Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Haatra

Grozovoi

27 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Players
1,732 posts
15,880 battles

tak jsem ho včera koupil a zkusil jednu hru. Mám tam jen 10b kapitána, kde jsem dal CE, takže na AFT ještě budu muset chvíli počkat. Ale asi ani ten AFT to nevytrhne.

Už na začátku při rozjezdu jsem začal chápat všechny ty negativní recenze na tuhle loď, nevěděl jsem pořádně kam jet a co dělat. Zajímalo by mě jáká je úloha týhle lodě v bitvě, možná jako support. Bez AFT má dostřel ubohých 10,3km (12,4km s AFT). Možná až odeberou ten stealth fire tak ten dostřel 10,3km bude výhoda. Spot na max 6,8km takže jí outspotne všechno kromě dalších rusů.

Děla jsou jinak celkem ok, střílí se s nima dobře jako u všech rusů, ale je jich míň než má Khaba a HEčka mají o 100 míň damage než standart (1800 vs. 1900).

Měl jsem štěstí, že jsem v tý jediný hře potkal letadlovku tak jsem mohl vyzkoušet baráž. A jo, tu už mi přišla smysluplnější než u Udaloje, Taihu to krájelo ty letadla docela slušně když si nedal pozor (10 sestřelů), ale to je tak všechno co tahle loď nabízí. 

Jako gunboat si radši zahraju předchůdce Udaloje nebo Khabarovska, který jsou v tom jednoznačně lepší. Na torpéda jsou tu zase jiný DDčka. A hrát DD jen kvůli slušný protiletadlový obraně?  Ze všech T10 lodí je tohle nejslabší kousek. Ještě určitě pár her zkusím, ale nemyslím, že by se názor nějak změnil.

• Cool 1

[IDDQD]
Beta Tester
194 posts
16,349 battles

tak jsem ho včera koupil a zkusil jednu hru. Mám tam jen 10b kapitána, kde jsem dal CE, takže na AFT ještě budu muset chvíli počkat. Ale asi ani ten AFT to nevytrhne.

Už na začátku při rozjezdu jsem začal chápat všechny ty negativní recenze na tuhle loď, nevěděl jsem pořádně kam jet a co dělat. Zajímalo by mě jáká je úloha týhle lodě v bitvě, možná jako support. Bez AFT má dostřel ubohých 10,3km (12,4km s AFT). Možná až odeberou ten stealth fire tak ten dostřel 10,3km bude výhoda. Spot na max 6,8km takže jí outspotne všechno kromě dalších rusů.

Děla jsou jinak celkem ok, střílí se s nima dobře jako u všech rusů, ale je jich míň než má Khaba a HEčka mají o 100 míň damage než standart (1800 vs. 1900).

Měl jsem štěstí, že jsem v tý jediný hře potkal letadlovku tak jsem mohl vyzkoušet baráž. A jo, tu už mi přišla smysluplnější než u Udaloje, Taihu to krájelo ty letadla docela slušně když si nedal pozor (10 sestřelů), ale to je tak všechno co tahle loď nabízí. 

Jako gunboat si radši zahraju předchůdce Udaloje nebo Khabarovska, který jsou v tom jednoznačně lepší. Na torpéda jsou tu zase jiný DDčka. A hrát DD jen kvůli slušný protiletadlový obraně?  Ze všech T10 lodí je tohle nejslabší kousek. Ještě určitě pár her zkusím, ale nemyslím, že by se názor nějak změnil.

Díky za první názor k této lajně,alespoň vím,že není kam spěchat.Určitě si ho časem s Udaloiem doexpím,ale Khaba je jen jeden:izmena:

[O-S-W]
Players
24 posts
6,650 battles

Mam stejnej pocit, Udaloje jsem si nechal a Grozovoje nekoupil ač je vyzkoumán. Teď na testservru jsem schválně jezdil s Grozovojem a nic moc.

Obecně nechápu, proč X tier má menší dostřel než IX tier, platí pro obě větve RU DD

[IDDQD]
Beta Tester
194 posts
16,349 battles

koukám,že moc názorů,postřehů k tomuto DDs zatím není,zkusíme ho ošatit jako kebab a uvidíme...jen kapitán zatím na 15 bodech.Zatím nejspíš rezivějící loď do přístavu,čas ukáže:popcorn:

[CALM]
Players
241 posts
12,944 battles

Po patchi 6.8 tu máme nového krále na capy. Gearing byl sesazen. spot 6km. ultimátní děla (reload jsem dostal na 3,2) takže tohle gear prostě neustojí. Oproti gearovi má o trochu horší torpy ale dmg krásně naženete ze smradu s dostřelem 13,2km do nějaký bbs.

[IDDQD]
Players
1,732 posts
15,880 battles

skoro bych řekl, že král na capu je pořád Z-52, přes hydro nejde vlak.

Ale na Grozovoje jsem zvědavej, do teď byl nic moc.

4 minutes ago, marwin303 said:

dmg krásně naženete ze smradu

podle nějakýho leaku by mohlo mít střílení z kouře konečnou v příštim patchy :Smile_amazed: 

Spoiler

Now, smoke-firing will not be as pleasant as it used to be. Ships fire inside (or around) smoke screen will accelerate the dissipation of smoke.

For example: Gearing's 1-click firing will reduce 0.24 (0.12×2) sec. lifetime of all smoke cloud in a radius of 630 meters.

Larger caliber guns have better effect on smoke dissipating. The biggest 460mm has the basic smoke-dissipation penalty of 5.91 seconds. That is, each 1-click shot will cause 17.73 sec of smoke dissipation and one salvo will almost blow away an entire smoke screen!

[CALM]
Players
241 posts
12,944 battles
2 minutes ago, Quetak said:

skoro bych řekl, že král na capu je pořád Z-52, přes hydro nejde vlak.

Ale na Grozovoje jsem zvědavej, do teď byl nic moc.

podle nějakýho leaku by mohlo mít střílení z kouře konečnou v příštim patchy :Smile_amazed: 

Reveal hidden contents

Now, smoke-firing will not be as pleasant as it used to be. Ships fire inside (or around) smoke screen will accelerate the dissipation of smoke.

For example: Gearing's 1-click firing will reduce 0.24 (0.12×2) sec. lifetime of all smoke cloud in a radius of 630 meters.

Larger caliber guns have better effect on smoke dissipating. The biggest 460mm has the basic smoke-dissipation penalty of 5.91 seconds. That is, each 1-click shot will cause 17.73 sec of smoke dissipation and one salvo will almost blow away an entire smoke screen!

Ano má hydro ale strašně slabý HE. takže si od něj v klidu odjedeš aniž by tě nějak víc pocuchal. Díky tomu to není zas tak dobrý lovec. Grozo sežere ddčko na posezení.

Players
140 posts
3,107 battles
On 20. 7. 2017 at 0:23 PM, marwin303 said:

Po patchi 6.8 tu máme nového krále na capy. Gearing byl sesazen. spot 6km. ultimátní děla (reload jsem dostal na 3,2) takže tohle gear prostě neustojí. Oproti gearovi má o trochu horší torpy ale dmg krásně naženete ze smradu s dostřelem 13,2km do nějaký bbs.

Okrem toho ze to je najlepsie DD do capu a na hunt DDciek, da sa s tym aj grilovat ako ostatne ruske DD? Lebo 12.4km dostrel s AFT, torpy na 10km... Ako to vlastne hras, gunboat (typicky rus) alebo na torpy?

[CALM]
Players
241 posts
12,944 battles
15 hours ago, CaptainHugi said:

Okrem toho ze to je najlepsie DD do capu a na hunt DDciek, da sa s tym aj grilovat ako ostatne ruske DD? Lebo 12.4km dostrel s AFT, torpy na 10km... Ako to vlastne hras, gunboat (typicky rus) alebo na torpy?

Dostřel 13,2km takže se stím dá i grilovat ale jen ze smradu protože je pomalej. Já se snažím jít hlavně po ddčkách a když je po cestě něco tak torpím. Když jsem marnej tak si vlezu k nějaký BB a nahoním dmg na dělech.

• Cool 1

[T-N-T]
Players
856 posts
11,895 battles
8 hours ago, S4h3L said:

Skúšal niekto tie stealth torpéda + torpedo acceleration?

Jak tě to vůbec napadlo? Měl jsem takhle postaveného Bensona, protože měl zoufale pomalé úhoře(55), takže po úpravě dosah 7,4 km a 60 uzlů a odehrál jsem s ním takhle 700 bitev, to bylo ale v době kdy jsem něvěděl co je radar, nebo hydro. U Grozovoie jsou ty torpy naprosto vyhovující jak jsou 10km/65uzlů. Torpy pod 10 km jsou v dnešní podobě hry dost o hubu, zvlášť když chceš třeba torpit Anglány ve smoku

[IDDQD]
Players
179 posts
13,112 battles
On 23. 3. 2017 at 10:18 AM, Quetak said:

naprosto souhlas,hezky výstižně...

palebná síla lodi je slušná, rychle a přesně zasahuje až na 13,2 km s nabíjením za 3,2 s, tím ovšem všechny přednosti končí. Torpéda- no vím o lepších....asi všecky :)

Přežitelnost lodí je zoufalá,hp až 24400 vypadá slušné s kamufláží na 6,0 km,ale obratnost a zrychlení lodi je tragické + nevím proč,ale ta loď dostává neuvěřitelnou nakládačku oproti jiným torpédoborcům.jakmile mě spatří v capu, tak než se stihnu otočit nebo zakouřit,trefí mě všechno v okruhu  15km, pravidelně ztratím  50% hp a pak se stím hraje dost blbě.

Vůbec jsem nepřišel na to jak s tou lodí hrát: na děla to moc nejde,přestože se motám jak špína v kýblu na hraně dostřelu tak mě stejně trefují, střelba z kouře by ješte šla,ale pokud mi tam pošle někdo torpéda zpravidla se nestačím ani rozjet,abych se vyhnul a do capu s tou lodí už raději nejezdím..viz výše.Je to prostě takový univerzál, který ale neumí nic dobře,kromě chcípnutí...:( Po 100 bitvách,kdy statisky mám na něm na urovni DD T7 musím říct že se mi s ní hraje tak příšerně, že ji ode dneška ukládám do hibernace pokud se na ni něco nezmění nebo pokud mi někdo neporadí jak s tím naflákat 100k za hru.

[IDDQD]
Players
1,732 posts
15,880 battles

nutno dodat, že jsem to psal když ta loď byla nová, tzn. před všema buffama co dostala. O víkendu jsem jí vytáhl snad poprvé co jsem tohle psal a docela to i šlo, ujaly se nějaký torpéda, něco jsem zapálil a capnul...a dokonce i přežil přesto, že se mě Danny202 v Ibuki (s Jamesem v divizi) snažil sejmout kdykoliv mě zahlídl :Smile_hiding: 

Mám s ním odehráno prd - 11 bitev - tak se do nějakýho hodnocení pouštět nebudu, ale je to rozhodně lepší loď než bývala když vyšla.  

[IDDQD]
Players
179 posts
13,112 battles

no dobroš,ted se ti zdá lepší, pro mě pořád strašná ve srovnání s ostatními, jakou taktikou a buildem teda hraješ?Mně to s ní vůbec nejde.

[IDDQD]
Players
1,732 posts
15,880 battles
7 minutes ago, sharakor said:

no dobroš,ted se ti zdá lepší, pro mě pořád strašná ve srovnání s ostatními, jakou taktikou a buildem teda hraješ?Mně to s ní vůbec nejde.

jestli se tý jedný hře po půl roce dá říkat hraješ :Smile_teethhappy: Mám tam jen 11b kapitána takže moc možností nemám - klasika pro DD - preventivní údžba, last stand, na trojce si nejsem jistej co jsem zvolil, a maskování.

Taktika...to záleží na moc věcech - koho mám týmu, koho má nepřítel (radary/DDčka), mapa atd. Spíš asi podporovat ostatní DDčka než jezdit na vlastní pěst.   

[IDDQD]
Players
179 posts
13,112 battles

Chápu,že to záleží na rozložení sil na začátku bitvy,ale zajímalo mě obecně,jestli s tím jezdíš na začátku do capu, nebo stojíš opodála čekaš na druhé DD, nebo hodíš torpy a pak smrad a střílíš nebo jako dělový člun vlnkuješ a střiíš?

[IDDQD]
Players
1,732 posts
15,880 battles
14 minutes ago, sharakor said:

Chápu,že to záleží na rozložení sil na začátku bitvy,ale zajímalo mě obecně,jestli s tím jezdíš na začátku do capu, nebo stojíš opodála čekaš na druhé DD, nebo hodíš torpy a pak smrad a střílíš nebo jako dělový člun vlnkuješ a střiíš?

z tý jedný bitvy ti toho fakt moc nepovim, dělal jsem tak nějak všechno co jsi napsal podle situace (klidně můžu uploadnout video z tý hry až dorazim domu, ale víc něž Flamu v tomhle videu ti to určitě nedá  - jestli ovládáš angličtinu).

Spoiler

[IDDQD]
Players
179 posts
13,112 battles

video jsem viděl několikrát,ale anglicky bohužel umím ještě hůř než hrát s grozovoiem, rozumněl jsem akorat něco jaku horrible, terrible a.. [edited] :Smile_hiding: jediná rozumná taktika co se mi tam osvědčila byla jezdit všude jako druhý ,počkat až se na někoho zaměří a pak snažit se z dálky přikládat.žádné ostřelování jako Khaba,a nájezd do capu už vůbec ne, Několikrát mě dneska vymazali z mapy do 10s od spotu nebo i na jednu salvu(bez detonace).Nevadí prdím na ni..jde do hibernace.

[T-N-T]
Players
856 posts
11,895 battles
1 hour ago, sharakor said:

Když to jde, vždy se držím v těsném závěsu druhého DDs (do 1 km, abych mu mohl postytnout hned první pomoc). Protože, jak jsi říkal obratnost není bůhví co + opravdu dostává největší šlupky oproti ostatním DDs + tě spotnou nejřív. Tímhle získáš pár drahocených sekund na vyhodnocení situace, změna směru, spotne ti torpy  atd., protože nejdřív budou všichni střílet po tvém kolegovi. Není to žádné srabáctví, protože hnát se první na cap s touhle skvělou lodí mi příjde jako největší blbost. Mrtvý do do 3 minut týmu nepomůžete.

Používáš u svých DDs posílení výkonu? Mám to u všech svých DDs, právě kvůli torpům do smoku, pomůže to alespoň trošičku.

edit. aha už vidím, že na to jsi přišel taky, tak že v podstatě víš jak s ním hrát:Smile_Default:

Players
4 posts
10,509 battles

Žil jsem v domnění, že Grozovoi má možnost volby mezi healem a smokem. Po řadě tragických her, kdy jsem se nechal amatérsky vytorpit ve smoku, jsem chtěl hrát s healem, ale zjistil jsem, že tam je jen smoke. Dokud lidi nepřestane bavit shima, tak je lepší se od capů držet dál a hrát jako support, protože s ovladatelností na úrovní moskvy není možné předvádět nějaké torpedo beaty...

[O-S-W]
Players
215 posts
10,590 battles

Tak jsem taky pořidil Grozovoje a učím se s ním hrát. Rozhodně to není špatný DD, spíš naopak, ale je moc velký a neobratný. JInak má solidní torpy, výborný děla i dostřel a velmi dobrá AA, kdy jsem s ním nedávno sundal 20 letadel Midway, když je na mě poslal. Jen ta neobratnost mi vadí, když to srovnám se SIMSem, který ho mám jako farmu na kredity, tak SIMS je proti němu rychlík a Grozovoj je želva:D. Když ale jde o boj DD vs DD, tak Grozovoj nepřítele roztrhá na kusy, kdy si vzpomene. Když vás ale spotnou na CAPu, tak dostane strašnou čočku, díky jeho velikosti ho každej trefí a někdy to fakt zabolí. Ideální je jet s japonským DD, tak 1-2km za ním a když on něco spotne, vy tomu naložíte a pak rychle pryč. Ale rozhodně to není špatná loď, takovej mix Khabarovsku a Gaeringa:D.  

[T-N-T]
Players
856 posts
11,895 battles

Po faceliftu dostřel 14.8km a opravářská četa:cap_rambo:. S tou se dostáváte snadno přes 30t.hp . Ale kouř + opravy + posílení strojů po jednom kuse(v social edition) + 2x protiletadlová obrana. :cap_happy::Smile_great:

[ATOM]
Players
187 posts
8,069 battles

jak to je s opravama? naháněl jsem ho v CV měl 16K, hp dostal 2 torpéda, o chvilku poté jsem ho viděl a měl 17K  hp...

taktéž by mě zajímalo jak má rychlej load doplňků, stihnout mezeru v baráži byl docela masakr ...:fish_book:

[O-S-W]
Players
215 posts
10,590 battles

tahle loď je i po buffu plečka, a to mám DD docela rád. Hlavně ale díky MM, protože jste na DD obří, neobratní a máte torpéda s dosahem jen 10km. Díky tomu, že je v bitvě poslední dobou klidně 5 lodí s radarem na obou stranách, jsem rád, když rozdám 30k damage, kdy třeba Kitekaze o level níž rozdá klidně 70-90k damage jak nic. Grozovoi zatím odkládám jako nepoužitelnou loď, protože díky jeho "obratnosti", velikosti a špatným torpédům prostě není ta loď schopná rozdat damage v 10. MM. V posledních třech bitvách mě neustále honily Yueyang, Seattle, Minotaur a Worchester jak zajíce, dostával jsem sodu jako prase, smoke je vám na nic, pořád jsem svítil díky radarům, díky velikosti vás trefí všichni bez problému a vy neuděláte prostě nic. Cizí DD mají menší spot, takže vás vidí první a pokud chytnete špatnou mapu, tak jste tam úplně na nic. CAPy s ním od dneška ignoruju, protože jet do capu = rychlá smrt. Prostě takovej horší Khabarovsk. Doufám že WG něco s těma radarama udělá, ode mě neuvidí už ani korunu do doby než to nějak dořeší...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.