Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Falathi

Aktualizacja 0.6.3 - zmiany w balansie

18 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Team
2,278 posts
5,046 battles

Zapraszam do dyskusji na temat zmian w balansie, wprowadzonych w tej wersji. 

[PLO]
Beta Tester
4,422 posts

Jakie jest uzasadnienie dla strzelania zza wyspy? Bo widzę tu pewną niekonsekwencję - strzelanie z niewidziałki przeszkadzało devsom, ok. A korygowanie ognia przy użyciu półkilometrowego seflie-sticka nie przeszkadza? Przekazywanie w czasie rzeczywistym namiaru radarowego sojuszniczym okrętom nie przeszkadza?

Pozdrawiam

Players
450 posts
12,874 battles

Przekazywanie w czasie rzeczywistym namiaru radarowego sojuszniczym okrętom nie przeszkadza?

Zniesienie tego powinno zostać wprowadzone - widzisz tylko to co sam spotujesz, to co spotują inni jest na mapce.

Tylko jest jeden problem - strzelanie z dymu....

To co? Kasujemy brytyjskie krążowniki?

[PLO]
Beta Tester
4,422 posts

Zniesienie tego powinno zostać wprowadzone - widzisz tylko to co sam spotujesz, to co spotują inni jest na mapce.

Tylko jest jeden problem - strzelanie z dymu....

Strzelanie z dymu i tak pewnie pójdzie do likwidacji, to kwestia czasu. Bo BBrajanki nadal będą płakać że są palone z dymu przez niedobre niszczyciele.

Strzelanie zza górki razem ze strzelaniem z radarowego czy sonarowego spota jest idiotyzmem. O ile jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować to że widzę deskę wykrytą przez np. samolot na 10 kilometrach (jeżeli tylko mam LOS), to podświetlanie okrętów radarem czy sonarem przez wyspę i momentalne przekazywanie pozycji całej drużynie obraża elementarną inteligencję. Ale z tego podświetlania korzystają BBrajanki, więc nic z tym nie zrobią.

Pozdrawiam

Players
57 posts
1,913 battles

Balans gry na CV musicie poprawić. Obecnie P-lot na okrętach jest zbyt potężna. Wprowadzenie Alabamy pokazuje, że lotniskowce schodzą do pozycji spotera.

Perk na ręczne sterowanie ogniem sprawia, że okręty z słabą P-lotą mogą się wybronić przed atakiem z powietrza. 

[WEED_]
Players
18 posts
10,451 battles

Moim zdaniem zmniejszy się róznorodność stylów gry przez likwidację niewidzialki, tzn jej mechaniki. Ja mam np problem z dostosowaniem się na amerykańskich niszczycielach. Brakuje mi tutaj jakiegoś okresu przejściowego, lub takiej akcji jak podczas zmiany perków kapitańskich. Za kilka dublonów mozna było przez jakiś czas eksperymentować.

Teraz kazdy ma swój styl gry, ustawione pod siebie okrety, i ostra zmiana w taktyce.

Osobiście i tak najbardziej mnie wkurza Kebab i Moskwa, fikcyjne okręty, a w statach w czolówce. No ale to taka moja wojna polsko ruska. Trudne do podejścia, wymaksowane, ehh

Players
57 posts
1,913 battles

Moim zdaniem zmniejszy się róznorodność stylów gry przez likwidację niewidzialki, tzn jej mechaniki. Ja mam np problem z dostosowaniem się na amerykańskich niszczycielach. Brakuje mi tutaj jakiegoś okresu przejściowego, lub takiej akcji jak podczas zmiany perków kapitańskich. Za kilka dublonów mozna było przez jakiś czas eksperymentować.

Teraz kazdy ma swój styl gry, ustawione pod siebie okrety, i ostra zmiana w taktyce.

Osobiście i tak najbardziej mnie wkurza Kebab i Moskwa, fikcyjne okręty, a w statach w czolówce. No ale to taka moja wojna polsko ruska. Trudne do podejścia, wymaksowane, ehh

Zabrali tą niewidkę by właśnie nie było takiej sytuacji, że słąby gracz nie chce nauczyć się grać tylko stoi na niewidce i strzela i ucieka i by tylko go nie wykryli bo on nic nie zrobi w bitwie. Jak gran na niszczycielu i chce grać na artylerię to albo płynę na flankę by móc ich podręczyć nim oni obrócą działa, albo wspieram swoje pancerniki by ich DDki nie śledziły. Trzeba akceptować zmiany,a nie od razu marudzić. Pograć, przeanalizować i wystawić obiektywną opinię. Bo subiektywnie wystawiając opinię gdy niewidka była strasznym brakiem balansu dla krążków i pancerników, które nie mogły się przed tym bronić. 

Oczywiście powiesz pewnie, że teraz nie da się grać na DDku i, że nie da rady zatopić pancernika czy krążownika. A ja ci powiem, że Niszczyciele dalej masakrują pancerniki tak jak to robiły przed aktualizacją 6.3, a krążowniki służą do walki z niszczycielami więc muszą mieć nad tobą przewagę. Niewidka sprawiała, że krążowniki tej przewagi nie miały.

[WG-EU]
WG Team
903 posts
9,288 battles

Dzięki za Wasze spostrzeżenia!

Wszystko przekazałem wyżej.

[DV]
Players
68 posts
9,378 battles

Płacze płaczami a zmiany zostaną. Jak by nie patrzyć nerf dla artyleryjskich DD. Widocznie komuś się za mocne widziały. Tylko co dalej? Następne nerfy niszczycieli bo spryciarze w bb nie potrafią się obronić? Sensu nie ma się co doszukiwać bo zasady gry to zasady a nie realność, więc o radar, sonar ich działanie i dlaczego nie mają go DD(a wszystkie z  IIww miały przynajmniej pasywny sonar ) pytał się nie będę.

Zapytam tylko- po co była zmiana perków kapitańskich ? Kto teraz weźmie +20% do zasięgu za 4 punky? Idiota czy (i) samobójca?

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

Płacze płaczami a zmiany zostaną. Jak by nie patrzyć nerf dla artyleryjskich DD. Widocznie komuś się za mocne widziały. Tylko co dalej? Następne nerfy niszczycieli bo spryciarze w bb nie potrafią się obronić? Sensu nie ma się co doszukiwać bo zasady gry to zasady a nie realność, więc o radar, sonar ich działanie i dlaczego nie mają go DD(a wszystkie z  IIww miały przynajmniej pasywny sonar ) pytał się nie będę.

Zapytam tylko- po co była zmiana perków kapitańskich ? Kto teraz weźmie +20% do zasięgu za 4 punky? Idiota czy (i) samobójca?

Ja mam to nadal na sowieckich DD, ich gameplay sie nie zmienil

[LOBUZ]
Beta Tester
1,044 posts
5,524 battles

Ja mam to nadal na sowieckich DD, ich gameplay sie nie zmienil

Dokładnie, a to zabawna sprawa, bo one mają najlepszą artylerię. ;)

Players
221 posts

Po tym patchu nie tylko obcięli niewidziałke ale i jaja połowie grających. Grają po dwa niszczyciele na team, ze dwa ca, i reszta bb. Cały team nawet nie zbliży się do capa, tylko wali z 20 km. Ogólnie syf jakich mało, teraz to wg ma ćwieka w dupie jak wyrównać balans, no chyba że o to chodziło.

• Cool 1

[O-R-P]
Players
398 posts
22,241 battles

To nie chodzi o obciecie niewidzialki tylko o generalne ( z wyjatkiem np niemieckich dd) ZWIEKSZENIE zasiegu widzialnosci przy strzelaniu.

Dawniej strzelajacy sie z drugim ddk byl widoczny na 10 km teraz jest widoczny na 12- i widzi go pol teamu nieprzyjaciela.

To jest problem.

Dawniej mozna bylo tak ustawic walke solo zeby spokojnie lac sie z jednym powiedzmy przeciwnikiem.

Teraz przy strzelaniu spot sie zwieksza na tyle ze nie oplaca sie wogole strzelac...

Players
1,320 posts

Dawniej strzelajacy sie z drugim ddk byl widoczny na 10 km teraz jest widoczny na 12

że niby, w której bajce?? jeśli widział cię DD na kilku km-ach jak do niego strzelałeś to widział cię cały team a przynajmniej ci z dużym zasięgiem widoczności (renderingu??)

[DV]
Players
68 posts
9,378 battles

Pograłem trochę dłużej, i muszę powiedzieć że nie jest źle- co prawda DD dostały ogólnego nerfa, (za wyjątkiem niemieckich, ale im się należało jak psu kość- i jak widzę są teraz całkiem grywalne), ale to tylko gra, zasady trzymają się kupy i mają jakiś sens, trzeba się z nimi pogodzić.

Jak wspomniał Barbosa ruskie dd z bonusem do zasiegu ciągle są metą...(zdziwiłem się, ale jednak tak jest).

Więc ogólnie muszę ocenić aktualizację na plus, co mi tam, wszyscy hejtują a jak nie lubię biegać ze stadem.

Teraz pytanie które już zadałem w innym temacie- zrobicie coś z "nowymi" niszczycielami które zdecydowanie odstają od stawki? Takie mutsuki, podvojski, gniewnyj, ogniewoj okupują ostatnie miejsca wyników bojowych dla niszczycieli.

O dziwo t7 Minsk radzi sobie nieźle, ale to wyjątek od reguły w rosyjskim drzewku DD

[TPB]
Players
288 posts
4,282 battles

A mi tam się akurat podoba ostatnio wszystko co WG robi. Jeszcze teraz buff Tirpitza. Może nawet do WOWSa wrócę.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.