9km torpéda vás nespasí (má jen 2x3 torpédomety). Zároveň se neutkávejte s jakýmkoliv plavidlem stejného či vyššího tieru, je-li to 1vs1. Nemáte moc velkou šanci na to, že tento souboj vyhrajete (vyjímkou je snad T9 DD).

Suma sumárum - loď velmi složitá na hraní a neodpouštějící jakoukoliv chybu. Tvrdě za to zaplatíte. Zároveň nepřináší žádný dobrý pocit zábavy. Prostě takové Izumo (i když mně se s Izumem hrálo náramně dobře).

• Cool 1

[IDDQD]
Weekend Tester
2,033 posts
5,677 battles

S Charlesem se mi hrálo velmi dobře a Saint Louise není nic jiného než Charles s healem. Tak proč je to sakra taková trápenka? Jednoduše proto, že ta loď nedělá dmg. Charles byl hodně o RNG, kde jsem se spoléhal na ohně. A ono to fungovalo. Tady hned první bitva mi dala tušit, co mě čeká. Tzn. 1. oheň až na 76. zásah. Do konce bitvy jsem dal 126 zásahů a ohně byly dva. Oba hnedka opravené nějakou lamkou v bitevce, co hasí ten první. Standardní DMG na HE salvu, dělá z čísla 960 mou noční můru. Zkuste si představit, že s takovou alfou zpracujete třeba Kurfiřta. Že to nejde? Máte pravdu.

Ze zoufalství testuju APčka. Na jednu salvu mít 3,5 k a pak dna dvě salvy 0. Nebo naopak... Prostě RNG tak velké, že by se neschovalo ani za poprsí Haliny.

Do toho obří citadela, kdy (opravdu) 70% zásahů z BB končí citadelou, obří oblouky...

Prostě hra s touto lodí je o haluzi. První polovinu bitvy nezbývá nic jiného než "ochcávat" bitevky na 20 km (dostřel se dá vyštelovat až na 21,2km), modlit se k RNG, ať vám dopřeje DMG, kroutit kormidlem, modlit se k RNG ať vás netrefujou a potom se znovu modlit k RNG, ať vám nedají citadelu. Když to přežijete, tak po 12-14 minutách bitvy můžete vyrazit dopředu a pokusit se překvapit něco, co zbylo. Stejně tak ale může přileťet zbloudilá střela a poslat vás do přístavu.

Mám v plánu zkusit ještě IFHE, jestli to nepomůže.

Zajímavé ale je, že když jsem se zamyslel, co o ní napsat, došlo mi, že se zdá jako totální křáp. Což asi i je. Ale já s ní i přes to všechno hraju rád. No, uvidíme, jak na tom budu za dalších 150k expů. :)

Spoiler

b3d1c680ba895f6.png

[IDDQD]
Korzár
2,429 posts
338 battles
5 hours ago, Bergham said:

Dej to tam. bez IFHE byl pro mě nehratelný. Navíc, z IFHE těží i Henri IV. :Smile_honoring:

• Cool 1

[IDDQD]
Weekend Tester
2,033 posts
5,677 battles
On ‎08‎.‎02‎.‎2018 at 10:01 AM, Bergham said:

Tak loď dohrána. A to s IFHE. Ne, že by se z ní stal nějaký super-zabiják a DMG dealer, ale IFHE pomohlo. Abych to shrnul, je potřeba hrát velice trpělivě a neustále sledovat minimapu. Vyhodnocovat vaši pozici a neustále se pohybovat tak, aby jste se nestali lákavým cílem pro nepřátele. A že tím lákavým cílem jste. Velice běžně se děje, že po vás střílí bitevka a netrefuje. 2-3 salvy. Pak letí jeden zbloudilý granát a dá vám citadelu. A za další 2-3 salvy znova. Velice často se mi stávalo, že mi zbývalo 15-20% HP, což bylo výsledkem dvou! zásahů. Takže bacha na to.

Každopádně, oproti Martelovi, je konečně přítomný heal, což velice povzbudí. I když se spíš jedná o psychickou záležitost, než že by to nějak významně pomohlo k lepším výsledkům.

Kolem a kolem se jednalo o loď, která nenadchne ani neurazí. Prostě zlatý střed hratelnosti.

[O-S-W]
Weekend Tester
96 posts
16,259 battles
On 8. 2. 2018 at 3:25 PM, Wolffnstein said:

Dej to tam. bez IFHE byl pro mě nehratelný. Navíc, z IFHE těží i Henri IV. :Smile_honoring:

Jen dotaz, Flamu tvrdí 203/6 = 34mm penetrace a většina lodí má 32mm. Takže IFHE u děl kalibru 203mm vyhození 4 bodů u kapitána.

Má to ukázáno i ve videu a IFHE na 203mm gunech je čistě subjektivní záležitost, reálně to nemá žádný vliv.

/Respektive vliv to má a to negativní, o pár procent nižší šance na zapálení/

Tzn. můj dotaz - něco se změnilo a dneska má IFHE smysl i u 203mm ?

Jinak k lodi, já se teda trápím jak nikdy...

[IDDQD]
Players
2,094 posts
20,167 battles
49 minutes ago, Choice5 said:

Jen dotaz, Flamu tvrdí 203/6 = 34mm penetrace a většina lodí má 32mm. Takže IFHE u děl kalibru 203mm vyhození 4 bodů u kapitána.

Má to ukázáno i ve videu a IFHE na 203mm gunech je čistě subjektivní záležitost, reálně to nemá žádný vliv.

/Respektive vliv to má a to negativní, o pár procent nižší šance na zapálení/

Tzn. můj dotaz - něco se změnilo a dneska má IFHE smysl i u 203mm ?

Jinak k lodi, já se teda trápím jak nikdy...

myslim že ti to může pomoc proti US bitevkám(NC, Iowa, Montana), který mají palubu 38mm pokud se něco nezměnilo. U ráže 200mm+ ale ty 4 body radši využívám jinak.

[T-N-T]
Players
3,601 posts
16,629 battles

A safra, koukám, že jsem se zapomněl k Saint Louis vyjádřit.

No, hlavní a velice zásadní rozdíl oproti Charlesi Martelovi je heal. Loď je to v podstatě totožná (s výhodou kratšího nabíjení děl díky T9 upgradu), ale díky healu nejste hned z bitvy po první salvě, co letí vaším směrem. V CM pak nezbývá než se velice obezřetně schovávat za ostrovy, respektive v dálce, ale stejně je riziko, že jakýkoliv zbloudilý granát vás dorazí. V Saint Louis stačí na chvíli zmizet, použít jeden, někdy třeba radši i více healů a vrátit se do bitvy bez dalšího omezení.

Proto pro mne osobně byl SL ohromný skok kupředu proti CM a hrálo se mi znovu dobře, jako s Algérie o tier níže (tam to bylo nejspíš díky příznivému T7 MM).

No a malým nerfem nabíjení a přidáním Main Battery Reload Boostu Saint Louis jenom posílil. Mimo jiné získal schopnost velice efektivně likvidovat DD a křižníky a už tak není omezen jen na upalování na dálku.

Players
92 posts
10,733 battles

Mám dotaz, zrovna jsem SL odemknul a rád bych věděl, jestli se s B trupem mění spotřebáky, resp. jestli na B trupu je pořád letadlo?

Mam na něm kapitána s perkem na 2 letadla (jednak to funguje jako mini hydro na odhalování torpéd s extra trváním a druhak jsou FR kata stíhači docela solidní na AA obranu)... Díval jsem se že Henri už katapult nemá, takže stejně budu jednou muset přetrénovat, ale otázka je, jestli mi build s dvojitým letadlem vydrží aspoň přes Lojzu?

[T-N-T]
Players
3,601 posts
16,629 battles

No, Saint Louis by měl pořád mít možnost letadel, ale to se člověk připraví o Speed Boost. Což je tak trochu jediná obrana tědle křižníků...

A přesně, Henri už katapult nemá vůbec.

Players
403 posts
4,159 battles

Solidní loď na tier IX. Děla mají sice padáčky, ale na to už si člověk od Algerie výš zvykne. Je to vylepšený Charles Martel. Má heal, má HP jako Zao, je rychlý a pěkně zapaluje. A žádný IFHE tam nemám. 

[IDDQD]
Players
252 posts
10,637 battles

Loď rychlá, obratná, zapalování také umí a i ta damáž vcelku padá. Reloadbooster vynikající záležitost proti DDčkům.  Mám výhrady k AP.....do lehkých křižníků povětšinou overpeny (crap Smolensk)...to se mi u německých nebo amerických AP nestává. 

Zásadní nevýhodou je pancíř.......granát z BB se o vás jen otře a citadela. Dvakrát či třikrát přiletěla salva a zůstalo mi necelých 1000 HP - obě salvy padly přes záď.....Také kormidlo trpí dost na vyřazení. 

EDIT 13.1.2020: Je to šrot....nahráno cca 190k expů a zbytek přeexpeno za free....... Henry je úplně někde jinde....

Players
3 posts
8,876 battles

Pro mne byl Saint Louis příjemné překvapení. Popravdě nic moc jsem od něj nečekal a koupi dost dlouho odkládal, nakonec to byl můj druhý nejoblíbenější křižník na devítce. Základem úspěchu je podle mne vykašlat se ve Slotu 5 na Concealment System  Mod 1 a dát na Slot 4 i na Slot 5 modul na kormidlo (Steering Gears Mod 1 a 2), ve výsledku to dělá Rudder Shift za 4,9 s. Ve chvíli, kdy vás na začátku hry spotnou, tak začít zdrhat s Engine Boostem a kličkovat jak postřelený zajíc. Obvykle se dost nepřátel (hlavně BB) nechá zlákat, že "toho papírovýho Saint Louise přece smáznu na jednu salvu ... vedle ... tak mu pošlu ještě jednu ... zase vedle ..." místo aby dělali něco užitečnýho, takže ve výsledku bitvu projedou.

Nemám na něm nějaké super staty, ale rozhodně mě to s ním bavilo.

IFHE jsem na něm nikdy neměl.

Sign in to follow this