Jump to content
Tuccy

La Galissonnière

64 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
[WG]
WG Staff, Community, Alpha Tester
3,480 posts
9,363 battles

V tomto vlákně můžete diskutovat o lehkém křižníku třídy La Galissonnière (Francie, tier VI).

WG Wiki

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
770 posts
9,183 battles

La Galissonnière je další kvalitní křižník této linie. Loď se nese v duchu svých předchůdců. Herní styl je tedy pořád stejný. Loď už má ale nějaký ten pancíř (nejde to moc poznat), dále rychlejší přebíjení děl a speed boost. Děla jsou pořád hodně dobrá a stejně jako u předchůdců krásně zapalují, dostřel je v pohodě. Další vlastnosti jsou taky v pohodě. Loď asi nemá žádnou větší slabinu. Po 10 hrách 8 výher, 63K DMG a 1800 expů na bitvu. Uvidíme jak to půjde dál. :trollface:

[BIA]
Alpha Tester
1,610 posts
5,846 battles

Přijde mi, že v zatáčkách ztrácí mnohem víc rychlosti než jiné křižníky. HE létají dost pomalu, přesnost spíše horší průměr. Ale celkově se mi s ní hraje dobře.

[H4T3]
Players
103 posts
5,112 battles

Jako kvalitní?Možná tak v přístavu,kdyžs se dívám na kvalitní model.Jinak s touhle lodí je to fakt peklo.Z 30-ti her jsem přežil asi 2.ta loď je papír papír papír.Dá se s ní velmi dobře nastřílet,děla jsou velmi přesná o tom žádná a i torpéda jsou přiměřená.Jinak je to slabý průměr.Nevzdávám to a jdu dál na 7 tier

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
770 posts
9,183 battles

Jako kvalitní?Možná tak v přístavu,kdyžs se dívám na kvalitní model.Jinak s touhle lodí je to fakt peklo.Z 30-ti her jsem přežil asi 2.ta loď je papír papír papír.Dá se s ní velmi dobře nastřílet,děla jsou velmi přesná o tom žádná a i torpéda jsou přiměřená.Jinak je to slabý průměr.Nevzdávám to a jdu dál na 7 tier

Tier 7 je ještě větší papír. Přeji ti příjemné hraní. :honoring:

[H4T3]
Beta Tester
163 posts
8,116 battles

Lod je dobra problem je ten dostrel a ked si v t8 hrach, tak je to dost limitujuce a vsetci ti davaju bomby :D 

Ale model je fakt super!! 

Players
144 posts
5,663 battles

nemastná a neslaná lod, není s ní žádná zábava. Kroužíte na hranici dostřelu a snažíte se tam mrskat ohně aby byl alespoň nějaký dmg. Ty dvě torpedka  co má jsou celkem směšný. Boost speed je jako co,lod udela 31 a s boostem 36 ? Vzdyt ostatí krizniky stejneho tieru pluji 35. Dela jsou presny s dobrym soustrelem ale stejne jako u USA lajny mi nesedi jejich obloucky,taky nechapu proc nabiji 10s,protoze davat na salvu 350dmg HEckama a doufat v ohynek je dost smesne,zlaty rusaci. Lod je papír,nejcasteji si na me slmsavaj bitevky,kdy neni problem dostat za 20000 pri 2 zasazich,coz je samozrejme namlsa a zbytek hry jdou snad jen po me.

Pro me je to lod kde si odjedu denni nasobek XP a tim to konci,nebavi me.

[O-S-W]
Players
45 posts
12,460 battles

Ahojte, s touto lodí mám hrozný WR (asi 30%). Může někdo poradit, jak s touto lodí hrát? Lovec DD v CAPu to vůbec není, protože svítí už z dálky. Mám pocit, že tuhle loď enemáci spotnou vždy jako první. Takže, když jsem zkoušel podporu DD, tak většinou mě ustříleli enemaci během chvilky. Podpora vlastních BB, tak furt svítíte a každý zásah z nepřátelské bitevky na 15 Km je za min. 5k HP. Je jedno jestli stojíte čelem, bokem nebo zádí. Každý zásah strašně zabolí. Rychlost a obratnost je hrozná, takže nepřátelskou palbu neukličkujete. Zkouším to hrát jako s Molotovem, zapalovač z dálky, ale to je hrozný opruz a přínos pro tým nic moc. Fakt nevím, co s tímto krámem! Zlaté britské křižníky....     

[IDDQD]
Weekend Tester
2,033 posts
5,677 battles

Už od T3 si nás linie Francouzských křižníků připravuje na to, co příjde na šestém tier. A tím je loď, která má následující zápory (-) a klady (+):

- sbabé pancéřování

- titěrná alfa DMG

+ velice přesná děla

+ rychlost otáčení dělových věží

Jendu věc je potřeba si uvědomit a hraje při hraní téhle lodi prim, tak s ní rovnou žačnu. Nejedná se o loď, která sama o sobě má potenciál otáčet bitvy, vypořádat se s jinými křižníky nebo dlouho ustát soustředění nepřátelské palby. Velice často se Vám stane, že bitva bude v polovině a počítadlo udělené dmg bude ukazovat tristní číslo. Ale o tom tato loď je. Je o trpělovosti, díky níž přežijete až do konce bitvy a ta DMG tam nakonec naskáče. Jak ji donutit naskakovat co nejlépe? Těžko. Musíte kombinovat. APčka jsou dost slabá a jejich efektivní využití se naskytne pouze v určitých situacích, kdy k Vám na malou vzdálenost připluje jiný křižník a je bokem. Dále se hodí na německá DDčka. A to je asi tak všechno. Zbytek je o HE. Ty dávají jakš takž nějakou dmg do čerstvých cílů (které ještě nejsou sežehnuty HEčky), ale jakmile narazíte na něco, co má 1/2 HP, dá se předpokládat že modulům na nástavbách příliš HP nezůstalo a tudíž se budete muset spoléhat na ohně. Ty padají jak kdy. Loď hraju s full vylepšením na zapalování a nakonec DMG z ohňů může činit určitě víc než 2/3 celkové DMG. Ale často se stane, že na 40 zásahů nemám ani jeden a na 41-42 padnou dva najednou. Takže RNG.

Děla naštěstí střílí příjemnou trajektorií a jsou velice, velice přesná. Bitevky není problém trefovat i na maximální dostřel. Což je v podstatě činnost o kterou se pokouším 1/2 bitvy. Protože jinou obranu než kličkovat na 13-16km od nepřátel nemáte. Jakmile se dostanete blíž a nepřátel je ještě hodně, končíte.

Velice příjemný je boost rychlosti, který nejenom že zvýší maximální rychlost, ale podstatně sníží ztráty rychlosti v zatáčkách. Na druhou stranu sonar využijete spíš jako obranu před torpédy nebo v závislosti na situaci až ve druhé polovině bitvy.

Torpéda jsou spíš na okrasu. Sice mají krásné úhly, dobrý (tzn. nízký) spot, dobrý dosah, ale jsou jen dvě na každou stranu. Takže sem-tam můžete někoho těmi torpédy překvapit, ale hrát to přes ně nejde.

AAčka jsou, řekl bych, průměrná. Ale i kdyby nebyla žádná, setřást CV není problém.

Když jsem se na tu loď díval na papíře, docela jsem se děsil. Strašně připomínala Nurberga, kterého jsem nesnášel. Ale tady to nějak funguje a loď mě velice baví. Teď se spíš bojím Algérie, která mi připomíná Yorcka. Tak uvidíme...

• Cool 1

[O-S-W]
Players
45 posts
12,460 battles

Ahoj Bergham, díky moc za analýzu a názor k této lodi. Zkusím otestovat, ale zatím rezne v doku, protože mi to s ní šlo hrozně....! Ostatně z těch frantíků jsem celkem obecně zmatený. Prostě žádný hurá styl s tím nejde hrát a ten chybějící čmoud oproti britům se musí silně odrazit na změně gameplay. Ještě jednou díky!  

Players
44 posts
12,117 battles

Už od T3 si nás linie Francouzských křižníků připravuje na to, co příjde na šestém tier. A tím je loď, která má následující zápory (-) a klady (+):

- sbabé pancéřování

- titěrná alfa DMG

+ velice přesná děla

+ rychlost otáčení dělových věží

Jendu věc je potřeba si uvědomit a hraje při hraní téhle lodi prim, tak s ní rovnou žačnu. Nejedná se o loď, která sama o sobě má potenciál otáčet bitvy, vypořádat se s jinými křižníky nebo dlouho ustát soustředění nepřátelské palby. Velice často se Vám stane, že bitva bude v polovině a počítadlo udělené dmg bude ukazovat tristní číslo. Ale o tom tato loď je. Je o trpělovosti, díky níž přežijete až do konce bitvy a ta DMG tam nakonec naskáče. Jak ji donutit naskakovat co nejlépe? Těžko. Musíte kombinovat. APčka jsou dost slabá a jejich efektivní využití se naskytne pouze v určitých situacích, kdy k Vám na malou vzdálenost připluje jiný křižník a je bokem. Dále se hodí na německá DDčka. A to je asi tak všechno. Zbytek je o HE. Ty dávají jakš takž nějakou dmg do čerstvých cílů (které ještě nejsou sežehnuty HEčky), ale jakmile narazíte na něco, co má 1/2 HP, dá se předpokládat že modulům na nástavbách příliš HP nezůstalo a tudíž se budete muset spoléhat na ohně. Ty padají jak kdy. Loď hraju s full vylepšením na zapalování a nakonec DMG z ohňů může činit určitě víc než 2/3 celkové DMG. Ale často se stane, že na 40 zásahů nemám ani jeden a na 41-42 padnou dva najednou. Takže RNG.

Děla naštěstí střílí příjemnou trajektorií a jsou velice, velice přesná. Bitevky není problém trefovat i na maximální dostřel. Což je v podstatě činnost o kterou se pokouším 1/2 bitvy. Protože jinou obranu než kličkovat na 13-16km od nepřátel nemáte. Jakmile se dostanete blíž a nepřátel je ještě hodně, končíte.

Velice příjemný je boost rychlosti, který nejenom že zvýší maximální rychlost, ale podstatně sníží ztráty rychlosti v zatáčkách. Na druhou stranu sonar využijete spíš jako obranu před torpédy nebo v závislosti na situaci až ve druhé polovině bitvy.

Torpéda jsou spíš na okrasu. Sice mají krásné úhly, dobrý (tzn. nízký) spot, dobrý dosah, ale jsou jen dvě na každou stranu. Takže sem-tam můžete někoho těmi torpédy překvapit, ale hrát to přes ně nejde.

AAčka jsou, řekl bych, průměrná. Ale i kdyby nebyla žádná, setřást CV není problém.

Když jsem se na tu loď díval na papíře, docela jsem se děsil. Strašně připomínala Nurberga, kterého jsem nesnášel. Ale tady to nějak funguje a loď mě velice baví. Teď se spíš bojím Algérie, která mi připomíná Yorcka. Tak uvidíme...

Příjemnou trajektorii? Si děláte srandu né? Bismarck - Moskva ty mají příjemnou trajektorii palby, 20 Km za cca 10 - 12 vteřin. S takovými děly se dají dusit DD. Z této lodi je to pro DD zívačka než to k nim doletí. Kapitán DD může říci posádce že mohou v klidu dosnídat a pak se půjdeme té palbě vyhnout :-)). Nyní vážně, dá se říci že křižníky z Francie jsou pro hráče co to někam zakufrujou a čekají až to nejhorší za ně z toho nejhoršího oddřou jiní. Nebo zalezou za ostrov a těmi minomety kterým říkají děla dle možností střílí přes kopec, pokud mu teda někdo cíl nasvítí. Ze zkušenosti vím že rozhodující je první polovina střetnutí. Už Žukov razil teorii střetu na tom, že kdo má více dělových hlavní na Km fronty vyhraje střet a nebo udělá průlom v obraně. Dlé této teorie pak ale vaše děla v místě střetu chybí. Už mnohokrát jsem zaregistroval že ti co praktický nenastříleli nic nadávají spoluhráčům že jim to prohráli. Já jsem osobně z těchto lodí frustrovaný, nemají ani pancíř ani rychlost a ani děla na střelbu na velkou vzdálenost z důvodu délky letu granátu a mizerné penetrace AP. He sice zapalují, to ano, ale je to jak hra na houslích co mají jednu strunu. 

[IDDQD]
Weekend Tester
2,033 posts
5,677 battles

Srovnáváš T10 CA s 240mm s T6 plečkou se 155 mm? Zkus si zahrát Nurberka, Clevelanda, Yorcka a zjistíš co je to příjemná trajektorie. Nemluvě o tom, že na těch 20 km, o kterých píšeš, tohle ani nedostřelí. :)

[IDDQD]
Players
2,094 posts
20,167 battles

....

moje Gasoline umí nastřílet víc než tvoje Moskva když už je chceš srovnávat, vypovídá to něco? :hmm:

Players
44 posts
12,117 battles

Srovnáváš T10 CA s 240mm s T6 plečkou se 155 mm? Zkus si zahrát Nurberka, Clevelanda, Yorcka a zjistíš co je to příjemná trajektorie. Nemluvě o tom, že na těch 20 km, o kterých píšeš, tohle ani nedostřelí. :)

Chtěl jsem vysvětlit že na honbu DD musí být trajektorie extrémně plochá. Tedy vysoká úsťová rychlost granátu. Pokud budu srovnávat 6T tak takový Budyonny je na tom o dost lépe než tento střep a to srovnání sedí, protože mají stejný kalibr. Když vám nesedí Moskva která měla jen ukázat co to je plochá trajektorie.

Players
44 posts
12,117 battles

Zaprvé Moskva má 220 mm a pokud jí srovnáváme s Henri IV který má ty vaše 240 mm vy popleto na T10 tak by Moskva měla být T11 a nejsem sám kdo to tvrdí. Viz třeba Houmer. Celá ta větev nestojí za nic, ještě dám příležitost T7 abych nebyl obviněn z podjatosti. Zatím v každé větvi národů co jsem hrál jsem narazil na lodě co vyčuhovali z průměru a pak ty co bylo utrpení hrát. Ve Francouzkém stromu jsem loď co byla nadprůměrná nenašel. Apropos Moskva má dostřel 22,6 Km, přes 20 Km střílí i na T9 Dmitri Donskoi. 
Edited by Rafan_cz

[IDDQD]
Players
2,094 posts
20,167 battles

cokoliv budeš srovnávat s rusama bude mít špatnou trajektorii. Mně se třeba s henrym hraje dobře, je to takovej mix Moskvy se Zaem - btw Houmer má větší nástřel s Henrym než s Moskvou takže tak špatně na tom asi nebude.

[IDDQD]
Weekend Tester
2,033 posts
5,677 battles

Zaprvé Moskva má 220 mm a pokud jí srovnáváme s Henri IV který má ty vaše 240 mm vy popleto na T10 tak by Moskva měla být T11 a nejsem sám kdo to tvrdí. Viz třeba Houmer. Celá ta větev nestojí za nic, ještě dám příležitost T7 abych nebyl obviněn z podjatosti. Zatím v každé větvi národů co jsem hrál jsem narazil na lodě co vyčuhovali z průměru a pak ty co bylo utrpení hrát. Ve Francouzkém stromu jsem loď co byla nadprůměrná nenašel. Apropos Moskva má dostřel 22,6 Km, přes 20 Km střílí i na T9 Dmitri Donskoi. 

Vykat mi opravdu nemusíš. :)

Players
44 posts
12,117 battles

cokoliv budeš srovnávat s rusama bude mít špatnou trajektorii. Mně se třeba s henrym hraje dobře, je to takovej mix Moskvy se Zaem - btw Houmer má větší nástřel s Henrym než s Moskvou takže tak špatně na tom asi nebude.

tom to ale je. S Budyonny jsem chodil do předu, protože je to postrach DD. On je opravdu ničí a nikoli jako tato loď, která je spíš zahání. Ano dostával jsem s ním i pořádné pecky, to je úděl každého kdo vystrkuje hlavu nad ostatní. V předu to vždy víc fouká ale ta loď na to má protože dokáže naložit bez ohledu kolik je ještě lodí ve hře. Cena je, že prakticky nikdy nedohrajete hru do konce pokud jste důsledný. Né všechny ruské křižníky jsou dle mého dobré, Shchors a  Chapayev byly pro mě trápení. Jinak k tomu Henri IV, Houmer tvrdí že nemá ani na Moskvu a už vůbec né na Zao (to je jeho oblíbená loď) Já jsem názoru že pokud je DD a nebo letadlovka která Zao nasvítí, pak nemá Zao proti Moskvě šanci. Kamo je jeho obrovská zbraň, protože se může odpoutat když dostává hodně do kožichu. 

[IDDQD]
Players
2,094 posts
20,167 battles

mám lehkej pocit jestli tak trochu netrolíš, nebo to s tim Budíkem myslíš vážně? Proti lodi nic nemám, ta je vpohodě, spíš s tím jak se ti s ním hrálo dobře :amazed:

Spoiler

bud_k.jpg

Players
593 posts
19,946 battles

mám lehkej pocit jestli tak trochu netrolíš, nebo to s tim Budíkem myslíš vážně? Proti lodi nic nemám, ta je vpohodě, spíš s tím jak se ti s ním hrálo dobře :amazed:

Spoiler

bud_k.jpg

Jako čo od neho chceš?

Edited by LoDeTeR

Players
44 posts
12,117 battles

Spoiler

bud_k.jpg

Ruská větev křížniků byla první co jsem začal hrát v této hře. Tak se na výsledcích podepisovalo že jsem se tu hru vlastně učil. Nicméně mám ho v dobré paměti a jak jsem už mnohokrát řekl. Jsem agresivní hráč co když si vyhlídne kořist, jde po ní dokud jí nedostane a nebo jde pod vodu sám. Na vyšších T už ty dvě zmíněné lodě nestačily. Nic méně hráči co se schovávají za ostrovy a vykouknou s tím že vystřelí a zase se schovávají jsou z mého pohledu tak trochu bukači. Přitom si takto dovolovat mohou jen díky ostatním kteří jsou v pohybu a pokrývají prostor. DD by oblízly všech deset nad takovým stacionárním cílem a ještě přilepeným k pevnině.. Navíc mě nikdy nebavilo hrát na statistiky, já se chci u hry bavit a občas svou taktikou nebo chcete li drzostí co si s nějakou lodí dovolím vyvolám u protivníka paniku. Jako když vidím jak se 2 BB  prudce před mým křížníkem otáčí a vedou se mnou přestřelku ústupem, musím se u monitoru smát. 
Edited by Rafan_cz

[GWDYS]
Beta Tester
223 posts
5,437 battles

Jako když vidím jak se 2 BB  prudce před mým křížníkem otáčí a vedou se mnou přestřelku ústupem, musím se u monitoru smát. 

čemu přesně se prosím směješ ?

tomu že to nejsou brambory a tak nějak ví že tvůj křižník má krátké torpéda které by je poslaly pod vodu ?  (* vztaženo na aktuální téma budík+bageťák, zdrhat před US CA k smíchu vskutku je)

mě to moc k smíchu nepřijde teda

pod vodu tě BB v klidu dostanou i na 10km