Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
_Nordstern_

Kaptan Yetenekleri ve Modül Tavsiyeleri

49 comments in this topic

Recommended Posts

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

kaptan yeteneklerini sıfırlamayı dört gözle bekliyorum. bu sefer tüm zırhlı kaptanlarıma ikincil yerine görünmezlik vericem. 15.5 km tespit menzili olan bir gemi bence yeterince rahat olamıyor. amerikalılarla oynarken gördüm ki icabında ateş hattından kaçabilmesi için tespitinin düşük olması şart. yemişim ikincileri. onları mı işaretliyicem oyun mu oyniyicam. takılsınlar kafalarına göre.

Bana kalırsa bu sadece Montana'da iş görebilir. Çünkü ikincillerin aktifliği ve tutarlılığı göz ardı edilemeyecek kadar önemli

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Yeni güncelleme oyuna dahil oldu mu mobilden girdiğim için göremiyorum

Ve hiryu için kaptan becerileri öneriniz nedir merakla bekliyorum teşekkürler şimdiden

Oyuna daha eklenmediler. Uçak gemisi için kaptan dizilimi videoda mevcut.
  • Cool 1

Players
840 posts
13,515 battles

yeni güncelleme geldi videonu izledim accelerated ama test serverındaki yerleri  sadece birisinin kısmı değişik mesala 3. kısımda yangın söndürme -%10 olan kısım 4. kısma alınmış birde sence daha ileride keşke komutan yeteneğini buna verseydim diye pişmanlık duyabilirmiyim verilen stadlar güzel bolca komutan yetenekleri var kafam karıştı ben ikincil ağırlıklı çalışacam mesela birde amagı de c gövdeyi kaldırmışlar fazla detaylıca incelemedim gemilerde bir değişiklilik var gibime geldi grafiksel olarak kağıt üzerinde teknik olarak değişiklilik varmı ?

• Cool 1

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

yeni güncelleme geldi videonu izledim accelerated ama test serverındaki yerleri  sadece birisinin kısmı değişik mesala 3. kısımda yangın söndürme -%10 olan kısım 4. kısma alınmış birde sence daha ileride keşke komutan yeteneğini buna verseydim diye pişmanlık duyabilirmiyim verilen stadlar güzel bolca komutan yetenekleri var kafam karıştı ben ikincil ağırlıklı çalışacam mesela birde amagı de c gövdeyi kaldırmışlar fazla detaylıca incelemedim gemilerde bir değişiklilik var gibime geldi grafiksel olarak kağıt üzerinde teknik olarak değişiklilik varmı ?

Videodakilerle hepsi aynı benim kaptanlarım. O değişen yetenek evet biraz sıkıntı çıkarttı. Bütün zırhlılarımda iki adet 2. seviye yetenek kullanabiliyorken artık 1 adet kullanabiliyorum. 2. seviyedeki iki yetenekde zırhlılara uyuyor. Fakat Amagi kullanıyorsun ve Yamato açıcaksın. O yüzden 2. seviyede taretlerin daha hızlı dönüşünü sağlayan yeteneğe vermeni tavsiye ederim.

Players
6 posts
5,109 battles
Uçakların geri dönüşte tespit edilmesi hususu karşı tarafın avcıları için de geçerli oluyorsa aslında belirli taktikler için kullanılabilir bi skill olabilir. İlerki zamanlarda deneyerek göreceğiz.

Players
840 posts
13,515 battles

Bu versiyonda japon zirhlilari cok guzel nerf yemis kim nederse desin alman zirhlilari suandaki versiyonda kral tek tahmin ettigim bir sey var nerf yemiyecek sinif amerikan zirhli mesela texas ile guzel sonuclar elde ederken ornek 7. sinif alman zirhlisini tek basima alabiliyorum bu versiyonda ayni sekilde devam ediyor onceki versiyonda amagi ile bismarcklarin aklini alirken simdi 10 km 1 mermi bile degmeyip degse bile kirilan kagit ustunde 410 mm topu olan mermi dagilimi degisen bir gemi olmus yamatoyu kasacam limana koyacam ve oynamiyacagim süs niyetine tutacam ornek vereyim dun gece yamato pruvamimi donmeden onceki versiyonda bana kosk atabiliyordu adam paso karavana cekti ben hic ateslemedim yamato geri vites yapti 100 k bekasi olan yamatonun cani sadece ikincillerle 15 k dustu yanindaki kruvozer olmasa batiracaktim ne oldu bu japon zirhlilarina adami sinir etmekten baska bir sey degil yamatoya yeni zirh bolgeleri var yeni kosk bolgeleride isabetli gemi olsa mesela amerikan mutlaka 2 kosk alirim ayriyetten kaptan tespitine vermiyecem baska bir gemi vermis bana yonunu gosteriyordu sisteki muhripin  :-)

[TR-SF]
Players
735 posts
10,944 battles

aeroon he mermilerin zırh delme gücünü artıran kaptan yeteneğinin ikinciler üzerindeki etkinliğini gösteren bir video atmış. ben baya etkilendimde bu özellikten ama önce ikincilere elle kontrol ve menzil artırıcı özelliği vermek gerektiğinden bu özelliği açmak için 2 puana daha ihtiyacı var kaptanımın.

bu arada zao kaptanına bu özelliği verdim yamato'ya pruvadan 7000 vurdu ama özelliğin hatırına mı yoksa bala mı bilemiyorum. ama gözle görülür bir hasar artışı sağladığını söyleyebilirim. yarın bir kaç maç daha yapıp tekrar deniyicem.

Edited by farera

[TC_DK]
Players
82 posts
11,833 battles

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere 0.6.0.0 güncellemesi ile birlikte kaptan yetenekleri baya değişiyor. Yeni yetenekler ve puanlama sistemi kafanızı karıştırdıysa ya da tavsiye istiyor iseniz, doğru yerdesiniz! Sırasıyla her ülkenin ve sınıflarının 10. kuşak gemisi için hazırlamış olduğum videoyu sizlerle paylaşıyorum, iyi seyirler! :popcorn:

Yeni Yetenekler ( http://www.fleetreview-tr.com 'dan alıntıdır.)

-On the Mark - İşaretli
Size saldıran gemi sayısını yukarıda ki sayaçta gösterecek

-Fog for the Fog God - Sis Tanrısı için sis
+20% Sis yarıçapı büyümesi

-Evasive Maneuver - Kaçınma Manevrası
-10% Uçak gemisi uçaklarının hızına,
-40% Uçak gemisi uçaklarının tespitine,
+15% Uçak gemisi uçaklarının canına

(Gemiye dönerken)

-Two is Better - İki tane daha iyidir
Katapult yada tespit uçağını 2 adet yapar,
-20% Uçağın seyir hızına

-Firey Takeoff - Ateşli Kalkış
Uçak gemilerinin uçuş güvertesi yanarken dahi uçakların iniş ve kalkışına izin verir ( Kalkış ve iniş süresini %100 arttırır.)

-HEAP(High Explosive Armor Piercing) - (Yüksek Patlayıcı Zırh Delme)
-6% Ana ve ikincil silahların(HE) yangın şansına,
+25% Ana ve ikincil silahların(HE) zırh delmesine

Değişen Yetenekler

-Jack of All Trades - Her işte usta
-15% tüm sarf malzemelerinin hazırlık süresine >>> -5% tüm sarf malzemelerinin hazırlık süresine

-Last Chance - Son Şans
Gemi canı %10'un altında ise tüm silahların dolum süresine -30% >>> kaybedilen her %1 can için -0.1% dolum süresi kısaltmaya

-Basic Firing Training - Temel Atış Eğitimi
+10% AA silahlarının saniye başı hasarına >>> +20% AA silahlarının saniye başı hasarına

SAVAŞ GÖREV YERLERİNE! :izmena:

​peki uzman arka nişancı özelliğini tavsiye edermisniz? :)

[TR-SF]
Players
735 posts
10,944 battles

atlanta'ya vermiş flamu bu yeteneği mermi kırılmasını baya azazlttığı gibi zırhlılarada neredeyse her isabette küçük küçükte olsa hasar veriyor.

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

atlanta'ya vermiş flamu bu yeteneği mermi kırılmasını baya azazlttığı gibi zırhlılarada neredeyse her isabette küçük küçükte olsa hasar veriyor.

Atlanta'da iş görebilir evet :)

Players
31 posts
5,797 battles

Şimdi forum kültürü fazla olan biri olmadığımdan farklı farklı mesajları tek yorumda alıntılamayı bilmiyorum o yüzden direk yazacağım kusura bakmayın cahilliğime verin. Bu "kaçınma manevrası" kaptan becerisiyle ilgili Aerroon'da Notser'de aynı yorumda bulunmuştu laf arasında "sıkı bir it dalaşı esnasında suistimal edilebilir belki" tarzında yorumda bulunmuşlardı. Yani örneğin bombacılar kaçarken avcılarının peşindeki düşman avcısına yetişmesini istiyorsun basit bir F komutuyla bir anlık canını artırabilirsin uçakların hayatta kalma şansını artırabilirsin gibi. Gerçi bu beceri illaki bütün mühimmatı boşalt sonra gemiye dön ki aktif olayım mı diyor onu da tam bilemedim. Varsa bu konuda son bir duyum alan ya da fikri olan haberdar olmak isterim.

İkinci konu da uçak gemilerinin ekonomisini nerfleye nerfleye yerlere attıkları konusu. Dedikleri gibi ne yaparsan yap hak ettiğin DP ya da krediyi kazanamıyorsun. Buna rağmen Midway aşağı yukarı Montana'yla, Hakuryu'da aşağı yukarı Yamato'yla aynı DP'ye sahip. Madem ekonomiyi düşürdünüz bir çare olarak da araştırma için istenilen DP miktarlarını aşağı çekebilirsiniz yani. 

Şöyle bir okudum da çok uzun olmuş kusura bakmayın :(

• Cool 1

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Şimdi forum kültürü fazla olan biri olmadığımdan farklı farklı mesajları tek yorumda alıntılamayı bilmiyorum o yüzden direk yazacağım kusura bakmayın cahilliğime verin. Bu "kaçınma manevrası" kaptan becerisiyle ilgili Aerroon'da Notser'de aynı yorumda bulunmuştu laf arasında "sıkı bir it dalaşı esnasında suistimal edilebilir belki" tarzında yorumda bulunmuşlardı. Yani örneğin bombacılar kaçarken avcılarının peşindeki düşman avcısına yetişmesini istiyorsun basit bir F komutuyla bir anlık canını artırabilirsin uçakların hayatta kalma şansını artırabilirsin gibi. Gerçi bu beceri illaki bütün mühimmatı boşalt sonra gemiye dön ki aktif olayım mı diyor onu da tam bilemedim. Varsa bu konuda son bir duyum alan ya da fikri olan haberdar olmak isterim.

İkinci konu da uçak gemilerinin ekonomisini nerfleye nerfleye yerlere attıkları konusu. Dedikleri gibi ne yaparsan yap hak ettiğin DP ya da krediyi kazanamıyorsun. Buna rağmen Midway aşağı yukarı Montana'yla, Hakuryu'da aşağı yukarı Yamato'yla aynı DP'ye sahip. Madem ekonomiyi düşürdünüz bir çare olarak da araştırma için istenilen DP miktarlarını aşağı çekebilirsiniz yani. 

Şöyle bir okudum da çok uzun olmuş kusura bakmayın :(

CV oyunun en nefret edilen sınıfı. O yüzden daha çok nerf gelir beklemede kalın. :)

Kaçış manevrası ise, uçaklar yükünü boşalttığı zaman ve gemiye dönerken geçerli. Yani hiç bir getirisi yok. Zaten uçaklar boş olduğu zaman düşman avcılarından daha hızlı giderek, gemiye ulaşıyor.

[TSK]
Players
15 posts
5,458 battles

beyler bu kaçınma manevrasını kullanıp beğenen öneren var mı ? özellikle Shokaku için ? versem mi vermesem mi kararsız kaldım

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

beyler bu kaçınma manevrasını kullanıp beğenen öneren var mı ? özellikle Shokaku için ? versem mi vermesem mi kararsız kaldım

Bunun tartışması bitmeyecek gibi. :D Hiç bir anlamı yok o yeteneği kullanmanın. Uçaklar yükünü boşalttığı zaman normal hızlarının çok üstünde hıza ulaşıp hemen gemiye gidiyorlar. Fakat o yetenek hızlarını kesiyor. Hiç bir anlamı yok onu kullanmanın. :)
  • Cool 1

[TSK]
Players
15 posts
5,458 battles

Hocam benim aklımı kurcalayan konu da o. +%75 can puanı az değil ama uçuş hızı -%30 ciddi. Japon CV oynuyorum ABD CV lerinin avcılarından çok çekiyorum zaten bide bu yavaşlama olunca :D 

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Hocam benim aklımı kurcalayan konu da o. +%75 can puanı az değil ama uçuş hızı -%30 ciddi. Japon CV oynuyorum ABD CV lerinin avcılarından çok çekiyorum zaten bide bu yavaşlama olunca :D 

Kurcalamasın dostum, görmemezlikden gel o yeteneği. :)

Players
192 posts
6,957 battles

Selam arkadaşlar. Öncelikle Kutuzov kullanan arkadaşların cevaplandırmasını istiyorum. Bugün gemiye yeni sahip oldum. Gözüme çarpan ilk sorun geminin HE mermilerinin hasarının çok düşük olması. IF HE kombinasyonu ile gemiyi kullananlar memnun mu? Yangın çıkarmaya etkisi eğer olumsuz oluyorsa, başka bir yetenek mi tavsiye edersiniz?

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles
2 hours ago, _ExarKun_ said:

Selam arkadaşlar. Öncelikle Kutuzov kullanan arkadaşların cevaplandırmasını istiyorum. Bugün gemiye yeni sahip oldum. Gözüme çarpan ilk sorun geminin HE mermilerinin hasarının çok düşük olması. IF HE kombinasyonu ile gemiyi kullananlar memnun mu? Yangın çıkarmaya etkisi eğer olumsuz oluyorsa, başka bir yetenek mi tavsiye edersiniz?

İstisnasız hiç bir salvosu 2500'ün altına inmiyor. Kruvazörlere verdiği hasar ise çok abzürt. Bana kalırsa kesinlikle kullanılması gerekiyor

• Cool 2

[CMMR]
[CMMR]
Players
681 posts
15,367 battles
15 hours ago, _ExarKun_ said:

Merhaba öncelikle Hayırlı Olsun :) IFHE aktif ancak Tahrip Uzmanı ve Adrenalin patlaması yetenekleri henüz aktif olmayan bir  kaptan ile dahi ;ölene kadar 8-11 yangın çıkartabiliyorum(3 sis perdesine sahibim),özellikle kendinden üst seviye zırhlılarda inanılmaz değerler alıyorsunuz...yamato ve montanaya karşı her salvado 4000-5500 arası hasar verebiliyorum üst güverteye ateş ederek,muhripler hatta khabarovsk dahi kaçmak durumunda kalıyor ki normalde Missouri harici diğer tüm gemilerim ile khabarovsk görünce 3.5 moduna geçen bir kişi olarak söylüyorum.Tahrip Uzmanı ve Adrenalin Patlaması açık olan başka bir IF-HE li komutan atadığımda savaş sonu ortalama hasarım yaklaşık 15-20k fazlalaşıyor....İzlemiş olduğum videolardaki gibi +200k sınırı felan benim için biraz zor...en fazla 140k sınırına çıkabildim henüz ancak para kazandırması felan iyi...IF-HE olmadan gemi cılız hasar verebilmekte...zırhlı -uçak gemisi ve muhriplere karşı gerçekten; görünmeden gördüğü sürece gözle görülür üstünlük sağlayabilmekte,ülke ayrımı olmaksızın...ancak belki de sorun ben de bilemiyorum...Kruvazörlere karşı hiç bir ayrıcalığı yok...hasar veremiyorum,daha doğrusu verilen hasar beklentileri karşılamıyo,KUTUZOV ile oynar iken sadece ve sadece düşman Kruvazörlerinden çekiniyorum...diğerlerini pek önemsemiyorum.

• Cool 2

Players
192 posts
6,957 battles
32 minutes ago, Accelerated said:

İstisnasız hiç bir salvosu 2500'ün altına inmiyor. Kruvazörlere verdiği hasar ise çok abzürt. Bana kalırsa kesinlikle kullanılması gerekiyor

Ben de bu yönde düşünmüştüm. Ayrıca Kutuzov'u almak isteyenlere tavsiye ederim. Gemi beklentilerimi karşıladı.

Teşekkürler Canbanur. Komutan geliştiği an uygulayacağım.

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.