Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Haatra

Mutsu

28 comments in this topic

Recommended Posts

Players
4,859 posts
28,688 battles

58k HP a 410mm na T6 ?! To jim hrabe ?

Edited by ims21
  • Cool 1

[FF-CZ]
Players
109 posts
9,606 battles

Mutsu je přece sesterská lod třídy Nagato  to je snad sranda že?   na 6ce ?  Tak proč jsem se plahočil za Nagatem? P.S.T Zdá se mi že wyoming nějak moc nakládá, Doporučuji ho do 11 tieru soudruzi. Jo jěště edit kdo tady komu? Kdo nerfne.                      

Já? :facepalm:

V tomto vlákně můžete diskutovat o prémiové bitevní lodi Mutsu (Japonsko, tier VI).

WG Wiki (prozatím jen v ruštině)

Nezapomeňte, prosím, že technická data jsou zatím jen předběžná.

V čem se mohou lišit technická data, Sesterského plavidla?

Edited by Haatra
Spojeno (2 posty)

[T-N-T]
Players
3,505 posts
15,802 battles

Mutsu má (nebo aspoň původně měla) staty původního trupu A Nagata. Čili mizerná kadence hlavní baterie, poměrně špatná penetrace APček, v podstatě nulová AA, nijak slavná obratnost a velká papírovost (a to i Nagato ve fullu mnohým připadá dost papírové). Další nevýhodou měl být větší rozptyl granátů.

Nicméně by Mutsu měla mít dva jednotlivé (téměř) fixní torpédomety na bok.

Popravdě tohle byste na Tieru 7 rozhodně nechtěli. A jsem zvědav, jestli i na 6 bude konkurenceschopná.

• Cool 1

Privateer
291 posts
6,051 battles

Potkal jsem ji jen jednou - krizniky ji behem chvilky roztrhaly. Asi bude tezka na hrani a neodpusti omyl. Pokud se nepletu, hrac s ni sel na stredni vzdalenost. Otazka je, jestli ji teprve netestoval.

[IDDQD]
Weekend Tester
2,028 posts
5,669 battles

Tipuju že bude neco jako Ischizuchi (nebo jak se to píše) na T6.

[T-N-T]
Players
3,505 posts
15,802 battles

No to nevím, Ishizuchi je (pokud vím) taková kombinace mezi křižníkem a bitevkou. Bitevní křižník jak ve výdrži tak palebné síle, tak rychlosti.

Mutsu je daleko blíž opravdové bitevce. Pomalu pálící malé množství velkých granátů na velkou vzdálenost. No, jako ostatní běžné IJN bitevky.

Ale uvidíme, jaké budou její konečné staty.

[IDDQD]
Weekend Tester
2,028 posts
5,669 battles

Ale taky ma velice slaby pancir, zadne AA a docela vrazedna dela.

[T-N-T]
Players
3,505 posts
15,802 battles

No, tak to asi ano.

Teď jsi mne dovedl ktomu, že jsem si Ishizuchi pořádně prohlédl ve hře. Musím uzat, že pro mne vypadá až lákavě. 10 granátů každých 25 sekund a to na rychle se otáčejících věžích. Navíc nemůže potkat Tier 6. Mít o pár tisíc dublonů víc, možná bych si přes špatnou pověst nechal říct. Hodila by se alespoň na přetrénování kapitánů.

[IDDQD]
Weekend Tester
2,028 posts
5,669 battles

Ja si ji vytahl na jeziska (Ischi). A je to neuveritelny papir. Strasne polyka dmg. Mozna nejvic ve hre.

[GWDYS]
Community Contributor
263 posts
10,013 battles

Mutsu má 2x1 torpédo na každé straně, s úhlem vypuštění 50 stupňů a přebíjením 21s, jestli bude dostávat T8 matchmaking což T6 mají běžně, tak to nebude až taková sranda, dokoce jsem ji už ve hře potkal a byl to zrovna T8 match a nic moc tam neudělala :teethhappy:

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
752 posts
8,723 battles

Jen takové mé postřeh, proč si tuto loď asi nepořídím. Ohledně děl. Ono se sice zdá, že 410 mm ráže (největší na tomto tieru) bude znamenat i obrovskou penetraci a poškození. OK poškození na granát je nejvyšší na tomto tieru (12 400 tuším) a dostřel je taky super, ale co ta penetrace? Když to srovnám s Nagatem (v top konfiguraci), tak Nagato má na 15 km penetraci cca 480 mm a Mutsu jen 335 mm. Pro zajímavost Dunkerque má na 15 km penetraci 414 mm a to má ráži děl jen 330 mm. Uvidíme, jak se budou děla chovat v praxi. Pak co ještě je doba přebíjení 35s a otáčení věží 55s což je nic moc, hlavně ten reload. Moc taky nevěřím pancíři. Citadela zasahuje lehce nad čáru ponoru, stejně jako u Nagata a to je hodně náchylné na citadely. To věřím, že Fuso bude větší držák, ale na druhou stranu má Mutsu nejvíc HP ze všech 6 tier BB. Dále torpéda, celkem pěkná věc na BB 6 tieru, ale jsou jen dvě na každý bok a navíc dávají směšný DMG (reload, spot, rychlost OK). Pak AA obrana, tu nemá Mutsu prakticky žádnou, nejvzdálenější aura dává 40 DPS na 5 km a to je vlastně vše. Střední a nejbližší aury dávají dohromady 21 DPS. Nemáte žádnou šanci proti letadlovkám! Škoda, že nemá Mutsu místo spotera (zbytečnost) stíhačku jako má Dunkerque, to by trochu pomohlo. Pohyblivost a kamufláž těžký průměr až na rychlost, ta je pěkných 26.5 uzle. No a co třeba sekundárky? Ty by mohli být super, ale proč mají dostřel jen 4 km.... ? Velká škoda. Suma sumárum, je to prostě průměrná bitevka, která mě ničím neoslnila. Podle mě to bude mít Mutsu hodně těžké, jelikož je na tomto tieru obrovská konkurence a prakticky všechny 6 tier BB jsou dobře vybalancované, jsou něčím výjimečné a jsou taky zábavné. U Mutsu si nejsem úplně jistý, jestli bude tak zábavná a dobrá jako její kolegyně, ale vše ukáže čas a taky je možné, že se ještě něco může změnit k lepšímu. 

• Cool 4

[T-N-T]
Players
3,505 posts
15,802 battles

Jen takové mé postřeh, proč si tuto loď asi nepořídím. Ohledně děl. Ono se sice zdá, že 410 mm ráže (největší na tomto tieru) bude znamenat i obrovskou penetraci a poškození. OK poškození na granát je nejvyšší na tomto tieru (12 400 tuším) a dostřel je taky super, ale co ta penetrace? Když to srovnám s Nagatem (v top konfiguraci), tak Nagato má na 15 km penetraci cca 480 mm a Mutsu jen 335 mm. Pro zajímavost Dunkerque má na 15 km penetraci 414 mm a to má ráži děl jen 330 mm. Uvidíme, jak se budou děla chovat v praxi. Pak co ještě je doba přebíjení 35s a otáčení věží 55s což je nic moc, hlavně ten reload. Moc taky nevěřím pancíři. Citadela zasahuje lehce nad čáru ponoru, stejně jako u Nagata a to je hodně náchylné na citadely. To věřím, že Fuso bude větší držák, ale na druhou stranu má Mutsu nejvíc HP ze všech 6 tier BB. Dále torpéda, celkem pěkná věc na BB 6 tieru, ale jsou jen dvě na každý bok a navíc dávají směšný DMG (reload, spot, rychlost OK). Pak AA obrana, tu nemá Mutsu prakticky žádnou, nejvzdálenější aura dává 40 DPS na 5 km a to je vlastně vše. Střední a nejbližší aury dávají dohromady 21 DPS. Nemáte žádnou šanci proti letadlovkám! Škoda, že nemá Mutsu místo spotera (zbytečnost) stíhačku jako má Dunkerque, to by trochu pomohlo. Pohyblivost a kamufláž těžký průměr až na rychlost, ta je pěkných 26.5 uzle. No a co třeba sekundárky? Ty by mohli být super, ale proč mají dostřel jen 4 km.... ? Velká škoda. Suma sumárum, je to prostě průměrná bitevka, která mě ničím neoslnila. Podle mě to bude mít Mutsu hodně těžké, jelikož je na tomto tieru obrovská konkurence a prakticky všechny 6 tier BB jsou dobře vybalancované, jsou něčím výjimečné a jsou taky zábavné. U Mutsu si nejsem úplně jistý, jestli bude tak zábavná a dobrá jako její kolegyně, ale vše ukáže čas a taky je možné, že se ještě něco může změnit k lepšímu. 

Možná jen trochu vysvětlím, proč jsem "lajkoval". Pokud vím tak zcela zevrubné popsání Mutsu, tak ji ji aktuálně známe. Bezva informativní post.

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
752 posts
8,723 battles

Vypršelo NDA na tuto loď a tak vyšly i první video recenze. 

Flamu

NoZoupForYou

Aerroon

Snad ji pro nás zrecenzuje i Houmer. 

Edited by Danny202

[GWDYS]
Community Contributor
263 posts
10,013 battles

co se penetrace týče, tak to je snad jasné že to má menší pen než Nagato, když to jsou ty horší zbraně z trupu A, tady jde hlavně o to, že to jsou 410mm, takže budeš nakládat bitevkám do T7 pod jakýmkoliv úhlem a křižníkům teoreticky do T10 taky, protože overmatch mechanika. 410 overmatchnou 29mm armoru :hiding: Za mě to určitě bude zábavná loď co se oplatí mít ve sbírce

Edited by SgtCole

Players
812 posts
2,660 battles

Už jsem Mutsu asi 3x potkal a teda velký dojem na moji Arizonu/Warspite/Fuso to neudělalo. I když jsem velkým fandou prémiáků obecně, tak tohle si asi zatím ujít nechám. 

[H4T3]
Players
97 posts
4,763 battles

Dneska koupena jen základ.Dávat 1600 mi přijde uhozený.Hodil jsem na ní vyskilovaného kapitána z Ataga a zatím 4 bitvy a jednou potopený a není problém nastřílet 100000 DMG za bitvu.Ty torpéda jsou spíše pro efekt,ale na blízko nějakou škodu udělají.Moduly úprava hlavní vyzbroje,úprava zaměřovacích systémů,rychlejší otáčení kormidla.S vlajkou na rychlost to dá nějakých 27 uzlů.Vydrží dost a není problém vyplesknout jednou salvou 20000 DMG křižníku.Dostřel stejný jako u Nagata.Už jsem měl jeden super los proti VIII tieru i Lexim v čele.Naštěstí si mě nevšímal.

[BFG]
Players
87 posts
7,540 battles

Také vlastním Mutsu. Vlastně nejvíce prémiových BBs mám na 6T takže můžu srovnávat.

Pro mně žebříček prémiových T6 BB (podle pořadí)

1. Arizona

Proč? Protože hodně vydrží a hodně nakládá (12 děl), není s ní problém trefit a dát 150K damage za bitvu.

2. Danquerque

Proč? Rychlost + Neskutečný podpalovač, když se dobře naúhlujete, přežijete téměř cokoliv - Ideální doprovod křižníků + multifunkční loď

3. Warspite

Proč? Přesnost, sekundárky, obratnost, healing.. a v neposlední řadě damage..

4. Mutsu

Proč? Ani sám nevím.. Pro mně spíše sběratelský kousek.. Nemá ani jednu přednost ve které by tato loď skutečne oproti ostatním vynikala.. WW1 granáty které nepenetrují, sekundárky s krátkým dosahem.., téměř neexistující AA, velice náladový soustřel.. Pokud jste hráli stock Nagato, přidejte k tomu Torpéda které stejně nikdy nepoužijete a máte Mutsu..

Zkrátka.. pokud máte upgradované Nagato, kupte si na ní za 2000 dublonů raději prémiovou kamufláž a máte daleko lepší loď než je Mutsu. A ten jeden tier výš opravdu (při tak zvráceném MM který T6 mají)  stejně nehraje roli.

Toď můj názor.

Edited by anve8004
  • Cool 1

[IDDQD]
Weekend Tester
1,161 posts
11,716 battles

Za mňa super Loďka. Áno nemá heal ako Warspite, áno nie je taká rýchla ako Dunkerque,áno nemá taký sústrel ako Arizona. ALE je dobre vybalancovaná (solídny pancier, rýchlosť tesne nad 26 uzlov, 410mm presné delá, dostrel 20,4 km.). A čo je najdôležitejšie - Tier 8 bitky si vyložene užívate. Pretože 410mm dokážu nadeliť riadny dmg. Krížnikom dávate často citadelu aj keď sú mierne nauhlované (aj tierom 8). Aj tier 7 BB párate ako nič. Problémom sú jedine Tier 8 BB. Na tie však viete nabiť HE a tie tiež celkom bolia. Super výhoda na boj zblízka sú torpy., ktoré máte nabité každých 20 sekúnd. Áno, odpaľovacie uhly sú tragické, ale ako možnosť poslednej záchrany prekvapivo fungujú.

• Cool 1

[H4T3]
Players
97 posts
4,763 battles

Tak jsem jí zas vytáhnul po dlouhé době.Tři bitvy a s toho jedna výhra a jednou RNG mě plesklo proti VIII tieru.Absolutně není problém dát s ní přes 100 000 DMG a nedávno na blízko jsem si povodil plné New Mexico na 4 km mu nebyl problém dát torpéda a protože rychle nabíjí tak znovu.No chudák si myslel kde se torpy berou :-).Je to výborný vypínač křižníků a dal jsem si s ní jednoho Krakena.Velká výhoda je dostřel zvláště na VI tieru,protože stačí poodjet a americké bitevky a vlastně i Warspite na vás nedostřelí no a nakonec citadeluje opravdu dobře.Moc lidí jí nehraje a myslím,že kdybych jí vytáhnul na hodnocené tak bych asi otráveně neskončil dřív.

Players
4,859 posts
28,688 battles

Nějak nechápu, jak jste namontovali "přesná děla", protoze ten vertikalni rozptyl je strasnej. Nastesti byla v jednou z 2 vanocnich kontejneru, co nadelovalo WG, takze nic nestala. Nicmene to dmg do krizniku z cele salvy je na 410mm dost casto smesne.

[ATOM]
Players
237 posts
9,088 battles

mám podobnou zkušenost, né že by nešlo, ale trollí o dost víc jak klasické nagato, defakto zadarmo, tak co čekat 

[BL4CK]
Players
102 posts
15,976 battles

za mna NEKUPOVAT!! ta lod potrebuje vybalancovat jak sol, raz mi yorck jednym heckom nasolil do zadku a bum pokazene kormidlo... :) nic nevydrzi, dela naladovejsie jak kramy yetiho mamy, torpeda ako popisal kolega vyssie nepouzijete lebo musite ukazat full broadside a kormidlo tomu odchadza aj ked si cajka sadne na zadnu cast lode

• Bad 1

[FF-CZ]
Players
109 posts
9,606 battles
On 1/22/2017 at 6:51 PM, ngc4414 said:

Mutsu je přece sesterská lod třídy Nagato  to je snad sranda že?   na 6ce ?  Tak proč jsem se plahočil za Nagatem? P.S.T Zdá se mi že wyoming nějak moc nakládá, Doporučuji ho do 11 tieru soudruzi. Jo jěště edit kdo tady komu? Kdo nerfne.                      

Já? :facepalm:

V čem se mohou lišit technická data, Sesterského plavidla?

za prvé se Haatro omlouvám tohle jde vyndat s kongem jen jsem neměl páru o mushashi a celkově nastala nová doba přenáhlil jsem se sry

[T-N-T]
Players
3,505 posts
15,802 battles

Tak mi Mutsu padla v narozeninovém T6 kontejneru a ke známým poznatkům (papír, náladová děla, mizerná penetrace proti lépe pancéřovaným cílům) mohu přidat jedině fakt, že díky dostřelu a zdánlivě kapánek lepšímu soustřelu na větší vzdálenost může být Mutsu celkem DMG farmer, když kempíte jako správný/s bitevkář. Bohužel to k výhrám nevede, takže smůla.

Pokusy o zajištění výhry (tedy snaha o zabrání či obranu capů) vedou k přiblížení a to vede k velmi rychlé smrti. Ono tedy i pokud zůstanete vzadu a někdo s velkými děly si vás všimne, tak můžete dostat pěkně přes zadek. Ztratit naúhlovát poovinu HP je zcela normální.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.