Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
__muavenet__

SIRALAMALIDA HEMEN PES ETMEYİN

15 comments in this topic

Recommended Posts

Players
634 posts
21,582 battles

SIRALAMALI SAVAŞLARDA HEMEN PES ETMEYİN VE BU MESAJI OKUMANIZI ÖNERİRİM

Arkadaşlar sadece bu 6. sezon sıralamalı savaşlar için yazıyorum eğer bu sıralamalı savaşlarda şimdiye kadar yaptığınız maçların toplamında kazanma oranınız en az %50 ise çok maç yaparak RANK 1 kadar çıkabilirsiniz mesela ben geçen 5. sezon sıralamalı savaşlarda %50 kazanma oranı ile toplam 688 maç yaparak RANK 1 e ULAŞTIM Hatta bu 688 maçın 342 sini kazanmışım 346 sını kaybetmişim   yani yenilgi sayım 4 fazla olmasına rağmen RANK 1 e kadar çıktım bu aradaki farkı yenildiğim bazı maçlarda 1. olup yıldız kaybetmerek kapatmışım . yani tekrar ediyorum Bu (6.) sezon kazanma oranınız en az %50 ise sabrınız vede zamanınız varsa RANK 1 e kadar çıkarsınız BU sezon sezon istatistiğini kendi hesabınızda görebilirsiniz ancak eğer kazanma oranınız %49 ve altında ise RANK 1 e ulaşmanız zor alta size örnek olarak kendi hesabımın geçen 5. sezonun ve şu anki 6. sezonun istatistiklerinin ekran görüntülerini veriyorum sonuç olarak eğer zamanınız varsa vede sinirleriniz sağlamsa pes etmeyin şu anda ben RANK 6 dayım yavaş yavaş ilerliyecek 1f642.png:) umarım bu paylaşımım pes etmeyi düşünenlere biraz moral verir

Geçen 5. sezondan bir örnek vereyim hani bazen sürekli kaybediyorum diyenler varya ben geçen 5. sezon bir gün inat yapıp ara vermeyerek 12 maç üst üste kaybetmiştim RANK 6 dan RANK 9 a dümüştüm ama bir gün sonra 12 maç üst üste kazanarak yine RANK 6 ya çıkmıştım aslında yenilgi serisi başladığında hemen  ara vermek en iyisi  :)

herkeze bol sabırlar 1f642.png:)

dip not : bu sezonki kazanma oranınızı sağlıklı tespit edebilmeniz için 6. sezon sıralamalı savaşlarda en az 100-150 maç yapmanız gerek

Edited by muavenet_2016
  • Cool 2

[CMMR]
Players
681 posts
12,646 battles

Öncelikle moral yazınız için teşekkür ederim,bu tarz şeylere ihtiyacımız var.ancak anlayamadığım merak ettiğim bi konu var...sıralamalı savaş konusunda paylaşmıştım biraz önce GoPort arkadaşımız da benim yaşadıklarımın aynısını yaşayıp paylaşmış(karşı takımdan almış olduğu hasar miktarı rekor denebilecek seviyede)...şimdi yenilgi aldığım maçta dahi karşı kazanan tarafın takım birincisinden daha fazla puan aldığım oldu...tüm kişisel rekorlarımı kırmış olduğum halde takım olarak kaybettik.Merak ettiğim konu şu...sıralamaya ilk başladığım gece 4/8 idim kısaca %33 bi oran...şuan 26/28 durumdayım kaldıki dün gece üst üstte 6 yenilgi aldım ortalama %48 yapmakta...yani ben bu sıralamayı bırakayım mı bırakmayayım mı? Neden çünkü ben hep aynı benim aslında...bi savaş çok şey yapıp diğer savaş bi cacık yapamadım demiyorum ortalama -+ 20 & 30 k hasar farkıyla hep aynı ayar oynuyorum...kısaca benim durumumda olan kişiler için takımdaki diğer kişilerin nitelik ve nicelikleri çok önemli...zaten sıralamalı savaşlarda tekil başarılar pek fazla işe yaramıyo karşı taraf baya kötü oyunculardan oluşmamış ise,hal böyle iken iyi takıma düşüp düşmeme olasılığı tamamen şans eseri olduğuna göre...açıkcası karar veremiyorum tamam mı devam mı...37 yaşında adamım,günün stresini atalım diye oyuna giriyoruz,hiç tasvip etmediğim kişiliklere bürünebiliyorum savaşlar esnasında(her daim çenemin kapalı oluşu küfür vesaire normalde bu ben değilim)Sizin öneriniz nedir ?

Edited by canbanur

Players
634 posts
21,582 battles

Öncelikle moral yazınız için teşekkür ederim,bu tarz şeylere ihtiyacımız var.ancak anlayamadığım merak ettiğim bi konu var...sıralamalı savaş konusunda paylaşmıştım biraz önce GoPort arkadaşımız da benim yaşadıklarımın aynısını yaşayıp paylaşmış(karşı takımdan almış olduğu hasar miktarı rekor denebilecek seviyede)...şimdi yenilgi aldığım maçta dahi karşı kazanan tarafın takım birincisinden daha fazla puan aldığım oldu...tüm kişisel rekorlarımı kırmış olduğum halde takım olarak kaybettik.Merak ettiğim konu şu...sıralamaya ilk başladığım gece 4/8 idim kısaca %33 bi oran...şuan 26/28 durumdayım kaldıki dün gece üst üstte 6 yenilgi aldım ortalama %48 yapmakta...yani ben bu sıralamayı bırakayım mı bırakmayayım mı? Neden çünkü ben hep aynı benim aslında...bi savaş çok şey yapıp diğer savaş bi cacık yapamadım demiyorum ortalama -+ 20 & 30 k hasar farkıyla hep aynı ayar oynuyorum...kısaca benim durumumda olan kişiler için takımdaki diğer kişilerin nitelik ve nicelikleri çok önemli...zaten sıralamalı savaşlarda tekil başarılar pek fazla işe yaramıyo karşı taraf baya kötü oyunculardan oluşmamış ise,hal böyle iken iyi takıma düşüp düşmeme olasılığı tamamen şans eseri olduğuna göre...açıkcası karar veremiyorum tamam mı devam mı...37 yaşında adamım,günün stresini atalım diye oyuna giriyoruz,hiç tasvip etmediğim kişiliklere bürünebiliyorum savaşlar esnasında(her daim çenemin kapalı oluşu küfür vesaire normalde bu ben değilim)Sizin öneriniz nedir ?

Gerçekçi olmam gerekirse sıralamalı savaşlarda stres atamazsın tamtersine daha fazla stres olursun baştan bunu kabullenirsen sıralamalı savaşlara devam et derim veyada  ben çok stres olamak istemiyorum diyorsan ozaman  dozlar halinde azar azar sıralamalıya gir mesela 3-5  maç yap ara ver vs..   üst üste kaybetme serisi oluyorsa hemen bırak mesela ben ilk mesajımı editleyip bununla ilgili bir örnek iliştirdim mesajıma bir göz atıver :).

ayrıca bana göre kazanma oranını daha sağlıklı tespit edebilmen için en az 100-150 maç yapman gerek 

Edited by muavenet_2016

[EJDER]
Players
769 posts
9,410 battles

Ben biraktim t7 premium gemi verseydi ugrasirdim 2500 doblona oyun takla attiriyor maalesef zaten.3 saat oyunda takiliyorum sence ugrasmaya degermi  benim icin degmez 

Players
735 posts
9,928 battles

dün 2, ondan önceki gün 3 maç yaptım ben. 668 maç için sıralamalı savaşları 1 sene filan uzatmaları lazım benim için. :)

Edited by farera

Players
634 posts
21,582 battles

dün 2, ondan önceki gün 3 maç yaptım ben. 668 maç için sıralamalı savaşları 1 sene filan uzatmaları lazım benim için. :)

Malesef bu sıralamalı kanser yapıcı meret zaman ve sabır istiyor :D

Players
634 posts
21,582 battles

:trollface:bkOV9n.png

:trollface: Anladım Şimdi sen diyosunki bu saptamayı ben daha önce yapmıştım :D

ben o mesajında yazdığın saptamayı 3,5 ay önce 5. sezon sıralamalı savaşdada yapmıştım ve yine burda paylaşmıştım  yani bu başlıkta yazdığım şeyler aslında yeni bir söylemim değil  :) 

3,5 ay önce bu forumdaki alta linkini vereceğim başlıktaki 25 numaralı mesajda 

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/63305-siralamali-savaslar/page__st__20

bu mesajda alt satırda yine %50 den bahsetmiştim forumu dikkatli takip edenler hatırlayacaktır :)

muavenet_2016, on 30 October 2016 - 10:55 PM, said:

merhaba arkadaşlar sıralamalı savaşlara başlayalı tam 30 gün oldu ve az önce sonunda rank 1 e yükseldim :)​  sıralamalı savaşlarda 1 ayda toplam 678 savaş yapmışım bunun 508 i AMAGı ile geriside BİSMARK ile başlarda AMAGI yi kötülüyordum ama kardeşimin tavsiyesi ile AMAGI yi aldım ve sıralamalı savaşları AMAGI ile bitirdim elim alışınca gayet iyi sonuçlar aldım bazen bir günde rank 5 den rank 9 a düştüğüm zananlarda oldu enteresandır tam terside oldu yani bazen yenilgi serisi başlayınca öyle gidiyor bir keresinde 15 maç üst üste yenilgi aldığım zamanda oldu bazende üst üste galibiyetler de aldım bu 5. sezonun en avantajlı gemisi bence KUTUZOV bu geminin her salvosunda yangın çıkıyor eğer zırhlı işle sis yapmış KUTUZOV a denk gelirseniz cayır cayır yanıyorsunuz size şöyle bir örnekle 5. sezonun en avantajlı gemisi neden KUTUZOV söyliyeyim eğer rakip ekipde kutuzov varsa herkez bir birine kutuzov u batırın telkininde bulunuyor konuşma geçmesede herkezin otomatik olarak öncelikli hedefi hep kutuzovlar burdan 5. sezonun en tehlikeli ve avantajlı gemisinin kutuzov olduğu sonucuna varabiliriz ve yine maçların çoğunda geçen sezonda olduğu gibi DD ler çoğunlukta bazen maçlarda karşılıklı 5 er den 10 DD olduğunu gördüm zeten ekiplerin 7 şer kişi olduğunu düşünürsek benim gibi zırhlı oynayanların nekadar zorlandığını tahmin edebilirsiniz  sıralamalı savaşlarda kazanma oranınız %50 nin altında değilse fazla maç yaparak eninde sonunda rank 1 e yükselebilirsiniz tabi eğer sinirleriniz sağlamsa :)​ çünkü okadar saçma sapan oynayanlar varki siz istediğiniz kadar iyi oynayın maçı kaybetme ihtimaliniz yüksek

sonuç olarak bana geçmiş olsun :)​ size kolay gelsin

Edited by muavenet_2016

[EJDER]
Players
769 posts
9,410 battles

Velhasil ben emekli olsaydim rank 1 zorlardim gece gunduz :-) unutmadan mac sayisi ile alakasinin oldugunu dusunmiyorum ust duzey oyun oynayanlara bence kolay macin ilk dakkalari onemli eger guzel bb oyuncusu varsa 19 km koskleri siralarsa ptomatikmen karsi takim birakiyor moreli bpzuluyor cunku

Players
123 posts
5,082 battles

Velhasil ben emekli olsaydim rank 1 zorlardim gece gunduz :-) unutmadan mac sayisi ile alakasinin oldugunu dusunmiyorum ust duzey oyun oynayanlara bence kolay macin ilk dakkalari onemli eger guzel bb oyuncusu varsa 19 km koskleri siralarsa ptomatikmen karsi takim birakiyor moreli bpzuluyor cunku

Öyle deme ne kadar öndeyken maç verdiğimizide bilirim,artık yenildik diyip umutları kestiğimde maç kazandığımızıda :)

Rank 1 ulaşmadada dediğin gibi üst düzey oyuncular daha kolay ulasır onlar 150 200 maçta ulasır,üst düzey - orta arasındakiler 500 maçta misal :)

[EJDER]
Players
769 posts
9,410 battles

Re13el10 oyle ust duzey pyunculara nadirde olsa rastliyprum biz 3 kisi kaldik karsi takim 7 kisi coloradonin ve belfastin ust duzey oyuncu olduklarini gordum ve onlarla takildim velhasil maci cevirdik en etkilendigim colorado pyuncu cizik degmemis bb leri kruvazprleri cok guzel indirdi 4 kill alarak bende belfastla ile geri kalanlari temizledim ve maci aldik eger takimda saglam bir kruvazor varsa maci cevirir bb eger 6 si noobssa hic kimsenin sansi yok

Players
123 posts
5,082 battles

Çevirme olaylarına 2 örnek vereyim :)

Yendigimiz maç

Bizim takımda yanılmıyorsam 3 yada 2 kişi vardı,karşıda 5 kişi aralarında zırhlı yok.Baktım puan olarak yenilcez bizim adamlarda kıpırdanma yok.Rakip 2 kruvazör 3 dd aynı adanın arkasındalar,yenmek için bi hamle yapmam lazımdı bismillah dedim adamların sisine yaklastım küçükte bir ada var onuda siper olarak kullandım 5 kişi ile aynı anda karsılasmamak için,5 kişiden 4 ünü batırdım sırayla çıktılar karsıma hep üstelik bende batmadım :D Bakıyorum chata good joplar,well played lar,havada ucusuyor o an fena gaza gelmiştim :) 

Yenildiğimiz maç

Bu maça Goport'ta şahit rakip takımda oda vardı :)

Rakip tek zırhlı kaldı puan olarak çok öndeyiz,bizde ben ve 2 dd ben kesin yendik diye rehavete kapıldım zırhlıyı kovalıyorum adayı dolasıp adam kaçarken torpidoları gömçürdü bana battım(hidroakustik bile kullanmaya tenezzül etmedim :( ) sonra diğer ddimizde öldü son dd kaldı oda artık bizemi kızdı ne yaptı az bi canı var görünmediği halde gitti zırhlıya ates etti oda öldü yenildik :D Yani 1 imiz kaçsa ölmese puan olarak kazancaz zaten.

Durumlar böyle :) Bu arada 2 maçtada kullandıgım gemi fiji idi.

[EJDER]
Players
769 posts
9,410 battles

Anlatmak istedigim neydi biliyprmusun spyliyim ust duzey pyuncular rank 1 bitirmeden kimseye rank1 gorunmez velhasil demekki benim bile eksiklerim var bunu gordum bu premium gemi ile alakasi yok benim tek favorim vardi o gemide ypk maalesef bende colorada yada scharnhost olsa tabiki farkli olurdu o ayri konu sence siralamali savasin gelecegini bilipte hazirlanan kac kisi  turklerde ?

[TCG]
Players
362 posts

muavenet_2016 güzel bir konuya değinmiş yada zaten bilinen bir konunun altını oyunculara moral olsun diye tekrar çizmiş:honoring:. Herkesin bildiği bir konuda ben önce yazdım yarışına girmek pek mantıklı değil kanımca :)

Arka arkaya 2-3 kere kaybederseniz bir gün ara verme taktiğini kullanın. Oyunda eşleştirme gerçekten biraz garip. Kazanma serisi başlarsa 8-9 maç iyi gidiyor, kaybetme serisi başlarsa 2-3 rank birden düşüyorsun bu sefer. WG nasıl bir MM algoritmaları var açıklamadığı için tahminden ileri gidemiyor tabi bu dediklerim.

• Cool 3

Alpha Tester
293 posts
2,899 battles

:trollface: Anladım Şimdi sen diyosunki bu saptamayı ben daha önce yapmıştım :D

ben o mesajında yazdığın saptamayı 3,5 ay önce 5. sezon sıralamalı savaşdada yapmıştım ve yine burda paylaşmıştım  yani bu başlıkta yazdığım şeyler aslında yeni bir söylemim değil  :) 

3,5 ay önce bu forumdaki alta linkini vereceğim başlıktaki 25 numaralı mesajda 

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/63305-siralamali-savaslar/page__st__20

bu mesajda alt satırda yine %50 den bahsetmiştim forumu dikkatli takip edenler hatırlayacaktır :)

İyi de sen yanlış anladın ben dediğim doğrulandı diye paylaştım onu :D

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.