Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
erend200312

ZAO VS DES MOİNES

18 comments in this topic

Recommended Posts

[TCDK3]
Players
60 posts
2,700 battles

Geceden bırakıcam başlıkları. Sabaha cevap alırım herhalde. İkisi de güzel fakat aralarında ne fark var? Hangisini tercih etmeliyiz? Vs ... : )  Şimdiden teşekkürler. 

[CMMR]
Players
681 posts
12,711 battles

Açmış olduğun konular sorduğun sorular olması gereken yerlerde değil...artı zaten sorulmuş ve cevaplanmış,birazcık araştırma yaparsan rahatlıkla bilgi edinebilirsin forumdan,sorduğun soruya gelince...10 oyuncunun 8 i zao diyecektir...savaş gemisi ve ağır kruvazör arası bişey çünkü...savaş gemilerine dahi çok ciddi hasarlar verebilmekte bana tek atışta 16k atan adam gördüm ne yazık ki zao ile :)

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/forum/510-oyun-rehberleri/ 

Players
46 posts
4,370 battles

Ben sadece bu 2 kruvazör olduğu zamanda des moines i tercih etmiştim yine bunlardan biri olsa yine aynı tercihim olurdu, hızlı dolum, uçak gemisinin son tercihi,muhriplerinde yanına girip bulaşmak istemeyeceği hedef, kimine göre dezavantaj olabilir merminin yüksekten gitmesi fakat haritalardaki bazı tepeleri kullanarak onların sana vuramayıp senin onlara vurmanı sağlar, zao ile kıyaslarsak yüksek can, dönüş çember yarıçapı zao ya göre dar; eksikliğinden söz edersek zao ya göre yüksek gövde olmasından dolayı daha kolay hedef halindesin ve gövdenin yüksekliğinden dolayı fazla hasar almak, torpidosunun olmayışı(toplarının seri atışı nispeten kapatabiliyor yinede çoğu oyuncu için eksiklik sayılabilir özellikle torpidoya alışmış kişiler) tabi burada bu gemi diğerinden daha iyi diyemeyiz hiç bir şekilde, tartışmaya açıktır 2 gemide, burada tek bir cevap bulamazsın burada yazılanlar herkesin kendi görüşüdür ve kimse bir şey için baskı yapamaz kendin ne istediğine göre seçmelisin, her bir geminin takımdaki işlevi farklıdır, bir gemiyi oynamayı çok istersin fakat o gemiyi iyi oynayamazsın o gemi sana uygun olmayabilir onuda ancak oynayarak görebilirsin kısmen videoları izleyerek fikir sahibi olabilirsin, kendin o gemiyi kontrol etmedikçe hangisinin senin için iyi olduğuna karar veremezsin.(gerçek hayattan örnek vericek olursak t shirt alacaksındır ''m'' mi olsun ''L'' mi olsun diye sorarsın onu senin giyip karar vermen gerekir, "m" giyen bir insana "L" giy diyemezsin, gidip evdekilere bana "L" beden al diyemezsin sonra o  şey sana olmayacaktır bunu da böyle düşün, test serverleri açıldığında oyna dene gemileri ne zaman açılır bilemem fakat sitenin ana sayfasından forumlardan takip edebilirsin.)

esen kalın.

• Cool 1

[TCDK3]
Players
60 posts
2,700 battles

View PostBeNHuRKaPTaN, on 15 February 2017 - 12:56 AM, said:

Ben sadece bu 2 kruvazör olduğu zamanda des moines i tercih etmiştim yine bunlardan biri olsa yine aynı tercihim olurdu, hızlı dolum, uçak gemisinin son tercihi,muhriplerinde yanına girip bulaşmak istemeyeceği hedef, kimine göre dezavantaj olabilir merminin yüksekten gitmesi fakat haritalardaki bazı tepeleri kullanarak onların sana vuramayıp senin onlara vurmanı sağlar, zao ile kıyaslarsak yüksek can, dönüş çember yarıçapı zao ya göre dar; eksikliğinden söz edersek zao ya göre yüksek gövde olmasından dolayı daha kolay hedef halindesin ve gövdenin yüksekliğinden dolayı fazla hasar almak, torpidosunun olmayışı(toplarının seri atışı nispeten kapatabiliyor yinede çoğu oyuncu için eksiklik sayılabilir özellikle torpidoya alışmış kişiler) tabi burada bu gemi diğerinden daha iyi diyemeyiz hiç bir şekilde, tartışmaya açıktır 2 gemide, burada tek bir cevap bulamazsın burada yazılanlar herkesin kendi görüşüdür ve kimse bir şey için baskı yapamaz kendin ne istediğine göre seçmelisin, her bir geminin takımdaki işlevi farklıdır, bir gemiyi oynamayı çok istersin fakat o gemiyi iyi oynayamazsın o gemi sana uygun olmayabilir onuda ancak oynayarak görebilirsin kısmen videoları izleyerek fikir sahibi olabilirsin, kendin o gemiyi kontrol etmedikçe hangisinin senin için iyi olduğuna karar veremezsin.(gerçek hayattan örnek vericek olursak t shirt alacaksındır ''m'' mi olsun ''L'' mi olsun diye sorarsın onu senin giyip karar vermen gerekir, "m" giyen bir insana "L" giy diyemezsin, gidip evdekilere bana "L" beden al diyemezsin sonra o  şey sana olmayacaktır bunu da böyle düşün, test serverleri açıldığında oyna dene gemileri ne zaman açılır bilemem fakat sitenin ana sayfasından forumlardan takip edebilirsin.)

esen kalın.

Çok teşekkür ederim. Hani özelliklerini okuyarak fazla anlıyamiyorum. Oynayanların artı ve eksilerini yazmaları benim için yeterli olur. Sizde biraz bilgi vermişsiniz. Çok teşekkür ederim.

[EJDER]
Players
770 posts
9,461 battles

Eren youtubeye gir arama yaptir ilgilendigin gemilerin oynanis tarzlarini izle bizim anlatmamizla iyi gemi olacagi anlamini tasimaz bak minotourda vardir oda iyi dmg verir oda iyi gemidir ama gel gelelim ben o gemi ile oyniyamam zevk alacagin gemi ile oyna bence anlatilmaz yasanilir :medal:

Moderators
113 posts
449 battles

Merhaba arkadaşlar,

Bu postu Kruvazörler dosyasına aktarıyorum lütfen konu başlıklarını doğru odalarda açalım.

Players
186 posts
4,140 battles

Oynayış tarzınıza göre seçin derim :) İki geminin özelliklerne gelicek olursam :

ZAO

Zao en çok tercih edilen T10 kruvazörler arasındadır.Torpidoları her ne kadar kıç tarafında olup bir dezavantaj versede oyundaki EN HIZLI torpidolar Zao'dadır ve Zao'nun torpidoları oldukça güçlüdür.Vurdularmı iyi vururlar.YP mermilerinin yangın çıkartma oranı çoooook iyi.Neredeyse her 2 salvoda bir 1-2 yangın çıkartabiliyor.ZD'leri ortalama iyi ama yinede büyük çaplı hasar verebiliyorlar.Ama bu geminin asıl gücü YP.Toplarının açısı ve hızı Des Moines'den daha iyi.Mermi hem alçaktan gidiyor hemde hızlı gidiyor.Üstüne Des Moines'den 3 tane fazla topu var.Ancak Zao'nun topları T10 kruvazörler arasında en yavaş dönen ve en yavaş dolum yapan kruvazör olmasına rağmen yine hasar ortalaması olarak Des Moines'i geçiyor.Uçaksavarı T10 kruvazörler arasında en kötüsü.Zırhından bahsetmee gerek yok.Yanını dönen kruvazör köşk yer.Zao'nun diğer bir numarasıda geliştirmeler ile görünmeden ateş edebiliyor.Amagi ile oynarken Zao'ların bana görünmeden ateş ettiğini çok yaşadım.Zao oldukça kıvrak bir gemidir.Bundanda bahsetmek gerekir.Şundanda bashetmek gerek Zao T10 kruvazörler arasında en düşük can değerine sahip.Ayrıca T10 kruvazörler arasında Zao en yüksek hasar ortalamasına sahip.Valla düşünüyorumda başka özelliği kalmadı galiba eksiğim varsa arkadaşlar aktarır :)

DES MOİNES

Des Moines diyince herkesin aklına uçaksavarlar gelir.Uçakların görünmesiyle düşmesi bir.Uçak gemilerinin yaklaşmak isteyeceği en son gemidir.Des Moines uçak düşürme ortalaması olarak 2. gemidir.Des Moines'in topları 203mm olmasına rağmen 6 saniyede bir ateş etmesi onu çok tehlikleri yapıyor (T10 kruvazörler arasında 2. en hızlı ateş eden gemi).Üstüne birde radarı var.Bu özellikleri sayesinde tam bir muhrip avcısı.ZD'leri oldukça tehlikleli bir gemi.Kesinlikle küçümsenemez ZD'leri.YP'leri Zao kadar değil ama ideal.Şunuda eklemek gerek her ne kadar Zao'dan 3 top eksik üstüne torpidosuda yok ama 6 saniyede bir atan toplarıyla bunları kısmen örtüyor.Ancak hasar ortalaması en düşük T10 kruvazör.Topçusunun tek kötü yanı topları yavaş ve yukardan gidiyor.Ama topları yukardan gitsede güverteye düştüğü için deliş oranı daha yüksek olur.Des biraz büyük gemidir.Köşk yeme olasılığı biraz daha fazla.Zırhı daha kalın bunun ama yinede yan vermemek gerek.Başkada kalmadı galiba :)

Eğer bu yazdıklarımdan tam olarak tatmin olmadıysanız oynanış videolarınıda izleyin derim :)

Umarım size yardımcı olabilmişimdir. :)

• Cool 1

[TCDK3]
Players
60 posts
2,700 battles

View PostX_dfialper_X, on 15 February 2017 - 11:02 AM, said:

Oynayış tarzınıza göre seçin derim :) İki geminin özelliklerne gelicek olursam :

ZAO

Zao en çok tercih edilen T10 kruvazörler arasındadır.Torpidoları her ne kadar kıç tarafında olup bir dezavantaj versede oyundaki EN HIZLI torpidolar Zao'dadır ve Zao'nun torpidoları oldukça güçlüdür.Vurdularmı iyi vururlar.YP mermilerinin yangın çıkartma oranı çoooook iyi.Neredeyse her 2 salvoda bir 1-2 yangın çıkartabiliyor.ZD'leri ortalama iyi ama yinede büyük çaplı hasar verebiliyorlar.Ama bu geminin asıl gücü YP.Toplarının açısı ve hızı Des Moines'den daha iyi.Mermi hem alçaktan gidiyor hemde hızlı gidiyor.Üstüne Des Moines'den 3 tane fazla topu var.Ancak Zao'nun topları T10 kruvazörler arasında en yavaş dönen ve en yavaş dolum yapan kruvazör olmasına rağmen yine hasar ortalaması olarak Des Moines'i geçiyor.Uçaksavarı T10 kruvazörler arasında en kötüsü.Zırhından bahsetmee gerek yok.Yanını dönen kruvazör köşk yer.Zao'nun diğer bir numarasıda geliştirmeler ile görünmeden ateş edebiliyor.Amagi ile oynarken Zao'ların bana görünmeden ateş ettiğini çok yaşadım.Zao oldukça kıvrak bir gemidir.Bundanda bahsetmek gerekir.Şundanda bashetmek gerek Zao T10 kruvazörler arasında en düşük can değerine sahip.Ayrıca T10 kruvazörler arasında Zao en yüksek hasar ortalamasına sahip.Valla düşünüyorumda başka özelliği kalmadı galiba eksiğim varsa arkadaşlar aktarır :)

DES MOİNES

Des Moines diyince herkesin aklına uçaksavarlar gelir.Uçakların görünmesiyle düşmesi bir.Uçak gemilerinin yaklaşmak isteyeceği en son gemidir.Des Moines uçak düşürme ortalaması olarak 2. gemidir.Des Moines'in topları 203mm olmasına rağmen 6 saniyede bir ateş etmesi onu çok tehlikleri yapıyor (T10 kruvazörler arasında 2. en hızlı ateş eden gemi).Üstüne birde radarı var.Bu özellikleri sayesinde tam bir muhrip avcısı.ZD'leri oldukça tehlikleli bir gemi.Kesinlikle küçümsenemez ZD'leri.YP'leri Zao kadar değil ama ideal.Şunuda eklemek gerek her ne kadar Zao'dan 3 top eksik üstüne torpidosuda yok ama 6 saniyede bir atan toplarıyla bunları kısmen örtüyor.Ancak hasar ortalaması en düşük T10 kruvazör.Topçusunun tek kötü yanı topları yavaş ve yukardan gidiyor.Ama topları yukardan gitsede güverteye düştüğü için deliş oranı daha yüksek olur.Des biraz büyük gemidir.Köşk yeme olasılığı biraz daha fazla.Zırhı daha kalın bunun ama yinede yan vermemek gerek.Başkada kalmadı galiba :)

Eğer bu yazdıklarımdan tam olarak tatmin olmadıysanız oynanış videolarınıda izleyin derim :)

Umarım size

Block Quote

yardımcı olabilmişimdir. :)

Çok teşekkür ederim tam istediğim gibi anlatmışsiniz. Elinize sağlık

• Cool 1

[HEROS]
Players
1,226 posts
12,189 battles

Zao'nun hasar ortalamasının yüksek olma sebebi bütün oyuncular zırhlı yakmaya odaklı oynadığı için o kadar yüksek. Des Moines ise yakından çok etkili bir gemi. Yeni gelen buff ile beraber 5.5sn reload süresi var ve Zao mermi yükleyene kadar Des Moines 3. salvosunu atıyor. Des Moines'de aşırı uzun süreli radar var iken, Zao'da böyle bir şey yok. Tespit mesafesi aralarındaki fark 1km. Zao'nun mermileri dedikleri kadar dümdüz gitmiyor. Belli bir menzilden sonra bombeli gitmeye başlıyor. Des Moines'e yakın mesafede hiç bir kruvazör kafa tutamaz.

Bir arkadaş, Des Moines'in zd'sine maruz kalmamış demekki Zao'yu daha üstün görmüş. :)) Zao bir salvoda 9-10k vurur, Des Moines tek salvoda 6-7k. Zao top doldurana kadar Des Moines karşı gemiyi tokatlar zaten. :)

Players
735 posts
9,936 battles

yakın mesafeden des moines üstün olsada 15 km üstü mesafeden zao daha üstündür bence.

zao görünmeden ateş edebildiği gibi isabet sağlamak zao ile çok kolay. ben zao ile tesbit uçağı kaldırıp 20km ye çok rahat nişan alabiliyorum. des moines ile ise 15km üstüne tutturabilmek için müneccim olmak lazım. ama yakın mesafe çarpışmasına gelmez zao. minatour hariç yakın mesafeden indireiblieceği bir kruvazör yok 10. sınıfta. hepsine karşı yenilecektir.

ikisininde sahibi ve kullanmış biri olarak şahsi görüşümü söyleyebilirim ki yakın mesafe çarpışması seviyorsanıs geminiz des moines'dur. moskva dahil rakibini ağlatır. ama uzak mesafeden çarpışmak amacındaysanız geminiz zao'dur. 20 km ye bile gözü kapalı nişan alabilecek kadar hızlıdır mermileri.

[HEROS]
Players
1,226 posts
12,189 battles

Hangisi hız olarak daha üstündür.? Ve zao nun top döndürme hızı ne kadar kısaltılır?

Hız olarak Zao 1.5 knot ile daha üstün.Top döndürme süresi hemen hemen Izumo ile aynı. Aşırı yavaş olmasada gerçekten yavaş.

Aksiyon için Des Moines kesin çözüm. Arkalarda zırhlı yakmak için Zao.

[EJDER]
Players
770 posts
9,461 battles

Bu minutourun maasallahi var gozumun onunde montanayi erittiya nasil bir mermi var bunda koskleri siraladi desem yeri var acilen nerf yemeli oyun dengesini bozuyor :-)

[TCDK3]
Players
60 posts
2,700 battles

Bu minutourun maasallahi var gozumun onunde montanayi erittiya nasil bir mermi var bunda koskleri siraladi desem yeri var acilen nerf yemeli oyun dengesini bozuyor :-)

Bu konu hakkında birkaç arkadaşın şiddetli tartışması var. Okurken çok eğlendim gerçekten.

[CMMR]
Players
681 posts
12,711 battles

ZAO

DES MOİNES

Umarım size yardımcı olabilmişimdir. :)

Tebrik etmek istiyorum seni,sorulmuş sorulara çoğu oyuncu bilgisi dahilinde birşeyler yazmaya ve yardımcı olmaya çalışıyo,o anlamda bu forum kullanıcılarını sevdim,ancak senin yazıların,yazım tarzın,konuya yaklaşımın birazcık farklı...helal olsun diyorum .

+1

• Cool 1

[TCG]
Players
362 posts

iChase dün (15.02.2017) bir

paylaşmış. Des Moines nasıl bir gemi anlatmış biraz.

Zao da çok iyi tabi, arkadaşlar anlatmışlar zaten farkı. Tekrar yazmaya gerek yok.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.