Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Mehmet_Ozan

Eşleltirme saçmalığı...

17 comments in this topic

Recommended Posts

Players
18 posts
121 battles

Gemiler arasında 2 tier fark neden bu kafar fazla? oyun resmen altta kalanın canı çıksına dönüyor ve iyice saçmalık olduğunu düşünüyorum.

Players
18 posts
121 battles

Genel olarak böyle şikayetler varsa neden el atılmıyor onu sormaya çalışıyorum. Şuanda açık bi şekilde eleştiri yapıyorum, benimle aynı görüşte bir çok insanda var. 1 tier neyse bir yere kadar idare ediliyorda 2 tier üstü veya aşağısı olunca ne anladım ben bu oyundan?tier 5 zırhlısın karşısına tier 7 herhangi bir gemi denk gelince birde premium gemiyse bırak klavyeyi mausu resmen...

• Cool 1

[TR-SF]
Players
735 posts
11,382 battles

saırım bekleme sürelerini kısaltma amacıyla yapıldı. böylece oyuna daha çabuk girilebiliyor. çok mu doğru dersen değil gönül isterki herkes kendi sınıfında eşleşsin ama o kadar oyuncu oynamıyor henüz oyunu.

Players
634 posts
32,063 battles

sanırım WG  oyuncular oynadıkları gemilerin 2 üst versiyonunu oyunda  gürdüklerinde  o gemiyi almak için motive etmeyi sağlar diye düşünüyor wg

tabi bunların %10 da üstgemileri alırken para harcama potansiyeline sahip olursa buda WG min kasasına para girecek anlamına gelir

mesela trier 5 ile oynuyor karşısına trier 7 geliyor  kendini ezik hissedip    güç dengesini sağlamak için üst seviyeleri almam gerekir diye düşünenler mutlaka olacaktır işte burda hızlıca  yükselme isteği duyan oyuncuların %10  u para harcama yoluna giderse buda wg min işine gelir 

bence bu dolaylı olarak WG nin para kazanma taktiği diye düşünüyorum

Edited by muavenet_2016

Players
123 posts
7,188 battles

sanırım WG  oyuncular oynadıkları gemilerin 2 üst versiyonunu oyunda  gürdüklerinde  o gemiyi almak için motive etmeyi sağlar diye düşünüyor wg

tabi bunların %10 da üstgemileri alırken para harcama potansiyeline sahip olursa buda WG min kasasına para girecek anlamına gelir

mesela trier 5 ile oynuyor karşısına trier 7 geliyor  kendini ezik hissdip    güç dengesini sağlamak için üst seviyeleri almam gerekir diye düşünenler mutlaka olacaktır işte burda hızlıca  yükselme isteği duyan oyuncuların %10  u para harcama yoluna giderse buda wg min işine gelir 

bence bu dolaylı olarak WG nin para kazanma taktiği diye dşünüyorum

Mantıklı.

Bu durum benimde pek hoşuma gitmiyor özellikle tier 6 uçak gemisi ile giriyorsun tier 8 savaş gemileri geliyor gelde oyna :)

Karşı uçak gemisiyle mücade etmeyi bırakıp gelişmiş uçaksavarlar ile mücadele ediyorsun artık yada dd kovalıyorsun :)

Ama bir maçta bu eşleşmeye sinir oldum ve rjuyo ile uçakları indir kaldır indir kaldır triptizi batırmayı başarmıştım 70-80k damage ile ve adamda bana sinir olmuştu sonuçta o battı benimde bütün uçaklarım telef oldu :)

Players
18 posts
121 battles

mesela trier 5 ile oynuyor karşısına trier 7 geliyor  kendini ezik hissedip    güç dengesini sağlamak için üst seviyeleri almam gerekir diye düşünenler mutlaka olacaktır işte burda hızlıca  yükselme isteği duyan oyuncuların %10  u para harcama yoluna giderse buda wg min işine gelir 

bence bu dolaylı olarak WG nin para kazanma taktiği diye düşünüyorum

Evet söylediğin son derece mantıklı. Fakat 2 tier üst ciddi manada fark yaratıyor.  Biliyorsunuz ki tier 5 ten sonra oyun zorlamaya başlıyor. Ben tier5 new york zırhlısını geliştirmeye çalışıyorum, bu tip durumlarda yine bir zırhlının ve kruvazörlerin arasında oluyorum bende. Sonradan farkettim ki 2 side benimle aynı seviyede ve karşımda atlanta gemisi var  menzilimi veya kaçmayı bırakalım adama daha silahları döndüremedim ağır hasar üzerine ağır hasar.  Benimle beraber diğer zırhlıyıda batırıp öteki kruvazör bi şekilde kaçıp başka bölgeden yardım geldi oraya. Herneyse kısaca demek istediğim olay onlar umarım iyi satış yapıyorlardır, kaybettikleri oyuncu kitlesine değiyordur.
  • Cool 1

Alpha Tester
293 posts
2,935 battles

Uzun bir süre bırakmıştım oyunu şuan 4 5 gündür oyuyorum colorado ile girerken +1 tiere bile atmıyor daha doğrusu attığını görmedim bana özelmi anlamadım :D aynı şekilde alman zırhlılarına başladım tier 3 tier 4 zırhlıları aldım onlardada en fazla +1 oluyor konu dışı olarak oyunda iyi gelişmeler olmuş onalrı başka konuda söyleriz :D

Players
22 posts

O atlanta zaten nai deger kopru adam attigi toplariyla kopru ypiyor hatta bir hikayeye gore bu gemi btmak izereyken kiyiya dogru atese baslamis ve murettebat o ates koprusu sayesinde kurtulmus yani 4 saniye de bir ateslemesi hic anormal degil inanin bama gayet normal gayet...

[VET]
Players
106 posts
27,867 battles

oyunda t4 e kadar (4 dahil) +/- 1 seviye fark oluyor. 5 den itibaren +/-2 olabiliyor, ancak t5 için genelde t7 gemi 1 veya 2 tane çıkıyor. en azından benim maçlarda o şekilde. bu kadar fark normal. sıkıntı duymadan oynamak için t10 kullanmak faydalı :)

[VET]
Players
106 posts
27,867 battles

Onu geç bugün 10 maç üst üste aldığımız yenilgi benim suçum galiba :ohmy:

ne oldu ki? bazı günler öyle oluyor. geçende bir hafta sonu günü, 20 yenilgi aldım, inatlaştım bırakmadım... son 900+ ya 600 ve gemi sayısı olarak da üstünken maç kaybettik, bıraktım... bazı günler de olmayacak maçlar dönüyor alıyoruz. 

Alpha Tester
293 posts
2,935 battles

ne oldu ki? bazı günler öyle oluyor. geçende bir hafta sonu günü, 20 yenilgi aldım, inatlaştım bırakmadım... son 900+ ya 600 ve gemi sayısı olarak da üstünken maç kaybettik, bıraktım... bazı günler de olmayacak maçlar dönüyor alıyoruz. 

Kesintisiz 20 maç üst üste yenilgi aldıysan iyi dayanmışsın 10 maç üst üste yenilgi hiç karşılaşmaığımız birşey değil ama can sıkıcı.

[VET]
Players
106 posts
27,867 battles

Cantürk Bey'in "emek israfı" serisine aday olmuş bu :)

20 maç üst üste değildi, arada umutlandırdı :) günü 20-6 mağlup kapattım. ama bugünlerde iyi gidiyor. %60 civarı ortalama oldu son dönemde...

Alpha Tester
293 posts
2,935 battles

Benim fark ettiğim tier yükseldikçe yenilgi oranı artıyor % 55 olan win rate  1 haftada % 52 düştü oranları önemsemiyorum yenilgi oranları artıyor ona vurgu yapıyorum :D

Players
634 posts
32,063 battles

Benim fark ettiğim tier yükseldikçe yenilgi oranı artıyor % 55 olan win rate  1 haftada % 52 düştü oranları önemsemiyorum yenilgi oranları artıyor ona vurgu yapıyorum :D

mantıklı şöyleki trier ilerdikçe oynayanların tecrübeside artıyor maçlar daha zorlu oluyor haliyle maç kazanmak zorlaşıyor ancak zoru sevenler için daha keyifli maçlar oluyor öyle kabak gibi yanını dönen gemi bulamıyorsun :) yanını göstersin köşk atayım maçı kazanayım bu sayede winrate im artsın diyorsanız düşük trier maçlarda takılacaksınız yok benim için winrate önemli değil önemli olan iyi oyuncularla oynamak zorlanmak diyorsanız T10 maçlara çıkarsınız tabi kredi sorununuz yoksa :)

kendimden örnek vereyim benim için winrate in zerre kadar önemi yok şimdiye kadar yaptığım maçların 4/1 ni T10 gemilerle ( 2000 maç) yaptım ki son zamanlarda genellikle T10 gemilerle oynuyorum ama ilginçtir winrate im artmaya devam ediyor  istatistik grafiklerinden bunu görebiliyorum  toplam maç sayım fazla olduğundan ( 8000 maç) kazanma oranım yavaş artıyor ancak T10 oynayarak artırıyorum belki bende iyi oynamaya başladım ondandır belki bilemiyorum :) baştada dediğim gibi kazanma oranım benim zerre kadar umurumda değil  hesabının detaylarını gizli konumda tutanlar var WG in sitesinden görünmüyor bazı hesapların istatistikleri   yav kardeşim ne olacak winrate in düşük olmuş yüksek olmuş çok mu önemli benim ki açık kazanma oranım %49 isteyen bakabilir 

Edited by muavenet_2016

Sign in to follow this