Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
popylacz1991

Error 404-krążowników nie odnaleziono.

20 comments in this topic

Recommended Posts

Players
115 posts
14,848 battles

Cześć!

Muszę napisać tu kilka zdań o sytuacji dotyczącej krążowników, głównie dotyczy to tierów IX i X. Od pewnego czasu zauważyłem, że właśnie krążowników jest stanowczo za mało. Przybyło za to niszczycieli, a pancerników jak było dużo, tak jest dalej.

Czy tylko ja uważam, że krążowniki są bardzo potrzebne w wielu bitwach ? Skąd ta niechęć do tej klasy okrętów wśród graczy czy to może brak umiejętności, a może zwykłe lenistwo i pójście na łatwiznę ?

Nie bójcie się grać na najwyższych tierach krążownikami ! Są bardzo potrzebne, aby wspierać i pancerniki i niszczyciele. Jest tyle ciekawych okrętów, a wielokrotnie widziałem bitwy, w których było CO NAJMNIEJ 4-5 niszczycieli, może 1-2 krążowniki , a reszta pancerniki lub lotniskowiec - CZASEM. Sam nie błyskam umiejętnościami w grze na krążownikach, ale staram się i wiele razy udawało mi się pozbyć uciążliwe niszczyciele.  Bez pomocy krążownika (odpowiedniej) oraz w ogóle bez ich obecności nie miejcie pretensji do graczy na niszczycielach i pancernikach, że zawalają bitwę, skoro trzeba trzymać się na dystans przez słabo zbalansowany mm.

Naprawdę nikt nie chce poczekać pół minuty i kilka sekund dłużej na lepszy mm i mieć więcej pewności, że nie będzie zawalenia tylko dwóch klas okrętów, które ze sobą mają się nijak w kwestii rozgrywki. Pancerniki są za wolne we wszystkim, niszczyciele mają mało hp + torpedy,  a jak już drużyna, w której jesteśmy straci większość lub wszystkie niszczyciele, to przegrywamy całą bitwę, bo po prostu pancerniki nie są w stanie walczyć z niszczycielem, którego nie widać w większości. Nie mam tu na myśli wyjątków, że kilka pancerników kreuje całą bitwę.

Grajcie na  krążownikach !  Jesteście potrzebni !

[TF16]
Players
1,190 posts
12,787 battles

Ja gram :) Bo lubię, bo to najciekawsza klasa w grze, bo jak ogarniasz, to możesz sporo zrobić, bo lubię palić i czytać "fuckin british smokers". A czemu ludzie nimi nie graj? Proste. Bo to trudne okręty bez względu na nację krążownik nie jest samograjem. Ma za mało HP żeby walczyć w otwartym pojedynku z pancernikiem, łapie cytadele z 20 km, nie potrafi szybko zwiać i gwałtownie skręcać. Jednym słowem, to bardzo wymagający okręt, a większość ludzi "play for fun" i chce bezpiecznie strzelać z daleka bbkami, lub podejść bliziutko, walnąć torpedy i niewykryty zniknąć. Ot i cała tajemnica. 

[LOBUZ]
Players
1,647 posts
7,528 battles

Jedna zmiana i krążowników pojawi się o wiele więcej. Zmiana pancerza pokładu od dziobu do rufy (tylko pokładu) VIII tier  29 mm, IX i X tier 30 mm. Pancerz na dziobie zostaje 25-27 mm. Nie tak jak teraz, że pokład na dziobie mamy 25-27 mm, a na śródokręciu 30-50 mm.

Obecna sytuacja wygląda tak, że nawet jak ustawisz się dziobem na krążku to potrafisz zejść na salwę. Po zmianie dostaniesz góra 1-2 penetracje w nadbudówki i/lub overpeny czyli jakieś 2-8k damage na salwę z BB. Obecnie jak jest BBek na 12 km i krążek na 14 km to i tak wszyscy strzelają w krążownik. Po zmianie widząc zdziobowany BB i CA lepiej będzie strzelać w BB, bo szerszy i większe nadbudówki oraz łatwiej trafić, a damage taki sam lub większy. Wtedy ja z chęcią zabiorę się za krążki przeciwnika i DD. 

Spokojnie BBeczki żaden krążek nie zrobi na was yolo z torpedami, bo dziób ma dalej 25 mm. Jak podpłynie na bliską odległość to zje salwę za 20-30k.

Ot i cały problem z krążkami rozwiązany, przestaną spadać z każdej odległości i w końcu będzie można grać agresywniej, a nie tak jak teraz od górki do górki lub w dymie.

RN bym nie zmieniał mają dym.

Edited by Viandinea
  • Cool 1

Players
1,160 posts
5,324 battles

Ciasteczkowy nie widzisz, że WG faworyzuje jedyną słuszną klasę jaką są pancerniki? Idealny MM to 12 BBków vs 12 BBków. Ewentualnie po jednej desce. DD Strzelać po 200 hp z niewidki już nie będą bo budziło to niezadowolenie wsród kierowców BBombowców. Eh jeszcze te nieszczęsne torpedy. Ale poczekamy może z dwa patche i puszczanie torped a niewidziałki też się skończy. Bo to zwykłe cziterstwo jest. . .

• Cool 5

Players
6,008 posts
7,043 battles

Niszczycielem można zniknąć. Pancernikiem możesz przyjąć dużo na klatę i przetrwać.

Krążowniki są lane przez wszystkich, także przeciwne krążowniki.

Prawdopodobnie stąd gracze je nie wybierają.

Ja tam lubię, ale ostatnio też nimi mniej gram. Wejdą francuskie to będzie przez chwilę większa populacja.

[LOBUZ]
Players
4,327 posts
16,627 battles

Krążowniki są tylko po to żeby brajanek zszedł na salwę od pancka i przekonał się że warto grać tylko beBBkiem.

• Cool 4

Players
4,154 posts
9,221 battles

Krążowniki są mocne , problem jest taki , że są trudniejsze  . To co proponuje Viandinea jest bardzo dobre . Co nie zmienia faktu , że jak chcesz grać krążownikiem na wysokim tierze musisz znać mapy, znać możliwości każdego okręt przeciwnika , znać ograniczenia własnego , musisz wiedzieć która wyspa jaka osłonę daje  i skąd mogą przylecieć wrogie pociski . Wielu to przerasta i grają BB

[TF16]
Players
1,190 posts
12,787 battles

Też czekam na francuzików z trefionymi loczkami. Nie żebym miał chęć je grindować, ale kiedy się pojawią, przynajmniej przez jakiś czas wszyscy będą napieprzać do nich  a nie do mnie. Pogram nimi na pewno, ale tak mi się wydaje, że nie będą linią, którą lubię. Podobnie miałem z niemieckimi BB. Zatrzymałem się na Konigu i nie chce mi się robić więcej. Na razie, jedyna linia, która mi bardzo pasuje to krążki RN - są oczywiście czarne owce.

• Cool 1

Players
115 posts
14,848 battles

Ciasteczkowy nie widzisz, że WG faworyzuje jedyną słuszną klasę jaką są pancerniki? Idealny MM to 12 BBków vs 12 BBków. Ewentualnie po jednej desce. DD Strzelać po 200 hp z niewidki już nie będą bo budziło to niezadowolenie wsród kierowców BBombowców. Eh jeszcze te nieszczęsne torpedy. Ale poczekamy może z dwa patche i puszczanie torped a niewidziałki też się skończy. Bo to zwykłe cziterstwo jest. . .

Być może WG nie musiałoby faworyzować BBków, gdyby mm był bardziej zrównoważony. Wspomniałem o tym, ja osobiście wolałbym poczekać kilka lub kilkanaście sekund dłużej na bitwę, ale żeby balans między klasami okrętów był bardziej sprawiedliwy.  Podobno gracze nie chcą czekać dłużej na bitwę, bo chcą szybko i teraz w sekundę znaleźć graczy i rozpocząć bitwę i tu koło się zamyka, ponieważ później jest narzekanie, że za dużo DDków, BBków lub jakiś przegięty gracz na CV się pojawia. WG zajmuje się wszystkimi (prawie) sugestiami graczy oprócz najważniejszej kwestii - mm. :) Dlatego trzeba nakłaniać graczy do gry na krążownikach, bo ich teraz najbardziej brakuje. Ja tam mogę sobie narzekać, ale jak losowania będą naprawdę uciążliwe, to może wtedy gracze się obudzą. :)

Players
921 posts
4,861 battles

Gracze grają zawsze na okrętach które są najsilniejsze. Stąd  większość szczególnie słabszych graczy siedzi na pancernikach, stąd sporo niszczycieli, bo one skuteczniej walczą z pancernikami. A gra krążkiem, nie dość że trudna, to jeszcze obarczona sporym ryzykiem zejścia po każdej salwie wrogiego pancernika. Tu żadne apele nie będą pomagać, tu trzeba wzmocnić krążki. A WG dalej dokłada krążkom nerfy, bo np "kapitanowie" BBków płaczą, że ktoś ich z niewidziałki ośmiela się obijać. W następnym patchu pewnie będą dym nerfić, bo teraz na pewno na to będą narzekać. No i manewrowość krążków będzie teraz za mocna, skoro zwiększą dystans prowadzenia ognia z powodu uwalenia camo :).

Players
6,008 posts
7,043 battles

Wspomniałem o tym, ja osobiście wolałbym poczekać kilka lub kilkanaście sekund dłużej na bitwę, ale żeby balans między klasami okrętów był bardziej sprawiedliwy.

4-5 DD lub 4-5 BB nigdy nie jest miłe w bitwie.

Ale osobiście to wolałbym poczekać w kolejce do bitwy na MM gdzie było by -/+1, a nie -/+2 jak teraz.

• Cool 1

Players
115 posts
14,848 battles

Gracze grają zawsze na okrętach które są najsilniejsze. Stąd  większość szczególnie słabszych graczy siedzi na pancernikach, stąd sporo niszczycieli, bo one skuteczniej walczą z pancernikami. A gra krążkiem, nie dość że trudna, to jeszcze obarczona sporym ryzykiem zejścia po każdej salwie wrogiego pancernika. Tu żadne apele nie będą pomagać, tu trzeba wzmocnić krążki. A WG dalej dokłada krążkom nerfy, bo np "kapitanowie" BBków płaczą, że ktoś ich z niewidziałki ośmiela się obijać. W następnym patchu pewnie będą dym nerfić, bo teraz na pewno na to będą narzekać. No i manewrowość krążków będzie teraz za mocna, skoro zwiększą dystans prowadzenia ognia z powodu uwalenia camo :).

Krążowniki tierów IX i X dostały lekkiego buffa do celności. Nie sprawdzałem jeszcze czy to coś zmieniło (brak czasu na grę był), ale dziś w końcu wejdę i sprawdzę.

[TF16]
Players
1,190 posts
12,787 battles

4-5 DD lub 4-5 BB nigdy nie jest miłe w bitwie.

Ale osobiście to wolałbym poczekać w kolejce do bitwy na MM gdzie było by -/+1, a nie -/+2 jak teraz.

No chyba, że jest to 4-5 niemieckich BB V-VI tieru, a ja sobie siedzę Belfastem w dymie. Jest to sytuacja, w której rozumiem płacz BB - nerf CA, bo nas palą. Co nie zmienia faktu, że proporcje powinny być nieco inne. Max 3 BB, max 5 DD, reszta krążki.

Players
6,008 posts
7,043 battles

No chyba, że jest to 4-5 niemieckich BB V-VI tieru, a ja sobie siedzę Belfastem w dymie. Jest to sytuacja, w której rozumiem płacz BB - nerf CA, bo nas palą. Co nie zmienia faktu, że proporcje powinny być nieco inne. Max 3 BB, max 5 DD, reszta krążki.

Wczoraj tak Flintem grałem. Siedziałem w 5ciu dymkach. A wszystko wokół pływało na 11-13 km, bo bali się podejść.

Sztywna i mało dynamiczna rozgrywka, po obu stronach.

Jednak max 5 DD to według mnie dużo. 4 to jest już sporo.

[COMA]
Players
414 posts
9,155 battles

Dym to nie wyspa ( można CA zdając na salwę, nawet w dymie), a ponadto nie zapominajmy, że strzelaninie do czegoś w dymie przerasta 95 % operatorów BB'czków. Dlatego zgadzam się, że kolejną rzeczą ,która znerfia to będzie dym ( w okolicach patch'a 7.0 obstawiam iż będzie dawał schronienie pod warunkiem, że nie będziesz strzelał ). Grę CA i DD uleczyłaby zmiana długości kary po strzale, gdyż obecny mechanizm nadawał się w czasach, gdy gra była w powijakach ( taka sama dla BB i DD mimo, że klasy tych okrętów dzieli przepaść w wielkości i kalibrze dział )
Edited by RADAMANTHYSEK

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

Wczoraj tak Flintem grałem. Siedziałem w 5ciu dymkach. A wszystko wokół pływało na 11-13 km, bo bali się podejść.

Sztywna i mało dynamiczna rozgrywka, po obu stronach.

Jednak max 5 DD to według mnie dużo. 4 to jest już sporo.

zmniejszysz liczbe DD w grze, to automatycznie bedzie losować wiecej pancerników

[TF16]
Players
1,190 posts
12,787 battles

Dym to nie wyspa ( można CA zdając na salwę, nawet w dymie), a ponadto nie zapominajmy, że strzelaninie do czegoś w dymie przerasta 95 % operatorów BB'czków. Dlatego zgadzam się, że kolejną rzeczą ,która znerfia to będzie dym ( w okolicach patch'a 7.0 obstawiam iż będzie dawał schronienie pod warunkiem, że nie będziesz strzelał ). Grę CA i DD uleczyłaby zmiana długości kary po strzale, gdyż obecny mechanizm nadawał się w czasach, gdy gra była w powijakach ( taka sama dla BB i DD mimo, że klasy tych okrętów dzieli przepaść w wielkości i kalibrze dział )

No tak, tyle, że dym bez możliwości strzelania stanie się nie tylko bezużyteczny, ale też będzie po prostu pułapką. Jego użycie będzie niczym zaproszenie dla przeciwników - Hej, jestem w dymie, śmiało podejdźcie bliżej i mnie rozwalcie, nie będę strzelał, bo za wcześnie mnie zobaczycie. Innymi słowy to śmierć całej klasy brytyjczyków.

Players
6,008 posts
7,043 battles

zmniejszysz liczbe DD w grze, to automatycznie bedzie losować wiecej pancerników

Jak będzie limit na BB, to będziemy czekać tylko na więcej krążowników.

No w końcu coś trzeba jeść podczas bitwy :trollface:

• Cool 1

Players
1,231 posts
10,709 battles

Niełatwo jest grać krążownikiem (nie tylko z poziomu IX i X), kiedy jestem najchętniej wybieranym celem nawet w najbardziej nienormalnych warunkach dla strzelającego. Przykład z własnego doświadczenia. Mój krążownik, w tym wypadku Cleveland, zaparkował (w 1/3 zasłonięty wyspą) kilka kilometrów ZA dwoma sojuszniczymi BB oraz niszczarką, która poszła na spota i atak torpedowy. Tymczasem geniusze w BB i CA z przeciwnego zespołu dostali małpiego rozumu na widok mojego Cleva. Postanowili zatopić mnie za wszelką cenę (i fakt, dość mocno mnie poharatali). Tym samym jednak wypieli swoje tłuste tyłki na atak z boku, wręcz domagając się *edit* Mówisz i masz - kierowca naszej niszczarki nie dał się długo prosić i zgwałcił torpedami jednego BB z najbliższej odległości. Czy kierowcę BBczka nauczyła czegoś ta sytuacja? Podejrzewam, że nie - po prostu będzie teraz kampił z jeszcze większej odległości. Jeśli art. pomocniczą ustawił na manualną, to nie zauważy niszczarki nawet wówczas, gdy ta przedefiluje mu pod nosem. Ważniejsze, że krążek wyświetlił się 16-17 km dalej. :look:

Dlatego nie dziwmy się, że trudne jest życie każdego CA. Jeden ma słabe działa, inny nie ma torped, jeszcze inny je ma, ale kąt strzału jest taki, że łatwiej storpedować siebie (jak krążownik Trynidad) niż rywala :amazed:   Tak wygląda "balans" według WG, bo przecież helmutozaury muszą do czegoś postrzelać. W dodatku niektóre parametry "szybkościowe" na krążownikach są znacznie gorsze niż na pancernikach !!!  co już jest paranoją. Przykład: obrót wież na Mogami 155 - 51 sek, podczas gdy potężne 406-tki na Colorado czy Carolinie - 45 sek, obrót wież na Aobie - 36 sek, tyle samo co 381-tki na Bismarcku czu Gneisie. Max szybkość wymaksowanego Kongo - 30 węzłów, podczas gdy Grafa - 28,5. Nawet w przypadku torped nie jest wesoło: prędkość torped Szarego czy Tirpitza to 64 węzły przy wykrywalności 1,3 km, dla porównania u Myoko i Mogami parametry wynoszą 62 węzły przy wykrywalności 1,6 km (OK, jest różnica w zasięgu). Jeszcze "zabawniej" sytuacja wygląda u Rosjan, gdzie krążki poziomów V - VIII mają torpedy o "oszałamiającym" zasięgu 4 km. I weź tu walcz krążkiem, gdy sadystyczny MM rzuci cię 2 tiery wyżej, gdzie coraz więcej BB i coraz mniej przytulnych miejsc do ukrycia się :(

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: wulgaryzmy

Edited by Daroo2017
WULGARYZMY - wszelkie skracanie, wykropkowanie, wygwiazdkowanie słów wulgarnych (omijanie filtra) jest również niezgodne z regulaminem!
  • Cool 1

[COMA]
Players
414 posts
9,155 battles

No tak, tyle, że dym bez możliwości strzelania stanie się nie tylko bezużyteczny, ale też będzie po prostu pułapką. Jego użycie będzie niczym zaproszenie dla przeciwników - Hej, jestem w dymie, śmiało podejdźcie bliżej i mnie rozwalcie, nie będę strzelał, bo za wcześnie mnie zobaczycie. Innymi słowy to śmierć całej klasy brytyjczyków.

WG jest wstanie przerobić ta grę pod same BB, byle bilans na Cypryjskim koncie bankowym się zgadzał :). W postępowaniu producentów nie ma krzty logiki,a co aktualizacje pokazują swoja nieznajomość produktu. To, że 1-2/10 aktualizacji idą w dobrym kierunku nie zmienia faktu iż w kolejnych 8 podcinają swoją gałąź na której siedzą. Uśmiercenie linii RN/dymu to tylko kwestia ilości skarg operatorów BB wyłapanych przez WG. Logika i balans nie ma znaczenia,a z tego co wiem WG już dość dawno odeszło od założenia iż każdy okręt w określonej sytuacji miał mieć ze sobą szansę. Mnie najbardziej irytuje, ze wzięli się za usunięcie niewidki, ale czas kary po strzale/wykryciu nadal wynosi 20 sekund bez rozróżnienia klasy okrętu (jego wielkości), kalibru, odległości i kamuflażu. Ostatecznie usunęli jedną bzdurę, ale największe irracjonalne gówno zostawili...

Edited by RADAMANTHYSEK
  • Cool 2

Sign in to follow this