Jump to content
Sign in to follow this  
Tuccy

Algérie

31 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
[WG]
WG Staff, Community, Alpha Tester
3,480 posts
9,368 battles

V tomto vlákně můžete diskutovat o těžkém křižníku Algérie (Francie, tier VII).

WG Wiki

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
770 posts
9,183 battles

První těžký křižník této linie. S Alergií je to už ale těžší hraní. Hodně záleží na týmu, sám tento křižník už nic moc nezmůže. Tato loď je extrémně náchylná na citadely a často se mi stávalo, že mě bitevní lodě dávali obrovské poškození v pohodě i na velké vzdálenosti. Nejlepší taktika je prostě snajpit na maximální dostřel a zapalovat, krýt se za ostrovy a nikdy nejezdit nikam sám. Samozřejmě je výhoda jezdit v divizi. HE munice je hodně dobrá a krásně zapaluje. Na křižníky jedoucí bokem jsou naopak luxusní AP i na větší vzdálenosti (povedlo se mi dát 18k DMG do Schorse na 17 km). Pohyblivost a maskování jsou OK. Na loď doporučuju namontovat ‎Úprava posílení strojů 1 (pokud máte) na zvýšení doby působení speed boostu (přes 4 minuty!) a ‎Úprava řízení 2 (rychlejší kormidlo). V základu je rychlost nízká jen 31 uzlů, ale se speed boostem a vlajkou už to je přes 37 uzlů! a je to cítit. Torpédoborce jen tak neujedou, nepřítel má problém trefit se a dají se rychle obsadit báze. Za mě poměrně slušný křižník a v pohodě hratelný.

[BIA]
Alpha Tester
1,610 posts
5,846 battles

No, já tak nadšený teda nejsem. Ta loď je zoufale pomaláááá, HE se často odráží a jsou jen stínem těch které mají IJN CA. K tomu pomalá děla a zoufale průměrný zbytek.

Players
144 posts
5,663 battles

Asi jedna z nejvetsich vyhod Alergie je, ze je to 7. Chyta velmi prijemny MM a diky tomu muze ostatnim lodim pekne zatapet. Ty 203 dela uz jsou citit a neni problem Heckama davat bitevkam za 3000 na salvu,celkem slusne to i zapaluje. Mam vetsinou 10 ohnu na +- 90 zasahu. Konecne se prijemne narovnala trajektorie strel, zadny minomety jak na predchozich tierech. Slusny dostrel 18km zarucuje pomerne bezpecne odstrelovani souperu. Nevyhoda del je nabijeni 12s a pomale otaceni vezi.

S touhle lodi jen snajpim zezadu,je to papir a kazdy zasah pekne boli, Pruser je,ze kolikrat me souperovi krizniky ignorujou,bud me maji mimo dostrel nebo je nejaky cil bliž,ovsem bitevky to posilaj casto a rady po frantikovi,pak staci aby jeden granat liznul lod a je to sranda za 10 000.

Pohyblivost dobra,camo 11,7km neresim,stejne porad svitim na 18km. Oproti predchozi lodi je i celkem zabavna a její dela znej fakt hezky.

[GWDYS]
Beta Tester
875 posts
5,400 battles

Pohyblivost dobra

Tak tady musim oponovat.. Pohyblivost je jedina vec,ktera mi u teto lodi vadi,jelikoz u manevrovani neskutecne ztraci rychlost.

Jinak zatim prumerny dmg 72 000 coz je TOP 10 EU ... Hecka delaji spravnej bordel,ale co teprve APcka ? Kdyz vidim bitevku bokem,tak laduju AP amo a to je teprve paseka :)

Edited by JduSi

Players
144 posts
5,663 battles

V zatackach sice ztraci ale vyhovuje mi u ni pohyblivost pri popojizdeni nekde za skalou,krasne se da korigovat a hlavne pokud jedu lehce vpred,najednou zjistim ze potrebuju zase couvat,opravdu behem chvilky couvam a opacne. To me stve napriklad na britacich,nedej boze aby lod docouvala rychlosti 3,5 uzle a hned dat plny vpred ci naopak,to nez zastavi,pak se rozmysli co bude,pak nez se rozjede tak chytam torpeda. To mi prijde ze tu neni,reaguje o dost svizneji.

Co se dmg u tehle lodi tyce,opravdu se sni dela pekne a snadno,sice nejsem na takovejhle prumernych hodnotach ale muj prumerny dmg sni prekracuju 2x, bitva kde dam pod 50 000 se nepovedla. Co se tyce prace s HE/AP je potreba nebyt lenivej a pracovat stim. Potkal sem plnou pensacolu,bokem na 10km, a byla to otazka presne 3 salv s AP,pricemz ta treti ji dorazela s 1500 hp.

[BIA]
Alpha Tester
1,610 posts
5,846 battles

Zatím největší problém frantíků je prostě ta rychlost. S boostem v podstatě plují stejně rychle jako ostatní normálně, jenže na rozdíl od nich jakmile začnou manévrovat ztrácí mnohem více rychlostí.

Players
202 posts
3,954 battles

Tak první loď, kde jsem radši skoro ihned namontoval prem camo a vlajku na XP a přesto jsem to vzdal a prodal. A to jsem nadával na Yorcka...

[CSNL]
Players
268 posts
10,427 battles

První pořádný Fr. křižník s dělama co umí kousnout.

Jen vás, jako v každém CA, občas sfoukne salva z BB... 

[CRYO]
Players
112 posts
12,913 battles

no kdyz mi to maas na 5 km prid na prid daval APckama a rozbil mi kormidlo tak jsem nechapal. nemam ji rad a asi ani nikdy mit nebudu

[IDDQD]
Weekend Tester
2,033 posts
5,677 battles

Kdybych to chtěl shrnout, tak napíšu, že jsem ji přeexpil celou s vlajkou a camem na expy. Nesedli jsme si.

Když jsem si zjišťoval jak s ní hrát, všude jsem se dočítal a doslýchal, že je potřeba grilovat, grilovat, grilovat. Což je super, ale v takovém případě ta hra není o ničem jiném než o RNG. A to já nerad.

Jistě, dostřel máte suprovní, stejně tak jste rychlí a docela umíte manévrovat. Ale gameplay, kdy musíte trčet na hranici dostřelu a zkoušet zapalovat bitevky je to nejnudnější, co tahle hra nabízí.

Už jsem na Martellovi a to je panečku o něčem jiném. Za ten očistec to stojí. :)

[T-N-T]
Players
3,601 posts
16,629 battles

Hmm, po prvních bitvách mi přišla zábavná, ale to jsem měl zřejmě štěstí na okolnosti. Dneska jsem narážel jednak na neschopnost dávat jakékoliv smysluplné DMG (podobný problém jak s Hipperem - prostě 8 osmipalcových děl s pomalým reloadem moc nenadělá) a ohromnou křehkost kormidla. Navíc začínám mít dojem, že na křižnících nejsem schopen trefovat bitevky nad 15km, čili kitování a zapalování mi taky nejde (podobné strádání mám s Hindenburgem). Nemluvě o tom, že spoléhat na ohně je dost ošemetné. Když RNG nechce, tak jste v loji.

Nevím nevím, kdybych předem věděl, kde bude nepř. tým útočit a zároveň nebyl úplně sám, tak by to bylo ideální umístění pro Algérie. Ale poslední dobou nikdo nepushuje, všichni jen sedí a čekají, co se bude dít...

Players
111 posts
1,049 battles

Není to žádná hitparáda. Hýbe se to jak sud plný vína, kormidlo to má ze ztvrdlé bagety. Pancíř taky loď viděla jen z vlaku. Trochu cti tomu vrací děla a jejich dostřel.

[T-N-T]
Players
3,601 posts
16,629 battles

No, po přesedlání na Charles Martel musím říct, že mi Algérie docela sedla. Dost možná díky MM (přecejen málokdy Algérie spadne do T9 bitvy). Skvělý dostřel (větší než následující Charles Martel, mimochodem) velmi dobře umožňujě sedět vzadu s bitevkami a nebýt lákavým cílem pro nepřítele. Obloučky nejsou tak vysoké, že netrefíte bitevku, ale zase jsou dostatečné, že lze využít palbu přes ostrovy. Ano, bitvu moc neovlivníte, ale pokud se hra dostane do pozdější fáze s několika málo přeživšími loděmi, dokáže Algérie využít na bližší vzdálenosti i překvapivě dobré AP.

Players
111 posts
1,049 battles

Nevím...ale mám dojem, že stejně jako Gallisoniére dává dost málo dmg...Hrozně trvá, než naskládáš nějakou solidní hodnotu. Přitom čísla nevypadají tak blbě.

[T-N-T]
Players
3,601 posts
16,629 battles

No, to bude zřejmě taky takový typický znak francouzských křižníků. Je potřeba vyčkávat, vyčkávat a doufat.

Players
403 posts
4,159 battles

O poznání upgrade proti La Gallisoniere, který považuji za nejhorší tier VI vůbec. Algerie je velice rychlý, má skvělý dostřel, ale trefovat s ním je docela oříšek. Střely mají zpočátku slušnou úsťovku, ale pak padají velkým obloučkem, tak to chce hodně cviku. Poškození by mohlo být na 203mm větší, ale aspoň zapalují spolehlivě, což je hlavní zdroj poškození. AP jsou OK, ale jen na kratší vzdálenosti. Nad 11 km jejich penetrace není dostatečná ani na BB plující bokem.

Pancíř nemá a citadela je všude. Ideálně se s ním musí kitovat kolem 15-16km a trápit nepřátelské bitevky. S rychlostním boostem je jako střela.

Players
111 posts
1,049 battles
Před 15 hodinami Porpoise řekl/a:

O poznání upgrade proti La Gallisoniere, který považuji za nejhorší tier VI vůbec. Algerie je velice rychlý, má skvělý dostřel, ale trefovat s ním je docela oříšek. Střely mají zpočátku slušnou úsťovku, ale pak padají velkým obloučkem, tak to chce hodně cviku. Poškození by mohlo být na 203mm větší, ale aspoň zapalují spolehlivě, což je hlavní zdroj poškození. AP jsou OK, ale jen na kratší vzdálenosti. Nad 11 km jejich penetrace není dostatečná ani na BB plující bokem.

Pancíř nemá a citadela je všude. Ideálně se s ním musí kitovat kolem 15-16km a trápit nepřátelské bitevky. S rychlostním boostem je jako střela.

Krom toho, že je velice rychlý, s Tebou souhlasím. Velice rychlý je jen s boostem. A to otáčení...to je bolest.

Players
403 posts
4,159 battles
9 hours ago, DasTrotel said:

Krom toho, že je velice rychlý, s Tebou souhlasím. Velice rychlý je jen s boostem. A to otáčení...to je bolest.

Vzhledem k tomu, že mám modul na boost, tak jedu zrychleně většinu bitvy. Oproti Myoku i Yorcku je to atlet :)

[T-N-T]
Players
3,601 posts
16,629 battles

Je fakt, že 4,5 minutový boost stojí za to. (Dost možná to mi schází na Aiglovi, jestli se nepletu, ten má s mdulem jen 3 minuty.) Reload (tuším 90 sekund pro prémiový doplněk) v porovnání s tím uteče rychle.

Players
111 posts
1,049 battles
Před 11 hodinami Porpoise řekl/a:

Vzhledem k tomu, že mám modul na boost, tak jedu zrychleně většinu bitvy. Oproti Myoku i Yorcku je to atlet :)

Ani s jedním z nich nemám zkušenosti. Moduly na boost jsem prodal všechny (4), protože mi ze superkontejnerů nic jinýho nepadalo (a já se z toho dost vzteknul).

Včera se mi s touhle lodí úplně poprvé (ze všech lodí) stalo, že jsem definitivně přišel o věž.

[CSNL]
Players
268 posts
10,427 battles
50 minutes ago, DasTrotel said:

Ani s jedním z nich nemám zkušenosti. Moduly na boost jsem prodal všechny (4), protože mi ze superkontejnerů nic jinýho nepadalo (a já se z toho dost vzteknul).

Včera se mi s touhle lodí úplně poprvé (ze všech lodí) stalo, že jsem definitivně přišel o věž.

Škoda, modul na radar a na motorboost je asi nejlepší. Dá se použít na DD už od nízkých tierů, narozdíl od toho na radar.

Players
111 posts
1,049 battles
Před 4 minutami Mar_gun řekl/a:

Škoda, modul na radar a na motorboost je asi nejlepší. Dá se použít na DD už od nízkých tierů, narozdíl od toho na radar.

Na radar mi ještě nepadl. Ale padl mi na spotovací letadlo, který nikde nepoužívám...:~/

[O-S-W]
Players
241 posts
11,745 battles

Francouzi mají "dívný" lodě. Mám projete skoro všechny linie ve hře a s Algerii nevím co si o ní myslet. Má dobrý děla, ale je to papír. Třeba Myoko nebo Atlanta mi sedí víc a líp, tohle je papír a taktika "HE spam" někdy funguje výborně, jindy jedna salva z BB a jste na 20% HP a prcháte. Loď si určitě nenechám a spíš se s ní trápím, třeba Yorck nebo Schors jsou/byly mnohem lepší lodě. HE hodně zapalují, děla trefují, ale pancíř je nula, obratnost nula, a když vás vidí bitevka, tak je čas prchat, jinak citadela padne odkuďkoli. Za mě průměrnej křižník, který mě spíš odrazuje od pokračování v linii frantíku...

[IDDQD]
Korzár
2,429 posts
342 battles
2 hours ago, TimTaylorCz said:

Francouzi mají "dívný" lodě. Mám projete skoro všechny linie ve hře a s Algerii nevím co si o ní myslet. Má dobrý děla, ale je to papír. Třeba Myoko nebo Atlanta mi sedí víc a líp, tohle je papír a taktika "HE spam" někdy funguje výborně, jindy jedna salva z BB a jste na 20% HP a prcháte. Loď si určitě nenechám a spíš se s ní trápím, třeba Yorck nebo Schors jsou/byly mnohem lepší lodě. HE hodně zapalují, děla trefují, ale pancíř je nula, obratnost nula, a když vás vidí bitevka, tak je čas prchat, jinak citadela padne odkuďkoli. Za mě průměrnej křižník, který mě spíš odrazuje od pokračování v linii frantíku...

Charles Marcel je senzační.. Přežít tuto příšernost a odměna tě nemine. :)

• Cool 2

Sign in to follow this