Jump to content
Server Restart - 30 October, 05:00 UTC Read more... ×
Sign in to follow this  
Tuccy

Duguay-Trouin

18 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
[WG]
WG Staff, Community, Alpha Tester
3,480 posts
9,389 battles

V tomto vlákně můžete diskutovat o lehkém křižníku třídy Duguay-Trouin (Francie, tier IV).

WG Wiki

Players
121 posts

Nevím jak ostatním hráčům, ale mě se s tímhle vrakem hraje hrozně špatně. Děla nabíjí 12 sekund, což je na tomhle tieru věčnost. Trajektorie střel také hrozná, vše padá obloučkem a dmg jsem s tímhle zárakem také žádné pořádně neudělal. HE moc nezapalují, AP zase neškodí. Torpédy jsem zasáhl nepřítele snad jen jednou. Co taky čekám od lodi, na které jsou dřevěné lavečky na opalování. :)

Players
44 posts
12,117 battles

Nevím jak ostatním hráčům, ale mě se s tímhle vrakem hraje hrozně špatně. Děla nabíjí 12 sekund, což je na tomhle tieru věčnost. Trajektorie střel také hrozná, vše padá obloučkem a dmg jsem s tímhle zárakem také žádné pořádně neudělal. HE moc nezapalují, AP zase neškodí. Torpédy jsem zasáhl nepřítele snad jen jednou. Co taky čekám od lodi, na které jsou dřevěné lavečky na opalování. :)

Co k tomu dodat? Nic, vše bylo řečeno.

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
770 posts
9,183 battles

Hráno v divizi. 5 tier vyexpený za 9 her z toho 7 výher. Nakonec 65k DMG na bitvu a skoro 2 a půl killu. Za mě super loď a jedna z nejlepších lodí na 4 tieru s kterou jsem hrál.

• Cool 1

Players
44 posts
12,117 battles

Hráno v divizi. 5 tier vyexpený za 9 her z toho 7 výher. Nakonec 65k DMG na bitvu a skoro 2 a půl killu. Za mě super loď a jedna z nejlepších lodí na 4 tieru s kterou jsem hrál.

Ta loď nemá děla, ale minomety. 

[IDDQD]
Weekend Tester
2,033 posts
5,677 battles

Ta loď nemá děla, ale minomety. 

Minomety měl Friant. Tady mi trajektorie přišla v pohodě. A co dál?

Soustřel výborný. Rychlost taky. Manevrovatelnost spíš průměr, stejně jako dmg (AP i HE). Pancíř ta loď nemá absolutně žádný. Dokonce mi přišlo lepší se neúhlovat a nechávat se overpenetrovat.

Celkově mě tahle loď velmi bavila a přišla mi výborná. Jen je potřeba se nikam nehnat a nikdy nebýt v první linii.

• Cool 2

Players
44 posts
12,117 battles

Minomety měl Friant. Tady mi trajektorie přišla v pohodě. A co dál?

Soustřel výborný. Rychlost taky. Manevrovatelnost spíš průměr, stejně jako dmg (AP i HE). Pancíř ta loď nemá absolutně žádný. Dokonce mi přišlo lepší se neúhlovat a nechávat se overpenetrovat.

Celkově mě tahle loď velmi bavila a přišla mi výborná. Jen je potřeba se nikam nehnat a nikdy nebýt v první linii.

Ta loď mě nesedí, jsem agresivní hráč. Nemá ani pancíř na to jít do předu a ani děla na to hrát z druhé vlny. Torpéda jsou na pohyblivost lodí na IV pomalá a více méně slouží jen k tomu, že protivník nemůže manévrovat jak by třeba raději chtěl, protože by do nich najel.  V terminologii vyhlášky o provozu na pozemních komunikacích, protivníka omezím ale neohrozím. Nevím co sní.

[IDDQD]
Weekend Tester
2,033 posts
5,677 battles

Na agresivni styl hry ty lode opravdu nejsou. A mám obavu, že se to s postupem ve stromě nezmění.

Players
44 posts
12,117 battles

Na agresivni styl hry ty lode opravdu nejsou. A mám obavu, že se to s postupem ve stromě nezmění.

Ta loď na mě dělá dojem bojovníka co se schovává za svého lepšího kolegu a jen okopává kotníky těm co s jeho lepším kolegou bojují. Nebo chcete li, ratlíka co vrtí ocasem když běží proti vám a následně vás míjí. pak ucítíte ostrou bolest v lýtku, ohlédnete se, a on je do něj zakouslej (ten je hrdina), nebo a to je častější je už po tom kousnutí na útěku :-)).

• Cool 1

[T-N-T]
Players
325 posts
2,901 battles

Ta loď na mě dělá dojem bojovníka co se schovává za svého lepšího kolegu a jen okopává kotníky těm co s jeho lepším kolegou bojují. Nebo chcete li, ratlíka co vrtí ocasem když běží proti vám a následně vás míjí. pak ucítíte ostrou bolest v lýtku, ohlédnete se, a on je do něj zakouslej (ten je hrdina), nebo a to je častější je už po tom kousnutí na útěku :-)).

..Coz mimochodem docela francouze a jeho zpusob valceni vystihuje :)))

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,613 posts
16,688 battles

Docela OP loďka na svém tieru, přes pár velkých slabin. Úžasný dostřel, dobrá rychlost, téměř nepoškoditelná AP, slušná děla a výborná torpéda. Nevýhody jsou velké rozměry, velmi zdlouhavý reload děl a mizící HP pod HE palbou.

Vzhledem k tomu, že nepotká vyšší lodě než T6 a tedy většinou nepříliš zkušené hráče, tak těžko hledá konkurenci. Bitevky podpaluje zdálky, odkud ji netrefí (zblízka vždy rychle ukázat bok a overpeny jen prosviští kajutami). Před křižníky totéž (dobrá přesnost děl a rychlost granátů oproti např Friantu). DDčka přes pomalý reload dokáže trefovat a každá salva pak stojí za to. Navíc na low tier mapách je dost ostrovů - a tedy příležitostí - na překvápivá torpéda a schovávání se bez útěku na kraj mapy.

Loďce rozhodně nedělá dobře ocitnout se pod palbou - obzvláště HE palbou. Proti lepším hráčům je třeba hrát velmi opatrně z týlu, ale na T4 člověku projdou a zábavnější kousky typu střemhlavého torpédového útoku na pár bitevek (ovšem s rychlým ukázáním boků po jejich palbě). Na následující Emile Bertin už je železná ukázněnost a jakási "ustrašenost" nutností. Jinak skončíte na dně první.

[O-S-W]
Players
241 posts
11,745 battles

Tak jsem koupil další tier frantíku a po pár bitvách ho dostal do fullu, kdy ale Franticí mi celkově příjdou (spolu s USA linii křižníku) zatím asi nejslabší lajnou ve hře. Tenhle stroj nabíjí cca 13s, což je na tieru 4-5, kde jste v 90% bitev, strašně moc, navíc střílí obloučky. Je to naprostej papír, obratnost hrozná, velká loď, která nic nevydrží a zatáčí asi jako bitevka. Děla jsou celkem slušná, ale měly by stílet tak 2x rychleji, jinak nemají smysl. Kuma nebo Phoenix na stejném tieru mi přišly výrazně lepší (a hlavně zábavnější). Tohle je těžce podprůměrná loď, která ničím nevyniká, spíš naopak. Nebrat. Nemáte s ní absolutně šanci něco ve hře pro tým udělat (spot 13.3km, super). Bitevka vás vypne na 2 salvy, křižníkům dáváte zásahy cca 1000-1500HP poškození, kdy díky "rychlosti" reloadu se vás DDčka nemusí vůbec bát a v klidu si na vás vyjedou. Mám projeté skoro všechny linie ve hře do minimálně 8 tieru, kdy tohle je jedna z nejméně zábavných lodí co jsem poslední dobou hrál (doslova jsem se ke hraní s tímhle šrotem musel přemáhat). Celkově takový slabší podprůměr, který si rozhodně nenechám a bez slzy v oku to pošlu do slévaren, až odemknu tier 5 (který možná koupím, až na tuhle plečku zapomenu)....

Edited by TimTaylorCz

Players
119 posts

Čo to je za lod? Mám ju novú a pravidelne dostávam vyradenie modulov. Mám na kapitánovi -30% poškodenie modulov a zo 7 rán mi 6x poškodili modul. Opravým oheň, torpéda a kormidlo a v ďalšej várke striel zase horím, vyradené torpéda a kormidlo. Zlatý Friant.. 

[T-N-T]
Players
3,613 posts
16,688 battles

Na tuhle loď se nesmí střílet (jako na většinu Fr křižníků). Zkrátka cíl hry je co nejvíce pomoci vlastnímu týmu ovšem s co nejmenším rizikem, že si mne nepřítel všimne. Tedy naprosto způsob hry pro rozvážného, klidného člověka, jeden by ovšem mohl až říci "přizdis*áče".

Players
119 posts

Niesom hrac, ktory sa schovava a caka na prilezitost. Francuzov a britov hram ako bocne linie pre zabavu. Zrejme zly krok, musim k tomu pristupovat inak, vdaka za radu.

Players
119 posts

No nakoniec mi docela sadla a predposledna bitka 90000 dmg (posledna ma caka zajtra pre vyskum tier V ked uz bude zlava). Je to lod drziaca sa na hranici dostrelu a uboheho upalovania BB a kriznikov. Proti DD mi to s nou moc neslo a torpeda sa snad ani raz netrafili (torpeda mi celkovo nejdu ani na DD). Frantikov ale budem expit dalej, oproti britom je to zabava.

Players
119 posts
On 5. 5. 2017 at 1:01 PM, Tuccy said:

V tomto vlákně můžete diskutovat o lehkém křižníku třídy Duguay-Trouin (Francie, tier IV).

WG Wiki

Teraz pozeram, ze odkaz smeruje na tier II, Juriena

[T-N-T]
Players
325 posts
2,901 battles

Z legrace a nudy jsem si rozjel francouze. Nicnerikajici Bouganville, dvoubitkovy "Jura", slusny Friant a ted tohle.. Lehce jsem se bal, ze to bude narocne hrani, ale obavy jsou pryc. V podstate jste namorni obdobou armadniho odstrelovace. Skvele zbrane vam umozni napadat mnohe cile za hranici jejich dostrelu, tudiz jste "v suchu". Strilite pomalu, s rozvahou. Neni problem zasahnout, ale je treba umet trefit spravna mista, pak zasahy umi bolet. Na vystrel si klidne pockejte, jako napriklad u BB, az se vam nebozak natoci bokem a prospikujte ho najisto APcky. Mekci cile jako DD a krizniky to diky soustrelu trha pekelne nehlede na vzdalenost, pokud dobre predsadite a salva "sedne". Z jedne salvy, samozrejme dobre zamirene, spadne i nekolik citadel zaraz. Bitevky nutno smazit naprudko HEcky, pokitovat si je pripadne, spatne vas kdo trefi, vylepseny trup ma svizne kormidlo. Rychlost lze menit velmi rychle a jste proto na tech 13-15 km pro BBcka jen spatne, velmi spatne zasazitelny cil. Semo tamo ovsem nejake zbloudile granaty na palubu dopadnou, a to je pak taskarice za 5k damaze, kdyz mate kliku, nekdy i podstatne hur. Z boku kolmo APcka proletaji doslova skrz vas. Ostrovnate mapy umozni v pokrocile fazi hry diky rychlosti lode rychle priblizeni za ostrov, zpoza ktereho obet najizdi do vami polozeneho velmi slusneho koberce torped. Prehnana agresivita ale ovsem vetsinou konci bublanim behem vaseho potapeni se.. Souhasim, ze je to lod pro disciplinovaneho klidase. Proto opatrne. Zasahy vas boli, HEcka vas likviduji, nenechte na sebe strilet. Obranna stihacka a hydro spise na ozdobu, ale co uz. Prvni lod, kde jsem opravdu plne vyuzil perk adrenalin rush, diky kteremu vyrazne zkratite pri poskozeni nabijeni. Z druhe lajny podporujte sva DD, trhejte nepozorne krizniky, zapalujte enemacke BB, sledujte, ktera se zrovna opravila a hned ji nasadte dva ohne :D BBQ Zdar!

• Cool 1

Sign in to follow this