Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
_Nordstern_

Kaptan Yetenekleri ve Modül Tavsiyeleri

49 comments in this topic

Recommended Posts

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Selam arkadaşlar. Kullandığım yetenekleri ve modülleri sizlerle paylaştım. " Şu yetenek " veya " Şu Modül " yanlış dediğiniz yer var ise konu altında tartışabiliriz. Tavsiyelerimin işinize yarar umarım. İyi oyunlar!:popcorn:

Videodaki gemilerin bulunduğu kısımlar video açıklamasındadır.

Yeni Yetenekler ( http://www.fleetreview-tr.com 'dan alıntıdır.)

-On the Mark - İşaretli
Size saldıran gemi sayısını yukarıda ki sayaçta gösterecek

-Fog for the Fog God - Sis Tanrısı için sis
+20% Sis yarıçapı büyümesi

-Evasive Maneuver - Kaçınma Manevrası
-10% Uçak gemisi uçaklarının hızına,
-40% Uçak gemisi uçaklarının tespitine,
+15% Uçak gemisi uçaklarının canına
(Gemiye dönerken)

-Two is Better - İki tane daha iyidir
Katapult yada tespit uçağını 2 adet yapar,
-20% Uçağın seyir hızına

-Firey Takeoff - Ateşli Kalkış
Uçak gemilerinin uçuş güvertesi yanarken dahi uçakların iniş ve kalkışına izin verir ( Kalkış ve iniş süresini %100 arttırır.)

-HEAP(High Explosive Armor Piercing) - (Yüksek Patlayıcı Zırh Delme)
-6% Ana ve ikincil silahların(HE) yangın şansına,
+25% Ana ve ikincil silahların(HE) zırh delmesine

Değişen Yetenekler

-Jack of All Trades - Her işte usta
-15% tüm sarf malzemelerinin hazırlık süresine >>> -5% tüm sarf malzemelerinin hazırlık süresine

-Last Chance - Son Şans
Gemi canı %10'un altında ise tüm silahların dolum süresine -30% >>> kaybedilen her %1 can için -0.1% dolum süresi kısaltmaya

-Basic Firing Training - Temel Atış Eğitimi
+10% AA silahlarının saniye başı hasarına >>> +20% AA silahlarının saniye başı hasarına

SAVAŞ GÖREV YERLERİNE! 

• Cool 4

Players
123 posts
5,082 battles

Kardeşim merhaba :)

Video bilgilendirici olmusta acaba bu yeni skillerin açıklamalarınıda bulabilirmiyiz :)

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Kardeşim merhaba :)

Video bilgilendirici olmusta acaba bu yeni skillerin açıklamalarınıda bulabilirmiyiz :)

Elbette. Konuya eklenmiştir. :)

Players
123 posts
5,082 battles

şu skili görünce çok sevinmiştim taki uçakların hızının % 10 düşecegine farkedene kadar :(

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

şu skili görünce çok sevinmiştim taki uçakların hızının % 10 düşecegine farkedene kadar :(

Gemiye dönerken oluyor bu sadece. Bana göre çok gerekli bir yetenek değil. :)

Players
123 posts
5,082 battles

Gemiye dönerken oluyor bu sadece. Bana göre çok gerekli bir yetenek değil. :)

Ben 2 durumdan dolayı sıkıntılı olacagını dusundum.

1-Av saldırısı yeme riskini arttırcak kolay kaçamıyacaksın.

2-Bazı durumlarda muhrip ve kruvazörlerle dönme yarısı yapıyoruz torpido atarken komik oluyor :) ucak hızım yavas olursa uygun acıyı almamda zorlasacak biraz.

Ama verdigi %40 eksttradan uçak görünmezligi ve % 15 can puanı güzel tabi,sıkıntısı uçakların çevikligini düsürcek :)

Players
186 posts
4,778 battles

2-Bazı durumlarda muhrip ve kruvazörlerle dönme yarısı yapıyoruz torpido atarken komik oluyor :) ucak hızım yavas olursa uygun acıyı almamda zorlasacak biraz.

Ama verdigi %40 eksttradan uçak görünmezligi ve % 15 can puanı güzel tabi,sıkıntısı uçakların çevikligini düsürcek :)

Bence bu hız düşürmesi mantıklı.Nedeni ise ozaman CV'ler OP olurdu.Yani bi düşünün uçaklar hızlı,CP'leri fazla,görünmezler ozaman nasıl kaçacaz.Eğer bu hız düşürmesi olmasaydı uçaksavarları güçlendirecek şeyler getirirlerdi.Dediğim gibi 'Her iyi şeyin bir kötü yanıda vardır' :)

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Bence bu hız düşürmesi mantıklı.Nedeni ise ozaman CV'ler OP olurdu.Yani bi düşünün uçaklar hızlı,CP'leri fazla,görünmezler ozaman nasıl kaçacaz.Eğer bu hız düşürmesi olmasaydı uçaksavarları güçlendirecek şeyler getirirlerdi.Dediğim gibi 'Her iyi şeyin bir kötü yanıda vardır' :)

Arkadaşlar bu yetenek siz gemilere saldırırken değil, gemiye dönerken aktif oluyor. :)

Players
186 posts
4,778 battles

Arkadaşlar bu yetenek siz gemilere saldırırken değil, gemiye dönerken aktif oluyor. :)

Ayvayı yedik :( Zırhlıya,kruvazöre ve muhriplere rahat yok.Bütün oyunculara gemileri ayrıca AA odaklı yapmak için bir gerekçe çıktı.

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Ayvayı yedik :( Zırhlıya,kruvazöre ve muhriplere rahat yok.Bütün oyunculara gemileri ayrıca AA odaklı yapmak için bir gerekçe çıktı.

Dostum, bu yetenek kullanılmaz. Gemiye dönerken diyorum. Yanlış anladın heralde. :D Uçak gemisine geri dönerken oluyor :)

[TR-SF]
Players
735 posts
10,944 battles

neden kullanılmasın ki? uçak gemisinden pek anlamam ama dönerken yüzde 10 hız kaybına karşı yüzde 40 ekstra düşük tespit ve yüzde 15 dayanıklılık için bence gözden çıkarılabilir bir değer. özellikle uçakların dayanıksızlığından şikayetçi japonlar kullanmaz mı bunu? bana mantıklı geldi. özellikle filoyla hareket edip uçaklarına fazla yol kat ettirmeyenler bayılır buna.  

Edited by farera

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

neden kullanılmasın ki? uçak gemisinden pek anlamam ama dönerken yüzde 10 hız kaybına karşı yüzde 40 ekstra düşük tespit ve yüzde 15 dayanıklılık için bence gözden çıkarılabilir bir değer. özellikle uçakların dayanıksızlığından şikayetçi japonlar kullanmaz mı bunu? bana mantıklı geldi. özellikle filoyla hareket edip uçaklarına fazla yol kat ettirmeyenler bayılır buna.  

Gemiye geri dönüş süresinin azalması bir dezavantaj. %40 tespitinin azalması maksimum 2 uçak kazandırır. Uçakların geri dönüş hızı fazlasıyla yüksek, bunu azaltmak yanlış bir tercih olur diye düşünüyorum. Eğer avantajlı görmüş olsam bile, diğer iki yeteneğe vazgeçmezdim. Onlar zaten olmazsa olmazlar. 4 puanlık kullanıyor olduklarım ise 2 tanesi olmazsa olmazlardan ve "Manuel AA" Uçaksavar savunması hazır olmadığı sırada çok iyi bir şekilde uçaklardan korumaya yeticektir. Midway ve Hakuryu'nun ikincilleri çok fazla. Ve ikisininde ikincilleri 200 civarı bir hasar vuruyor. Bu yetenekle beraber 400 civarı olucak ve bu gayet iyi bir savunma. :) 

Tabi bunlar benim şahsi düşüncelerim. Herkesin düşünceleri ve oyun tarzları farklıdır. Fakat ben gerekli bulmuyorum o yeteneği. :)

Players
123 posts
5,082 battles

Gemiye geri dönüş süresinin azalması bir dezavantaj. %40 tespitinin azalması maksimum 2 uçak kazandırır. Uçakların geri dönüş hızı fazlasıyla yüksek, bunu azaltmak yanlış bir tercih olur diye düşünüyorum. Eğer avantajlı görmüş olsam bile, diğer iki yeteneğe vazgeçmezdim. Onlar zaten olmazsa olmazlar. 4 puanlık kullanıyor olduklarım ise 2 tanesi olmazsa olmazlardan ve "Manuel AA" Uçaksavar savunması hazır olmadığı sırada çok iyi bir şekilde uçaklardan korumaya yeticektir. Midway ve Hakuryu'nun ikincilleri çok fazla. Ve ikisininde ikincilleri 200 civarı bir hasar vuruyor. Bu yetenekle beraber 400 civarı olucak ve bu gayet iyi bir savunma. :) 

Tabi bunlar benim şahsi düşüncelerim. Herkesin düşünceleri ve oyun tarzları farklıdır. Fakat ben gerekli bulmuyorum o yeteneği. :)

Valla bana kullanılabilir gibi geldi.Uçaklarımı gören zırhlıların kostur kostur kruvazörlere yanasması yada hemen manevraya baslamasına gıcık kapıyorum :)

Ayrıca düşman CV nin avcılarınada geç gözüküp zaman kazanmak da var.En azından bi denerim ama kullanıslı gibi.Gemi yükseltmesinde saldırı ucaklarına % 10 can veren özellik yerine hız arttıran modulu takarak durum dengelenebilir.

Dostum CV ler op op diye diye seviye 8-9-10 maçlarının 10 macında 1 CV li oyun oluyor.Dp ve kredi kasmak zaten baltalanmıs durumda.Ortalama yada standartın biraz üstünde bir oyunda(150k-200k hasar verip 20-30 uçak düşürsen) takımında ilk 5 giremiyorsun dp de sen düşün,kredide preminium varsa gelir gideri anca karsılıyor :)

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Valla bana kullanılabilir gibi geldi.Uçaklarımı gören zırhlıların kostur kostur kruvazörlere yanasması yada hemen manevraya baslamasına gıcık kapıyorum :)

Ayrıca düşman CV nin avcılarınada geç gözüküp zaman kazanmak da var.En azından bi denerim ama kullanıslı gibi.Gemi yükseltmesinde saldırı ucaklarına % 10 can veren özellik yerine hız arttıran modulu takarak durum dengelenebilir.

Dostum CV ler op op diye diye seviye 8-9-10 maçlarının 10 macında 1 CV li oyun oluyor.Dp ve kredi kasmak zaten baltalanmıs durumda.Ortalama yada standartın biraz üstünde bir oyunda(150k-200k hasar verip 20-30 uçak düşürsen) takımında ilk 5 giremiyorsun dp de sen düşün,kredide preminium varsa gelir gideri anca karsılıyor :)

Dostum sanırım bir üst yorumuma denk gelmedin. :)

Evasive Maneuver1 Point
Decreases the airspeed of the strike aircraft, but also reduces their detectability and increases their HP when returning to the carrier
-40% to detectability of strike aircraft when returning to the carrier
+15% to HP of strike aircraft when returning to the carrier
-30% to airspeed of strike aircraft when returning to the carrier

Yeteneğin İngilizce açıklaması bu. Senin dediklerinin hepsi gemilere saldırırken geçerli. Eğer gemilere saldırırken deseydi bunu, kesinlikle kullanılması gereken bir yetenek olurdu. Fakat bunlar sadece saldırıdan sonra, yani iş işden geçtikden sonra uçak gemisine dönerken geçerli. :)

Players
186 posts
4,778 battles

Dostum, bu yetenek kullanılmaz. Gemiye dönerken diyorum. Yanlış anladın heralde. :D Uçak gemisine geri dönerken oluyor :)

Kusura bakma dostum ben sadece hız için dedin zannettim :D

Ve evet banada mantıksız geldi.Evet tespitin azalması ve dayanıklılık artması güzel heleki Japonlar için kat kat iyi ama saldırıya geçecek olan bir grubun hızı saldırı sonrası azalıyor ve-zaten üst seviyelerde uçaksavarların yarısı ikincil-uçaklar iki kat hasar yiyecek.Hele birde Manuel AA varsa bu 4 katlara çıkabilir.Bunu kullanan bir T10 uçak gemisi olursa Des Moines için ne mutlu :D 

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Kusura bakma dostum ben sadece hız için dedin zannettim :D

Ve evet banada mantıksız geldi.Evet tespitin azalması ve dayanıklılık artması güzel heleki Japonlar için kat kat iyi ama saldırıya geçecek olan bir grubun hızı saldırı sonrası azalıyor ve-zaten üst seviyelerde uçaksavarların yarısı ikincil-uçaklar iki kat hasar yiyecek.Hele birde Manuel AA varsa bu 4 katlara çıkabilir.Bunu kullanan bir T10 uçak gemisi olursa Des Moines için ne mutlu :D 

Arkadaşım hala yanlış anlıyorsun. :) Bu yeteneğin uçaklara hiç bir şekilde etkisi yok. Ta ki, ne zaman saldırdılar ve yüklerini boşaltıp gemiye dönücekler, o zaman geçerli oluyor. :) Aynı şeyden mi bahsediyoruz ben hala anlam verebilmiş değilim. :)

Players
186 posts
4,778 battles

Arkadaşım hala yanlış anlıyorsun. :) Bu yeteneğin uçaklara hiç bir şekilde etkisi yok. Ta ki, ne zaman saldırdılar ve yüklerini boşaltıp gemiye dönücekler, o zaman geçerli oluyor. :) Aynı şeyden mi bahsediyoruz ben hala anlam verebilmiş değilim. :)

Bende senin dediğin kısmı kastetmeye çalışıyorum :) Aslında bendede hata var o zamanı yazmayı unutmuşum :D

Players
123 posts
5,082 battles

Ben ikinizide anladım beyler tamam :)

Accelerated  bütün özellikler torpido ve bombalar kullanıldıktan sonra bu 3 özelligin aktif oldugunu anlatmaya çalısıyor :)

Essex kullanıyorum genelde,2 gemi dışında aa olarak gözümü korkutan gemi yok.Bunlar Minotaur ve Des Moines özellikle oyun başı bu 2 gemiden uzak durmaya özen gösteriyorum.Diğer gemiler o kadarda sıkıntı olmuyor Iowa,Montana,Missouri aklıma gelen ilk zırhlılar aa ları ile fakat bombacılar ile başarılı bir saldırıda 30k hasar verip 15-20 ucak savarını yok ediyorum,daha sonrası torpidomla etrafında istedigim gibi dönüp atısımı yapabiliyorum :)

Yeni özellikleri şimdi yorumlamak gerekirse;

- Uzun menzilli aa ateşi olan gemilere saldırı yaptıktan sonra %40 tespitimiz azalcak ve daha az uçaksavar ateşi yiyecek haliylede daha az uçak kayıbı olacak dönüşte.

-Can arttıgı için daha az uçak düşecek dönerken.

-Dezavantajı zaman kaybı olacak.

Bu özellikler usa cv lere pek gerek yok gibime geliyor,X_dfialper_X in dediği gibi belki japonlara denenebilir eğer kaptan puanı düşük bir skil ise ve zaman kayıbını göze alabiliyorsa.

Kişisel görüşüm düşük tierlerde uçak kaybını göze alamayan gemiler için ideal bir skil.(Tier 4-5-6)

Bu arada Accelerated hakkını helal et adam 10 mesajdır özelliği anlatmaya çalısıyor :)

• Cool 1

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

Ben ikinizide anladım beyler tamam :)

Accelerated  bütün özellikler torpido ve bombalar kullanıldıktan sonra bu 3 özelligin aktif oldugunu anlatmaya çalısıyor :)

Essex kullanıyorum genelde,2 gemi dışında aa olarak gözümü korkutan gemi yok.Bunlar Minotaur ve Des Moines özellikle oyun başı bu 2 gemiden uzak durmaya özen gösteriyorum.Diğer gemiler o kadarda sıkıntı olmuyor Iowa,Montana,Missouri aklıma gelen ilk zırhlılar aa ları ile fakat bombacılar ile başarılı bir saldırıda 30k hasar verip 15-20 ucak savarını yok ediyorum,daha sonrası torpidomla etrafında istedigim gibi dönüp atısımı yapabiliyorum :)

Yeni özellikleri şimdi yorumlamak gerekirse;

- Uzun menzilli aa ateşi olan gemilere saldırı yaptıktan sonra %40 tespitimiz azalcak ve daha az uçaksavar ateşi yiyecek haliylede daha az uçak kayıbı olacak dönüşte.

-Can arttıgı için daha az uçak düşecek dönerken.

-Dezavantajı zaman kaybı olacak.

Bu özellikler usa cv lere pek gerek yok gibime geliyor,X_dfialper_X in dediği gibi belki japonlara denenebilir eğer kaptan puanı düşük bir skil ise ve zaman kayıbını göze alabiliyorsa.

Kişisel görüşüm düşük tierlerde uçak kaybını göze alamayan gemiler için ideal bir skil.(Tier 4-5-6)

Bu arada Accelerated hakkını helal et adam 10 mesajdır özelliği anlatmaya çalısıyor :)

Helal hoş olsun :D 

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,301 battles

zamanını çaldık boşuna accelerated kusurumuza bakma biz yanlış anlamışız. :)

aynen dostum ya kusurumaza bakma artık zamanın gitti biz anlayamamışız :)

Olur böyle vakalar :D

[TR-SF]
Players
735 posts
10,944 battles

kaptan yeteneklerini sıfırlamayı dört gözle bekliyorum. bu sefer tüm zırhlı kaptanlarıma ikincil yerine görünmezlik vericem. 15.5 km tespit menzili olan bir gemi bence yeterince rahat olamıyor. amerikalılarla oynarken gördüm ki icabında ateş hattından kaçabilmesi için tespitinin düşük olması şart. yemişim ikincileri. onları mı işaretliyicem oyun mu oyniyicam. takılsınlar kafalarına göre.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.