Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
_CaNBaNuR_

North Carolina Donanım-Taktik Yardım

6 comments in this topic

Recommended Posts

[EJDER]
Players
770 posts
9,461 battles

T10 savaslari farklidir kankim t8 savaslari farkli zamani gelince yuksek sv maclarda oynamak isteyeceksin hersey zaman

Players
735 posts
9,936 battles

amerikan zırhlılarında çok iyi değilimdir ama madem kimse yazmamış n.c, montana ile beraber amerikan ağacı içinde en sevdiğim iki gemiden biri olduğundan bir şeyler karalayayım.

sana verebileceğim tavsiyelerim ise; 

1. asla amerikan zırhlıları ile diğer ulusların zırhlılarıyla yakın savaşa girme, 12-18 km ideal aralıktır. 27 km ye yapacağın yükseltme gemine bir şey katmaz onun yerine diğer alternatifleri değerlendir. https://www.youtube.com/watch?v=otPNkgtzebw videonun başını iyi izle ideal kaptan eğitimleri ve yükseltmeler görülüyor orada ona göre sende gemini şekillendir. özellikle n.c ve iowa'da kaptan yeteneklerinde tespiti azaltan yeteneği açmanı tavsiye ederim. tespit menzilleri kruvazör seviyesine düşüyor rakip zırhlılara yandan küçük sürprizler yapabilirsin böylece. 

2. gemilerin hangi yöne gittiğini anlamak için baca dumanlarına dikkat et. baca dumanının yönü ve hızı sana ne tarafa hangi hızla gittiğini açık edecektir. daha ayrıntılı anlatımlar için cantürk arkadaşımızın kanalındaki eğitim videolarını izlemeni tavsiye ederim. https://www.youtube.com/channel/UCA7-kTWbA7cPf3_G9OZ_Qkw/playlists

3. amerikan zırhlıları mermilerini aşırtma atar bu yüzden mermi hızları biraz düşüktür. diğer bir zırhlıya ateş edeceksen geminin hızına göre dürbününden görünen saniyenin bir yada iki saniye ilerisine atman iyi olur. mesela karşında amagi varsa ve dürbünün sana 12 saniye mermi ulaşım hızı veriyorsa sen 14 saniye ye at. çünkü amagi hızlı bir zırhlıdır mermilerin belirtilen sürede varsa bile amagi orayı geçmiş olabilir ama bir colorado geçemez mesela, bu sefer 4-5 saniye daha geriye ateşlemen gerekebilir. kruvazör ve muhriplere mermi ulaşım süresinden çok daha ilerilerine atman gerektiğinden bahsetmiyorum bile. tabi bunu tam çözebilmen için gemileri tanıman, hızlarını, manevralarını bilmen ve yer, yön tespitine aşına olman lazım. cantürk'ün videolarını izlemeni tavsiye ederim madem gelişime açıksın sana çok şey katacaklardır. 

benim sana verebileceğim tavsiyelerim bunlar. umarım işine yararlar.

• Cool 2

Players
634 posts
21,655 battles

N.C bir ara en sevdiğim gemiydi öyleki sadece NC ile 638 maç yapmışım NC nin avantajları uçak savarlarının güçlü oluşu ve puruva puruvaya  savaşlarda  diğer T8 zırhlılarından daha fazla namlu avantajı ve diğer T8 zırhlılarına oranla mermi dağılının az olması bunlar Bir zamanlar NC yi  etkli yapıyordu ve benim en sık oynadığım gemiydi ancak artık UÇAK gemileri eskisi kadar sık gelmiyor benim ilk başladığım zamanlarda T8 de bile 2 şer uçak gemisi gelirdi şimdi 5-6 savaştan birinde uçak gemisi var oda bir tane yani NC nin uçaksavar avantajını artık eskiye kıyasla çok anlamı kalmadı   bundan 4-5 ay önce premıum zırhlılar hariç oyundaki tüm zırhlıların PURUVA zırhlarını düşürdüklerinden beri NC nin puruva savaşı avantajıda anlamını yitirdi geriye sadece mermi dağılımı avantajı ve atış menzilinin genişliği kalıyor  bu yüzden atışmenzilinin yüksekliği ve mermi dağılımının düşüklüğünü göz önünde bulundurursak bu gemi ile uzaktan savaşmak daha mantıklı yani bir BİSMARK veya TIRPITZ gibi yakın savaş için çok uygun değil çok kolay köşk yiyiyor 

Hala limanımda NC duruyor ama çok uzun süredir kullanmadım BİSMARK çıktığından beri NC ve AMAGI nin papucu dama atıldı :D

Edited by muavenet_2016

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.