Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
ciemy

wows nie działa...

19 comments in this topic

Recommended Posts

[O_O]
Players
88 posts
2,789 battles

Dziś był u ,nie informatyk by wyczyścić kompa z wirusów i  zrobić by szybciej działał.

Ale chyba wyłączył launchera wowsa.....

Takie coś sie pokazuje:

RmxAnuo.jpgA jak poszperałem by zobaczyć co sie dzieje i czy wszystko jest jak powinno być zobaczyłem:

CpCBN67.pngPisze, że updater jest wyłączony... moje pytanie:

Jak to włączyć?

Sr, że widac w jako gre gram xd

Edited by Daroo2017
CZERWONA CZCIONKA zarezerwowana tylko dla moderatorów. Merge posts - prosze nie pisac post pod postem. Dziekuje

[TF16]
[TF16]
Players
2,330 posts
19,962 battles

Próbowałeś reinstalacji? Pewnie poczyścił rejestr i nie wiedział, że wows jest istotny :)

Players
1,796 posts
2,177 battles

Próbowałeś reinstalacji? 

Tak, próbował

Zainstalowałem ponownie i to samo jest.. co sie stało??

• Cool 1

Players
6,008 posts
7,043 battles

Ale to nawet laucher się nie uruchamia?

Możesz spróbować zainstalować WoWs w innej lokalizacji (nie w tym samym folderze).

W katalogu gry powinien być folder "logs" czy coś takiego. Tam powinien być zrzut tego, dlaczego się aplikacja nie uruchamia.

Sprawdź jeszcze szczegóły błędu w logach komputera (Mój kąpóter -> Zarządzaj -> coś tam logi).

I generalnie daj plusa "informatykowi", że robi cleaning na kompach*. Właśnie dlatego ja nigdy takich rzeczy nie wykonuję, żadnego czyszczenia rejestrów (które bez problemu są obsługiwane przez obecne procesory), deframentacji dysków (których z tego co czytałem nawet nie powinno się już robić), czy usuwania tempów (bo robię to ręcznie). Raz na 2-3 wystarczy format.

*oczywiście, że znam mnóstwo osób, która mówi "ja mam cleanera i uruchamiam sobie co tydzień i wszystko jest w porządku". Spoko, przecież każdy zarządza swoim sprzętem.

[GOFER]
Beta Tester
138 posts
8,060 battles

Zainstaluj ponownie grę, z tego co widzę w katalogu to masz tylko launchera, albo masz gdzieś inny katalog z grą.

[O_O]
Players
88 posts
2,789 battles

Ale to nawet laucher się nie uruchamia?

Możesz spróbować zainstalować WoWs w innej lokalizacji (nie w tym samym folderze).

W katalogu gry powinien być folder "logs" czy coś takiego. Tam powinien być zrzut tego, dlaczego się aplikacja nie uruchamia.

Sprawdź jeszcze szczegóły błędu w logach komputera (Mój kąpóter -> Zarządzaj -> coś tam logi).

I generalnie daj plusa "informatykowi", że robi cleaning na kompach*. Właśnie dlatego ja nigdy takich rzeczy nie wykonuję, żadnego czyszczenia rejestrów (które bez problemu są obsługiwane przez obecne procesory), deframentacji dysków (których z tego co czytałem nawet nie powinno się już robić), czy usuwania tempów (bo robię to ręcznie). Raz na 2-3 wystarczy format.

*oczywiście, że znam mnóstwo osób, która mówi "ja mam cleanera i uruchamiam sobie co tydzień i wszystko jest w porządku". Spoko, przecież każdy zarządza swoim sprzętem.

Najpierw w innej lokalizjaci spróbuje ..

[O_O]
Players
88 posts
2,789 battles

Tak samo sie dzieje.... nwm co z tym zobić ;_;

wydaje mi sie, że chodzi o to by uruchomić tego launchera/updatera bo widziałem, że jak był u mnie informatyk to to wyłączył....

A nwm jak to spowrotem włączyć....

Edited by ciemy

[ALKO]
[ALKO]
Players
709 posts
12,288 battles

Jeśli ten drugi screen z listy plików Wowsa jest aktualny to tam nie ma 3/4 plików z gry, więc jak tam z tą instalacją?

WorldOfWarships.exe masz?

Aha, jak ktoś Ci mówi, że nie powinno się defragmentować dysku w dzisiejszych czasach to go nie słuchaj. No chyba, że masz SSD.

Players
241 posts
11,313 battles

Problemy z launcherem mogą wynikać z usunięcia lub zatrzymania usług w WIN.  Generalnie zgadzam się że z tego przyśpieszania i czyszczenia to jest więcej problemów niż korzyści. Sam używam 360 Total Security - do czyszczenia tempów i przeglądarek - tylko dlatego że długo testowałem na "nieswoim" kompie.

Tak z ciekawości spróbuj czy Internet Explorer się odpala i działa w pełni sprawnie. Usuwanie jakichkolwiek aktualizacji i plików skojarzonych z IE może powodować dziwne konsekwencje... lepiej nie ruszać tego szajsu.

[TF16]
Players
978 posts
15,779 battles

deframentacji dysków (których z tego co czytałem nawet nie powinno się już robić)

Na HDD powinno się robić. Przy defragmentacji pliki są przepisywane ciągiem, tak aby głowica musiała jak najmniej ruchów po talerzu robić.

W przypadku SSD zdania są podzielone. Z jednej strony niektórzy mówią, że to tylko bezsensowne zapisywanie danych (i zmniejszanie liczby TB do zapisu-te dyski mają życie liczone właśnie w ilości zapisów-czym więcej zapisane tym większe prawdopodobieństwo utraty danych). Z drugiej strony niektórzy twierdzą że w SSD jest przydatne przepisywanie do jednej kości plik-który jest rozrzucony po kilku kościach. W Windows 10 nosi to nazwę optymalizacja dysku. Z tego co czytałem na ten temat to jeśli informacje są w jednej kości pamięci to są szybciej sczytywane niż jeśli plik jest rozrzucony np. na trzech kościach pamięci. Tylko ponoć to aż tak wielkiego znaczenia na szybkości działania nie ma (wąskim gardłem jest połączenie dysku-czyli w 99% użytkowników ma jednak poprzez SATA, czyli max550MB/s-mało kto ma dyski PCI lub PCI x4-w tych to jest do 3,5GB/s), ale ponoć usprawnia to zarządzanie dyskiem, czyli np.funkcją TRIM lub też kopiowaniem i zapisywaniem plików wewnątrz dysku. W przypadku sczytywania lub kopiowania na zewnątrz to się chyba niewiele zmienia, albo nic.

Edited by Escapist7

[ALKO]
[ALKO]
Players
709 posts
12,288 battles

Czy w ramach walki z wirusami został Ci zainstalowany jakiś program antywirusowy? 

Jeśli tak, to czy ma on funkcję piaskownicy.

Jeśli tak, to ją wyłącz.

[O_O]
Players
88 posts
2,789 battles

Czy w ramach walki z wirusami został Ci zainstalowany jakiś program antywirusowy? 

Jeśli tak, to czy ma on funkcję piaskownicy.

Jeśli tak, to ją wyłącz.

Eset...

Odinstalowac?

Players
251 posts
14,971 battles

Uruchomiłeś pobraną aplikacje jako Administrator? i czy przy instalacji tej aplikacji zaznaczyłeś "Zezwól na dostęp przez Zaporę ogniowa systemu Windows"  ?

Na drugim screenie pokazałeś że jest napisane że podpis cyfrowy jest niedostępny, nie zawracaj sobie tym głowy. Sprawdziłem u siebie i też mam tak napisane i po uruchomieniu launchera, grę mi pobiera.

Jeszcze spróbuj uruchomić Launchera Jako Administrator 

Edited by arthur8203

[O_O]
Players
88 posts
2,789 battles

Uruchomiłeś pobraną aplikacje jako Administrator? i czy przy instalacji tej aplikacji zaznaczyłeś "Zezwól na dostęp przez Zaporę ogniowa systemu Windows"  ?

Na drugim screenie pokazałeś że jest napisane że podpis cyfrowy jest niedostępny, nie zawracaj sobie tym głowy. Sprawdziłem u siebie i też mam tak napisane i po uruchomieniu launchera, grę mi pobiera.

Jeszcze spróbuj uruchomić Launchera Jako Administrator 

Próbwałem uruchomić jak administrator i to samo... nwm co sie stało z to giero....

Tak samo po re-instalce....

Edited by ciemy

Players
241 posts
11,313 battles

Nie wiadomo co ten "informatyk" czyścił jak czyścił. Dla niezaawansowanych użytkowników MS przewidział narzędzie przywracania systemu do wyznaczonego punktu. Jeśli był to informatyk a nie "informatyk" to powinien taki punk ustanowić przed zmianami w systemie. Przy deinstalacji lub instalacji programu antywirusowego zdaje się tworzy się automatycznie punkt przywracania. Pogoglaj a może się czegoś nauczysz, czegoś bardziej wartościowego od gier i "wołania informatyka". Może coś spieprzysz, ale nauka na własnych błędach (a nie na gotowych rozwiązaniach) utrwala się najlepiej ;-)

Edited by Mr_dajbicz

Players
251 posts
14,971 battles

Format to ostateczność

Użyj kombinację klawiszy logo Windowsa + R i wpisz compmgmt.msc i  naciśnij OK. W zakładce wybierz Podgląd zdarzeń > Dziennik systemu Windows > Aplikacje w środkowej tabelce pokażą ci się informacje, co i jak się dzieje z daną aplikacją gdy ja próbujesz uruchomić, spróbuj odszukać błąd lub jeszcze raz uruchom launchera i powinien wyskoczyć informacja na samym początku tabelki  kliknij w nią ( daj screena ) 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.