Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
erend200312

Alman Zırhlısı mı? ABD Zırhlısı mı?

20 comments in this topic

Recommended Posts

[TSG]
Players
186 posts
4,113 battles

Ben her zaman her ülkenin kendine göre avantajı vardır derim.Bence oyun tarzınıza uygun olanı seçin.

Alman Zırhlıları:Alman zırhlılarının köşk yeme olanakları oldukça düşüktür.Ama yinede yan vermemek lazım.Çünkü yandanda ağır hasar alırlar.Almanların ikincilleri çok iyi ve gerekli yükseltmeler yapılınca hem isabetli hemde uzun menzilli oluyorlar.Zaten Alman diyince akla ilk olarak ikinciller gelir.İkincilleri kendileri oldukça iyi savunuyorlar yani muhrip saldırılarına göre korumaları vardır.Ana bataryaları çok dağılıyor.Üzerine kalibre olarak T3-5-7-8'de emsallerinden düşükler.Yani bu gemiler ana batarya değil ikincil gemisidirler.Bunlar yakın dövüşte kendilerini gösteriyorlar.Uçaksavar olarak Amerikalılardan zayıflar.Menzil olaraksa ideal.Hızlarıda fazla sorun çıkartmaz.

NOT1:Oyundaki en yüksek can havuzuna sahip gemi Grossrr Kurfurst.

NOT.2:T8 gemiler için Bismarck en iyi ikincillere sahip ve bir çok gemi ondan sakınır

NOT3: Bsmarck,Fredrich der Grosse ve Grosser Kürfürst'te hidroakustik vardır.

Amerikan Zırhlıları:Amerikan zırhlılarının zırh üstünlükle Coloradoda bitiyor.Norh Carolina,Iowa ve Montana'nın zayıf zırhları vardır.Yan verdilermi işleri bitiyor.İkincilleri Almanlar kadar değiller ama idealler.Bunların ana bataryaları çooook isabetli.Vurdularmı iyi koyuyorlar.Ben Amerikanlar için her zaman 'Keskin Nişancı gemiler' derim.Uçaksavarlarını konuşmaya gerek bile yok.Aşırı derecede iyi uçaksavarları var.Özellikle Colorado ve sonra ABD zırhlılarına uçaklar yaklaştımı patır patır düşüyorlar.Menzilleride New Mexicodan ve sonrasında iyileşiyor.Colorado'ya kadar hızlı gemiler değildirler.Norh ve sonrası hızlanıyorlar.Heleki T9 Iowa 33 knot yapıyor ve oyunun en hızlı zırhlısı.Amerikalılar kendilerinin uzun ve orta menzilde gösteriyorlar.

NOT.1:Oyundaki en iyi zırhlı uçaksavarları T10 ABD zırhlısı Montanadadır.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

• Cool 3

[TCDK3]
Players
60 posts
2,629 battles

Ben her zaman her ülkenin kendine göre avantajı vardır derim.Bence oyun tarzınıza uygun olanı seçin.

Alman Zırhlıları:Alman zırhlılarının köşk yeme olanakları oldukça düşüktür.Ama yinede yan vermemek lazım.Çünkü yandanda ağır hasar alırlar.Almanların ikincilleri çok iyi ve gerekli yükseltmeler yapılınca hem isabetli hemde uzun menzilli oluyorlar.Zaten Alman diyince akla ilk olarak ikinciller gelir.İkincilleri kendileri oldukça iyi savunuyorlar yani muhrip saldırılarına göre korumaları vardır.Ana bataryaları çok dağılıyor.Üzerine kalibre olarak T3-5-7-8'de emsallerinden düşükler.Yani bu gemiler ana batarya değil ikincil gemisidirler.Bunlar yakın dövüşte kendilerini gösteriyorlar.Uçaksavar olarak Amerikalılardan zayıflar.Menzil olaraksa ideal.Hızlarıda fazla sorun çıkartmaz.

NOT1:Oyundaki en yüksek can havuzuna sahip gemi Grossrr Kurfurst.

NOT.2:T8 gemiler için Bismarck en iyi ikincillere sahip ve bir çok gemi ondan sakınır

NOT3: Bsmarck,Fredrich der Grosse ve Grosser Kürfürst'te hidroakustik vardır.

Amerikan Zırhlıları:Amerikan zırhlılarının zırh üstünlükle Coloradoda bitiyor.Norh Carolina,Iowa ve Montana'nın zayıf zırhları vardır.Yan verdilermi işleri bitiyor.İkincilleri Almanlar kadar değiller ama idealler.Bunların ana bataryaları çooook isabetli.Vurdularmı iyi koyuyorlar.Ben Amerikanlar için her zaman 'Keskin Nişancı gemiler' derim.Uçaksavarlarını konuşmaya gerek bile yok.Aşırı derecede iyi uçaksavarları var.Özellikle Colorado ve sonra ABD zırhlılarına uçaklar yaklaştımı patır patır düşüyorlar.Menzilleride New Mexicodan ve sonrasında iyileşiyor.Colorado'ya kadar hızlı gemiler değildirler.Norh ve sonrası hızlanıyorlar.Heleki T9 Iowa 33 knot yapıyor ve oyunun en hızlı zırhlısı.Amerikalılar kendilerinin uzun ve orta menzilde gösteriyorlar.

NOT.1:Oyundaki en iyi zırhlı uçaksavarları T10 ABD zırhlısı Montanadadır.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

[TCDK3]
Players
60 posts
2,629 battles

Yani Japonlarda kawachi ye sahibim. Amerika'da ise New York. Fakat ABD çok hantal. Kawachi de 1 kere maç yaptım. Beklediğimden iyi sonuçlar aldım. Japon zirhlisina pek hakim değilim. Sizce japonda ilerlemeli mi yoksa ABD de mı kalmalıyım

[EJDER]
Players
769 posts
9,410 battles

Oyuna yeni basladiysan ilk basta alman tieri ile takil az deneyim sahibi olursun ondan sonra karar verirsin hangi ulus ile oyun oyniyacagina belki japon hosuna gitmez alman hosuna gider japon benim hosuma gidiyor eger japon hosuna gittiyse japona devam sonunda yamato var zirhlilarin en agir abisi :-) japonda benim gozumde fuso amagi izumonun ayri bir yeri vardir ozelikle izumoda :-) unutmadan alman zirhlisinda tek zirhli icin giderim 7 tier alman icin kruvazor cevikliligi var digerlerini tutmam 7 tier koleksiyonum olmasi amaci ile

• Cool 1

[TCDK3]
Players
60 posts
2,629 battles

Oyuna yeni başlamadım ama çok oynayamıyorum. Sınavım olduğu için. Dediğim gibi New yorkum var ama ABD yavaş gelmeye başladı. Bana zırhı kuvvetli ve hızlı bir gemi lazım kruvazör olursa da sıkıntı olmaz ama öyle bir zırhlı varsa ona yönelmeyi düşünüyorum. Fakat ABD nin zirhlilarinin bir yerden sonra hızlanmaya başladığını göz önünde bulunduruyorum. Fakat Yamato nun Montana dan biraz daha iyi olduğunu düşünürsek (yanlışım varsa düzeltin) japon Zırhlısı daha avantajlı gibi en azından ABD nin tier x inden daha iyi, Almanya'nın tier x inden biraz kötü. Ortalama gibi Yamato. Ona yönelmek daha avantajlı olurmu sizce.

[EJDER]
Players
769 posts
9,410 battles

Amerikan ama zirhi zayif oda t8 den baslar senin istedigin gibi bir gemiyi wg cikarmadi ceviklik ve saglamlik istersen alman arkadasim japonda yamatoyu alirsin taretler gec doner zirhlilarin en hantalidir onuda belirteyim ama seyir ve cap acisindan benim icin 10 numarali gemidir kurfustten bile iyi gelmisti bana en iyisi test serveri acilinca sen test et gemileri hangisi hosuna giderse onu secersin unutmadan yamatoyu goren herkes saldirir onun vurus gucu hic bir gemide yoktur yamatoyu caprazdan tek salvo ile indirmislogim vardir ama test serverinda yamato ile

[TCDK3]
Players
60 posts
2,629 battles

Tam olarak bilmiyorum zao yu fakat sevilir galiba. Eğer alakasız bir karşılaştırma ise cahilliğime ver. Yamato yerine zao dedim ya.

[EJDER]
Players
769 posts
9,410 battles

zaoyuda test ettim en sevdiğim krüvazör oldu değdiğini yakıyor maaşallah zaoyu gören muhrip ve zırhlı kaçar :teethhappy:

Beta Tester
308 posts
7,653 battles

Üstünden geçilmiş fakat daha kesin ve kısa bilgiler vereyim yine de ben.

Alman zırhlılarına "güreşçi" diye tabir edilir. Çok kısa mesafelerde isabet oranı önemsizleşir, köşk hasarı almaz, korkunç ikincil bataryaları ve en önemlisi hidro akustik sayesinde 12km ve altındaki mesafelerde rakip tanımaz ezer geçer karşısındakini. En iyi uzun menzilli uçaksavar savunmasına sahipler aynı zamanda. Kruvazör saldırılarına karşı çok zayıflar. Gövde üstü yapılar inanılmaz derecede kalabalık. Her salvodan 3k + yangın hasarı alma potansiyelleri var.

Amerikan zırhlıları ise rakip eşdeğer zırhlılardan ziyade kendisinden düşük seviyeli zırhlıları ve özellikle kruvazörleri paramparça eder. Genel ağaca bakıldığında ortalama en yüksek ateş gücü amerikan sınıfı zırhlılar. Uçaksavar savunmalarına diyecek yok zaten. Colorado'dan sonra kruvazör kadar hızlı ve çevikleşiyor gemiler, dönüş hızları çok çok iyi bir zırhlıya göre ve nispeten inceler. Çok kolay değildir torpido tutturmak.

Japonlar ise garip, şöyle ki; penetrasyon değerleri çok fazla. Yani Alman veya Amerikan zırhlılarıyla atıp topun zırhı delemeyip ezildiğine çok şahit olursunuz fakat japonlarda pek olmaz. Ya seker yada deler genellikle(Eğer ön taret zırhına atmadıysanız). Eş seviye zırhlılar 15-20km civarında birbiriyle boğuşursa genellikle japon olan galip gelir bu deliş gücü sayesinde. Fakat az önce de belirttiğim gibi ateş gücü değil, penetrasyon oranı yüksek. Hava saldırılarına ve torpido saldırılarına karşı zayıflar ama kruvazör saldırılarına karşı diğerlerine karşı biraz daha iyiler. Çünkü gövde üstü yapıları çok az. Genellikle uzun bir kule ve top bataryaları mevcut ki bu da yüksek patlayıcılı mermilere karşı çok avantaj sağlıyor.

Edited by fattyvet
  • Cool 1

Players
1 post
102 battles

merhaba arkadaşlar yeni başladım alman mı amerikan mı kruvazörlerini oynayayım yada en iyi kruvazörler hangi ülkenin ağacındadır teşekkür ederim şimdiden

Beta Tester
308 posts
7,653 battles

merhaba arkadaşlar yeni başladım alman mı amerikan mı kruvazörlerini oynayayım yada en iyi kruvazörler hangi ülkenin ağacındadır teşekkür ederim şimdiden

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/forum/325-kruvazoerler/
Edited by fattyvet

[CR33D]
Players
2,949 posts
14,953 battles

Üstünden geçilmiş fakat daha kesin ve kısa bilgiler vereyim yine de ben.

Alman zırhlılarına "güreşçi" diye tabir edilir. Çok kısa mesafelerde isabet oranı önemsizleşir, köşk hasarı almaz, korkunç ikincil bataryaları ve en önemlisi hidro akustik sayesinde 12km ve altındaki mesafelerde rakip tanımaz ezer geçer karşısındakini. En iyi uzun menzilli uçaksavar savunmasına sahipler aynı zamanda. Kruvazör saldırılarına karşı çok zayıflar. Gövde üstü yapılar inanılmaz derecede kalabalık. Her salvodan 3k + yangın hasarı alma potansiyelleri var.

Amerikan zırhlıları ise rakip eşdeğer zırhlılardan ziyade kendisinden düşük seviyeli zırhlıları ve özellikle kruvazörleri paramparça eder. Genel ağaca bakıldığında ortalama en yüksek ateş gücü amerikan sınıfı zırhlılar. Uçaksavar savunmalarına diyecek yok zaten. Colorado'dan sonra kruvazör kadar hızlı ve çevikleşiyor gemiler, dönüş hızları çok çok iyi bir zırhlıya göre ve nispeten inceler. Çok kolay değildir torpido tutturmak.

Japonlar ise garip, şöyle ki; penetrasyon değerleri çok fazla. Yani Alman veya Amerikan zırhlılarıyla atıp topun zırhı delemeyip ezildiğine çok şahit olursunuz fakat japonlarda pek olmaz. Ya seker yada deler genellikle(Eğer ön taret zırhına atmadıysanız). Eş seviye zırhlılar 15-20km civarında birbiriyle boğuşursa genellikle japon olan galip gelir bu deliş gücü sayesinde. Fakat az önce de belirttiğim gibi ateş gücü değil, penetrasyon oranı yüksek. Hava saldırılarına ve torpido saldırılarına karşı zayıflar ama kruvazör saldırılarına karşı diğerlerine karşı biraz daha iyiler. Çünkü gövde üstü yapıları çok az. Genellikle uzun bir kule ve top bataryaları mevcut ki bu da yüksek patlayıcılı mermilere karşı çok avantaj sağlıyor.

Japon zirhlilari oyundaki en iyi torpido korumasina sahipler. Yani alman ve amerikan zirhlilari torpidolara karsi daha dayaniksiz.

Players
53 posts
2,380 battles

bende yakın zamana kadar bu soruları soruyordum, sana tavsıyem test serverını bekle suan hangı agacta zevk alıyorsan onu oyna cok takılma. test serverında denersın gemılerı ona gore karar verırsın. cunku oyun stılın gercekten cok onemlı gemı secımınde, cogu kısı ıcın yamato en ıyı gemıdır mesela benım gozumde de yerı 2. sırada yer alıyordu normal serverda almandan ılerledıgım ıcın kurfurst favorımdı montanayı da cok dandık gorurdum zırhı ıyı degıl dıye ancak test serverında oynayınca yamatoyu hıc beceremedım oyun stılım ona hıc uygun degıl yamatoyla oturacaksın 20km+ bır yere bıraz acı verıceksın oyle oynamak daha avantajlı ama benım oyun stılım 'taktık maktık yok bam bam bam' mantıgında oldugundan bodoslama gırerım genelde bu da almanlarda daha cok ıs yapıyor :D ılgınctır kı en begenmedıgım gemılerden olan montanayı da baya sevdım tam bır kruvazor katılı dıye tanımlıyorum ben o gemıyı. oynaması cok zevklı bır gemı, hatta alman amerıkan bırlıkte gıtmeye basladım bır mac bismarck bir mac nc ile oynuyorum diyebılırım.

not: kruvazor olarak zaoyu ben pek onermıyorum aslında yangın cıkarma oranı dığer kruvazorlere gore cok az bır yuzdeyle daha ıyı olsa da cok kırılgan bır gemı. eger becerebılırsen ingiliz kruvazorlerını tavsıye ederım. rus ve alman kruvazorlerı de gayet ıyıdır. amerıkan pek tavsıye etmıyorum. cunku amerıkanların en buyuk ozellıgı ucaksavarları ancak yuksek tierlarda pek ucak gemısı olmuyor bu yuzden de en degerlı ozellıgı ıslevsız kalıyor.

Players
213 posts
3,178 battles

Ben amerikan IV ve V zırhlısıyla oynuyorum. Kendi seviyemde veya alt seviyede kruvazor görürsem hemen iki tane köşk çakıveriyorum. Gerçekten çok isabetliler. Düşman yan gösterip bir de sabit hızda sabit yönde ilerliyorsa çok rahat vuruluyor. Köşk atılmasa bile iyi hasar alıyorlar. Her iki gemini de manevra kabiliyeti gayet iyi geldi bana. Torpillerden kaçmama yetiyor çoğu zaman. Sadece gemi biraz geniş olduğundan çok yakından atılmış torpillerin arasından geçemiyorum:) Hava savunması bu iki gemide çok dandik geldi bana. Belki üst tierlarda daha iyileşiyordur. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.