Jump to content
Sign in to follow this  
Tuccy

Friant

13 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
[WG]
WG Staff, Community, Alpha Tester
3,480 posts
9,392 battles

V tomto vlákně můžete diskutovat o lehkém křižníku projektu 171 Friant (Francie, tier III).

WG Wiki

[T-N-T]
Players
3,613 posts
16,694 battles

Chvíli mi trvalo uvědomit si, že je to velmi schopná loď. Štvalo mne, že v střeleckém souboji jsem v podstatě prohrával i s DDčky (pravda, s evidentně velmi schopným T4 Clemsonem). Tohle je zkrátka loď které nesvědčí fér souboje. A vyžaduje velmi dobré míření. V souboji na dálku asi na tieru nemá konkurenci (pokud jste schopni se trefovat na cíl). Kvůli polétavé trajektorii granátů zvládá schovku za ostrovy, a případného drzého zvědavce vyprovodí početnou salvou torpéd.

Ve fér souboji ale Friantova velikost, žádné pancéřování a velmi pomalý reload děl znamenají prohru proti snad každému jinému křižníku. Bitevky, pokud pálí AP, může zvládnout ukazováním boků, to pak jakýkoliv hit bude pouze čistý průstřel.

Ve výsledku mi narozdíl od T4 Duguay-Trouin moc nesedl, ale staty jsem s ním nahrál na mne až úžasné. Je to spíš taková šedá myš shovávající se vzadu a postupně sbírající DMG a killy, moc zábava to ale není (následující Duguay je sice podobná, ale daleko lepší děla dovolí riskantější hru).

• Cool 1

Beta Tester
4 posts
1,298 battles

Hrál jsem s ním asi 15 bitev, všechny jsem prohrál, ale je to velmi bojovná loď. krásně si s  ní zastřílíte. Když nepočítám ty první bitvy, kdy jsem vůbec nevěděl jak na to, tak je v plusu v poškození. Lodí moc nepotopí, ale damage dává slušnou. Ovšem prohry jsou markantní. Není to loď, která by byla schopná rozhodnout bitvu, spíš takovej přicmrndávač. Avšak není to nuda :)

Players
1,681 posts
9,519 battles

Zacal jsem lajnu FR ktizniku a dve bitvy s timhle srotem stacily. Nejvetsi hnus je to kormidlo proste kajtit s tim nejde, velky a siroky to je jak krabice a HE nedelaji nic. Trefim se do BB a 900. 

• Bad 1

Players
342 posts
4,897 battles
V 8. 12. 2018 v 19:19 BustyGirlWithPinkPig řekl/a:

Zacal jsem lajnu FR ktizniku a dve bitvy s timhle srotem stacily. Nejvetsi hnus je to kormidlo proste kajtit s tim nejde, velky a siroky to je jak krabice a HE nedelaji nic. Trefim se do BB a 900. 

Francouzská lajna křižníků je podle mě asi nejlehčí ve hře, takže jestli máš problém s nima, tak ruský a britský radši ani nezkoušej.

• Cool 1
  • Funny 1

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 5 hodinami Thenostheonmk2 řekl/a:

Francouzská lajna křižníků je podle mě asi nejlehčí ve hře, takže jestli máš problém s nima, tak ruský a britský radši ani nezkoušej.

Vtip mesice. Rusky krizniky jsou maji slozity GP. 

[T-N-T]
Players
3,613 posts
16,694 battles

No, je to tak, u sovětů se očekává, že občas aspoň naspotíš DDčka radarem. U Fr křižníků se moc nečeká, jenom že budeš spamovat, spamovat a spamovat.

Navíc teď s reload boostem už můžou i kdeco neopatrného rozstřílet taky v souboji nablízko (Friant a Duguay mají místo toho plno torpéd).

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 12 hodinami Toivia řekl/a:

No, je to tak, u sovětů se očekává, že občas aspoň naspotíš DDčka radarem. U Fr křižníků se moc nečeká, jenom že budeš spamovat, spamovat a spamovat.

Navíc teď s reload boostem už můžou i kdeco neopatrného rozstřílet taky v souboji nablízko (Friant a Duguay mají místo toho plno torpéd).

Do VII s tim ochcavas uplne stejne. VIII, IX ochcava take uplne stejne akorat semtam zapnes radar a vypalis dve salvy smerem k DD a s Moskvou stojis na cumak a zapalujes. Velmi slozite.

Torpeda na blizko maji SSSR take. Nic to nemeni na to, ze je to sracka. Jedina vyhoda ze expeni trva dve bitvy.

Players
210 posts
17,410 battles
V 8. 12. 2018 v 19:19 BustyGirlWithPinkPig řekl/a:

Víš co, ty si taky jen na něco stěžuješ. Jednou je to támdleto, pak zase něco jiného. Jsi asi slušný masochysta, když furt lezeš někam, kde tě něco neustále prudí. :cap_popcorn:

• Cool 3

[T-N-T]
Players
3,613 posts
16,694 battles

Jo, Friant a Duguay se svými 6 šestikilometrovými torpy na stranu je totéž jako mají sověti... :fish_palm:

• Cool 2

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 46 minutami Toivia řekl/a:

Jo, Friant a Duguay se svými 6 šestikilometrovými torpy na stranu je totéž jako mají sověti... :fish_palm:

Je snad jedno jestli mas torpeda na 5 nebo na 6. Je to stejne jen na sebeobranu. Pocet torped u Svietlany a Duguay je stejny ten kilak me fakt vytrhne. 

Před 1 hodinou OscarVonReuental řekl/a:

Víš co, ty si taky jen na něco stěžuješ. Jednou je to támdleto, pak zase něco jiného. Jsi asi slušný masochysta, když furt lezeš někam, kde tě něco neustále prudí. :cap_popcorn:

Kdyz je neco dobry jako napriklad Jervis nebo Jutland, tak to pochvalim. Kdyz je neco srot, tak reknu ze to stoji za prd. Zhodnoceni ma byt objektivni podle vlastnich dojmu ze hry. Nebudu tvrdit, ze je neco presny kdyz to ma sigmu 1.8 a rozptyl kilak podle toho ze se mi s tim povedlo par her (priklad). 

• Funny 1
  • Boring 1

[T-N-T]
Players
3,613 posts
16,694 battles

A na DMG těch torpéd ses nedíval, co? A to je na tom ještě Svietlana ze sovětů zdaleka nejlíp.

Nikdo tu netvrdil, že je Friant OP a zábavná loď, ale tvrdit, že je to šrot? V porovnání s Tenryu, Svietlanou, Caledonem? Na kitování a pomalé grilování cílů je to nejlepší T3 křižník. Na yolo bitevek je to taky asi nejlepší volba.

A popravdě tyhle dvě kvality Fr křižníkům zůstávají i ve vyšších tierech. U sovětů kitování jde, ale to yolo tam pak dost hapruje (jednak použitelnější Fr torpéda, druhak reoad boost).

• Cool 1

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 6 minutami Toivia řekl/a:

A na DMG těch torpéd ses nedíval, co? A to je na tom ještě Svietlana ze sovětů zdaleka nejlíp.

Nikdo tu netvrdil, že je Friant OP a zábavná loď, ale tvrdit, že je to šrot? V porovnání s Tenryu, Svietlanou, Caledonem? Na kitování a pomalé grilování cílů je to nejlepší T3 křižník. Na yolo bitevek je to taky asi nejlepší volba.

A popravdě tyhle dvě kvality Fr křižníkům zůstávají i ve vyšších tierech. U sovětů kitování jde, ale to yolo tam pak dost hapruje (jednak použitelnější Fr torpéda, druhak reoad boost).

Ano dmg je u Svietlany smesny ale na yolo proti bitevce to staci. Kdyz budu chtit neco grilovat tak na tehle low tierech si vemu bogatyra, yubari nebo st.louis. Daguay je daleko lepsi nez Friant. Ty dela jsou o tridu lepsi.

Sign in to follow this