Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
zantur_TR

denizde karşıma çıkmayın oğlum bittiniz siz!

64 comments in this topic

Recommended Posts

Players
53 posts
2,380 battles

0.6.3 yamasıyla bırlıkte forumlarda yukselen sesler yerını bulmus ve tespıt edılmeden ates edebılen muhrıp kruvazor vs artık bıtmıstır. tum gemılerın ateş ederken tespit menzılı, atış menzılıyle esıtlenmıstır. ve zırhlı oyuncularının artık kör savasmak zorunda kalmayacak olması harıka      :red_button::izmena:

• Cool 2

[EJDER]
Players
769 posts
9,442 battles

0.6.3 yamasıyla bırlıkte forumlarda yukselen sesler yerını bulmus ve tespıt edılmeden ates edebılen muhrıp kruvazor vs artık bıtmıstır. tum gemılerın ateş ederken tespit menzılı, atış menzılıyle esıtlenmıstır. ve zırhlı oyuncularının artık kör savasmak zorunda kalmayacak olması harıka      :red_button::izmena:

BB lobisi :teethhappy: Benim sıkıntım dd lerdi kruvazorlerde arada kaynamis :teethhappy: masum cv lere ne olacak acaba

• Cool 1

Community Contributor
371 posts
6,124 battles

Hayırlısı diyelim :) Her attığınız mermi hedefini bulsun :) İyi Savaşlar Sakin Denizler Dilerim
  • Cool 2

Players
53 posts
2,380 battles

BB lobisi :teethhappy: Benim sıkıntım dd lerdi kruvazorlerde arada kaynamis :teethhappy: masum cv lere ne olacak acaba

ya zaten manevra kabılıyetlerı vs bıraz uzak mesafede kıvrak hareketlerle cok rahat zırhlı salvolarından kacıp yangın cıkarabılıyorlar zırhlılar da garıbım her salvoda 2-3 k  2-3k yavas yavas bunları ındırmeye calısıyorlardı bu yetmıyormus gıbı bırde arkadaslar gorunmuyordu. karsıdan mermı yagmuru. tek salvoda 2 yangın, sen de bekle kı elemanlar gun bıtmeden mermı doldursun da iki sıkasın. cok adaletsız bır durumdu yerınde bır karar. bır de su kredı  işine cozum getırebılseler guzel olucak. oyun polıtıkası genel olarak cok yanlıs oyun premıum gemı vs satarak para kazanmaya calısacagına. premıum gemı olayını kaldırsın oyun ıcınde gemı adaletını saglasın gemılere skın vs koysun artık cogu oyunda durum bu sekılde. bu sekılde oyuncu sayısını da arttırır. hem skın olayı  oyuna gorsel olarak da farklı bır boyut kazandırır. gayet guzel de satılır.

Kantai-collection-and-anime-ship-skin-foshot-15.03.25_11.29.35-0974.jpg

sahsen ben bu tarz seylerı alırım yanı almak ısteyen de cok olacaktır

Edited by zantur_TR

[CMMR]
Players
681 posts
12,709 battles

Bu yama ile gelecek olan değişiklikler Muhriplerin,konu başlığında yazmış olduğun gibi -karşıma çıkmayın oğlum bittiniz siz- tarzında kolay lokma olacakları anlamına gelmiyo ki,Japonlar pek etkilenmeyecek AKIZUKI hariç ve Alman muhripleri ehhh işte tarzında etkilenecek ,ancak Amerikan ve Rus muhrip oyuncularını üzecek tarzda çünkü onlar torpidolardan ziyade ana silahlarını kullanmaktalar,tüm muhripler sis süresi-sayısını arttıracak yöntemlere başvuracak ve sis içerisinde  bekleyen 2  dd özellikle tier 9 ve 10 olanlar rahatlıkla sis süresi bitmeden Montanayı cayır cayır yakıp yok edebilirler değişen şey bu muhriplerin eli kolu bağlı kaldı, sis içinde kapana kısılmış durumdalar,kısaca muhrip oyuncuları daha pasif savaş moduna geçmek durumundalar,ve güncelleme demekte ki...sen muhripsin kardeşim senin ana silahın torpidolarındır,iyi de muhripler ve kruvazörler arası bi kategoriye sahip birçok muhrip var oyunda...kısaca torpido saldırısı değil ana silah saldırıları yapmak maksatlı icat edilmiş, onlar ne olacak? Adamları Kruvazörler gibi savaşmaya zorlamakta bu yama ancak kruvazör dayanıklılığına,can havuzlarına ve menzillerine sahip olmadan :) savaş ortamı agresifleşsin kaos artsın diye yapılmış birşey fakat korkak tırsık oynayış biçimine yönelmelerde artış olacak gibi görünmekte.

Her türlü gemiyi kullanan bir oyuncu olarak yapılan değişiklik hoşuma gitti tabiki fakat yapılmış olan değişiklik,bekledikleri tepkileri alamayacak bence,her güncellemede belirli kesimi üzmekteler,gemi kategorileri arasında denge sağlama olayında nabza göre şerbet verme politikasından vazgeçilmeli,kalıcı dengeler oturtulmalı ,1 ay sonrada muhrip oyuncuları yoğun tepkisinden dolayı zırhlılar nerf yerse şaşırmayın...yöntem bu olmamalı.

Edited by canbanur

Players
53 posts
2,380 battles

Bu yama ile gelecek olan değişiklikler Muhriplerin,konu başlığında yazmış olduğun gibi -karşıma çıkmayın oğlum bittiniz siz- tarzında kolay lokma olacakları anlamına gelmiyo ki,Japonlar pek etkilenmeyecek AKIZUKI hariç ve Alman muhripleri ehhh işte tarzında etkilenecek ,ancak Amerikan ve Rus muhrip oyuncularını üzecek tarzda çünkü onlar torpidolardan ziyade ana silahlarını kullanmaktalar,tüm muhripler sis süresi-sayısını arttıracak yöntemlere başvuracak ve sis içerisinde  bekleyen 2  dd özellikle tier 9 ve 10 olanlar rahatlıkla sis süresi bitmeden Montanayı cayır cayır yakıp yok edebilirler değişen şey bu muhriplerin eli kolu bağlı kaldı, sis içinde kapana kısılmış durumdalar,kısaca muhrip oyuncuları daha pasif savaş moduna geçmek durumundalar,ve güncelleme demekte ki...sen muhripsin kardeşim senin ana silahın torpidolarındır,iyi de muhripler ve kruvazörler arası bi kategoriye sahip birçok muhrip var oyunda...kısaca torpido saldırısı değil ana silah saldırıları yapmak maksatlı icat edilmiş onlar ne olacak?savaş ortamı agresifleşsin kaos artsın diye yapılmış birşey fakat korkak tırsık oynayış biçimine yönelmelerde artış olacak bence

Her türlü gemiyi kullanan bir oyuncu olarak yapılan değişiklik hoşuma gitti tabiki fakat yapılmış olan değişiklik,bekledikleri tepkileri alamayacak bence,her güncellemede belirli kesimi üzmekteler,gemi kategorileri arasında denge sağlama olayında nabza göre şerbet verme politikasından vazgeçilmeli,kalıcı dengeler oturtulmalı bence,1 ay sonrada muhrip oyuncuları yoğun tepkisinden dolayı zırhlılar nerf yerse şaşırmayın...yöntem bu olmamalı bence.

oyunda bu sekılde muhrıplerın olmasının cezasını neden zırhlılar ceksın? sana ates edılecek ancak sen adamı goremeyeceksın bıle bunda adalet nerede? ılla bu konuya bır cozum bulunması gerekıyorsa bahsettıgın muhrıplerın torpıdolarında gelıstırme yapılır. ancak ben ates edeyım de kımse benı gormesın olayı ne adaletlı bır durum ne de zerre gercekcılık tasıyordu. ayrıca ılla toplarını kullanmak ıstıyorlarsa yıne kullansınlar yeterlı duzeyde manevra kabılıyetlerı var bır zırhlının mermı yukleme suresı nerdeyse 30sn. 30 sn de bir bi zahmet salvoyu dodgelayabılsın muhrıp de :trollface:

• Cool 1

[EJDER]
Players
769 posts
9,442 battles

Birde deniz altimiz eksikti yavas yavas isindirirlar guncellemeye bakayim dedim denizalti verip savasa giremiyecekmisiz :teethhappy:inanmayin 1 nisan sakasi :teethhappy:

• Cool 1

[CMMR]
Players
681 posts
12,709 battles

ben ates edeyım de kımse benı gormesın olayı ne adaletlı bır durum ne de zerre gercekcılık tasıyordu.

Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın,yapılan değişiklik hoşuma gitmedi demedim,sadece stabil halde kalmayacaktır,kalıcı olmayacaktır,dengeleme olayını çözemediler,her yeni yama ile bir kısım üzülmekte dedim,sonrasında, son yama ile baskın hale gelen gemi türüne; yeni yama ile müdahele edilmekte,başka tür avantajlı konuma getirilmekte,ne olduğu belirsiz çok amaçlı melez gemiler ve roller çıkmakta her yeni yama ile demeye çalıştım.

Zırhlıya sonar,zırhlıya radar,muhribe sonar,kruvazöre sonar-radar-sis..vesaire vesaire...kısaca gemilerin birbirleri ile arasındaki temel keskin sınırlar yok edilmekte,gemi türleri safkanlığını kaybetmekte, oyun içi rolleri değişmekte ve bunlar, bilerek yapılmakta,bir gemi o an için popüler ve baskın durumda ise oyuncular arasında,belli süre sonrasında yeni bir dal veya yeni bir ülke geldiğinde,popülarite kazanması amacı ile mevcut baskın türler ya da gemiler kırpılmakta,şuan için üzülen muhrip ve üst seviye japon kruvazörü oyuncuları olabilir,fakat 1 ay sonra bambaşka bir kitle hedef alınacak demekteyim,bu bir kısır döngü,mutlak kalıcı denge ve gemi türleri için oyun rolleri yok,sürekli değişken ve değiştirelecek,aslında oyun bir nevi laboratuvar odası gibi,deneme yanılma ya da etkiye tepki yöntemlerini kullanarak sürekli birşeyler değiştirilmeye çalışılmakta,bu da bana rahatsızlık vermekte neden mi? japon kruvazör dalında istemeye istemeye sırf zao için ilerlemeye çalışır iken tüm planlarım altüst oldu artık ilerlememe gerek kalmadı,Akuziki muhribini çok merak ettiğim için  yeteneksiz dd oyuncusu olmama rağmen zorlukla ilerlemiş ve az bir sürem kalmıştı,ben şimdi neden bu gemiyi almak için emek-zaman ve biriktirmiş olduğum paraları harcıyayım ki :) gemi tamamen pert oldu çöp oldu çıktı bu güncelleme ile,bunlar daha başlangıç,Fransız dalı geldiği zaman sizce hangi gemiler kırpılacak hiç düşündünüz mü?

Politika yanlış temel sorun budur :)

Gelelim alıntı içine aldığım mesaja,görülmeden ateş edilebilir fizik (optik) kurallarına %100 uyumludur,zerre kadar gerçeklik taşımıyo demek yanlıştır,teknik detaylara girmicem konu dağılmasın diye ancak polarize cam olayına birazcık bakın,tüfek namlularındaki alev gizleyen nedir ne değildir birazcık inceleyin,askerliğini keskin nişancı olarak yapan kişiler neden dürbünlerini kadın çorabına sararlarmış hatta içme suyu ped şişelerine bile çorap geçirirlermiş azcık araştırsanız görülmeden görebileceğinizi ve ateş edebileceğinizi anlarsınız,günümüzde dahi 1960 larda uçmaya başlayan F-16 lara hiç görünmeden F35-F22 uçakları füze fırlatabilmekte ,hedef olan uçak kendisine kitlenildiğinin bile farkına varamamakta gibi :) Kısaca bunlar hep mümkün

Edited by canbanur

Players
226 posts
1,739 battles

Aslında bu çoğu kruvazöre buff oldu, özellikle de Furutaka gibi kruvazörlere. Bu yeni gizlenme mekaniği bence tam olması gerektiği gibi ama zırhlılar yine eski sistemi kullanmalı; çünkü ateş ettikten sonra tespiti küçülen zırhlılar göreceğiz ve bu aşırı saçma. CVlere gelen yeni arayüz güzel hoş ama T4-5ten Alt saldırılarını kaldırmış olmalarını şahsen sinek öldürmek için atom bombası kullanmak olarak yorumluyorum. ancak CVler ileride şöyle sağlam bir elden geçirilince çok güzel bir sınıf olacaklardır. Ancak şu an yapılması gereken şey kruvazörlerin bekasının arttırılması. Hiç bir işe yaramayan, araya yem olsun diye atılan bir sınıf haline gelmiş durumdalar. Öyle iki mermiyle yangın çıkartıyor filan demeyin. 1 yangının sizi öldürmesi için 333 saniye boyunca yanması gerek ki bonusları saymadan bir yangın 60 saniye sürüyor ve verdiği tüm hasarı iyileştirebiliyorsunuz. Ama köşk hasarı için bu geçerli değil ve 2-3 köşk bir kruvazörü batırmaya yetiyor. Burundan kıçtan çoklu köşk yiyerek tek yiyen kruvazörler mi OP yoksa Tamir ve İyileştirmesini düzgün kullanarak yoğun ateş altında 10 dk dayanıp bu süre zarfında 150K hasar veren zırhlılar mı OP? Az beyninizi kullanın.

İmza her gemiyi oynayan oyuncu lobisi.

• Cool 2

[CMMR]
Players
681 posts
12,709 battles

Her gemiyi oynayan oyuncu lobisi üyesi olarak sonbirşey daha eklemek isterim,oynaması en zor,senden beklenen sorumlulukların da en fazla olduğu gemi türü Kruvazörlerdir,aksini savunan kişi kruvazör kullanmamıştır,her yeni yama ile de bu Kruvazör sınıfı iyiden iyiye kırpılmakta...biraz önce savaştan çıktım 10 muhrip 10 Savaş gemisi,sadece 4 Kruvazör vardı,Kruvazörler de ne ilginçtir alayı -2 level durumundaydı...ne demek şimdi bu? Kruvazörlere yazık değil mi...dengeleme mi yapılmak isteniyor....tier 9-10 seviyelerindeki savaş süreleri uzatılsın,aşağıda 8 dakika içinde biten örnek savaş raporu vericem...biz elimizi kolumuzu kıpırdatamadan ,savaş pozisyonu alamadan takımdaki tüm dd'ler patır patır döküldüğünden dolayı ne olduğunu bile anlamadan savaş bitti,yenen takımın savaş gemileride tepki gösterdi biz daha hasar veremedik bile diye...bu nedir şimdi,hasar almadan çiziksiz ve hasar veremeden savaş bitmekte,sebebi her yerin dd ve bb ile dolu olması,kısaca üst seviyelerdeki savaş süresi sorunu ve eşleştirmelerdeki her türden gemi sayısı oranlarını ayarlasınlar alın size denge :)

shot-17.03.28_20.57.28-0475.jpgshot-17.03.28_20.57.31-0589.jpg

shot-17.03.28_20.57.28-0475.jpg

shot-17.03.28_20.57.31-0589.jpg

Edited by canbanur

Players
213 posts
3,178 battles

Zaten toplar ağırlık yapıyordu. Keşke direk sökselerdi. Yerlerine mürettebat için golf sahası falan kurardık. :)

Neyseki japon dd oynuyorumda benim için değişen bir şey yok. Belki BB üzerine yoğunlaşsam daha iyi olacak. Sonuçta oyun artık BB oyunu.

[HEROS]
Players
1,226 posts
12,189 battles

Her gemiyi oynayan oyuncu lobisi üyesi olarak sonbirşey daha eklemek isterim,oynaması en zor,senden beklenen sorumlulukların da en fazla olduğu gemi türü Kruvazörlerdir,aksini savunan kişi kruvazör kullanmamıştır,her yeni yama ile de bu Kruvazör sınıfı iyiden iyiye kırpılmakta...biraz önce savaştan çıktım 10 muhrip 10 Savaş gemisi,sadece 4 Kruvazör vardı,Kruvazörler de ne ilginçtir alayı -2 level durumundaydı...ne demek şimdi bu? Kruvazörlere yazık değil mi...dengeleme mi yapılmak isteniyor....tier 9-10 seviyelerindeki savaş süreleri uzatılsın,aşağıda 8 dakika içinde biten örnek savaş raporu vericem...biz elimizi kolumuzu kıpırdatamadan ,savaş pozisyonu alamadan takımdaki tüm dd'ler patır patır döküldüğünden dolayı ne olduğunu bile anlamadan savaş bitti,yenen takımın savaş gemileride tepki gösterdi biz daha hasar veremedik bile diye...bu nedir şimdi,hasar almadan çiziksiz ve hasar veremeden savaş bitmekte,sebebi her yerin dd ve bb ile dolu olması,kısaca üst seviyelerdeki savaş süresi sorunu ve eşleştirmelerdeki her türden gemi sayısı oranlarını ayarlasınlar alın size denge :)

shot-17.03.28_20.57.28-0475.jpgshot-17.03.28_20.57.31-0589.jpg

Şu yönden katılmıyorum.

Hiç bir kruvazöre neden spot yapmıyorsun, neden uçak düşürmüyorsun, neden şuna dalmıyorsun ya da neden bana yardım etmiyorsun gibi bir şeyle karşılaşmazsın. Fakat uçak gemisine her türlü sövülüyor. Her desteği uçak gemisinden bekliyorlar. Kruvazörün tek yapması gereken güvenli oynayıp, oyunda CV varsa zırhlılara uçaksavar sağlamak, yoksa muhriplerin ve zırhlıların arasında kalıp, yerine göre muhrip ya da diğer büyük gemilerle çatışması gerekir.

• Cool 1

Players
634 posts
21,655 battles

.tier 9-10 seviyelerindeki savaş süreleri uzatılsın,aşağıda 8 dakika içinde biten örnek savaş raporu vericem...biz elimizi kolumuzu kıpırdatamadan ,savaş pozisyonu alamadan takımdaki tüm dd'ler patır patır döküldüğünden dolayı ne olduğunu bile anlamadan savaş bitti,yenen takımın savaş gemileride tepki gösterdi biz daha hasar veremedik bile diye...bu nedir şimdi,hasar almadan çiziksiz ve hasar veremeden savaş bitmekte,sebebi her yerin dd ve bb ile dolu olması,kısaca üst seviyelerdeki savaş süresi sorunu

Kesinlikle katılıyorum 9.ve 10. seviye savaşların süresi uzatılmalı en az 5 dakika daha uzatılmalı savaşlar taktiksel gerçekleşmiyor  harala gürüle bam güm paldır küldür olup bitiyor :D      seninki yine iyimiş 8 dakika oynayabilmişsin bak sana 3 ay önce yaptığım bir savaşın 2 adet ekran görüntüsünü paylaşıyorum ilk ekran görüntüsünde karşı tarafa hiç zarar vermediğim görülmekte 2. ekran görüntüsündede neden hasar veremediğim görülmekte ( savaşın süresine bakın :D ) böyle maç olmaz süreleri kesinlikle uzatılmalı veya takımların puan kazanma hızı düşürülmeli 

DPdgdy.jpg

7qN3Dv.jpg

Edited by muavenet_2016
  • Cool 1

[CMMR]
Players
681 posts
12,709 battles

Şu yönden katılmıyorum.

Hiç bir kruvazöre neden spot yapmıyorsun, neden uçak düşürmüyorsun, neden şuna dalmıyorsun ya da neden bana yardım etmiyorsun gibi bir şeyle karşılaşmazsın. Fakat uçak gemisine her türlü sövülüyor. Her desteği uçak gemisinden bekliyorlar. Kruvazörün tek yapması gereken güvenli oynayıp, oyunda CV varsa zırhlılara uçaksavar sağlamak, yoksa muhriplerin ve zırhlıların arasında kalıp, yerine göre muhrip ya da diğer büyük gemilerle çatışması gerekir.

Söylesem mi söylemesem mi diye sürümcemede kaldım ama söyliyeyim bari,nerf yiye yiye uçak gemisi mi kaldı ki onları;dd-ca-bb gemilerinin oynanabilirilik zorluk sıralamasına sokalım :teethhappy:Yazdıklarında sonuna kadar haklısın ama ben bilerek saymadım CV leri,oynayan yok gibi birşey :)
  • Cool 1

[CMMR]
Players
681 posts
12,709 battles

shot-17.03.27_20.56.55-0357.jpgshot-17.03.27_20.56.58-0230.jpgshot-17.03.27_20.57.05-0293.jpgshot-17.03.27_20.57.07-0501.jpg

Muavenet ; bu da 7 dakika süren bir savaş,cici maç raporlarında yayınlamışım tadı damağımda kaldı tatmin olamadım diye,bu sefer de bizim takım üstünlük sağladı,savaştan 120-150k hasar vererek ayrılacağımı düşünmeye başlamıştım ki savaş bitti,tek fark yenen takım biz idik ama sorun aynı,biz daha oyuna ısınamadan savaşlar bitmekte,süreler çok kısa.

Edited by canbanur

[HEROS]
Players
1,226 posts
12,189 battles

Söylesem mi söylemesem mi diye sürümcemede kaldım ama söyliyeyim bari,nerf yiye yiye uçak gemisi mi kaldı ki onları;dd-ca-bb gemilerinin oynanabilirilik zorluk sıralamasına sokalım :teethhappy:Yazdıklarında sonuna kadar haklısın ama ben bilerek saymadım CV leri,oynayan yok gibi birşey :)

Dilenciye sadaka verir gibi ekonomi sistemine iyileştirme getirmişler sözde :D

Players
53 posts
2,380 battles

Gelelim alıntı içine aldığım mesaja,görülmeden ateş edilebilir fizik (optik) kurallarına %100 uyumludur,zerre kadar gerçeklik taşımıyo demek yanlıştır,teknik detaylara girmicem konu dağılmasın diye ancak polarize cam olayına birazcık bakın,tüfek namlularındaki alev gizleyen nedir ne değildir birazcık inceleyin,askerliğini keskin nişancı olarak yapan kişiler neden dürbünlerini kadın çorabına sararlarmış hatta içme suyu ped şişelerine bile çorap geçirirlermiş azcık araştırsanız görülmeden görebileceğinizi ve ateş edebileceğinizi anlarsınız,günümüzde dahi 1960 larda uçmaya başlayan F-16 lara hiç görünmeden F35-F22 uçakları füze fırlatabilmekte ,hedef olan uçak kendisine kitlenildiğinin bile farkına varamamakta gibi :) Kısaca bunlar hep mümkün

diğer yazdıklarına katılmakla bırlıkte bu son yazdıgına katılmıyorum oyundakı gemılerın tarıhsel zamanlarına kullandıkları toplara teknolojıye vs bakarsan gorunmeden bu sekılde ateş etmek mumkun degıl. verdıgın ornek 'tufek' 'f-35'  bunlarla gemılerdekı topları kıyaslayamazsın.

Players
53 posts
2,380 battles

Aslında bu çoğu kruvazöre buff oldu, özellikle de Furutaka gibi kruvazörlere. Bu yeni gizlenme mekaniği bence tam olması gerektiği gibi ama zırhlılar yine eski sistemi kullanmalı; çünkü ateş ettikten sonra tespiti küçülen zırhlılar göreceğiz ve bu aşırı saçma. CVlere gelen yeni arayüz güzel hoş ama T4-5ten Alt saldırılarını kaldırmış olmalarını şahsen sinek öldürmek için atom bombası kullanmak olarak yorumluyorum. ancak CVler ileride şöyle sağlam bir elden geçirilince çok güzel bir sınıf olacaklardır. Ancak şu an yapılması gereken şey kruvazörlerin bekasının arttırılması. Hiç bir işe yaramayan, araya yem olsun diye atılan bir sınıf haline gelmiş durumdalar. Öyle iki mermiyle yangın çıkartıyor filan demeyin. 1 yangının sizi öldürmesi için 333 saniye boyunca yanması gerek ki bonusları saymadan bir yangın 60 saniye sürüyor ve verdiği tüm hasarı iyileştirebiliyorsunuz. Ama köşk hasarı için bu geçerli değil ve 2-3 köşk bir kruvazörü batırmaya yetiyor. Burundan kıçtan çoklu köşk yiyerek tek yiyen kruvazörler mi OP yoksa Tamir ve İyileştirmesini düzgün kullanarak yoğun ateş altında 10 dk dayanıp bu süre zarfında 150K hasar veren zırhlılar mı OP? Az beyninizi kullanın.

İmza her gemiyi oynayan oyuncu lobisi.

bır kruvazor kalkıp da 10km menzıle gırıp yan verırse tabıkı tek yer. kruvazorun oynanma stılı bu degıl kı.  zao bır salvo atıyor 2 yangın cıkarıyor. sondurmezsen dırek canının yarısını kaybedersın sondurursen bır salvo daha atıyor yıne 2 yangın ve baska bırsey yapmasına gerek yok baska hedefe yonelıp aynı seyı dıger zırhlı ıcın de yapması yeterlı. nasıl yakın mesafede bır muhrıp bır kruvazor karsısında tek yıyebılıyorsa aynı sey burda da gecerlı muhrıbın de can havuzu menzılı vs kruvazore gore az ama oynama stıllerı aynı degıl hıc bır gemının. ayrıca oyle yogun ateş altında 10 dk fln dayanabılecek bır zırhlı yok cok abartmıssınız. ya arkadas tamam eyvallah zırhlıların can havuzu yuksek menzılı uzun vurdumu ıyı vuruyor da bu gemıler donmek nedır bılmıyor mermı dolum surelerı cok uzun hareket hızları yavas muhrıpın de kruvazorun de cv nın de ılk hedeflerı, nıye bu eksıklıklerı gormuyorsunuz.

bir de her gemıyı oynayan oyuncuyum ben olayı nedır kı sımdı. sankı bız bır tek zırhlı oynuyoruz. ben de tum sınıfları oynuyorum hangısının ne artısı var ne eksısı var ben de bılıyorum.  tamır ve ıyılestırmeyı ıyı kullanmaktan bahsetmıssın. ya arkadasım adam sureklı gorunmeden guvertene mermı yagdırıyor hangı ıyı kullanmaktan bahsedıyorsun. yapacagın 1 tamır senı en fazla 1 dk daha yasatır sonra yıne batıyorsun neyın kafası bu. neyı savunuyorsunuz anlamıyorum kı

Beta Tester
308 posts
7,653 battles

WG sağolsun en sevdiğim sınıfı (uçak gemisi) elimden almadan önce neredeyse sadece CV oynayan (ki bence fena da sayılmam) birisi olarak uçak gemisinin temel görevinin rakip muhripler olduğunu düşünerek oynadım hep. Aslında oyunun mekaniği biraz da buna yönlendirdi. Uçak gemisinin temel görevinin önce kendi filosunu koruyup daha sonra karşı filoya hasar vermek olduğunu düşünenlerdenim.

Koruma derken yanlış anlaşılmasın, hava üstünlüğü/avcı üstünlüğü (ne derseniz artık) modu ile girip sadece uçak düşürmeyi kastetmiyorum. Rakip muhripleri veya tehdit artık ne ise, takip edip savaş dışı bırakmanın filoyu en iyi savunma şekli olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca zantur_TR ; Yamato, Montana, G.Kurfurst gibi gemiler için 1-2 farklı yerden çıkan yangının tehlikesiyle 460mm lik 9 topun yarattığı tehlikeyi bir tutmak baya mantıksız ve iyimser bir tahmin gibi geldi bana :)

[EJDER]
Players
769 posts
9,442 battles

Birde su var fattyvet ucak gemisi kullanmasi zor karsi takimdaki ucak gemisi senin dusundugunu yapamadigi zaman karsidaki takim kullum cv sovuyor cok rastladim ben xdfialperx soyledim cv kullananlari ben medival totalci goruyorum tam starateji cv kullanmak bence cv leri oyundan kaldirsinlar wg de gonul almak icin ya premium gemi versin oyunculara yada serbest deneyiminin ve kredinin kralini verip oyundan kaldirsin not cv nin hatasini neden diger oyuncular ceksin ben oyle iyi oynayipta cv dalgasina cok mac kaybettigimi bilirim neden 1 gemi oyunun dengesini degistirsinki

Players
53 posts
2,380 battles

Ayrıca zantur_TR ; Yamato, Montana, G.Kurfurst gibi gemiler için 1-2 farklı yerden çıkan yangının tehlikesiyle 460mm lik 9 topun yarattığı tehlikeyi bir tutmak baya mantıksız ve iyimser bir tahmin gibi geldi bana :)

neresi mantıksız ıste bunu mantıklı bır sekılde acıklarsanız tamam eyvallah dıcem ama sadece o mantıksız bu mantıksız dıyıp duruyorsunuz. 

tekrar bilale anlatır gibi anlatıyorum son kez :

zırhlı >>>>>> uzun sure ıcınde az salvo atar ama vurdu mu da vurur. kruvazorun yapması gereken mal gıbı 10km de yan vermemek. baska bırsey yapmasına gerek yok uzak mesafede kosk atması cok sansa kalıyor mermılerın buyuk bolumu delip gecıyor hasar cok az verıyor.

kruvazör >>>>> can puanı zırhlıya gore az olmasına ve mermılerın bırım hasarı az olmasına karsın manevra kabılıyetı ve mermı dolum surelerı kısa.olması gereken oynama stılı zırhlı gıbı savasın tam gobegınde bulunmak degıl. mesafeyı koruyarak zırhlılarda yangın cıkarmak ve muhrıplere ve ucaklara karsı zırhlıları bıraz savunmak.

olması gereken seklıyle oynandıgında o bahsettıgın 460mmlık top (kı bu kalıbre sadece yamatoda var diğerlerının 406-420)

uzak mesafede zırhlıdan kosk yemedıgı surece bır kruvazor gayette cok az hasarlar alarak zırhlılarda yangın cıkarması ve bır zırhlı kruvazore 5-6k vururken onun yangınla 30-40k damage atması cok muhtemel. 

ha yok sız dersenız kı ben muhrıbım gıttım kruvazorun 5km dıbıne gırdım o da benı 15sn de harcadı, yok efendım ben kruvazorum gıttım 10km de zırhlıya yan verdım de 3 tane kösk yedım vs sız gemılerınızı kullanım seklıne gore kullanmıyorsunuz demektır. 

ayrıca baslıkta ve ılk mesajımda belırttıgım gıbı yakındıgım olay INVISIBLE - GÖRÜNMEDEN 

bilale anlatır gibi >>>> yanı adam sana ateş edıyor boyle pat pat pat dıye gemılerınden sesler fln cıkıyor ustune toplar yagıyor fln ama sende topların ılk cıktıgı yerı gorebılıyorsun (burası onemlı topların ılk cıktıgı anı gorebılıyorsun) ama ne hıkmetse gemıyı goremıyorsun. hareket halınde olunca da tabı oyle bosluga sıkarsın belkı mılyonda bır denk gelır.

umarım yeterınce acıklayıcı olmustur. lutfen konu dısındakı tartısmalarınızı ıcınıze attıklarınızı konuya uygun bır baslık acıp orda tartısınız. hatta hala ıkna olmuyorsanız orda bır daha anlatırım.

Players
226 posts
1,739 battles

neresi mantıksız ıste bunu mantıklı bır sekılde acıklarsanız tamam eyvallah dıcem ama sadece o mantıksız bu mantıksız dıyıp duruyorsunuz. 

tekrar bilale anlatır gibi anlatıyorum son kez :

zırhlı >>>>>> uzun sure ıcınde az salvo atar ama vurdu mu da vurur. kruvazorun yapması gereken mal gıbı 10km de yan vermemek. baska bırsey yapmasına gerek yok uzak mesafede kosk atması cok sansa kalıyor mermılerın buyuk bolumu delip gecıyor hasar cok az verıyor.

kruvazör >>>>> can puanı zırhlıya gore az olmasına ve mermılerın bırım hasarı az olmasına karsın manevra kabılıyetı ve mermı dolum surelerı kısa.olması gereken oynama stılı zırhlı gıbı savasın tam gobegınde bulunmak degıl. mesafeyı koruyarak zırhlılarda yangın cıkarmak ve muhrıplere ve ucaklara karsı zırhlıları bıraz savunmak.

olması gereken seklıyle oynandıgında o bahsettıgın 460mmlık top (kı bu kalıbre sadece yamatoda var diğerlerının 406-420)

uzak mesafede zırhlıdan kosk yemedıgı surece bır kruvazor gayette cok az hasarlar alarak zırhlılarda yangın cıkarması ve bır zırhlı kruvazore 5-6k vururken onun yangınla 30-40k damage atması cok muhtemel. 

ha yok sız dersenız kı ben muhrıbım gıttım kruvazorun 5km dıbıne gırdım o da benı 15sn de harcadı, yok efendım ben kruvazorum gıttım 10km de zırhlıya yan verdım de 3 tane kösk yedım vs sız gemılerınızı kullanım seklıne gore kullanmıyorsunuz demektır. 

ayrıca baslıkta ve ılk mesajımda belırttıgım gıbı yakındıgım olay INVISIBLE - GÖRÜNMEDEN 

bilale anlatır gibi >>>> yanı adam sana ateş edıyor boyle pat pat pat dıye gemılerınden sesler fln cıkıyor ustune toplar yagıyor fln ama sende topların ılk cıktıgı yerı gorebılıyorsun (burası onemlı topların ılk cıktıgı anı gorebılıyorsun) ama ne hıkmetse gemıyı goremıyorsun. hareket halınde olunca da tabı oyle bosluga sıkarsın belkı mılyonda bır denk gelır.

umarım yeterınce acıklayıcı olmustur. lutfen konu dısındakı tartısmalarınızı ıcınıze attıklarınızı konuya uygun bır baslık acıp orda tartısınız. hatta hala ıkna olmuyorsanız orda bır daha anlatırım.

Hipper ile NC'den 15 km mesafeden ve kıçtan köşk yemişliğim çoktur. 2 yangın çıkıyor yarı can alıyor diyorsun bu yanlış. Bir yangın saniyede geminin canının %0.3'ünü vurur. Zırhlılar saniyede maksimum canlarının %0.5'ini iyileştirebilir saniyede. Gel bir hesap yapalım. 100K canı var diyelim geminin. Bir yangın saniyede 300 vuracaktır. İki kaptan yeteneği ve bayrakla bir yangın 35 saniye kadar yanacaktır. Yani toplamda 10500 hasar ve bunun tamamını iyileştirebiliyorsun. 28 saniye boyunca çalışan iyileştirme ise saniyede 500'den toplamda 14000 can iyileştirecektir. Bir zırhlı 5 tane bundan taşıyınca fazladan bir 70000 canı oluyor. Yine de yangın çabuk öldürüyor, çok vuruyor diyorsan lütfen biraz oyunu öğren ve sarf malzemelerini düzgün kullan. Gelelim bir zırhlı 3-5 K hasar vuruyora. Acaba aynı oyunu oynadığımıza emin misin? Ben Nagato ile açı vermiş Kutuzov'a bir salvoda 10K hasar atmışlığımı bilirim ve bu çok sık oluyor overmatch mekaniği nedeniyle. Şimdi o kruvazörün zaten 40K canı var ve bunu iyileştiremiyor. Bordasını dönse zaten tek yiyecek. Zırhlıların veya muhriplerin böyle bir anda yok olacağım korkusu yok. 

Görünmeden ateşin kalkmasını ben de destekliyorum ama ada arkasından, sisten atıyor ben yanıyorum aman dersen o senin oyunu kavrayamamış olmandan başka bir şey değildir. Ayrıca zırhlılar yavaş atmıyor: Atago 15 saniyede bir atarken bir zırhlı 30 saniyede atıyor, Almanlar 26. O yüzden lütfen nişan almayı da öğren yeri gelmişken.

• Cool 2

Players
53 posts
2,380 battles

Hipper ile NC'den 15 km mesafeden ve kıçtan köşk yemişliğim çoktur. 2 yangın çıkıyor yarı can alıyor diyorsun bu yanlış. Bir yangın saniyede geminin canının %0.3'ünü vurur. Zırhlılar saniyede maksimum canlarının %0.5'ini iyileştirebilir saniyede. Gel bir hesap yapalım. 100K canı var diyelim geminin. Bir yangın saniyede 300 vuracaktır. İki kaptan yeteneği ve bayrakla bir yangın 35 saniye kadar yanacaktır. Yani toplamda 10500 hasar ve bunun tamamını iyileştirebiliyorsun. 28 saniye boyunca çalışan iyileştirme ise saniyede 500'den toplamda 14000 can iyileştirecektir. Bir zırhlı 5 tane bundan taşıyınca fazladan bir 70000 canı oluyor. Yine de yangın çabuk öldürüyor, çok vuruyor diyorsan lütfen biraz oyunu öğren ve sarf malzemelerini düzgün kullan. Gelelim bir zırhlı 3-5 K hasar vuruyora. Acaba aynı oyunu oynadığımıza emin misin? Ben Nagato ile açı vermiş Kutuzov'a bir salvoda 10K hasar atmışlığımı bilirim ve bu çok sık oluyor overmatch mekaniği nedeniyle. Şimdi o kruvazörün zaten 40K canı var ve bunu iyileştiremiyor. Bordasını dönse zaten tek yiyecek. Zırhlıların veya muhriplerin böyle bir anda yok olacağım korkusu yok. 

Görünmeden ateşin kalkmasını ben de destekliyorum ama ada arkasından, sisten atıyor ben yanıyorum aman dersen o senin oyunu kavrayamamış olmandan başka bir şey değildir. Ayrıca zırhlılar yavaş atmıyor: Atago 15 saniyede bir atarken bir zırhlı 30 saniyede atıyor, Almanlar 26. O yüzden lütfen nişan almayı da öğren yeri gelmişken.

gel su hesabı bır daha yapalım. bır yangından cıkardıgın hasar bayrak vs olursa kı olmaya da bılır. 10500. 2 yangın cıkarıyor demısım. carp 2 ıle 21000

ayrıca bu yangınları cıkarırken salvo da atıyor ve bır zırhlının salvolardan kacınması kruvazor kadar kolay degıl. o mermılerden gelen de bır hasar olucak bu surecte. hadı ona da 10k dıyelım. ettı mı 30k damage. sen bunun 14k sını ıyılestırdın. gırdı mı bekleme suresıne tamırın. artık tamırın yok . cıkardı mı adam 2 yangın daha basla sımdı erımeye. suan - 16bındesın yangın ıcın artık yapacagın tamır yok. 15km den kosk yemıslıgım coktur dıyorsun.ben hıc kosk yemezsın dıye bırsey soylemedım zaten zıkzak cızmemıssın mermılerı yemıssın kosk de denk gelmıs bunda garıp bır durum yok. fazladan 70k canı oluyor demıssın oyle bır dunya yok sen zırhlıya bu kadar tamır basma zamanı tanıyorsan o benım sarf malzemesını kullanamayısımdan degıl senın kullanmama ızın verme zaafıyetındendır. 10 k hasar attıgımı bılırım demıssın. zaten 1 mermı yaklasık 5k vuruyor sen 2 tane tutturmussun sımdı cok damage mı atmıs oldun neyın kafası bu. ayrıca ust sevıyelerdekı kruvazorlerde de ıyılestırme mevcut bence sen gıt bıraz ogren oyunu. ayrıca sacma sapan yazılanı okumadan algılamadan yorum yapmıssın tek kelımem var mı acaba sısten yada ada arkasından atıyor da goremıyorum dıye. ayırca bır zırhlı yavas atmıyor dıyorsan senle zaten tartısıcak hıcbırseyım yok. kalkmıs bana atago dıyorsun des moınes de 5sn de bır atıyor. mıno da 3 snde bır atıyor. yazıyorsun zırhlıya 30sn dıye hala dıyorsunkı zırhlı yavas atmıyor. ne yazdıgının ne dedıgının farkında mısın acaba

Players
735 posts
9,936 battles

zırhlılar yavaş atmıyor. kendinizi kandırmayın. yamato bile yükseltme ile 27 saniyede bir atabiliyor iken en hızlı reload yapan japon kruvazörü 13 küsür saniye ile zao.

kabul edin yada etmeyin oyundaki en ezik sınıf kruvazördür. dediğiniz gibi 15-20 km aralığına japon kruvazörleri zaten çıkamıyor çünkü ibuki ve zao hariç maksimum menzili 15-16 km ile sınırlı, keza amerikanlar ve ingilizlerde öyle. dediğiniz tanıma sadece ruslar uyuyor ki onlarda zaten zırhlılar yakın mesafeden teklesin diye varlar oyunda.

ayrıca ne kadar zik zak yaparsan yap adam sana yeri geliyor 12 mermi sıkıyor temas eden tek mermiyle köşk yiyip yaptıkıklarınızın boşa gitmesini görmek can sıkıcı. ya zao ile khabarovsk'la karşı karşıya gelirsem korkuyorum ben. lafta ben avlayacakmışım onu oyunda görevim buymuş!!! adamın can havuzu 23.000 benim ki 40.000. 4 saniyede bir ateş ediyor. benim reloadım 13.6 saniye. 8km'den 12 mermiyi birden gömdüm khabarovsk'a 6000 vuruyor şaka gibi. adam bana benim ona verdiğimden daha hızlı hasar veriyor. köşk atacak diye korkudan yan veremedim ön toplarla sis atana kadar mücadele ettik sonra kayboldu korkudan yaklaşamıyorsun ki.

ya sadece zırhlılarla takılayım desen ne kredi kasabiliyorsun ne deneyim. zırhlılar sana uymuyor ki. kimisi 20 km den takılıyor kimisi birbirini boğazlıyor.

şu an kruvazör daılnda başının çaresine baka bilen gemi bir elin parmaklarını geçmez. benim için o kadar bile yok. şahsen des moines, minatour, moskva haricinde son güncelleme sonrası oynanabilecek kruvazör kalmadı. zao realod süresinden kaybediyor, hindenburg ise du üçlü karşısında bence etkisiz kalıyor. ayrıca bu iki gemi mermilerin nispeten düz attıklarından mermilerini ada arkasından da geçiremiyorlar. maç boyunca kabak gibi ortada dolaşacaksın. tek umut birileri sis basacakta içinde saklanacaksın. yoksa tek atıp bitiriyorlar adamı. 

bir de tutturmulşar ona yan verme buna yan verme. ben isteyerek mi yan veriyorum? çok mu meraklıyım ölmeye? 11 kişi rakip takım bunun yarısı zırhlı birine vermesen diğerine veriyorsun.

cv ve kruvazör dalı bildiğin ezik kalmakta. etkili oldukları sınıfta sırf op gemiler olduklarından etkililer. en basitinden kendinize şunu sorun oyuna yeni başlasanız kruvazör başlarmıydınız? şahsen tövbe bir daha başlarsam kruvazör kasmam.

• Cool 5

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.