Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
vuque

Süper Lig Ödülleri Hakkında Duyuru

14 comments in this topic

Recommended Posts

WG Team
499 posts
1,310 battles

Merhaba Kaptanlar!

Pek çoğunuzun bildiği üzere Sıralamalı Savaşlar Sezon 6'da Süper Lig'e ek ödüller getirdik.Orijinal fikire göre, Seviye 1'e ulaşan bütün oyuncular, özel bir göreve erişim kazanacaktı. Bu görev oyuncuya Süper Lig'de oynadığı her maç için bir Kutu verecekti. Burada amacımız, en tepeye savaşarak ulaşan cesur oyuncularımıza güzel bir ödül sağlamaktı.

Ne yazık ki, Süper Lig'de sportmenlik dışı davranışlarda bir artış gözlemledik. Pek çok oyuncu savaşa girdikten sonra Kutu almak için oyuna bir katkı sağlamadan hemen oyundan çıkmayı tercih etti. Bu durum Süper Lig fikrinin doğasına aykırı ve bilinçli oyuncuların oyundan keyif almalarını engellemekte.

Bu davranışların ışığında, harekete geçmeye karar verdik ve görevin koşullarını değiştirdik. Yeni kurallar ile, Kutu sadece iki takımda da kazanılan deneyim puanı bakımından ilk 2 sırada olan oyunculara verilecektir. Bu değişiklik, sportmenlik dışı hareketleri anlamsızlaştıracak ve iyi bir şekilde oyun oynamaya çalışan oyuncuları koruyacaktır. Oyunu dürüstçe oynayan bütün oyunculardan ayrıca özür diliyor ve bu değişiklikler gerçekleştiğinde oyun deneyimlerinin daha keyifli olacağını umuyoruz.

Hatırlatmamız gerekir ki, oynanış deneyimini bozan herhangi bir davranış, Oyun Kurallarının ihlali olarak değerlendirilebilir. Süper Lig katılımcılarının savaş kayıtlarını araştırma ve eğer gerekli görülürse ceza verme hakkımızı saklı tutmaktayız. 

Durumu sürekli olarak takip etmekte ve bu değişikliklerin sonuçlarına göre hareket etmeyi planlamaktayız.

Adil oyun ve eğlenceyi destekleyelim, özellikle onurlu Süper Lig katılımcıları grubunda!

Savaş Görev Yerlerine!

Edited by vuque

Players
161 posts
3,396 battles

Dün normal bir oyun oynayacağımı sanarak girdim süper lig maçlarına, fakat herkesin birbirini ramlediğini gördüm oyunun daha hızlı bitmesi için. Bunu kabul etmeyen oyuncuyada ya takım arkadaşı saldırıp batırıyordu yada diğer tüm oyuncular tarafından report ediliyordu (zaten 1 kişi idi bunu etmeyen), hal böyle olunca istesenizde normal bir oyun oynayamıyorsunuz. Herkesin daha hızlı gemi almam yönünde uyarısına rağmen oyunun en yavaş gemisi texasla girdim sürekli.

Players
521 posts
12,374 battles

Yeni kurallar ile, Kutu sadece iki takımda da kazanılan deneyim puanı bakımından ilk 2 sırada olan oyunculara verilecektir. 

Hoaydaaaaa !!!

• Cool 1

[HEROS]
Players
1,226 posts
12,189 battles

Süper lig ödülleri değil, genel olarak ödüllerin hakkında da değişiklik lazım. Zırt zırt ödüller hiç sağlam değil. Zibilyon tane sinyali, işe yaramaz modüllere tercih ederim. :)

• Cool 2

[TCG]
Players
362 posts

Süper lig ödülleri değil, genel olarak ödüllerin hakkında da değişiklik lazım. Zırt zırt ödüller hiç sağlam değil. Zibilyon tane sinyali, işe yaramaz modüllere tercih ederim. :)

Kesinlikle doğru. Oyuncular olarak bir şeyler yapamaz mıyız? Ticket açmak aklıma geldi ama işe yarar mı bilemiyorum. Özel modul diye çıkarmışlar bir de. Kim taretlerinin hedef tutturma oranı yerine 10 saniye daha fazla aktif olan uçak savar alır? Yada kim gizlilikten ödün verip, 2-3 sis daha fazla atan bir muhrip ister. Yeni moduller bildiğin çöp. WG daha sonra modulleri bufflayabilir umuduyla satmadım ben. ama bir çok kişi alır almaz sattı bile, o derece işe yaramazlar. 100 tane papa papa verselerdi, o tüm modullerden daha iyiydi.

Hadi modulleri geçtim, kredi de kazanamıyorsun artık ranked oynayarak.

@vuque: siz sesimizi üstlere duyurabilirseniz, seviniriz. :)

• Cool 6

[HEROS]
Players
1,226 posts
12,189 battles

Kesinlikle doğru. Oyuncular olarak bir şeyler yapamaz mıyız? Ticket açmak aklıma geldi ama işe yarar mı bilemiyorum. Özel modul diye çıkarmışlar bir de. Kim taretlerinin hedef tutturma oranı yerine 10 saniye daha fazla aktif olan uçak savar alır? Yada kim gizlilikten ödün verip, 2-3 sis daha fazla atan bir muhrip ister. Yeni moduller bildiğin çöp. WG daha sonra modulleri bufflayabilir umuduyla satmadım ben. ama bir çok kişi alır almaz sattı bile, o derece işe yaramazlar. 100 tane papa papa verselerdi, o tüm modullerden daha iyiydi.

Papa Papa ile free exp kasıcaktım, oda yalan oldu bu sebeple. WG neyin peşinde anlayamadım. :)

Players
161 posts
3,396 battles

An itibari ile 30 dakikadır Süper lig Prime Time Görevi etkin olmasına rağmen sırada sadece 2 kişi bekliyoruz, yabancı oyuncular boykot ediyor sanırım.  Kısacası Super Lig Öldü, teşekkürker WarGaming. 

[CMMR]
Players
681 posts
12,711 battles
:) Bu konu baya eğlenceli geldi...hatta bilimsel yasaları dahi tekrardan kanıtlamakta :) akışkanlar her zaman en kısa ve en kolay yolu seçer...ödül için gerekli ön şart sadece savaşa katılım ise...en kolay yol...sadece katılmaktır...katıldım mı katıldım tamam ok...tüm şartlar gerçekleştirildi...içerik(savaş meydanlarındaki aktiviteler)önemli değil...çünkü önkoşul katılım sağlamış olmak...hal böyle iken oyuncular aslında hile ya da hoş karşılanmayan davranışlar sergilemiş olmuyo(bilimsel açıdan)...ödül için öngörülen şartları yerine getiriyo :) kısa ve kolay yol...sonrasında alınan yaptırım kararı ise....ödül için başta konulmuş olan gerekliliği uğraşmaya deymeyecek düzeyde zorlaştırıyo...kısaca artık yol; kısa ve kolay değil...haliyle oyuncular artık pes diyo...boykot ediyo :)

Oyuncular olarak bir şeyler yapamaz mıyız? Ticket açmak aklıma geldi ama işe yarar mı bilemiyorum. Özel modul diye çıkarmışlar bir de. Kim taretlerinin hedef tutturma oranı yerine 10 saniye daha fazla aktif olan uçak savar alır? Yada kim gizlilikten ödün verip, 2-3 sis daha fazla atan bir muhrip ister. Yeni moduller bildiğin çöp. WG daha sonra modulleri bufflayabilir umuduyla satmadım ben. ama bir çok kişi alır almaz sattı bile, o derece işe yaramazlar. 100 tane papa papa verselerdi, o tüm modullerden daha iyiydi.

+1
Edited by canbanur

Players
123 posts
5,082 battles

6.Sezonu gerek açtıkları tierın dengesizliğinde, gerek rank ödüllerinde , gerek bu süper lig mevzusunda ellerine yüzlerine bulaştırdılar.Benim gözümde sınıfta kaldınız bu sezon.Diğer sezonda dersinize daha iyi çalısmanızı ve oyuncuları mağdur etmemenizi umuyorum.

Edited by Re13eL10
  • Cool 2

[CMMR]
Players
681 posts
12,711 battles

Dediğiniz gibi Sezon 6,oyun içi hoşnutsuzluk oranları hayli arttı,ingilizce forumda ;çok daha çarpıcı bilgiler ve kıyaslamalar mevcut...Yönetimden de ses seda yok,neyi neden yaptıklarını yeterince savunamadılar,açıklayamadılar...eskiye oranla oyun içi aktivitelerde daha fazla kaynak ya da hediye geldiği için dengeleme amaçlı hediyeler düşürüldü demek,oyun içi aktiviteler ya da kutulardan elde edilenlerin oyuncular tarafından memnuniyetle karşılandığı anlamına gelmiyo ki...zaten memnun olmadığımız ve elde ettiğimiz gibi direkt olarak sattığımız yükseltmeler vs vs nedeniyle sezon 6 ödüllerinin de düşürülmüş olduğunu görmek...sıralamalı savaş isteğini azaltmakta...kaldı ki ben bunun bu sezona özel olacağına inanmıyorum...bir süreç içerisindeyiz...2016 son aylarından itibaren eklenen yeni DD dalları...onlara yapılan yatırım...DD ler başarılı olsun ve üst seviyelerde ortalama %40 olan Zırhlı (BB) kullanımını düşürmek amaçlı,Zırhlılardaki zırh değerlerinin düşürülmesi,kolay lokma hallerine getirilmeleri...kısaca kötünün başlangıcındayız...bu daha da istemediğimiz değişiklikler görerek devam edecek...Madem oyun tarihi gerçeklikler üzerine kurulu ve mümkün mertebe gerçeğe yakın hale getirilmeye çalışılıyo...iyide kardeşim...sadece 1 Tirpitz...sadece 1 BB...3-4 ay İngiliz ve Hollanda donanmalarına varlığı ile korku salmıştı...oyunda öyle mi? Tüm DD ler ...ah bi BB görsemde güzel damage alsam havasında dolanıyolar...kimseye korku saldığımız yok oyunda :) yaptığım son savaşlarda DD sayısı hep 10-12 adet olmaya başladı...tesadüf mü bilemiyorum..artı büyük çoğunluğu +2 level aralığında idi...biz zırhlılar da bir savaştan 100k damage altında hasar aldığımızda,kısaca ekonomik olarak geriye gidiyoruz...oynabilirlik kötü durumda.Etraf DD kaynarken,hangi kaynaklardan 100k damage elde edicez? Demem o ki ;WG oyuna oyuncu gözüyle bakmıyo,bakamıyo,yabancılaştı...ya da yanlış yönlendirmeler almakta...tek tesellim,Cadılar bayramı etkinliği gibi bir pve ya da rp oyun modu gelse de...hiç savaş yapmak zorunda kalmasam düşüncesi :)

Edited by canbanur

Players
123 posts
5,082 battles

An itibari ile 30 dakikadır Süper lig Prime Time Görevi etkin olmasına rağmen sırada sadece 2 kişi bekliyoruz, yabancı oyuncular boykot ediyor sanırım.  Kısacası Super Lig Öldü, teşekkürker WarGaming. 

Durum buysa eğer cidden kaliteli bir oyuncu kitlesine sahip wargaming.Bunun kıymetini bilip,bundan sonra adımlarını kendi çıkarlarından önce oyuncuların beklentilerini ilk planda tutarak gerçekleştirmeliler.Eğer ki bu yazdığımı dikkate almazsanız benim yada bu oyuncu kitlesinin bir kayıbı olmayacaktır,kaybeden kendiniz olacaksınız.Bir nevi altın yumurtlayan tavuğu kesmiş olacaksınız.

Birde aklıma gelmişken söyleyeyim eskiden süper kutudan 5 sancak gelirdi onu bile 4 e düşürmüşler.Ayıptır,günahtır eğer bunu bile düşünüyorsan.

Yaptığınız şey ne söyleyeyim ;

"Sinekten yağ çıkarmak."

Edited by Re13eL10
  • Cool 2

Players
521 posts
12,374 battles

6 sezondur süper lig var ve 6 sezondur popüler olmayan gereksiz bir moddu. İlk defa bu sezon düşük seviye olması ve kutu ödülü ile biraz cazip geldi ama onuda bitirdiniz. Madem hak hukuk çok önemli bende şöyle bir öneride bulunuyorum:

Sıralamalı savaşlarda belirli bir puanın üzerine çıkamayan ve oyun başında ölüp free win alan takım sonuncusuna yıldız verilmesin, karşı takımın birincisi yıldız alsın ikinciside yıldız kaybetmesin.

Haksız kazanç ise buda haksız kazanç. Ben eşşek gibi çabalıyorum win için karşı takımın sonuncusu random torpidpya kafa atıp ölüyor puanı 350, ben lose alıyorum puanım 1300 ama ona yıldız var bana yok. Vay be what a justice

• Cool 4

Players
123 posts
5,082 battles

Sıralamalı savaşlarda belirli bir puanın üzerine çıkamayan ve oyun başında ölüp free win alan takım sonuncusuna yıldız verilmesin, karşı takımın birincisi yıldız alsın ikinciside yıldız kaybetmesin.

Gayet makul ve mantıklı bir öneri bunu dikkate almalısınız.

[WG-EU]
WG Team
292 posts
459 battles

Merhabalar,

Başlık altında paylaşmış olduğunuz bütün geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz. Geri bildirimlerinizi oyun geliştiricilerimize düzenli olarak iletmekteyiz. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.