Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Lucius_Dentatus

Submaryny - fake czy zapowiedź zmian?

70 comments in this topic

Recommended Posts

[LOBUZ]
Players
4,327 posts
16,688 battles

*edit*

Tier 11 więc event

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: treści

Edited by Daroo2017
proszę używać języka polskiego. Dziękuje.

[TF16]
Players
1,198 posts
12,850 battles

No wiesz, event jako test reakcji graczy na obecność w grze OP. Niby taka zabawa, a jak się spodoba to sruuu i wilcze stada zaczną grasować :)

Players
6,008 posts
7,043 battles

No wiesz, event jako test reakcji graczy na obecność w grze OP. Niby taka zabawa, a jak się spodoba to sruuu i wilcze stada zaczną grasować :)

Dokładnie.

Flint+dym = RN CL

Helloween+Transylwania = konwoje

Fletcher+radar = RU DD z radarem because russian ship must be OP

Hood+rakiety = nerf CV again

• Cool 2

[TF16]
Players
1,198 posts
12,850 battles

Swoją drogą, nie bardzo wyobrażam sobie ten event. Niby czym będzie można zniszczyć ten OP (zakładam, że zniszczenie będzie celem) jeśli będzie pod wodą? No chyba, że wystarczy go wytropić - przyjmując, że np. na peryskopowej jest do wykrycia - i czekać aż wyjdzie dla wymiany powietrza. Może być ciekawa zabawa, chociaż nie urywam, że nie jestem zwolennikiem OP w bitwach. Ich obecność wymusiłaby nowe metody walki. DD i CA musiałyby zostać przezbrojone, aby móc skutecznie zwalczać OP. Co więcej moi zdaniem wymusiłoby to pojawienie się przynajmniej klasy korwet/niszczycieli eskortowych (np. nasze Ślązaki) jako remedium na OP.

Players
6,008 posts
7,043 battles

Z tego co widziałem/słyszałem/czułem/myślałem:

Submariny nie będą wchodzić w zanurzenie i będą miały bardzo małego spota.

A jak zniszczyć to coś - strzelać, torpedować. Albo płynąć na linię 1 :child:

[TF16]
Players
1,198 posts
12,850 battles

Troszku bez sensu by było gdyby faktycznie OP były pozbawione swojego największego atutu. Wszak to stanowi o sile tej klasy. Sam mały spot nie wystarczy zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę niewielką prędkość podwodniaków i praktycznie żadne uzbrojenie artyleryjskie i przeciwlotnicze. W takiej sytuacji spot=zgon. Ja bym to widział tak. Mają mały spot + możliwość zanurzenia na jakiś konkretny czas - np. 1,5 minuty co 2 minuty. Co więcej dałbym OP jeszcze jedną przewagę. Mianowicie byłyby możliwe do wykrycia w zanurzeniu wyłącznie przez DD i CA - oczywiście spot np. o połowę mniejszy niż na powierzchni - po wynurzeniu przez wszystkie klasy + samoloty, ale oczywiście z kołem wykrywalności znacznie mniejszym niż DD. Zdaje mi się, że byłby to dobry sposób na zmuszenie BBabies do walki. Kierowcy pancerników musieliby zrezygnować z samotnego pływania po krawędziach bo nie mieliby szans na wykrycie OP. Tylko eskorta DD lub CA dawałabym im szansę uniknięcia ataku z głębin.

• Cool 1

Players
1,251 posts
10,790 battles

No tak, ale nie zapominajmy, że ma wejść do gry nowa linia francuska. Być może obok innych atutów typu duża szybkość (do ucieczki na ten przykład) będą miały też zdolność do zatapiania/ taranowania tych małych podwodnych żyjątek? Ponadto część niszczycieli zaopatrzona jest w sonar, tak samo jak krążki. Wyobrażacie sobie wielki, ciężki krążownik (Orleans / Myoko / Eugen), polujący na podwodniaków? Albo zwinny Benson? Na niektórych okrętach widać wyraźnie beczki bomb głębinowych, zlokalizowane w rufowej części okrętu. Dlaczego więc nie użyć tej "zabawki"? Skoro była już misja konwojowa na halloween, to może być także przeciwpodwodna. :panic_fish:

Na pewno wielkim plusem pojawienia się okrętu podwodnego (choćby tylko jednego, nawet bota) w grze byłaby panika wśród tarła i kamperów. Kto wie, może przynajmniej połowa z nich ruszyłaby w końcu d... i zaczęła grać?

• Cool 1

[TF16]
Players
1,198 posts
12,850 battles

Umbra, no dokładnie to mam na myśli. U-47 jako Bicz Boży na leniwe BB. Co do samego wyglądu okrętów nie widzę tu problemu, każdy DD ma widoczną broń do zwalczana OP tyle, że... nie działającą. Konieczne byłoby więc jej zaprogramowanie w grze, a to - o ile nie jest już gotowe - wymaga sporo pracy. Konieczne byłoby również dozbrojenie w sonar wszystkich DD i krążowników - przynajmniej od jakiegoś konkretnego tieru - które go nie mają, a to niestety oznacza zawalenie się w gruzy balansu gry. Czemu? Ano temu, że gdyby zostawić DD i CA tak jak są, to te, które nie mają sonarów nie wyjdą z portu bojąc się OP. Dodanie sonaru wszystkim oznacza natomiast, że strzelanie torped w dym straci sens. 

Players
241 posts
11,313 battles

OP są wręcz wymarzone do kreowania scenariuszy np. konwojowania. OP pływałyby na głębokości peryskopowej i można by je torpedować (niszczyć) lub unieszkodliwiać ostrzeliwując peryskop. Zniknąłby problem konstruowania inteligentnych skryptów. Spawn OP byłby maksymalnie elastyczny.  

Players
6,008 posts
7,043 battles

Podwodne nie wykrywane przez BB? Nie, dopóki helmutozaury pływają w tej grze.

Kiedyś WG zrobiło papier-nożyce-kamień. Teraz nie jest już to tak konkretne, bo są BB z radarami i sonarami, krążki z dymem i niszczyciele z różną maścią użytków. Ta gra wymaga drużynowego wsparcia, ale jednocześnie dasz radę, jako tako, sam się obronić jeżeli natrafisz na inną klasę niż twój okręt.

Co mnie jedynie zastanawia to to, że gdyby wprowadzono OP to zmiana balansu była by okrutnie duża. Myślę, że to i tak kwestia czasu, że one się pojawią, bo WG wpadnie na jakiś pomysł (niekoniecznie dobry dla graczy).

Nie wiem czy pamiętacie, ale WG już coś tam przebąkiwało o OP mówiąc, że, byłyby to tylko boty, losowo umieszczone na mapie, ponieważ ich prędkość nie wystarcza na 20 minut rozgrywki.

[ZORRO]
Beta Tester
1,186 posts
2,448 battles

Nie musi być celem zatopienia go, tylko ucieczka przed nimi.

Dotrzeć z punktu A do punktu B a wszędzie wkoło zanurzone uboty.

Spot ich torped musiałby być tylko zwiększony co by były większe szanse na udany manewr.

[TF16]
Players
1,198 posts
12,850 battles

Podwodne nie wykrywane przez BB? Nie, dopóki helmutozaury pływają w tej grze.

Masz rację, a wyliby przede wszystkim, ci którzy grają na germańskich BB, które wszak mają sonar. Ograniczenie mu czułości chyba by nie przeszło :)

[GOFER]
[GOFER]
Players
815 posts
9,484 battles

Przestańcie pisac o wprowadzeniu okrętów podwodnych. Jeszcze jakiś kierowca BBka wejdzie tutaj, przeczyta i się zestresuje. A przecież oni już mają stresujące życie, niszczyciele je torpedujo, krążki palo a cvki rejpio.

Dajcie spokój. Chcecie, żeby ludzie przestali grać BBkami? Już teraz ta klasa to gatunek wymierający.

• Cool 1

[TF16]
Players
1,198 posts
12,850 battles

Nie musi być celem zarobienia go, tylko ucieczka przed nimi.

Dotrzeć z punktu A do punktu B A wszędzie wkoło zanurzone uboty.

Spot ich torped musiałby być tylko zwiększony co by były większe szanse na udany manewr.

Na zwrotnym okręcie niebezpieczeństwo mniejsze, bo ile taki U-bot strzeli torped jednocześnie, ot 6 nie więcej. To nie dywan 16 cygar.

Players
6,008 posts
7,043 battles

Przestańcie pisac o wprowadzeniu okrętów podwodnych. Jeszcze jakiś kierowca BBka wejdzie tutaj, przeczyta i się zestresuje. A przecież oni już mają stresujące życie, niszczyciele je torpedujo, krążki palo a cvki rejpio.

Dajcie spokój. Chcecie, żeby ludzie przestali grać BBkami? Już teraz ta klasa to gatunek wymierający.

Na publicznym teście krążowniki teraz do modułu na camo dostaną dodatkowe -5% do celności wroga.

Także teraz rozrzut ziemniaków będzie nie przy 10km, a przy 7km :teethhappy:

[TF16]
Players
1,198 posts
12,850 battles

Prędkość i promień skrętu nieco szokuje. Podobnie jak zasięg wykrywalności na powierzchni. No jeszcze niech ma ROF torped 7s i mamy najlepszy okręt w grze :P

Tier XI: Okręt podwodny Щ-102 dane techniczne.

Dane techniczne:

Poziom 11
Punkty życia 4 500

Wyrzutnie torped

pxgt001_torpedo_tube ‎3 x 2 533 mm

Obrona przeciwlotnicza

45 mm 21-K ‎2 x 1 45 mm

Prędkość maksymalna 36.0

Promień skrętu 440

Czas przestawiania steru 3.75

Zasięg wykrywalności na powierzchni 2

Zasięg wykrywalności z powietrza 7

Players
1,251 posts
10,790 battles

Apropos torped. Zrobiłem parę dni temu takie doświadczenie.

Grając na co-opach strzelałem do botów w CA i BB torpedy zza wyspy, zza zasłony dymnej postawionej przez sojuszniczego DD albo po prostu w końcówce bitwy robiły yolo torpedowe na ostatniego BB-bota. I tu zdziwko: boty potrafiły wymanewrować torpedy, wystrzeliwane nawet z odległości ok. 3 km! Czy strzelałem je z Kumy, Omahy, Furu, Cleva (joke), ciężki pancernik robił wariacki wiraż i był w stanie je ominąć. W bitwie randomowej nie zdarzały mi się takie "kwiatki". Dobrze wymierzona salwa torpedowa z 5-6 km dawała szansę, że przynajmniej 1 torpeda wejdzie. Widocznie boty mają lepszy refleks od Brajanków-geniuszy w ich wymuskanych BB.

Wracając do okrętów podwodnych: jeśli rzeczywiście znajdzie się jakiś odważny kpt. Prien i swoim U-47 przedrze się do Scapa (czytaj: na tarło) to może mieć obfity połów. Jasne, wywoła to olbrzymi krzyk Helmutów i Brajanków, gdyż posiadanie sonarów, radarów, dział wszelakiego kalibru, naprawek, samolotów i ch. wie czego jeszcze to za mało. Prawdopodobnie zażądają bomb głębinowych, wytwornicy dymu i rakiet BGM Tomahawk (takich jakie miał Miś Juri podczas Pustynnej Burzy). Jeśli to prawda, że "populacja" pancerników wynosi "tylko" 40 % to rzeczywiście coraz trudniej będzie grać innymi klasami.

W przyrodzie jeśli jakieś zwierzę nie ma naturalnego wroga, wówczas rozmnaża się w absurdalnych ilościach (jak królik w Australii :teethhappy: ). W Wows takimi istotami są BeBeczki - nie boją się krążków, CV jest klasą na wyginięciu, a nerfione torpedy niszczycieli nie stanowią już tak dużego zagrożenia, jak wcześniej. Wprowadzenie submarine mogłaby stać się pewną kontrą na niekontrolowany rozrost populacji BB. Wątpię jednak, by devsom wystarczyło odwagi do wprowadzenia pojedynczego bota U-bota do każdej gry. Pływałby na głębokości peryskopowej, czyli (dla uproszczenia) mógłby zostać staranowany / uszkodzony / trafiony z dział. Nie wierzę jednak, że to wejdzie: tysiąc BB-Helmutów na tarle podniosłoby zbyt wielki płacz na widok jednego U-boota z jedną torpedą :izmena::D

Weekend Tester
583 posts
986 battles

Na zwrotnym okręcie niebezpieczeństwo mniejsze, bo ile taki U-bot strzeli torped jednocześnie, ot 6 nie więcej. To nie dywan 16 cygar.

Typ XXI miał 6 wyrzutni dziobowych (chociaż czy realne byłoby ich jednoczesne odpalenie - wątpię. Co najwyżej działałoby jak WoT-owski magazynek; odpalamy 6 torped co 3-4 sekundy a potem cała szóstke wyrzutni minutę albo dwie ładujemy.

Gato i Balao amerykańskie też miały po sześć wyrzutni dziobowych (i cztery rufowe). Brytyjskie V tylko 4 dziobowe.

Natomiast sama możliwość odpalenia torped z odległości 3km bez bycia wykrytym byłaby bajką. To znaczy dla OP; dla BB byłaby koszmarem...Zwłaszcza, że taki Typ XXI mógł iść pod wodą z prędkością 17 węzłów - co jak na owe czasy było prędkością oszałamiającą; Amphion pod wodą szedł 8 węzłów a Balao niecałe 9...Mogłyby na bitwę nie zdążyć...

[TF16]
Players
1,198 posts
12,850 battles

No tak, nawet jeśli BB wykryje torpedy z 2,5 km, to wszystkich nie wymanewruje. Po 3 takie U-botki na team i populacja BB sama się zmniejszy.

Players
241 posts
11,313 battles

Apropos torped. Zrobiłem parę dni temu takie doświadczenie.

Grając na co-opach strzelałem do botów w CA i BB torpedy zza wyspy, zza zasłony dymnej postawionej przez sojuszniczego DD albo po prostu w końcówce bitwy robiły yolo torpedowe na ostatniego BB-bota. I tu zdziwko: boty potrafiły wymanewrować torpedy, wystrzeliwane nawet z odległości ok. 3 km! Czy strzelałem je z Kumy, Omahy, Furu, Cleva (joke), ciężki pancernik robił wariacki wiraż i był w stanie je ominąć. W bitwie randomowej nie zdarzały mi się takie "kwiatki". Dobrze wymierzona salwa torpedowa z 5-6 km dawała szansę, że przynajmniej 1 torpeda wejdzie. Widocznie boty mają lepszy refleks od Brajanków-geniuszy w ich wymuskanych BB

To nie o to chodzi że boty mają lepszy refleks. Chodzi o to że boty grają tak jakby na modach. Dostają dane ze spota lub samolotów o kursie i prędkości torped a następnie wyliczają kurs aby ominąć jak najwięcej.  Człowiek bez modów ("kresek" na mapie) nie wyliczy tak dokładnie kursu - często zawadzi o jakąś torpedę dosłownie o włos, a tu zalanie i na dno. Ja tam się nie przejmuję swołoczą mmo na modach... bo nie gram z nimi ;-) a boty mają jednak wiele dziur w tym algorytmie np. prawie zawsze płyną na "full speed". Wystarczy puścić im wąską wiązkę przed "bielucha autoaimu" i zbierają aż miło.

Edited by Mr_dajbicz

[-DWS-]
Beta Tester
4,474 posts
12,081 battles

Helloween+Transylwania = konwoje

A tak konkretnie to co z tymi konwojami? Też miałem nadzieję, że event to tylko test, ale jak ich nie było tak nie ma.

Czyli albo eventy to jednek nie są testy, albo testy wypadły tak sobie.

Zdaje mi się, że byłby to dobry sposób na zmuszenie BBabies do walki.

Żartujesz prawda?

Pancerniki liniowe to było powszechne zjawisko jeszcze w czasach kiedy lotniskowce nie były jak Yeti, kiedy japońskie torpedy miały 20km zasięgu i nie świeciły się zaraz po wystrzeleniu.

No więc jeśli wtedy towarzystwo nie ruszało dupy, to niby jakaś submaryna ma to teraz zmienić?

[TF16]
Players
1,198 posts
12,850 battles

Żartujesz prawda?

Pancerniki liniowe to było powszechne zjawisko jeszcze w czasach kiedy lotniskowce nie były jak Yeti, kiedy japońskie torpedy miały 20km zasięgu i nie świeciły się zaraz po wystrzeleniu.

No więc jeśli wtedy towarzystwo nie ruszało dupy, to niby jakaś submaryna ma to teraz zmienić?

Pogrzebałeś moje nadzieje przypominając o bezskutecznych na BB coward parach lotniskowców na bitwę czy szimach walących salwy torped przez połowę mapy. Najprawdopodobniej dzięki OP, BB jeszcze bardziej wcisnęłyby się w krawędź mapy.

• Cool 1

[GLORY]
Players
361 posts
8,347 battles

Submariny nie będą wchodzić w zanurzenie

W końcu okręty typu szcz to ruskie, pewnie ktoś znowu puścił pogłoskę o sabotażu i ruskie podwodniaki pływają w wynurzeniu sygnalizując wystrzelenie torpedy przez podniesienie peryskopu :) Zresztą był to bardzo udany typ okrętu na 88 zbudowanych tylko 35 zatonęło :P

Players
6,008 posts
7,043 battles

A tak konkretnie to co z tymi konwojami? Też miałem nadzieję, że event to tylko test, ale jak ich nie było tak nie ma.

Czyli albo eventy to jednek nie są testy, albo testy wypadły tak sobie.

Sam Ev1n przyznał, że tamten event to testy konwojów. Co chwilę zresztą gdzieś tam przebłyskują informacje o nich. Kiedy będą? Tego nie wiem.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.