Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
__muavenet__

YAMATO severler buraya

49 comments in this topic

Recommended Posts

Players
634 posts
21,655 battles

Arkadaşlar bu başlıkta YAMATO ile oynamayı sevenler bu gemiyi nasıl daha etkili kullanabiliriz adına beyin fırtınası yapabiliriz YAMATO ile tecrübeleriniz doğrultusunda  biz YAMATO sverlere vereceğiniz öneriler taktik tavsiyelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz 

mesela ben başlıyayım kendi oyun tarzıma uygun olarak uyguladığım YAMATO yükseltmelerini sizinle paylaşacağım ve ayrıca YAMATO  uyguladığım kaptan yeteneklerinin ekran görüntülerinide sizlerle paylaşacağım şunuda belirtmek isterim 8 milyonu geçen elit komutan dp si  vardı bende yani kaptan yeteneklerinde YAMATO ile yaptığım 2000 maç boyunca  defalarca değişik kombinasyonları denedim ve sonunda kendi oyun tarzıma en uygun olanı şu an uygulamaktayım 

''YAMATO candır gerisi heyecandır ''

brLQzZ.jpg

LyOd90.jpg

Edited by muavenet_2016
  • Cool 2

Players
161 posts
3,396 battles

Yamato kullananlara en güzel önerim şu , lütfen ben kurfürstte iken karşımda pruva dönüp beklemeyin malum her attığım mermi kırılıyor :D yapmayın yani ayıptır kanser oluyor insan :D

• Cool 1

Players
634 posts
21,655 battles

Yamato kullananlara en güzel önerim şu , lütfen ben kurfürstte iken karşımda pruva dönüp beklemeyin malum her attığım mermi kırılıyor :D yapmayın yani ayıptır kanser oluyor insan :D

Bir yamato sever olarak Burdan çıkardığım sonuç KURFÜRST e karşı pruva savaşı yapmak en mantıklısı :D Biz yamato serverler için  başlığa katkı yapman güzel :D
  • Cool 1

Players
735 posts
9,936 battles

kaptan özelliklerinde neden ikincilere gitmedin?

radar özelliği ve torpido tespit bence yamato için çok elzem özellikler değil. şahsen ikincileri kullanmak istemesem bile en kötü uçaksavara giderdim.

[EJDER]
Players
770 posts
9,469 battles

benim kaptan yetenek tercihim bu olacak yamatoda bir sıfırlansın kaptan özelikleri 

4PGRPL.jpg

Players
634 posts
21,655 battles

kaptan özelliklerinde neden ikincilere gitmedin?

radar özelliği ve torpido tespit bence yamato için çok elzem özellikler değil. şahsen ikincileri kullanmak istemesem bile en kötü uçaksavara giderdim.

Soruna cevap vermeden önce  kendi oyun tarzıma uygun yetenekleri dağıttğımı hatırlatmak isterim ve neden ikincillere gitmediğimi kendime göre açıklayayım öncelerde YAMATO ile uzun süre  full ikincil kullandım gördümki yakın mesafe çarpışmaları istatistiksel ve görece olarak az gerçekleşiyor en azından benim oyun tarzım için yazıyorum ben YAMATO ile oynarken mümkün olduğu kadar yakın savaşlara girmemeye çalışıyorum hal böyle oyunca ikincillere çok iş düşmüyor yakın savaş olursada az hasar almak adına pruvamı dönüyorum hal böyle olunca savaş yakın bile olsa ikinciller tam kapasite devreye giremiyor birde üstüne zırhlısı kruvazörü muhribi herkez yamato patlayıcı mermi atıyor maçın ortalarına doğru ikinciller resmen traşlanmış oluyor ikincil namına geminin üzerinde bişey kalmıyor  bu nedenlerden ikincilleri tercih etmiyorum 

diğer yazdıklarına cevap vereyim radar demişsin sanırım telsiz konumunu kast ettin ben gayet kullanışlı ve faydalı buluyorum şöyleki etrafımda bana en yakın torpido atmaya hazırlanan  görünmeyen DD nin ne yönde olduğunu gösteriyor bu sayede gelecek muhtemel torpidoların yönünü önceden öngrebildiğimden torpido yeme riskini minimize etme imkanım oluyor birde üzerine torpido tespit menzi yeteneğini de seçince torpido tehlikesini baya azaltıyorum birde üstüne oyunun en fazla torpido koruması olan gemi olduğundan Torpido sorununu minimize edebilyorum

aslında işin gerçeği oyundaki muhriplerden okadar çok nefret ediyorumki sinsi bir muhripten torpido yememek adına tüm torpido önlemlerini aldım :D 

bu arada kaptan yeteneklerinden telsiz konumu yeteneği KASIRGA çıktığında çok ama çok işe yarıyor denemenizi öneririm :)

Edited by muavenet_2016

[EJDER]
Players
770 posts
9,469 battles

yamato kütük gibi gemi durdurması yön vermesi zor torpidoyu yese bile kurtulma şansı diğer gemilerden yüksek lo yang ile galiba 12 torpido attı yanlış hatırlamıyorsam eğitim odasında yamato sağ salim çıktı arkadaşın dediği yamatoya yaklaşılmaz 

Players
735 posts
9,936 battles

değişik bir tercih. :)

ben zırhlı oynarken kalabalık kanatta kurfürst ile en önde, montana ile arkalarında takılmayı sevdiğimden pek ihtiyaç dumuyorum bu özelliklere. bunlar yerine uçaksavar ve ikincilere gidiyorum.

ayrıca yamato'yu sevmiyorum. çok hantal ve isabetsiz bir gemi olduğunu düşünüyorum. yaşasın montana, god bless america. :trollface:

Players
634 posts
21,655 battles

YAMATO dönüş yarı çapı diğer emsali olan MONTANA ve KURFÜRST den çok daha düşük yani diğer iki gemiden hantal diyemeyiz hatta dümen kırma süresi MONTANA ile aynı manevra kabiliyeti olarak bir birlerine çok yakınlar yani biri diğerinden çok daha kıvrak değil  sadece insanların kafasında kudretli büyük YAMATO algısı sonucunda ağır ve hantal ön yargısı oluşmuş :D Yani oyundaki emsallerinden çok farklı değil  ben de bu gemilerim üçüde var yani karşılaştırma yapabilme imkanım var :) ve üçü ile bol bol oynadım 

[EJDER]
Players
770 posts
9,469 battles

montana güzel gemi çok güzel teke götürüyor onun özeliğide ayrı hele bir yakına yaklaştınmı montana ile yamato mamato affetmez yamatocu topu çevirene kadar iş işten geçmiş oluyor :teethhappy:

Players
735 posts
9,936 battles

sana saygım sonuz dostum sadece ben sevmiyorum. ben moskva'yıda sevmiyorum sen müthiş oynuyorsun mesela. oyun tarzlarımız çok farklı sanırım ondan oluyor.

Players
634 posts
21,655 battles

Bu arada yakın savaş canım çekmişse KURFÜRST ü alıyorum şöyleki menzil ve mermi çapından fedarkarlık yaparak ateş süresini 25 saniyeye düşürdüm malum KURFÜRST ün mermi dağılımıda kötü olduğundan 25 saniyelik dolum süresi ile  maçlarda direk ön safhalara dalıyorum kaldıki yakın mesafede köşk yemdiği için batana kadar mümkün olduğunca çok hasar vermeye çalışıyorum baya aksiyon oluyor yani canım t10 zırhlı ile aksiyon çekerse KURFÜST ümü limandan çıkarıyorum demiştim bende tüm t10 zırhlılar var :)

Edited by muavenet_2016

Players
634 posts
21,655 battles

Evet YAMATO nun ana batarya dolum süresinin dieti olarak topların dömnüş hızından fedakarlık yaptım baya yavaş dönüyorlar yani anlık hedef lere angaje olmadığından birazda sırf  bu yüzden YAMATO ile yakın savaşa girmiyorum mesafeyi uzak tutunca hedeflerin konumunun öngörülebilirliği artığından topları yavaşta olsa muhtemel hedeflerin oraya döndürdümde çok sorun olmuyor :)

Edited by muavenet_2016

[EJDER]
Players
770 posts
9,469 battles

bb oyuncusuysan hepsinden olacak valla muavenet tadımlık güzel oluyor senden iyisi yok :teethhappy:

Players
634 posts
21,655 battles

Neyse konu dağılamadan YAMATO severleri başlığa katkıya bekliyoruz nasıl daha verimli kullanabiliriz bu koca oğlanı 

[EJDER]
Players
770 posts
9,469 battles

Takim halinde giriliyorsa 2 dd alip yanina yakin savasma ile birde kruvazor destegi olunca cok guzel sonuclar cikar hatta 2 yamato capa girerse etrafi cehenneme cevirir

Players
634 posts
21,655 battles

Modum sizi çok çalışkan görüyorum bu forumda bukadar soru soran varken sizden başlık taşımanın dışında foruma katkı yapmamznızı bekliyorum hadi onuda yapmadınız herhangi  bir başlığın altına yorum ve görüşlerinizi payşabilirsiniz 2012 yılında   forum hesabı açmışsınız toplam 18 mesajınız var :) bu kadar kopuk olmayın forumdan belki sizinde YAMATO hakkında  yazmak istediğiniz birkaç satır olabilir korkmayın biz adam yemeyiz :D 

Edited by muavenet_2016
  • Cool 2

Beta Tester
308 posts
7,660 battles

Şahsen benim kaptan yeteneklerim bunlar. Daha 19 olmadı olunca adrenaline rush/adrenalin seli yeteneğini de ekleyeceğim. Ama zaman zaman manuel ikincil yerine gizlilik mi alsam diye düşündüğüm de oluyor.

brLLdb.png

qbJJnD.png

• Cool 1

Players
634 posts
21,655 battles

gizliklik yeteneğini seçip geminin görünürlüğünü düşürmek bence ilk ateş edene kadar işe yarıyor ilk ateş etmeye başladığında ve ardından sık sık ateş etmeye devam ettiğinde gizlilik yeteneğinin hiç bir espirisi kalmıyor çünkü YAMATO ile ateş ettğinde haritanın öbür ucundan spot oluyorsun bence o hakkını hiç gizliğe harcama derim ben  ama tercih senin :)

Edited by muavenet_2016

Beta Tester
308 posts
7,660 battles

gizliklik yeteneğini seçip geminin görünürlüğünü düşürmek bence ilk ateş edene kadar işe yarıyor ilk ateş etmeye başladığında ve ardından sık sık ateş etmeye devam ettiğinde gizlilik yeteneğinin hiç bir espirisi kalmıyor çünkü YAMATO ile ateş ettğinde haritanın öbür ucundan spot oluyorsun bence o hakkını hiç gizliğe harcama derim ben  ama tercih senin :)

Öyle olmasına öyle ama Yamato mıknatıs gibi gemi. Genelde bütün düşman ateşi üzerine yağıyor büyük tehlike arz ettiği için. Gizlenip, hasar kontrolü + tamir kitini kullanıp savaşa tekrar yüksek bir canla dahil olmak bazen oyunun gidişatını değiştiriyor. Bu arada haddim olmayarak ilk yükseltme olarak ana batarya seçmek pek mantıklı gelmiyor bana. 500mm zırhlı var bataryaların kolay kolay bozulmuyorlar.
  • Cool 1

Players
634 posts
21,655 battles

işte sorun orda ya gemide yangın oluyor(ki yangın dada görünürlük artıyor )  ya ateş ediyorsun yada etrafında fırsat kollayan DD  sayesinde sürekki spotlanıyorsun yani YAMATO nun tespit olmadan oynayabildiği  süre genelde max ilk 3-4 dakika

uzun süre tespit edilmiyorsan ateş etmiyorsun demektir uzun süre ateş etmiyorsan ne kendine nede takıma faydan olmaz yani gizlik YAMATO için uzak bir hayal :)

ikinci duruma gelince evet o yükseltmede bende kararsız kaldım 3. yü direk eledim çünkü YAMATO ile belki 500 maçta bir kere infilak yedim yani o yükseltmeye gerek duymadım 

ikinci yükselt meyi seçmememin nedeni zaten ikincil odaklı kaptan yetenekleri seçmemiştim o yüzden ana bataryaların hasar riskini minimize etmeyi daha uygun buldum çünkü bazen pruva savaşlarında karşımda YAMATO veya  420mm lik mermi atan kurfürst varsa ana bataryaları bozabiliyor 

Edited by muavenet_2016

[EJDER]
Players
770 posts
9,469 battles

Bu versiyonda yamatonun toplari fazla havaya kalkmiyor gibime geldi resmen ates stilim degisti yamatoyu kurfustu gpren saldirir nede olsa sancak gemileri oyunun bir smoke actiramiyorum dd lere  smoke diyorum cit yok acsalar varya ne guzel olur:teethhappy: yamatoya smoke ozeligi verilmesi icin baski yapalim  son macta 100 k dmg attim -90 k zarar :red_button:

Beta Tester
308 posts
7,660 battles

işte sorun orda ya gemide yangın oluyor(ki yangın dada görünürlük artıyor )  ya ateş ediyorsun yada etrafında fırsat kollayan DD  sayesinde sürekki spotlanıyorsun yani YAMATO nun tespit olmadan oynayabildiği  süre genelde max ilk 3-4 dakika

uzun süre tespit edilmiyorsan ateş etmiyorsun demektir ateş etmiyorsan ne kendine nede takıma faydan olmaz yani gizlik YAMATO için uzak bir hayal :)

ikinci duruma gelince evet o yükseltmede bende kararsız kaldım 3. yü direk eledim çünkü YAMATO ile belki 500 maçta bir kere infilak yedim yani o yükseltmeye gerek duymadım 

ikinci yükselt meyi seçmememin nedeni zaten ikincil odaklı kaptan yetenekleri seçmemiştim o yüzden ana bataryaların hasar riskini minimize etmeyi daha uygun buldum çünkü bazen pruva savaşlarında karşımda YAMATO veya  420mm lik mermi atan kurfürst varsa ana bataryaları bozabiliyor 

Evet 7-8 km civarında zırhlılarla girilen çatışmalarda bozulabiliyor doğru ama Yamato oynanışı tarzı 20 oyunda anca 1-2 kere o kadar yakın çatışmaya girdiği için neredeyse hiç hissedilmiyor etkisi, en azından bende. Kişisel tercih en nihayetinde.

"Gizleniyorsan ateş edemiyorsun, ateş etmiyosan takıma faydan olmaz" kısmına pek katılamıyorum malesef. Savaşta uzun süre barınamadan, 7-8 dakika istediğin kadar ateş et, oyunda 15-20 dakika boyunca kalabilen Yamato bence daha tehlikeli ve faydalı. Battıktan sonra isterse 700mm topun olsa ne fayda :)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.